menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 13:44
GracekristGold's Avatar
GracekristGold GracekristGold jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 54
Uśmiech Pozytywne Myślenie - The Secret


Witam,
Przeglądam to forum i bardzo, ale to bardzo brakuje mi tu działu na temat pozytywnego myślenia. Mówimy o swoich kłopotach, radościach, ale to są tylko skutki naszych działań z przeszłości.

Pozytywne myślenie jest podstawą szczęśliwego życia, bo każda myśl ma swoją częstotliwość. Kiedy sobie wyobrażamy nasze życie, nasze marzenia, pracę, to im częściej o tym myślimy, tym silniejsze wzmocnienie dajemy naszym myślom i przyciągamy to, o czym myślimy. Jeśli więc myślimy o kłopotach, przyciągamy kłopoty, jeśli myślimy o chorobach, przyciągamy choroby, ale jeśli myślimy o miłości, szczęściu, przyciągamy miłość i szczęście.

Fizyka kwantowa zaczyna zwracać uwagę na to odkrycie. Umysł kształtuje każdą rzecz, którą przyciągamy. Myśl jest przecież wibracją… („na początku było słowo, a słowo ciałem się stało”).

Bardzo prosto tłumacząc, to, o czym myślimy staje się naszą rzeczywistością. To, o czym najczęściej myślimy – materializuje się. To, w jaki sposób myślimy – staje się naszym doświadczeniem.
Zatem przyciągamy to, o czym myślimy. I to jest Prawo Przyciągania.

Prawo Przyciągania mówi, że podobne przyciąga podobne. Kłopoty przyciągają kłopoty, pech pecha, itd..

Naszym zadaniem jest trzymać się myśli o tym, czego chcemy, a nie myśleć o tym, czego nie chcemy. To jest bardzo ważne! Nie należy myśleć o tym, czego się nie chce… Ale należy mieć w umyśle doskonały, wyraźny obraz tego, czego chcemy. Ponieważ, stajesz się tym, o czym najczęściej myślisz…., również przyciągasz to, o czym najczęściej myślisz… Jeżeli coś zobaczysz okiem umysłu, będziesz to trzymał w swoich rękach….

Innymi słowy, można to wszystko streścić za pomocą trzech prostych słów:
Myśli stają się rzeczami!


Bo myśl, każda myśl ma swoją częstotliwość. Można zmierzyć częstotliwość myśli. Jeśli więc marzysz o pięknie otrzymujesz piękno… Myśli wysyłają magnetyczny sygnał, który ściąga wszystko, co jest podobne do Ciebie, do Twoich przeważających myśli.

Jeśli mamy pozytywne poglądy i nastawienie, wtedy jesteśmy tez skłonni ściągać pozytywnych ludzi i wydarzenia. Więc, jeśli cały czas jesteś nastawiony negatywnie, mówisz, że masz pecha, że tobie się nie uda – to takie sytuacje przyciągasz. Przyciąga ta właśnie myśl, która dominuje.

Jeśli w twoich myślach dominuje smutek, bieda, lęk, to takie sytuacje przyciągasz najczęściej. To jest niezależne od tego, czy ta myśl jest świadoma, czy tez nie. To jest właśnie pułapka!. Jeżeli nie kontrolujesz swoich myśli, to nie kontrolujesz tez swojego życia!.

Jeżeli dokładnie się przyjrzysz temu o co chodzi w sekrecie, mocy umysłu, pozytywnym nastawieniu, to wszystko wokół staje się łatwiejsze. Ci, którzy najwięcej mówią o chorobach – chorują!. Ci, którzy mówią o dobrobycie – mają go!. Jeśli rozumiesz, czym jest Prawo Przyciągania, jeżeli zrozumiesz, że jest magnesem przyciągającym ludzi, zdarzenia, styl życia – staniesz się panem swojego życia, prawdziwym jego kowalem!. Wszystko, co wnosisz w swoje doświadczenie, wnosisz z powodu tego potężnego Prawa Przyciągania. Umysł kształtuje każdą rzecz, którą odbieramy, przyciągamy.
Umysl kształtuje nasze życie!.


Jeśli tego nie rozumiesz, to wcale nie znaczy, ze masz to odrzucać. Większość z nas nie rozumie elektryczności, ale nie możemy zaprzeczyć, że jej nie ma.

