menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-10-2009, 12:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Post VI kampania społeczna"Hospicjum to też Życie" - komentarze


Komentarz do artykułu: VI kampania społeczna"Hospicjum to też Życie"
--------------------
Hospicja na swiecie powstaja jak grzyby po deszczu w obecnych naszych czasach - warto sie temu przyjrzec i pomyslec dlaczego .
Majac doswiadczenie z mej rodziny w USA, stwierdzam (moja ciotke oddali tam na "leczenie" wlasne dorosle dzieci) ze jest to przedcmentarna ostatnia droga zycia chorego czlowieka.
Nie chce rozwijac swego myslenia na ten temat ale dopisze,ze zdrowi ludzie ludziom chorym gotuja ten los !
Znieczulica zdrowych ludzi i ped do ich wygodnego zycia staje sie objawem powszechnym nawet wsrod "kochajacych sie" rodzin.
Zapytam wiec:
Czyzby to wstep do zalegalizowania eutanazji ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-10-2009, 14:42
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią p.senior A.P. Idea hospicjum jest całkowicie inna.Wiadomo,że przebywają w nim ludzie chorzy terminalnie tzn.tacy,którzy nie mają już szans na wyleczenie i których rodzina nie ma warunków,aby przebywali w domu.(są też osoby samotne,które nie mogą liczyć na nikogo).I pochwała wszystkim wolontariuszom,którzy potrafią i chcą święcać swoją uwagę i czas. Może Tobie hispicja pomyliły się ze społecznymi domami opieki do których faktycznie niejednokrotnie rodzina oddaje starszych ludzi z wygodnictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-10-2009, 19:00
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja wręcz jestem oburzona wypowiedzią seniora A.P na temat hospicjów. Oczywiście rzadko się tam zdarza powrót do zdrowia, ale ci chorzy mają tam właściwą opiekę i szacunek. Nie zawsze rodzina jest w stanie w domu dać taką pomoc jak w hospicjum. To nie jest kwestia podania gorącej herbatki lub soku z malin, ale czasem obsługa skomplikowanej aparatury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 04:48
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Czyzby to wstep do zalegalizowania eutanazji ?
Kazdy czlowiek chcialby dokonac swojego zywota gladko i bez bolu, najlepiej u siebie w domu i w otoczeniu kochajacej rodziny. Niestety zycie pisze inne scenariusze i czesto nie ma osoby fizycznie sprawnej do obslugi czlonka rodziny, ktory wymaga specjalistycznej pielegnacji. Dorosly to nie jest dziecko, ktore mozna latwo przewinac i wykapac w wanience. Dochodzi jeszcze pytanie jak pogodzic prace zawodowa, obowiazki wzgledem innych czlonkow rodziny, oraz swoje prywatne zycie ze stala dyspozycyjnoscia wzgledem chorej osoby? Dlugotrwala opieka moze zamienic sie w koszmar, gdzie zaczynamy zle zyczyc choremu. Nie kazdy umierajacy chce czy ma mozliwosc posluzenia sie nembutalem wiec opieke na soba powinien zlecic profesjonalistom z hospicjum. Wymaganie od rodziny poswiecenia sie, oraz patrzenia na nasza powolna smierc jest tylko niepotrzebna zlosliwoscia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 10:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Oburzyly sie babcie i slusznie twierdzac,ze hospicja to jest to na co wspolczesny swiat czeka !
W takim razie zycze duzo zdrowia ,a jak juz braknie to zakonczenie zywota w hospicjum !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 10:50
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Byłam wolontariuszką w hospicjum przez wiele miesięcy. Widziałam i słyszałam wiele... może nawet zbyt wiele... ale to pozwoliło mi mieć własny osąd na spotykanych tam ludzi: pensjonariuszy i ich "bliskich", na osoby tam zatrudnione i na wolontariuszy. To ci ostatni są powodem, że Hospicja nie przyjęły jeszcze nazwy "przechowalnio-umieralni".
Ale może w innych regionach Polski/świata jest inaczej...?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 12:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Z pewnością są lepsze hospicja i gorsze tak jak są lepsze i gorsze szpitale. To samo z opieką szpitalną w hospicjum i w domu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 16:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
Byłam wolontariuszką w hospicjum przez wiele miesięcy. Widziałam i słyszałam wiele... może nawet zbyt wiele... ale to pozwoliło mi mieć własny osąd na spotykanych tam ludzi: pensjonariuszy i ich "bliskich", na osoby tam zatrudnione i na wolontariuszy. To ci ostatni są powodem, że Hospicja nie przyjęły jeszcze nazwy "przechowalnio-umieralni".
Ale może w innych regionach Polski/świata jest inaczej...?

Bogda. Jesteś WIELKIM CZŁOWIEKIEM. Wiem to od dawna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 18:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Bogda. Jesteś WIELKIM CZŁOWIEKIEM. Wiem to od dawna.
Lilu masz rację i j to też wyraziłem wyżej. Augustyn widocznie spotkał to gorsze i dlatego tak niepochlebnie się o hospicjach wyraża. Być może na tą krewną nadszedł po postu czas i to samo mogło (odejście) spotkać w domu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.