menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1761  
Nieprzeczytane 27-02-2014, 16:58
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Witam!
Tak przypuszczałem,że ten tak istotny problem zejdzie do filozofowania o samotności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1762  
Nieprzeczytane 27-02-2014, 22:30
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam -samotność to temat morze i nie uwierzę nigdy ,że samotny człowiek to szczęśliwy bo tak nie jest.Każdy z nas pewno ma swoich znajomych których spotykamy wychodząc nawet na zakupy i potrafimy mieć drugą twarz uśmiechając się i udawać ,że jest ok. Coraz częściej dochodzę też do wniosku ,że gdy człowiek był młody to miał dużo przyjaciół a teraz inaczej segregujemy przyjaźnie i nie jest czasem łatwo utrzymać je.Wszystko jest trudne ale to jest sztuka żyć i być.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1763  
Nieprzeczytane 03-03-2014, 21:34
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich.Samotny czlowiek,tak jak Ania napisała nie jest szczęsliwy.Zawsze będzie mu brakować tej drugiej duszy
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1764  
Nieprzeczytane 04-03-2014, 11:23
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1765  
Nieprzeczytane 04-03-2014, 12:47
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Sabciu - owszem, bardzo ładna i trafna myśl...

Wyjaśnia, jednak nie tłumaczy.
Nie żyjemy na bezludnej wyspie, wokół nas są setki uszu do słuchania, ale niewiele tych, które chcą wysłuchać.
Bo słuchać i usłyszeć to różne rzeczy.
Ale wygadanie się, nie rozwiewa samotności.
Łatwiej nam zwierzyć się obcej osobie, przypadkowo spotkanej, o której sądzimy, iż nigdy więcej nie stanie na naszej drodze. Nie obawiamy się mówić, bo nie boimy się oceny.
Przez chwilę może jest i odrobinę lżej, ale...

Aby rozwiać swoją samotność, sami musimy zacząć słuchać.
To my musimy dać swoje towarzystwo komuś.
To my musimy chwycić cudzą rękę.

Rady często do nas nie trafiają, bo tak naprawdę nie chcemy rozwiązać problemu. Chcemy się tylko użalić nad sobą.

Aby się odsamotnić - to ładne określenie z tego forum - trzeba sobie wybaczyć samotność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1766  
Nieprzeczytane 04-03-2014, 14:26
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie Witam serdecznie samotnych!

Dzisiaj przeczytałem dokładnie wszystkie posty.I zdałem sobie sprawę bardzo dokładne,tak jak w tytule tego wątku.Jedna z osób radziła jak sobie radzić aby nie zapomnieć aby zażyć lekarstwa.I tu jak by to było niedawno, przypomniałem sobie jak małżonka szykowała leki dla swego ojca.Teraz nie ma już mego teścia i małżonki.Jedna pani radziła jak prowadzić opłaty co miesięczne,kiedyś robiła to małżonka.Jak to zacząłem robić sam,byłem całkiem bezradny.Widzę jednak,że kobietom jest łatwiej niż nam mężczyzną,łatwiej sobie radzą,łatwiej prowadzą dom.Niby wszystko umiem robić,ale to już nie to co dawniej.Gdy idę na zakupy,to już jest koszmar,kupuję to co uważam za potrzebne.Dopiero w domu myślę poco to kupiłem.Po prostu kupuję to co małżonka kupowała a ja byłem od dżwigania bo ona nie miała siły. Jak to piszę łzy same mi kapią z oczu.
Edward!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1767  
Nieprzeczytane 04-03-2014, 14:48
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Edwardzie - kobiety wcale nie radzą sobie lepiej z prowadzeniem domu niż mężczyźni. Bywają takie, które lepiej zarządzają mężczyznami.
Tak, to bardzo trudne przestawić się na pojedynczość - kupujesz według pamiętanej listy zakupów dla dwoja, a jesteś sam. Podświadomie obawiasz się zmienić listę, bo wtedy przypominasz sobie o żonie.
Pewnie też kupujesz rzeczy, które ona lubiła, choć Ty nie za bardzo.
To trochę potrwa. Aby nie kłuło w boku, musisz to po prostu zaakceptować. To nie jest ułomność, ani nieporadność, to uczucie i przyzwyczajenie.
Ale nie ma w tym nic złego. Najwyżej nalejesz herbatę do dwóch filiżanek.

Przestrzeń po bliskiej osobie nie musi być pusta. Zapełnij ją wspomnieniami, ale tylko radosnymi.
Za każdym razem, gdy zauważysz, że robisz coś tak, jak robiła to żona, zatrzymaj się i postaraj sobie przypomnieć coś wesołego na jej temat. Jakąś wspólną przygodę. Ale tylko taką, która jest wspomnieniem jej uśmiechu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1768  
Nieprzeczytane 05-03-2014, 06:14
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Trzymaj się Edwardzie!!!

