menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Senior w banku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-10-2014, 10:05
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie Na co warto jest zwracać uwagę biorąc kredyt gotówkowy?


Czy ktoś z Was brał ostatnio kredyt gotówkowy? Na co zwracaliście głównie uwagę decydując się na takie zobowiązanie?
Sama w najbliższym czasie chciałabym się zdecydować na taki kredyt jednak zastanawiam się na co warto jest zwracać uwagę tak aby nie zostać oszukanym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-10-2014, 09:45
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Na pewno sama na początku zrób sobie pewne rozeznanie. W sieci są porównania kredytów .Tutaj:
http://www.comperia.pl/ranking-kredy...towkowych.html
na przykład znajduje się jedno z takich zestawień tak więc warto byłoby sobie je jednak poczytać.
Oprócz oprocentowania zwróć uwagę na dodatkowe opłaty takie jak prowizja czy też okres kredytowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-10-2014, 09:16
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Adko. Na pewno powinnaś być bardzo uważna jeśli chcesz wziąć kredyt. Jest to poważne zobowiązanie i jednak lepiej jest wybierać z głową.
Na początku przejrzyj sobie zestawienie kredytów ( na przykład jedno dała tutaj Mermera).
Może warto byłoby również pogadać sobie z doradcą od kredytów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-10-2014, 09:00
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał adka
Czy ktoś z Was brał ostatnio kredyt gotówkowy? Na co zwracaliście głównie uwagę decydując się na takie zobowiązanie?
Sama w najbliższym czasie chciałabym się zdecydować na taki kredyt jednak zastanawiam się na co warto jest zwracać uwagę tak aby nie zostać oszukanym.
No na pewno nie pakuj się w kredyt u nieznanych, podejrzanych firm. Wpadniesz w spiralę długów i tak łatwo z tego nie wyjdziesz niestety...
Sąsiad wziął kredyt , tak zwaną chwilówkę. Niestety nie miał kasy na spłatę i narosło to mu do niespodziewanego rozmiaru. Teraz płacze i musi to spłacać.
Jesli już musisz brać kredyt to jedynie bank.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 21-10-2014, 09:50
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Na stronie jaką tutaj dałam jest możliwość zostawienia swojego numeru telefonu oraz maila. Powinien odezwać się doradca kredytowy i zawsze można sobie z nim pogadać.
Powinien na pewno przedstawić listę opłacalnych kredytów i można łatwiej zdecydować się na odpowiedni dla siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-10-2014, 09:05
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie

Dobra rada. Zawsze warto będzie sobie pogadać z kimś zorientowanym w temacie.
Czy ktoś z Was może brał pożyczkę w banku przez internet?
Czy jest to możliwe ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-11-2014, 10:39
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

Na pewno się da. Skoro konto można założyć przez internet to na pewno można wziąć i kredyt. Chociaż sama wolałabym raczej założyć sobie lokatę tradycyjnie w banku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-11-2014, 09:50
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

A ja jestem zdania,ze takie ułatwienia są jak najbardziej w porządku i my nawet powinniśmy się ich nauczyć. Sama równiez na początku nie byłam przekonana ale okazało się to banalnie proste.
I rozmawiałaś już może z tym doradcą kredytowym? Co Ci powiedział?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-11-2014, 15:48
Mudusa Mudusa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 1
Domyślnie

Najważniejsze żeby szukać ofert w sprawdzonych i znanych bankach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 10:41
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie

Dokładnie. Na pewno nie warto jest pakować się w chwilówki ponieważ oszukują tam na potęgę. I najgorsze jest to,że często żerują na niewiedzy biednych ludzi. A taki bank przynajmniej ma przejrzyste zasady. Wiemy jakie jest oprocentowanie, jakie zasady, jaki okres spłaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 20-11-2014, 07:57
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Ja również jestem zdania,że doradca finansowy to najlepsze rozwiazanie. Sama skorzystałam jakieś 2 lata temu kiedy braliśmy z meżem kredyt na remont. Oboje zupełnie nie orientujemy się w sprawach finansowych i jestem zdania,że podobnie ma pewnie wiele osób tak więc dla nas akurat było to najlepsze rozwiązanie
I tak samo radziłam się doradców z serwisu comperia. Niezależni. Polecił mi ich brat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 14:17
gabriell gabriell jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 7
Domyślnie

Wybierając kredyt gotówkowy zwracam uwagę przede wszystkim na RRSO - ten wskaźnik najlepiej obrazuje, ile ostatecznie będzie nas kosztował kredyt. Warto też zwrócić uwagę na wysokość prowizji banku i czy są jakieś dodatkowe opłaty. Osobiście najpierw przeglądam oferty kilkunastu banków w internecie (zazwyczaj tutaj http://homebanking.pl/), a dopiero potem udaje się do banków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-02-2016, 17:59
kento kento jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: częstochowa
Posty: 101
Domyślnie re

Znaczenie ma RRSO - czyli rzeczywisty koszt kredytu. Kolejna kwestia to ewentualne dodatkowe wymagania np. dla możliwości skorzystania z promocji. Porównujcie ostateczne koszty kredytów. Np. niektóre oferty dostępne są tylko w wybranych bankach, np. dla przedsiębiorców najlepszy oferty ma Idea Bank, zobaczcie - https://www.ideabank.pl/kredyt-na-st...us-rok-bez-zus Ale tak czy siak - róbcie sobie porównania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-08-2021, 10:40
Lidka83 Lidka83 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 108
Domyślnie

Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy to ciężko będzie podjąć racjonalną decyzję. A to ważne, żeby każdy kredyt brać z głową. Ja przed podjęciem takiej decyzji korzystam zawsze z pomocy eksperta finansowego. Nie wiem skąd jesteś, ale w Warszawie biuro ma Tomasz Wostal. Pomaga przy analizie i wyborze różnego rodzaju produktów finansowych - także kredytów hipotecznych. Tutaj https://tomaszwostal.pl/ masz jego stronkę - rzuć okiem, zadzwoń, pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 14-03-2022, 11:43
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Dzisiaj to chyba na rodzaj oprocentowania. Najlepiej wziąć ze stałym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 31-03-2022, 19:49
lay lay jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 152
Domyślnie

Teraz już nie tak łatwo dostać kredyt w banku, wiele osób decyduje się na chwilówki, z ty że trzeba pamiętać że spłata chwilówek będzie kiedyś konieczna więc trzeba dobrze obliczyć sobie swoje możliwości finansowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kredyt na domek letniskowy: hipoteczny czy gotówkowy - komentarze 89.74.14.xxx Ogólny 12 29-06-2022 09:22
Na co warto jest zwracać uwagę biorąc kredyt gotówkowy? adka Senior w banku 11 28-06-2022 17:26
Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy - komentarze 195.206.112.xxx Ogólny 1 11-07-2013 23:20
Dentysta i zakupy grupowe: na co zwracać uwagę - komentarze 77.255.213.xxx Ogólny 0 08-08-2012 16:17
PIĘKNO, na które warto zwrócić uwagę cz.II Sunshine Sztuka, kulturoznawstwo 507 22-02-2008 08:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.