Piszę o tym, ponieważ, kiedy wzięłam do ręki książkę The Secret, która wydana jest także w języku polskim, kiedy obejrzałam film The Secret (wiele razy), wreszcie coś się we mnie zmieniło. Zrozumiałam to, co się dzieje w moim życiu. Jeśli ktokolwiek z Was czytał książkę, oglądał film, to zapraszam do dyskusji.
  #2  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 13:57
GracekristGold's Avatar
GracekristGold GracekristGold jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 54
Domyślnie

Podaję link do filmu The Secret w języku angielskim:
http://video.google.pl/videoplay?doc...33959684890536

Po polsku niestety, nie ma w sieci
  #3  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 21:58
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 024
Domyślnie Gracekristgold

Mam nadzieję, że w Twoich wywodach o pozytywnym myśleniu jest więcej prawdy niż w zmodyfikowanej naprędce interpretacji fizyki .
Rozumiem, że gdy człowiek czegoś chce, to dąży ku temu, dokłada starań, kombinuje, trudzi się i w końcu cel uzyskuje. W tym sensie pozytywne myślenie przynosi pozytywne wyniki, a stres związany z chorobą może tę chorobę potęgować.
Istnieje silne sprzężenie pomiędzy ciałem i umysłem.
W tylko poprzez to sprzężenie umysł kształtuje nasze życie, ale proszę, nie dorabiaj do tego kwantowo-mechanicznej ideologii.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #4  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 10:56
GracekristGold's Avatar
GracekristGold GracekristGold jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 54
Uśmiech

Cytat:
Napisał Babka Gratka
ale proszę, nie dorabiaj do tego kwantowo-mechanicznej ideologii.

Witaj, nie dorabiam żadnej ideologii, bo to są fakty Interesuję się tematem od bardzo dawna i szukam potwierdzenia w nauce. Myśl jest wibracją, jest energią, która kształtuje nas i nasze życie. Ja szukam, nie neguje niczego, sprawdzam. Książka i film otworzyły mi oczy, więc chcę się tym z Wami podzielić
  #5  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 12:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Prawo przyciagania

Cytat:
Napisał GracekristGold
Witaj, nie dorabiam żadnej ideologii, bo to są fakty Interesuję się tematem od bardzo dawna i szukam potwierdzenia w nauce. Myśl jest wibracją, jest energią, która kształtuje nas i nasze życie. Ja szukam, nie neguje niczego, sprawdzam. Książka i film otworzyły mi oczy, więc chcę się tym z Wami podzielić
Swiat jest jaki jest, mozemy wierzyc w pozytywne myslenie lub nie, ale przestanmy byc poslancami zlych nowin. Na pytanie:Jak ci poszlo?, staraj sie odpowiadac - swietnie, doskonale. Jak cie zapytaja jak sie czujesz- odpowiadaj - Ok, wszystko jest w porzadku.
Tak jak czlowiek mysli w swoim sercu - tym jest.

Prawo przyciagania mowi, ze wszystko co stale przechowujemy w myslach, przychodzi do nas. Mysli, ktore przewazaja, tworza pole energii przyciagajace do naszego zycia ludzi, rzeczy, okolicznosci jakie nam sa potrzebne. Kazdy powinien umiec sobie odpowiedziec jakie sytuacje sciaga na siebie, myslac, ekscytujac sie rzeczami, ktorych nie chce, nie lubi. Dlaczego tyle czasu im poswiecamy?
Nalezy pilnowac o czym myslimy, bo mysli sa energia, a jezeli sa energia, rzadza nimi te same prawa co nami.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #6  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 13:24
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Wracajcie na ziemię.
Jak ja mam pozytywnie myśleć, jak już drugi czajnik w ciągu miesiąca spaliłam /brak wody?
Wiem, jestem szalona, ale na pozytywnw myślnenie trzeba mieć pozytywne spojrzenie
  #7  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 13:35
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
Wracajcie na ziemię.
Jak ja mam pozytywnie myśleć, jak już drugi czajnik w ciągu miesiąca spaliłam /brak wody?
Wiem, jestem szalona, ale na pozytywnw myślnenie trzeba mieć pozytywne spojrzenie
Serce, nie biadol - mysl pozytywnie i patrz pozytywnie. Usmiechnij sie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #8  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 14:06
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

No właśnie to robię od 60+ a świadomie od 20+
Ale bierze mnie coś jak myślę o kimś innym i robię co innego
Od dziś - tylko pozytywnie mając na widoku pewną szkołę na pewnym wątku i możliwość uczestniczenia
  #9  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 14:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Nie jestem typem ponuraka

