menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7601  
Nieprzeczytane 19-08-2018, 08:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Lilu KK wśród tych którzy zajmują się "duszami " preferuje posłuszeństwo i zdolności do znajdowania donatorów którzy by tą szacowną instytucję wsparli zawsze liczyć mogą na zauważenie i awanse w jej strukturach. Pisząc o Depo wspomniałem że że zawdzięcza swoje stanowisko też donacjom twojej rodziny .

Obecnie śluby mieszane są na porządku dziennym bo są dopuszczone i z tym nie ma problemu kiedy taki związek się chce zawrzeć. Każdy ma prawo do własnych wierzeń a symbolika i miejsce obrządku u wielu ludzi odgrywa dużą rolę .Małżeństwo to sztuka porozumienia się i ślub może być też takim - sprawdzam .

Poruszyłaś sprawę charytatywności po pierwsze musi kogoś na nią stać a nie odbywa się kosztem bliskich , musi być bezinteresowna a przede wszystkim musimy być przekonani do instytucji która zajmuje się rozdziałem środków.W wielu bogatych krajach w których charytatywność jest rozwinięta istnieją społeczne instytucje które analizują bilanse firm i podają wskaźnik procentowy udziału darowizn do kosztów działalności.
Też społeczeństwo wypracowało inne formy pomocy nawet drobnymi kwotami projektów które finansowane są społecznie
https://www.youtube.com/watch?v=xCj0lipJG5E CO TO PATRONITE i czy każdy może to robić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7602  
Nieprzeczytane 19-08-2018, 09:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Dalej o Patronite Weronika Truszyńska , ci którzy z tej formy korzystają ,Z czego żyję i skąd biorę PIENIĄDZE? (10.11 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=g9KnBt9t7Zc
Uruchomiłem Patronite. Po co? Dlaczego? ( 25.59 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=yRnUrvc9esQ

Rozwiać należy mity o lukratywnym życiu Niemców na emeryturze ? Mają problemy z emerytami którzy wykonywali nisko płatne prace czy pracowali krótko a przeszli na emeryturę bo osiągnęli wiek emerytalny.Do tego różnice w wysokości zatrudnienia w byłym NRD ,to wszystko ma wpływ na wysokość emerytury dzisiaj.
Niemcy: biedni w bogatym kraju ARTE Reportage ( 25 min )
https://www.arte.tv/pl/videos/077980...bogatym-kraju/
Niemcy, przedstawiane często jako wzór do naśladowania, mają własne problemy – co piąty Niemiec jest zagrożony ubóstwem. W Berlinie co trzecie dziecko uważane jest za pochodzące z biednej rodziny. 20% osób aktywnych zawodowo skazanych jest na słabo płatne prace. Emeryci dostający po 400 euro miesięcznie często chodzą po śmietnikach szukając czegoś co da się spieniężyć, bądź skazani są na darowizny. Samotne matki nierzadko walczą o przetrwanie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7603  
Nieprzeczytane 19-08-2018, 11:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ks.Stanisław Walczak - "Nie marnuj Twojego głosu" (Fb)
Głosuj na "katolika" to hasło oznacza jedynie "głosuj na polityka PiS"
Wybierz nieszczęście, wybierz życie w narodowym getto, wybierz nienawiść, wybierz moralne prawo do fałszywego świadectwa, wybierz przemoc ... w imię Boga.
Wybierz "uczciwego człowieka ale nie "katolika" w znaczeniu dzisiejszej polityki.
Chrześcijaństwo zostało zdradzone gdy po raz pierwszy uczeń Chrystusa zamordował bliźniego z imieniem Boga, Jezusa, Maryi na ustach.
Dziś do takich bestialskich czynów zachęcają katolicy zgromadzeni wokół Radia Maryja no i oczywiście wysokich urzędników kościoła odzianych w różnobarwne szaty od czerni po fiolet.
"Śmierć wrogom"; "raz sierpem , raz młotem" wszystko w imię Boga - z ust "katolików", z ust ekstremistów i przyszłych terrorystów wydobywają się hasła bluźniercze. A strzegą tej zdrady uzbrojone po zęby kordony.
Bądź zatem ostrożny głosując na "katolika" bo możesz wylądować z dala od chrześcijaństwa....
Bracia , trzeźwi bądźcie i czuwajcie, by przeciwnik wasz ZŁY , jako lew ryczący krąży , szukając kogo by pożreć.


ps. Takich księży patriotów jak ks. Stanisław Walczak , ks. Wojciech Lemański jest w Polsce niewielu.
Kto popiera zdrajców, sam jest zdrajcą - wrogiem Polaków

Ostatnio edytowane przez wankabor : 19-08-2018 o 13:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7604  
Nieprzeczytane 19-08-2018, 13:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Kilka cytatów duszpasterzy polskich:
- ewangelia nad konstytucją,
- ateiści powinni płacić podatek dla Kościoła,
- katolik ma głosować na katolika,
- przed ONR czapki z głów,
- dzieci prowokują pedofilów,
- dzieci podczas molestowania seksualnego przez kapłana doznają spotkania z Bogiem.


