menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 16:50
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Zapisz się na dobrze działający uniwersytet III wieku i idz na jezyk angielski, mała powtórka i konwersacje w grupce ludzi da Ci sprawdzian Twoich umiejetności a i potrenujesz.Co innego z płyt , co innego "na żywo"Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 28-07-2008, 01:19
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie Mozna dolaczyc do rozmowy?

Temat bardzo mnie zainteresowal,co tam po 50,ja po 60 probuje,zycie mnie zmusilo.3 tygodnie temu wyladowalam na Tampa International Airport i wszyscy wokol nie po mojemu "gadali".
Ucze sie bezprogramowo,po wakacjach mam chodzic do biblioteki,na ESL,nie napisze bez sciagi po" ichniemu",angielski jako drugi jezyk.
Teraz czytam wszystkie tablice reklamowe przy drogach,/a jest tego,wiecej jak u nas,moze tez takie glupie,ale tych nie rozumiem/,przepisy na opakowaniach,poniewaz sa wspomagane obrazkami,moze nie tyle przepisy co informacje/directions/jak przyrzadzic.Mam w reku opakowanie po ziemniakach pod tytulem "simply potatoes"
nizej "made from fresh potatoes",a dalej "Red potato wedges"
Slownik do reki, sprawdzam. Po prostu ziemniaki,zrobione ze swiezych ziemniakow ,czerwone ziemniaki..i tu klin zabil mi klina,ale gdy otworzylam opakowanie,okazalo sie ,ze sa pokrojone w kliniki,latwe do smazenia,pewnie najpierw opanuje terminy gastronomiczne.Rodzina straszy mnie czasownikami i czasami,ale przeciez nie moze byc inaczej jak wczoraj ,dzis i jutro.
Pozyjeny zobaczymy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 28-07-2008, 09:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosia446
Temat bardzo mnie zainteresowal,co tam po 50,ja po 60 probuje,zycie mnie zmusilo.3 tygodnie temu wyladowalam na Tampa International Airport i wszyscy wokol nie po mojemu "gadali".
Ucze sie bezprogramowo,po wakacjach mam chodzic do biblioteki,na ESL,nie napisze bez sciagi po" ichniemu",angielski jako drugi jezyk.
Teraz czytam wszystkie tablice reklamowe przy drogach,/a jest tego,wiecej jak u nas,moze tez takie glupie,ale tych nie rozumiem/,przepisy na opakowaniach,poniewaz sa wspomagane obrazkami,moze nie tyle przepisy co informacje/directions/jak przyrzadzic.Mam w reku opakowanie po ziemniakach pod tytulem "simply potatoes"
nizej "made from fresh potatoes",a dalej "Red potato wedges"
Slownik do reki, sprawdzam. Po prostu ziemniaki,zrobione ze swiezych ziemniakow ,czerwone ziemniaki..i tu klin zabil mi klina,ale gdy otworzylam opakowanie,okazalo sie ,ze sa pokrojone w kliniki,latwe do smazenia,pewnie najpierw opanuje terminy gastronomiczne.Rodzina straszy mnie czasownikami i czasami,ale przeciez nie moze byc inaczej jak wczoraj ,dzis i jutro.
Pozyjeny zobaczymy.
]
Oj Zosiu inteligentna jesteś kobita i nauczysz się szybko ,ale mam wrażenie ,że ten język obcy nie jest ci az tak bardzo obcy -kokieteria ?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 28-07-2008, 10:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie A rece?

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
]
Oj Zosiu inteligentna jesteś kobita i nauczysz się szybko ,ale mam wrażenie ,że ten język obcy nie jest ci az tak bardzo obcy -kokieteria ?????

Malgosiu, zapomnialas...o rekach. Tyz dobry sposob.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 28-07-2008, 10:18
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Malgosiu, zapomnialas...o rekach. Tyz dobry sposob.
Ręcamy ?????? To podstawa!!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 02:49
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
]
Oj Zosiu inteligentna jesteś kobita i nauczysz się szybko ,ale mam wrażenie ,że ten język obcy nie jest ci az tak bardzo obcy -kokieteria ?????



