menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #159221  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 01:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Nie

Cytat:
Napisał pluto37
A prezes se przyszedł ... pruknął gromko i powiaada:



przecie główne banki są państwowe.... bankster Morawiecki mu nie powiedział, czy gazet nie czyta???
Niech se weźmie i poczyta prawo bankowe.
Żenada.

Jak na razie lokaty mają 6%.
Półroczne lub roczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159222  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 09:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-Jak na razie lokaty mają 6%.
Półroczne lub roczne.

Lokata bankowa jest jednym z najbezpieczniejszych metod depozytu oszczędności z możliwością niewielkiego zysku. W dużym uproszczeniu jest to powierzenie naszych oszczędności bankowi, który inwestuje je, udziela kredytów, etc. W zamian za to bank wypłaca nam wynagrodzenie w postaci odsetek. Na rynku dostępne są lokaty krótko oraz długoterminowe, dla nowych oraz obecnych klientów. Część lokat z atrakcyjnym oprocentowaniem wymaga założenia konta, ale jest też szeroka oferta lokat bez tej konieczności. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość założenia lokaty w całości online. Warto śledzić promocyjne oferty lokat, na których można zarobić najwięcej.

Ranking lokat bankowych – lipiec 2022
https://zgarnijpremie.pl/ranking-lok...SABEgIk8fD_BwE


Ranking lokat bankowych zestawia najkorzystniejsze oferty depozytów terminowych. Lokaty bankowe to wciąż popularny sposób na bezpieczne ulokowanie swoich oszczędności wraz z możliwością zarobienia dodatkowych środków na oprocentowaniu.

Poniżej przygotowaliśmy ranking lokat bankowych biorąc pod uwagę takie parametry jak:

- maksymalne możliwe do uzyskania oprocentowanie;
- zakres kwot lokaty, od najniższej do najwyższej;
- okres trwania lokaty;
- oraz warunki jak konieczność założenia konta w banku, czy lokata objęta jest gwarancją jakiejś instytucji finansowej?

Tak to od kuchni wygląda , lokaty są już od 6,5% wystarczy mieć dostęp do Internetu i znajdujemy informację. Każdy powinien sam dbać o własne pieniądze.
Jest wolny rynek i Bank podejmuje samodzielnie decyzję o wysokości stup procentowych na lokatach . Wszystko uzależnione jest od sytuacji ekonomicznej banku . Banki dotychczas pożyczały naszemu Rządowi pieniądze , zapchane są obligacjami o różnym okresie wykupu . Nie wszystkie obligacje są rentowne , stąd banki poniosły straty na rządowych obligacjach, taka prawda . Zysk Banku może być iluzoryczny .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159223  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 10:23
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 311
OK Dzień dobry drużyno...

Cytat:
Napisał Lila
PS. Tak jak Siri wierzę w przeznaczenie, co zawsze denerwowało kolegę małżonka.
On planował wszystko a ja nic.
Jak się okazało jego plany legły w gruzach,
moje nie ,bo ich nie było.

No bo Lila : Miej wyj....a będzie Ci dane " , że tak powiem bez ceregieli ...
Fizyka kwantowa o tym pisze szeroko i naukowo...

U mnie tylko mży deszcz i 17 o ,ale w pomieszczeniu mam tropiki....

Odpowiedź z Cytowaniem
  #159224  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 16:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

.......
Jest wolny rynek i Bank podejmuje samodzielnie decyzję o wysokości stup procentowych na lokatach . Wszystko uzależnione jest od sytuacji ekonomicznej banku .

Banki dotychczas pożyczały naszemu Rządowi pieniądze , zapchane są obligacjami o różnym okresie wykupu .


Nie wszystkie obligacje są rentowne , stąd banki poniosły straty na rządowych obligacjach, taka prawda . Zysk Banku może być iluzoryczny .

Wiec sam udowadniasz że to nie jest WOLNY RYNEK.