Poradzisz sobie.
Z czasem wszystko się wygładzi.
Postaraj się wytrwać teraz a z każdym dniem będzie lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1769  
Nieprzeczytane 05-03-2014, 08:56
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam.Miło poczytać posty tutaj na życiu samotnych seniorów.Czy wyobrażanie tego co już nigdy nie wróci ma pomagać?Zamykamy bezpowrotnie rozdział w naszym życiu-rozdział w którym było nam dobrze.Jedyne co możemy zrobić to odwiedzić grób,zapalić znicz odmówić modlitwę .Świadomość,że to już przeszłość powinna się utwierdzić w nas.Czy jesteśmy bezradni-nie każdy z nas posiada jakąś wartość mądrość nabytą przez lata i to należy pielęgnować.Na przekór wszystkiemu budzić się z uśmiechem i powtarzać,że życie jest piękne.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1770  
Nieprzeczytane 05-03-2014, 13:40
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

A ja staram się przeciwnościa losu nie dwac
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1771  
Nieprzeczytane 05-03-2014, 19:07
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Dziękuję Ci senesco!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1772  
Nieprzeczytane 09-03-2014, 14:48
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie W "dołku"

Nie do końca prawdą jest, aby człowiek po utracie najbliższej mu osoby,z którą przeżył ...dziesiątki lat, mógł w ciągu kilkunastu dni się pozbierać. To potrwa,rok może dwa.Dopóki psychika nie zaakceptuje stanu rzeczy, nie ma o czym mówić. Człowiek miota się z kąta w kąt jak nie potrzebna rzecz. Przeszłam przez to i rozumiem Edwarda. Dobrze że ma ochotę włączyć komputer i dyskusje w wirtualnym świecie.Z pewnością mu to pomaga,choć na krótko.
Społeczeństwo jest więcej żądne sensacji niż pomagać bliźniemu. Zazwyczaj nasi sąsiedzi gdy są potrzebni to ich niema.
Zauważyłam że tu na wątku są życzliwe osoby.
Pozdrawiam wszystkich samotnych.
Joanna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1773  
Nieprzeczytane 09-03-2014, 19:03
Elżbieta 53's Avatar
Elżbieta 53 Elżbieta 53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Strzelce Kraj.
Posty: 1 351
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1774  
Nieprzeczytane 09-03-2014, 20:38
sabinar1's Avatar
sabinar1 sabinar1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 35
Domyślnie

Do Senesco,ja również żałuje ,ze projekt upadł w Sejmie,a właściwie został po prostu ośmieszony,przecież w tym projekcie nie chodziło tylko o pary homoseksualne,ale również o ludzi starszych,którzy niekoniecznie muszą funkcjonować w domach tzw.złotej jesieni.
Dotyczył ten projekt ludzi ,którzy są jeszcze mobilni,i chcieliby zamieszkać wspólnie,z prawem dziedziczenia również z możliwością i prawem zasięgania informacji o stanie zdrowia partnera itd.
Takie rozwiązania funkcjonują od dawna np.w Hiszpanii i niekoniecznie dotyczą tylko dwóch osób,zamieszkać i razem funkcjonować może 3 lu 4 osobowa grupa wzajemnie się wspierająca.

Ostatnio edytowane przez sabinar1 : 09-03-2014 o 20:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1775  
Nieprzeczytane 09-03-2014, 20:51
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Witam!
Myślę,że polubię ten wątek,coraz więcej zagląda tutaj osób,które podobnie jak ja potrzebują kogoś z kim można porozmawiać.Joanno powiedziałaś kilka słów,które mnie przekonują i jakby tu powiedzieć mnie dotyczą podobnie jak Ciebie.
Pozdrawiam samotnych Edward!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1776  
Nieprzeczytane 10-03-2014, 21:02
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie

Witam!!! Chciałabym Ci Edwardzie służyć dobrą radą.Na pewno w Twojej okolicy czy mieście działa Koło Emerytów i Rencistów.Spróbuj skorzystać z tego rodzaju rozrywki. Są tam organizowane różne spotkania przy kawie, wycieczki kilkudniowe lub jednodniowe. Zawsze możesz zrezygnować.
Decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam. Joanna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1777  
Nieprzeczytane 10-03-2014, 21:51
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie Witaj Joanno!

Nigdy nie dowiadywałem się o takich organizacjach.Z ciekawości skorzystam.
Edward!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1778  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 07:51
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam.Warto skorzystać z Koła Emerytów i Rencistów nawet z tego względu czy potrafię funkcjonować w grupie.Każdy z nas odchodząc na emeryturę nie ma na myśli zamykać się w czterech ścianach lecz nadal normalnie funkcjonować.Jest to dobre dla seniorów .Korzystam z tego i mam możliwość spotkań,wyjazd na wycieczkę .Sama rozmowa z rówieśnikami jest korzystna. Sprawdzamy siebie.Miłego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1779  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 08:54
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1780  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 14:29
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Samotność powoduje, że mamy trochę więcej czasu do stracenia niż inni. Próbujemy go wypełnić, zabić, staramy się być zajęci, ale i tak mamy go więcej. To przez tę nadwyżkę wolnego - pustego? - czasu odczuwamy samotność.

Wszystkim samotnym i samotnikom chciałbym zaproponować pewną zabawą, może ktoś zechce podzielić się opinią, albo doświadczeniem.
Zabawa wykorzystuje tę nadwyżkę czasu, nic ponad to.
Może wydać się banalna, dziecinna, ale czyż nie jest powszechne sądzić, że na starość dziecinniejemy.
Jeśli już, to róbmy to z głową i celowo. Jak przystało na dojrzałych i dorosłych ludzi.

Gra jest prosta - trzeba narysować mapę "stumilowego lasu".
A zarazem mapę skarbów, czyli drogę do własnego szczęścia.
Szczegóły zabawy opisałem na blogu - tutaj jest link - bo na forum byłoby za dużo pisania.
Kto chciałby, zapraszam do zabawy.
Robimy to tylko dla siebie, ze sobą i nikomu nie trzeba się chwalić. Nikt nie będzie oceniał.
Nic nie stracimy, co najwyżej zapełnimy czas, na moment wyłączając telewizor...

Ale, gdyby, to chętnie wysłucham uwag i doświadczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 22:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 09:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 19:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 22:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 15:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.