Dziekuje za uznanie,
W ramach nauki jezyka zacytowalam tekst ,o Marlin M,jakiej nie znamy,wlasnie minela rocznica jej smierci.
Przepisalam z amerykanskiej gazety,angielski tekst i zostal uznany za niezgodny z tematem.

D L A C Z E G O ????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 02:51
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie A to

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ręcamy ?????? To podstawa!!!!!!



jest zgodne z tematem-pani Nellu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 05:11
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Bardzo lubie tlumaczyc nazwy ulic,albo osiedli zwanych tu /pisze jak slysze/dywizjon-bardzo wdziecznie,np,
-Crowfoot Ridge
-Lakewood
-Moonlake
-Willow Heights
Przypomnialam sobie jaki piekne nazwy nadzwaly Ania z Diana
w swoim otoczeniu.

Dzielnica, gdzie ja mieszkam ,to w tlumaczeniu Palmowa Przystan
-
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 10:19
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosia446
Dziekuje za uznanie,
W ramach nauki jezyka zacytowalam tekst ,o Marlin M,jakiej nie znamy,wlasnie minela rocznica jej smierci.
Przepisalam z amerykanskiej gazety,angielski tekst i zostal uznany za niezgodny z tematem.

D L A C Z E G O ????

Regulamin Klub Senior Cafe: 2. W Klub Senior Cafe pisać mogą jedynie zarejestrowani użytkownicy.
Językiem używanym na forum jest język polski. Dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym pod warunkiem, że autor przetłumaczy je na język polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 11:52
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

[quote=admin]Regulamin Klub Senior Cafe: 2. W Klub Senior Cafe pisać mogą jedynie zarejestrowani użytkownicy.
Językiem używanym na forum jest język polski. Dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym pod warunkiem, że autor przetłumaczy je na język polski.
[/QUO

Przepraszam,nie zapamietalam wszystkich punktow regulaminu, ale wydrukuje i przykleje obok monitora.
Myslalam,ze na watku o nauce jezykow,mozna ,w ramach wprawek, zamiescic tekst,a inny "gadacz"-przetlumaczy.
Ale skoro Administracja sobie tego nie zyczy,podnosze dwa palce i mowie-przyrzekam,nie bede.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 11-09-2008, 15:58
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Nawiązując do nauki języków obcych, to chcę zainteresowanych poinformować, że prawdopodobnie przez Wojewódzkie Urzędy Pracy organizowane są bezpłatne kursy języków obcych. Program nazywa się KAPITAŁ LUDZKI.
W Poznaniu organizacją zajęła się firma SuperMemo, znana z internetu z nauki języków obcych. Udało mi się dostać na ten kurs.Jest to, moim zdaniem, bardzo atrakcyjna forma. Raz w miesiącu odbywa się spotkanie w Poznaniu, czterogodzinne. Połowa zajęć z lektorem i połowa z komputerem. Raz w tygodniu, zawsze o tej samej porze odbywa się 40-minutowa indywidualna lekcja z lektorem przez Skypa. Poza tym codziennie trzeba zaliczyć odpowiednią ilość ćwiczeń i powtórek przez internet. To wszystko za darmo. W dodatku zaopatrzono nas w podręcznik, płytę z nagraniami, notes i słuchawki z mikrofonem.
Jestem już po pierwszych zajęciach w Poznaniu i po pierwszej lekcji przez Skypa i oczywiście codziennych ćwiczeniach i jestem bardzo zadowolony.
W listopadzie rozpocznie się kolejna rekrutacja na następny kurs tego samego typu.Obecny trwa od września do stycznia, następny pewnie zaraz po nim.
To co opisałem wyżej dotyczy osób zamieszkałych w województwie wielkopolskim lub tu zatrudnionych. No i trzeba mieć jakieś zatrudnienie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 23:04
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Powracam do nauki języków obcych nie bez powodu.Otóż w poszukiwaniu kursów online trafiłam na taka oto stronkę
http://www.francuski.6ka.pl/lekcja-m...-regrette-rien.
Muzyczna lekcja francuskiego to akurat tylko fragment całej propozycji.Są tu lekcje i innych języków,podane w ciekawej formie.Jest dżwięk, możliwość sprawdzania własnej wiedzy,lekka gramatyka.Co prawda za friko jest tylko kilka lekcji,na zachętę,ale może warto zainwestować?
Ja jak na razie ćwiczę z Edith.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 05-05-2009, 17:44
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Jesli ktos potrzebuje cos po niemiecku,chetnie pomoge,przetlumacze!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 18:50
anuta anuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Posty: 6
Domyślnie