W sytuacji kiedy partyjny dyktatorek grozi bankom, że jak nie podniosą %% to je skasuje przy pomocy podatku, to nie jest WOLNY RYNEK.
Wolny rynek byłby wtedy, kiedy banki samodzielnie i na własne ryzyko podejmowały decyzje czy kupować obligacje i inne papiery dłużne wystawiane przez rząd.
Czapę nad bankami na wolnym rynku stanowi KNF i ew. Bank Centralny czy samodzielne władze banków, a nie dyrektywy wrzucane przez partyjnego bonzę na masówkach ludowych.

I tyle w kwestii Wolnego Rynku..
Reszta mniej wiecej się zgadza.
Każdy powinien podejmować racjonalne decyzje w kwestiach finansowych.
A że tak nie jest, to potem jest AmberGold i różne takie.

Wyjatkiem jest państwowa szulernia nabijająca ludzi w bambuco przy kredytach mieszkaniowych.

psst
Bank zapchany narzuconymi papierami rządowymi ma automatycznie mnie pieniędzy np na kredyty inwestycyjne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159225  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 16:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Co było do .... przewidzenia.
Nadmiar powoduje odruchy ... wymiotne.

Cytat:
Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach zdewastowany. Prezydent, który zginął na pokładzie samolotu TU-154 lecącego do Smoleńska doczekał się pomnika w mazowieckim mieście. To kolejny raz, kiedy figura zostaje oblana farbą.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach zniszczony. Został pomazany srebrną farbą. Sylwetka zmarłego Prezydenta RP pokryta jest jasną emulsją od głowy do stóp. Monument znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Wojskowej i Cmentarnej. Policja przegląda okoliczny monitoring.

Na głównym trakcie w naszem grodziszczu jest monumentów 5 JPII /pośledniej jakości/ Marszałka Piłsudskiego,Heńka-gawędziarza Sienkiewicza, Popiełuszki i Wyszyńskiego.

I lud /mimo różnych poglądów na ich działalność / żadnego z tych monumentów nie traktuje tak brutalnie, jak inne ludy katastroficznego smoleńskiego nieboszczyka Kaczyńskiego L.

tzn z wyjątkiem ptaszków dającym .....wyraz...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159226  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 17:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

To jeszcze cuś o ekonomiście klasy światowej co sie ruszył i se ....pruknął:
Cytat:
Jarosław Kaczyński o kursie euro w Niemczech
Jarosław Kaczyński ruszył w Polskę. W sobotę, 2 lipca, w Białymstoku przekonywał Polaków, że młodzi polscy lekarze, którzy wyemigrowali do Niemiec, niebawem wrócą do kraju, bo nie opłaca im się już pracować poza granicami kraju.



Kaczyński swoją teorię poparł autorskim przelicznikiem walut i wartości pieniądza. - No przecież w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote, nawet jest mniej warte nie tam 4,50 zł czy prawie pięć - stwierdził prezes PiS.

- Krótko mówiąc, tak to się zmienia pod naszymi rządami - skwitował Kaczyński.

Tymczasem średni kurs euro, według NBP, wynosi teraz 4,71 zł

ja bym tego wrednego TUSKA na zbity PiSk wywalił z rządu za walutowe przekręty. I Merkel też
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159227  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 17:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

To je dobre...

Cytat:
Tusk skomentował wypowiedzi Kaczyńskiego

"Kaczyński: >>Wczoraj byłem Władysławem, dzisiaj jestem Zosią.

Budujemy w Kruszwicy most na Wiśle.

Mejza jest prezydentem Inowrocławia,

a euro jest warte 3 złote<<.

Urobek tygodnia. To w sumie wiele wyjaśnia"
— napisał szef PO.

Spoko!spoko!
Ob TUSK.... ja bym się nie zdziwił jesli tak koło środy w/w egzemplarz objawi, że zbuduje kosmodrom i zmontuje ekipę co za miskę ryżu poleci na Marsa..

a wyjasnia tyle, że już dawno temu Jadwinia Staniszkis radziła mu że proszki szkodzą. I sprawdziło się co do joty.