ps. Takie są "prawdy" wiary katolickiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7605  
Nieprzeczytane 19-08-2018, 14:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Stowarzyszenie Laicka Polska udostępniła post (Fb)

"Nie tolerujemy w naszych szeregach nikogo, kto zwalcza idee chrześcijaństwa. Nasz ruch jest chrześcijański"
/Adolf Hitler 26.10. 1928r/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7606  
Nieprzeczytane 20-08-2018, 08:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Unio Mystica: droga do zjednoczenia z Bogiem - prof. Cezary Lipiński #2
https://www.youtube.com/watch?v=cbyQYESHUaM&t=156s
Jochann Scheffler (Angelus Silesius) to chrześcijański mistyk, który pozostawił po sobie zbiór poezji pt. "Cherubinowy Wędrowiec". Zawarte w nim aforyzmy mają nie tylko wielką wartość literacką, ale są również poruszającymi serce krótkimi modlitwami. O tym, co chce nam przekazać Scheffler, Maciej Mikurda rozmawia z prof. Cezarym Lipińskim, kierownikiem Zakładu Literatury i Kultury Krajów Niemieckiego Obszaru Językowego na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz autorem książki „Poeta poetów – studia nad polską duchowością, na przykładzie recepcji Angelusa Silesius

Może za bardzo przeintelektualizowane ale Panteon to różne wierzenia i też różne prezentowane idee bo zainteresowania nasze są różne .Obecnie na wszystko musimy patrzeć globalistycznie bo nie ma problemu z przemieszczaniem się ,mieszkając w innych krajach poza Polską ulegamy wpływom innych kultur , adoptujemy je bezwiednie pod własne potrzeby. Nasze sądy które wypowiadamy oparte są na tym co widzimy a w dużej większości oparte są one o lokalną rzeczywistość.Na pewno kto był w kościele rzymskokatolickim w Niemczech czy Austrii zauważył brak konfesjonałów , bo nie ma tam spowiedzi usznej ? Myślę że rozmowa z ks Andrzejem Kobylińskim poszerzy naszą wiedzę na temat zmian jakie dokonują się na świecie w religii dominującej w Polsce . Nie zamieciemy wszystkiego pod dywan by się stać skansenem kulturowym Europy jak się niektórym marzy .

Grzegorz Górny rozmawiał z ks. Andrzejem Kobylińskim 27.02.2018 ( 23.35 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=WaUoGbmWs-U&t=161s

W jakiej kondycji jest Kościół? Dlaczego papież Benedykt XVI musiał ustąpić? Na te pytania odpowiadał ks. Andrzej Kobyliński z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7607  
Nieprzeczytane 20-08-2018, 14:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
.....
Niemcy, przedstawiane często jako wzór do naśladowania, mają własne problemy – co piąty Niemiec jest zagrożony ubóstwem. W Berlinie co trzecie dziecko uważane jest za pochodzące z biednej rodziny. 20% osób aktywnych zawodowo skazanych jest na słabo płatne prace. Emeryci dostający po 400 euro miesięcznie często chodzą po śmietnikach szukając czegoś co da się spieniężyć, bądź skazani są na darowizny. Samotne matki nierzadko walczą o przetrwanie .
[/size]

a to wszystko z jednego powodu. Nie zasiali u siebie powszechnego ATEIZMU
Pełno tam różnych muzułmanów, katolików, żydów, protestantów a nawet sikhów, hinduistów i buddystów co musi prowadzić Niemców do zagłady z nędzy.

Jedyny ratunek dla nich to przyjęcie na łono misjonarzy ATEIZMU zdeformowanego z RP wspartych znowu zarzewiem słowiańszczyzny wytępionej kzyżem ogniem i mieczem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7608  
Nieprzeczytane 20-08-2018, 17:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Papież Franciszek wystosował list do Ludu Bożego , w którym wielce przygnębiony, ubolewa z powody grzechu pedofili księży na całym świecie. Informację o tym liście przekazał ks. Stanisław Walczak na stronie FB. w celu rozpowszechnienia.

Szanowny ks. Stanisławie ! księża w Polsce popełniają nie tylko ten ciężki grzech jakim jest pedofilia. Oni nie mają Jezusa ani w sercu ani w rozumie. Mamona i władza jest ich Bogiem. Żyją ponad stan, a tysiące Polaków żyje w biedzie , a także w nędzy. Nawet od tych najbiedniejszych wyłudzają pieniądze. Dla nich religia jest najbardziej dochodową profesją. Mnie wśród takich złoczyńców być nie może.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7609  
Nieprzeczytane 20-08-2018, 17:33
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Robert Biedroń: To co boskie ma być w kościele, to co świeckie ma być w ratuszu. Dlatego przeniosłem obraz Jana Pawła 2 z gabinetu prezydenckiego do kościoła.
ps. Super.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7610  
Nieprzeczytane 20-08-2018, 22:21
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Bardzo podoba mi się post p. Marka Kraka (Fb). Dlatego przenoszę go tu.
"Wypowiedź abpa Depy o tym, że Polska powinna kierować się bardziej ewangelią niż konstytucją, ma także drugie dno, otóż Kościół Katolicki nigdy nie kierował się jakkolwiek rozumianą ewangelią. Nigdy nie wolno zapominać, że religia jest dla Kościoła tylko pretekstem do sprawowania władzy nad ludźmi. Rzymscy papieże odkryli, że mogą być jak - rzymscy cesarze- bogami na ziemi , nieomylni i wszechwładni. Katolicyzm jest więc monstrualnym oszustwem i to na każdej płaszczyźnie. Niektórzy twierdzą, że kler katolicki powinie zostawić w spokoju politykę, a zająć się religią. Ale jaką ? To nie jest nawet marna odmiana chrześcijaństwa, to jest tylko jego oszukańcza atrapa."