Cześć wszystkim.
2,5 roku temu założyłam ten wątek. Pytałam czy jest sens brać się w zaawansowanym wieku za naukę języka obcego.
Dziś mogę zapewnić: tak .
Idąc za radą wuere'le, zapisałam się do supermemo i jestem tam do dzisiaj, obecnie na poziomie zaawansowanym.
Miałam co prawda okresy zniechęcenia i związane z tym przerwy w nauce. Jednak biorę się "w garść" i idę dalej. Sprawia mi to frajdę. Cieszę się, że przyswoiłam sobie wiele nowych słów i zwrotów. Niedawno był u mnie w pracy gość z Niemiec. Sprawy służbowe omawiane były po angielsku, którego nie znam. W czasie wolnym natomiast, nie omieszkałam zachęcić go do "pogadania". Cieszyłam się, że rozumiem dużo więcej niż przed podjęciem na nowo nauki.
Najbardziej brakuje właśnie kontaktu z mową potoczną. Szkoda, że nie opracowywane są pod tym kątem filmy. Mogły to by być nawet filmy dla dzieci, z napisami oprócz mowy.
Pozdrawiam Cię Roziu. To godne podziwu, że ofiarowujesz pomoc w niemieckim. Może kiedyś skorzystam?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 07-05-2009, 00:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Pewnie że warto. Ja zacząłem się uczyć w wieku średnim. Ciekawe czy gdybym miał dziś zacząć to czy by mi się chciało. A tak tylko sobie uzupełniam czytając ang. pisma. Siostrzenica często przylatuje z Norwegii w interesach i na leczenie. To podbiera to ze samolotu.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 15-05-2009, 15:13
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

23-03-2009 23:04
elizka Powracam do nauki języków obcych nie bez powodu.Otóż w poszukiwaniu kursów online trafiłam na taka oto stronkę
http://www.francuski.6ka.pl/lekcja-m...-regrette-rien.
Muzyczna lekcja francuskiego to akurat tylko fragment całej propozycji.Są tu lekcje i innych języków,podane w ciekawej formie.Jest dżwięk, możliwość sprawdzania własnej wiedzy,lekka gramatyka.Co prawda za friko jest tylko kilka lekcji,na zachętę,ale może warto zainwestować?
Ja jak na razie ćwiczę z Edith.

Dla zainteresowanych - strony z informacją programu nauczania na kanałach TV (między innymi - języka angielskiego) w TV:"Edusat", dostępne video: http://szkola.wsseuczelnia.edu.pl/node/116
oraz: "TVN Lingua" - http://tvn.pl/static/canals/tvnlingua