I czemu ZOSIĄ???? Z KRYCHĄ byłoby mu bardziej "do twarzy"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159228  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 17:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Bidny ten Białystok...
Znowu nawiedził i se pruknął po całości:


Cytat:
Kaczyński uważa, że w 1962 roku Białystok był "wielką wsią"
Jarosław Kaczyński wspominał w sobotę swój pierwszy pobyt w Białymstoku w 1962 roku.

— Nie będę opowiadać, jak to miasto wyglądało. To była wielka wieś, a teraz to metropolia. To jest zasługa Prawa i Sprawiedliwości, pana marszałka, pana premiera i naszych posłów — mówił zebranym.

"A tymczasem w odległej galaktyce.

Przypominam Prezesowi, że od 2006 r. prezydentem Białystoku jest Tadeusz Truskolaski, za którego rządów zainwestowano w miasto 4 mld zł"

- zareagował na tę wypowiedź Rafał Rudnicki, który jest wiceprezydentem Białegostoku.

Co istotne, Tadeusz Truskolaski reprezentuje Platformę Obywatelską, a nie PiS
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159229  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 18:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Dzięki Wacławie za rzeczową instrukcję.
Jakaż miła odmiana po takim coś jak powyższe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159230  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 18:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Siri, właśnie tak dokładnie mam.
Z pożytkiem dla zdrowia nie tylko własnego.
Zobacz, co post to pruknięcie.
Nikt nie chce polemizować, a ja jestem szczególnie uczulone na zapach Chanel ..upss ...Szalet.

Natomiast śledzę co się dzieje w polityce ukraińskiej.
Jeśli ten rząd przez nią polegnie, tylko pomacham chusteczką na pożegnanie.
Ludzie piszą to się dzieje na UAM w Poznaniu.
Co prawda można na wydziale stosunków zagranicznych spotkać paru Polaków,
ale oni studiują za własne pieniądze i znają polski język.

Przesada ,szczególnie w sytuacji że Melnyka nikt nie odwołał ze stanowiska.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159231  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 20:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

I niejaki Sebastian Kaleta .... nie z PiSu

Cytat:
Kaleta: Cała wieś świętuje, bo czekała na tę drogę 30 lat
Do wpisu dołączył film, na którym widzimy, że jak grupa ludzi tańczy. Tak według Kalety mają okazywać swoją radość z wybudowanej drogi.


Ten wpis i takie przedstawienie mieszkańców wioski nie przypadło jednak komentującym do gustu.

"Nie rób z siebie większego d*****. Schetynówkę mam nawet u pisowskiego sołtysa. Za PO zrobiono obwodnicę, przy której chcielibyście, ale nie zrobicie fabryki. Cała droga krajowa przez miasto – za Peło (PO – przyp. red)
.

Obecnie posucha w inwestycjach w infrastrukturę, a to, co robi,ą to środki UE"
– napisał dosadnie jeden z internautów.

"Droga została oddana do użytku w październiku ubiegłego roku. Także znowu pan kłamie" - zwraca uwagę kolejny.

czemu kłamie???? Przecie on ...niczego innego nie umie.
To robi co umie i chyba dlatego jest jakimś dygnitarzem u Ziobry.

a co do inwestycji, to wedle kłamczucha Morawieckiego miały być na poziomie 25% wydatków z budżetu / o ile mnie pamięć nie zawodzi/ a nie sięgają 16% ...

chyba, że mostu w Kruszwicy ktuś nie policzył
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159232  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 20:57
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Uczciwie wszystko. A co może mi się nie należy?

Pod rozumieniem wszystko to czego dusza zapragnie...
Podobno niektórzy,, zbadali,, że trzeba dobrze określić swoje zyczenia , żeby dobrze trafić.

Ja dopiero po 800-set latach trafiłem w drugim wcieleniu do nieba na ziemi i wcale mi się nie chce odchodzić do nieba, bo tam nudno, a tu mi bardzo dobrze. Za grzechy odpokutowałem a teraz robię nowe. Może wrócę trzeci raz.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159233  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 21:41
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 311
Że co?