ps. Czy takiej atrapie można ufać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7611  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 08:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Dlaczego jesteśmy ateistami? Kaja Bryx i Jacek Tabisz ( 39.18 min. ) https://www.youtube.com/watch?v=NMOLOIRhFRQ
"Różne drogi prowadzą nas do ateizmu. Niektórzy widzą niesprawiedliwość urzędników religii, inni zastanawiają się nad budową wszechświata i meandrycznym rytmem ewolucji. Są i tacy, którzy rodzą się w ateistycznych rodzinach, czasem nawet nie wiedząc o istnieniu czegoś takiego jak "religia". Skąd się bierze ateizm? Czy jest stanem naturalnym, który zasłaniają nam religijne mity? A może odwrotnie - może trzeba popracować nad sobą, aby odrzucić wrodzoną tendencję do wiary w duchy i wróżki, w bogów i w boginie? "

Każdy rodzi się ateistą a wiara to element kultury związany z przekazem rodzinnym i obszarem geograficznego gdzie przyszło nam żyć w młodości. Pisałem o pentekostalnym ruchu religijnym ,skąd się wzięli w Polsce .Historia i Biblia o ruchu zielonoświątkowym cz. 1 ( 1:14:14 ) https://www.youtube.com/watch?v=qTqWS3lO-jY
A dla tych co ten temat ich nie interesuje link :Kościół Zielonoświątkowy w Polsce i na Świecie - Przykładowe nabożeństwa ( 6.27 min . )https://www.youtube.com/watch?v=H-lQZCT_0G4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7612  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 12:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Media w USA: Kościół Katolicki to organizacja przestępcza.
Hierarchowie w Polsce odwracają wzrok od ofiar.

Przez 70 lat 301 zwyrodnialców w sutannach w trakcie aktywnej posługi kapłańskiej molestowało albo zgwałciło około 1000 dzieci. Raport wielkiej ławy przysięgłych dotyczący wykorzystywanie dzieci przez duchownych stanu Pensylwania , który zreferował publicznie prokurator Josh Shapiro, to lektura przerażająca.
NBC NEWS -komentując sprawę , postawiło tezę, że Kościół Katolicki jest organizacją przestępczą.


ps. Takie i inne przestępstwa ( a nawet zbrodnie) w KK były i są na porządku dzienny. Czy uczciwy człowiek może być wyznawcą takiego kościoła? Chyba , że jest takim samym jak i oni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7613  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 16:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

W poniedziałek o 22.00 w sieci znowu gościliśmy pierwszego antyklerykała w Polsce .Dostaje się wszystkim od prawa do lewa. Nie cechuje Go jakakolwiek poprawność (+18).
Nie jest to krytyka religii ale hierarchów kościoła którzy ukrywają pedofilię .Myślę że jest podobnie jak w Irlandii że wreszcie z tym proceder z zamiataniem pod dywan powinien się skończyć .

Kuba Wątły TV odc. 138 o zwierzętach wśród kleru plus appendix https://www.youtube.com/watch?v=EedOxv2hl7k&t=325s Znany, bezkompromisowy i szczery komentator społeczno-polityczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7614  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 17:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Kościół Katolicki jest źródłem demoralizacji dla społeczeństwa polskiego. /prof.Tadeusz Bartoś -były dominikanin.(fb)/


Wacławie , obejrzałem ten odcinek filmu, - ostry, bardzo ostry.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 21-08-2018 o 17:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7615  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 17:27
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Duda w Australii, a podobno po korwety z demobilu pojechał.
https://www.facebook.com/68620276819...type=3&theater
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7616  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 17:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

To nie jest polityka.

Masz coś z błędnikiem? Oooo ...przykre.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7617  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 17:35
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Oooooooooooooo, klęczon to polityka??? Nie wiedziałam, a Ty bez ad personam nie umiesz??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7618  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 17:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No to jak uważasz? to nie jest polityka? No to OK. Mam tego sporo.

https://www.youtube.com/watch?v=FidnzrwlfO8

Hmmm....a może humor i zabawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7619  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 18:18
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Kwaśniewskiego na klęczkach pokaż. Co mnie prawica obchodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7620  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 19:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Kwaśniewskiego to ja mogę pokazać jak prawie zarył pijanym obliczem
tam gdzie leży brat mojego ojca.

Natomiast o hipokryzji religijnej więcej powiedział Oleksy.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...ie-obrazi.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.