Ja mam obydwa kanały telewizyjne, w ramach pakietu TPSA "Multipakiet" (internet+ videostrada), polecam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 15:17
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał anuta
Cześć wszystkim.
2,5 roku temu założyłam ten wątek. Pytałam czy jest sens brać się w zaawansowanym wieku za naukę języka obcego.
Dziś mogę zapewnić: tak .
Idąc za radą wuere'le, zapisałam się do supermemo i jestem tam do dzisiaj, obecnie na poziomie zaawansowanym.
Miałam co prawda okresy zniechęcenia i związane z tym przerwy w nauce. Jednak biorę się "w garść" i idę dalej. Sprawia mi to frajdę. Cieszę się, że przyswoiłam sobie wiele nowych słów i zwrotów. Niedawno był u mnie w pracy gość z Niemiec. Sprawy służbowe omawiane były po angielsku, którego nie znam. W czasie wolnym natomiast, nie omieszkałam zachęcić go do "pogadania". Cieszyłam się, że rozumiem dużo więcej niż przed podjęciem na nowo nauki.
Najbardziej brakuje właśnie kontaktu z mową potoczną. Szkoda, że nie opracowywane są pod tym kątem filmy. Mogły to by być nawet filmy dla dzieci, z napisami oprócz mowy.
Pozdrawiam Cię Roziu. To godne podziwu, że ofiarowujesz pomoc w niemieckim. Może kiedyś skorzystam?

Ja nadal tego angielskiego się uczę, skorzystałem nawet z kursu finansowanego przez UE i zdałem egzamin. Kurs prowadziła platforma Supermemo.net
Cieszę się że rada była trafna.
Życzę Ci dalszych sukcesów w nauce.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 17-05-2009, 15:48
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Czy ktoś mógłby przetłumaczyć tekst piosenki Edith Piaff
Mon Dieu na j.polski? Mam tłumaczenie tzw.do śpiewania,artystyczne ,a zależy mi na dosłownym.

Mon Dieu ! Mon Dieu ! Mon Dieu !
Laissez-le-moi
Encore un peu,
Mon amoureux !
Un jour, deux jours, huit jours...
Laissez-le-moi
Encore un peu
A moi...

Le temps de s'adorer,
De se le dire,
Le temps de se fabriquer
Des souvenirs.
Mon Dieu ! Oh oui...mon Dieu !
Laissez-le-moi
Remplir un peu
Ma vie...

Mon Dieu ! Mon Dieu ! Mon Dieu !
Laissez-le-moi
Encore un peu,
Mon amoureux.
Six mois, trois mois, deux mois...
Laissez-le-moi
Pour seulement
Un mois...

Le temps de commencer
Ou de finir,
Le temps d'illuminer
Ou de souffrir,
Mon Dieu ! Mon Dieu ! Mon Dieu !
Même si j'ai tort,
Laissez-le-moi
Un peu...
Même si j'ai tort,
Laissez-le-moi
Encore...
Wydaje się łatwe słownictwo,ale nie mogę sobie poradzić.Czy laissez le moi to znaczy pozostaw mi,czy też pozwól mi?
Tłumacz elektroniczny http://www.google.com/language_tools?hl=enhttp// nie daje rady!

Mam tłumaczenie piosenki Milord,gdyby ktoś chciał,to wkleję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 23:07
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Czy w moim wieku 50+ warto zacząć naukę j.angielskiego. Bezpłatny kurs finansowany ze środków funduszu europejskiego. Boję się czy poradzę sobie bo to i egzaminy końcowe a wstyd przed młodszymi jeśli mi się nie powiedzie. Chciałabym poznać choć trochę angielski bo synowie w świecie i zagraniczna synowa. Motywację mam ale czy mój rozum to pojmie. Proszę o radę - spróbować???
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 06:56
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Elżbieto V, też chciałabym spróbować. Gdzie odbywają się bezpłatne kursy? Będę wdzięczna za kontakt, może na priv.
Mieszkam w Bydgoszczy, na płatną naukę nie stać mnie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Seniorzy uczą się języków obcych - komentarze Dynamiczna Ogólny 39 28-01-2019 13:06
Nauka obsługi komputera dla rodzicow Jarek eSenior 35 22-12-2012 14:26
nauka nina eSenior 11 19-03-2010 20:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.