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ja dopiero po 800-set latach trafiłem w drugim wcieleniu do nieba na ziemi i wcale mi się nie chce odchodzić do nieba, bo tam nudno, a tu mi bardzo dobrze. Za grzechy odpokutowałem a teraz robię nowe. Może wrócę trzeci raz.
Jakim cudem tak wszystko wiesz?
Ja Ci nie wierzę.
W niebie musi być fajnie przecie.
Pójdę to sama sprawdzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159234  
Nieprzeczytane 04-07-2022, 00:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ba, ale nie wyślesz'' stamtąd'' Siri wiadomości
nawet na PW. Nie pozwolą.
A prawda zawsze jest sprzeczna z intuicjami myślenia potocznego.
Ci z ''stamtąd'' nigdy nie dali znaku - pardon- życia,
a ci co są w ostatniej drodze,
nigdy z niej nie zawrócili.
Mój wujek, nieodrodny brat mamusi, próbował niejako
bo ciało zginęło. Żałobnicy na mrozie stojący i przez to jeszcze bardziej zrozpaczeni,
wołali wielkim głosem '' gdzie jest ciało''?
A ciało ....no mniejsza o to, to nie temat na wątek.
W każdym razie tak to bywa, gdy nieboszczyk ma więcej żon niż przewiduje norma.
Jedna chce spalić, druga chce trumny a inna jeszcze zapeklować.

Ten wstęp jest aluzją - na miarę sędziwego wieku- do obyczajówki
jaka rozegrała się w Newsweeku.

Cytat:
Jestem wdzięczna nowemu naczelnemu za to, że nas wysłuchał i zrozumiał.
Teraz mogę już przyznać, że to ja byłam osobą,
która zawiadamiała HR i związki zawodowe o sytuacji w Newsweeku

Renata Kim była tą co doniosła.
Biczowanie Lisa teraz jest łatwe, więc nic nie napiszę,
tym bardziej iż serial dopiero się zaczyna.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #159235  
Nieprzeczytane 04-07-2022, 10:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Sebastian Kaleta - ten co nie jest z PiSu najpierw zbił Morewieckiego, że sprzedał suwerenność Polski Niemcom i tej wstretnej UNII, a teraz kopie w sztandar KUKIZA.

Cytat:
. Emocje Pawła Kukiza odbieramy jako ekspresję artystyczną, ale z pewnością nie zamierzamy jej ulegać.

Mamy też poważne zastrzeżenia do niektórych rozwiązań organizacyjnych dotyczących sądów pokoju, które w koncepcji Pawła Kukiza nie są wkomponowane odpowiednio w system sądowniczy i wygenerować mogą gigantyczne, wielomiliardowe koszty bez oczekiwanych efektów

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...f0d1714b4a43d1

To teraz KUKIZOWI prysły zmysły i wychodzi na to że wineczka i duety z KACZYŃSKIM poszły się ....opalać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159236  
Nieprzeczytane 04-07-2022, 10:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Coś w temacie banków z ..... ważnym bankowcem.

Cytat:
Sektor bankowy w opałach, czyli niebezpieczna grecka perspektywa [WYWIAD]


O złej prasie, kredytach frankowych, wakacjach kredytowych, czyli o piętrzących się problemach polskiego sektora bankowego, które mogą skończyć się klasycznym dramatem, mówi w rozmowie z money.pl Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. Ostrzega on przed grecką perspektywą krachu. - Greckie banki miały problem, bo miały mnóstwo skarbowych papierów wartościowych, a katastrofę wywołała utrata wiarygodności przez państwo - przekonuje.


https://www.money.pl/banki/sektor-ba...50066624a.html

ciekawe zdania są w temacie obligacji rządowych wepchniętych bankom i ...tracącym na wartości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159237  
Nieprzeczytane 04-07-2022, 20:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Udajemy, że POLACY!!! NIC SIĘ NIE STAŁO!!!!!!

Cytat:
Afera mailowa. Rząd wpływał na TK? „Z panią prezes omówiłem 3 tematy”
„Odwiedziłem dziś (wkrótce po Twojej rozmowie) p. Julię P. Z panią prezes omówiłem 3 tematy” — można przeczytać w wiadomości e-mail, zatytułowanej „TK”, rzekomo pochodzącej ze skrzynki Dworczyka. Mail został wysłany 7 stycznia 2019 r. do premiera Mateusza Morawieckiego.