propaguję myślenie "realne bez zbytnich upiększeń", na nadmiarze pozytywnego myślenia przejechalo się już wiele osób. Mieli spojrzenie pozytywne na wyrost i bardzo nieciekawie w zderzeniu z prozą życia wylądowali. Nie znoszę narzekaczy ale "zbyt pozytywnych" staram się unikać bo to ma się nijak do rzeczywistości. W życiu należy mocno stać na nogach, kiedy to się osiągnie można się pobawić w pozytywizm ale nigdy na wyrost. PODSTAWĄ SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA JEST ODPOWIEDZIALNE MYŚLENIE, ODPOWIEDZIALNE DZIAŁANIE, ZDOLNOŚĆ PRZEWIDYWANIA KONSEKWENCJI SWOICH DECYZJI.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 27-08-2008 o 14:35.
  #10  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 14:52
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale wszystko sprowadza sie do chemii w naszym mozgu-sa neurony,sa neuroprzekazniki,myslenie racjonalne-nie pozytywne- wywoluje okreslone reakcje biochemiczne ,a stad poprzez rdzen kregowy na obwod.i sa okreslone reakcje na obwodzie(nasze cialo)Myslenie czysto pozytywne-li i tylko -bardzo juz ociera sie o manie-a ta niekoniecznie jest stanem fizjologicznym,a wszystko co nie jest fizjologia -jest patologia.
  #11  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 14:56
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

no to jest nas już trzy myślące realnie bez różowych okularów
  #12  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 15:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
no to jest nas już trzy myślące realnie bez różowych okularów
Droga Lawendo. Posadzasz mnie o rozowe okulary? Zdecydowanie nie. Za mocno stoje nogami na ziemi. Poprostu zawsze bylalm niepoprawna optymistka - co napisalam zreszta w moim profilu. Moja zasada zyciowa byla : DO PRZODU POZYTYWNIE. Zapewniam Cie, ze zle na tym nie wyszlam.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #13  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 15:15
GracekristGold's Avatar
GracekristGold GracekristGold jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 54
Uśmiech

Kochane, realnie myślące dziewczyny
Czy widziałyście ten film, lub może czytałyście książkę?

Tu nie chodzi o "pozytywne myślenie" sensu stricte, ale o wiedzę, dlaczego dzieje się w naszym życiu to, czego nie chcemy. Różowe okulary, to nie to. Nie jestem marzycielką, ale realistką. Dyskusja byłaby sensowniejsza, gdybyście zobaczyły film, lub przeczytały książkę. A tak, każdy mówi o czyms innym.....
  #14  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 15:33
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

MARBELLO, jestem daleka aby posądzać Cię o różowe okulary. Ja to wiem, że to co robiłaś, robisz i napewno będziesz robić to prawda i mówię to z całą świadomością.
Pamiętaj jednak, że z takim statusem społecznym jest garstka ludzi i nie chodzi tu o wykształcenie a o zwyczajny byt na ziemi. Nie wystarczy przeczytać artykuł, czy obejrzeć film, ale potem trzeba zwyczajnie ŻYĆ
  #15  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 15:35
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Przyznam się bez bicia

Cytat:
Napisał GracekristGold
Kochane, realnie myślące dziewczyny
Czy widziałyście ten film, lub może czytałyście książkę?

Tu nie chodzi o "pozytywne myślenie" sensu stricte, ale o wiedzę, dlaczego dzieje się w naszym życiu to, czego nie chcemy. Różowe okulary, to nie to. Nie jestem marzycielką, ale realistką. Dyskusja byłaby sensowniejsza, gdybyście zobaczyły film, lub przeczytały książkę. A tak, każdy mówi o czyms innym.....
że nie widzialam filmu ani nie czytałam książki.
  #16  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 15:39
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

A kto napisał tę książkę?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #17  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 16:04
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

ogladnelam film-niestety wylączam sie-paramedycyna nigdy mnie nie interesowala.Sorry
  #18  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 16:29
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

A więc o to chodzi.
  #19  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 17:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

GracekristGold
Piszesz w pierwszym poście "Prawo przyciągania mówi, że podobne przyciąga podobne"
A ja twierdzę, że to przeciwności się przyciągają. Bieguny magnesu przyciągają przeciwny biegun bo - z+ przyciągają się a - z - i + z+ odpychają. Twój wywód pada na samym początku.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #20  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 18:20
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Prawo przyciagania

Cytat:
Napisał tadeusz50
GracekristGold
Piszesz w pierwszym poście "Prawo przyciągania mówi, że podobne przyciąga podobne"
A ja twierdzę, że to przeciwności się przyciągają. Bieguny magnesu przyciągają przeciwny biegun bo - z+ przyciągają się a - z - i + z+ odpychają. Twój wywód pada na samym początku.

Zajrzyj do postu No 5 na tym watku, gdzie staralam sie wyjasnic w skrocie jak widze "prawo przyciagania" - oparlam sie na podstawie dawno czytanej ksiazki, ktorej tytul wylecial mi kompletnie z pamieci.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Choć goni nas czas (The Bucket List) - komentarze Anilah Ogólny 2 07-05-2008 19:03
Kumple na zabój (The Matador) - komentarze Mirosław Ogólny 1 09-02-2007 09:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.