Następnie Michał Dworczyk miał wymienić te tematy. To „1. rocznik 53 — na razie odroczone (Kieres, 250 mln — 1,5 mld); 2. Świadczenie opiekuńcze na razie odroczone (Muszyński) do 19 lutego (ok. 5 mld); 3. Służebność gruntów dot. przesyłu na razie odroczone (Muszyński) (kilkanaście mld)”.

jesli kiedyś powstanie komisja śledcza w tej kwestii to obok Dworczyka towarzyskie odkrycie KACZYŃSKIEGO będzie mieć kłopot zeznając pod przysięgą.

A taki jubel PiSgang odprawiał, kiedy jakiś sędzia dał się wpuścić w sprowokowaną lewiznę o zmiane terminu ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159238  
Nieprzeczytane 04-07-2022, 20:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Czekamy na finał śledztwa

Cytat:
Warszawski sąd nakazał wszcząć śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez prokuratorów zaangażowanych w sprawę Romana Giertycha, byłego wicepremiera i szefa MEN. "Krok po kroku winni zostaną ukarani" - skomentował krótko adwokat.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2020 roku. Śledczy badali wówczas kwestię wyprowadzenia i przywłaszczenia łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. W październiku 2020 roku Roman Giertych został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Cztery miesiące później sąd uznał jednak prowadzoną akcję CBA za "bezprawną i nielegalną", a zarzuty kierowane wobec byłego wicepremier za bezpodstawne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159239  
Nieprzeczytane 04-07-2022, 21:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Przyszedł prezes. Prukną /ale delikatniej niż ostatnio/ i wydalił:

Cytat:
Co jakiś czas pojawiają się spekulacje dotyczące tego, czy czternasta emerytura – podobnie jak wypłacana wiosną trzynasta emerytura – stanie się świadczeniem stałym. Głos w tej sprawie zabrał w miniony weekend prezes Prawa i Sprawiedliwości, a do niedawna wicepremier Jarosław Kaczyński. – Ja nie mam prawa tego już w tej chwili tak obiecać na pewno, ale wydaje mi się i póki będę miał na to jakiś wpływ, będę do tego dążył, żeby czternasta emerytura była stała – zadeklarował lider formacji rządzącej.

skromnie, że będzie dążył..... chyba juz się połapał, że obiecanki - cacanki w sytuacji kiedy szmalu brak są rydzykowne. To mendzi na okrągło... Na milion elektroaut miał wpływ i wyszedł wał.
Na województwo częstochowskie miał wpływ i pokazał wała.
Na wodociągi w gminie Koniecpol miał wpływ i pokazał wała a ludzie od czasów Szydło z konewkami do beczkowozu ganiają....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159240  
Nieprzeczytane 05-07-2022, 10:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Pluto 37 w #159 224 napisał-Wiec sam udowadniasz że to nie jest WOLNY RYNEK.
Napisałem :Jest wolny rynek i Bank podejmuje samodzielnie decyzję o wysokości stóp procentowych na lokatach . Wszystko uzależnione jest od sytuacji ekonomicznej banku .

Nie udowadniam że wolnego rynku nie ma , bo nie są mi znane przepisy prawa w zakresie , obligacji , lokat , które które by swobodę Banków ograniczały . W zależności od sytuacji ekonomicznej banku Zarząd Banku podejmuje stosowne decyzje. To że wolny rynek istnieje dowodem jest ranking lokat. Gdyby wolnego rynku nie było nie było by rankingu lokat. Ranking lokat bankowych – lipiec 2022
https://zgarnijpremie.pl/ranking-lokat-bankowych/

Jakie rankingi mamy :
-Ranking kont osobistych
-Ranking promocji bankowych
-Ranking kont firmowych
-Ranking kart kredytowych
-Ranking kart studenckich
-Ranking mobilnych aplikacji bankowych
-Ranking kont osobistych
-Ranking lokat bankowych

Wystarczy mieć komputer lub smartfon z dostępem do internetu .


Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-07-2022 o 21:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.