menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6601  
Nieprzeczytane 06-05-2018, 21:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Lilu -Paweł Jędrzejewski na stronie Forum Zydów Polskich w dziale opinie "Przed 200 laty urodził się Karol Marks" przedstawił swoje stanowisko .http://www.fzp.net.pl/opinie/przed-2...ie-karol-marks i tam możecie całość przeczytać. Też tam znajdziecie na dole w kolorze czerwonym Uwaga: artykuły zamieszczane w dziale "Opinie" nie reprezentują stanowiska Forum Żydów Polskich, a jedynie wyrażają poglądy ich autorów.
Stąd konfabulujesz że wszyscy żydzi poza przechrztami mają takie samo na ten temat zdanie. Zydzi , bo nie tylko oni , są narodem wybranym przez Boga , przeczytasz w Biblii , stąd nie wyciągają pochopnych wniosków. Te narody które kierują emocjami nie najlepiej wychodziły w historii, pamiętaj .

Morde Chaj Karol Marks był luteraninem. Jego rodzice byli Żydami, którzy przeszli na luteranizm. Nigdy nie tęsknił do żydowskich korzeni swojej rodziny, wżenił się też w luterańską rodzinę. Jego ateizm był konsekwencją jego poglądów, bardziej jednak zwiazane jest to z luteranizmen.
Zmarł w 1883 roku, na 34 lata przed wybuchem bolszewickiej rewolucji. Obarczanie Marksa odpowiedzialnością za totalitaryzm bolszewicki to nieporozumie. Nikt nie obarcza Jezusa Chrystusa odpowiedzialnością za krucjaty czy też inkwizycję.
Marks widział problemy z cyklach koniunkturalnych, gromadzeniu kapitału przez wąskie grupy. To dzięki myśli Karola Marksa powstał progresywny system podatkowy.
Autor po raz kolejny pokazuje, iż bliżej mu do księdza jezuity niż do obiektywizmu i rzetelności. Nie wspomniał również o tym, iż Karol Marks zajmował się sprawa polską (powstanie styczniowe).


Nie komentuję pozostałych postów bo jak odnosić się do tych co potrafią tylko odmieniać moje imię przez przypadki.Fracie studiuj dalej dzieła Marska nigdy nie jest za późno wiedzą podziel się z Plutem i Lilą. Książki kupisz w antykwariacie.Udanej lektury.

Lilu nie myl Marksa z Leninem i Stalinem.Lenin urodził się w 1 870 a Stalin 1 878 , Marks zmarł 1 883.Obudź się .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-05-2018 o 21:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6602  
Nieprzeczytane 06-05-2018, 21:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Spoko, nie mylę.
Lenin i Stalin też jak mniemam wiedzieli, że on nie żyje.

Napisałam swoje zdanie w kontekście uroczystości ku czci patrona morderców,
i na tym kończę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6603  
Nieprzeczytane 06-05-2018, 22:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Nie komentuję pozostałych postów bo jak odnosić się do tych co potrafią tylko odmieniać moje imię przez przypadki.Fracie studiuj dalej dzieła Marska nigdy nie jest za późno wiedzą podziel się z Plutem
]

Wacek!
przecie miałeś nie podglądać, a co do reszty znaków to nie od dziś wiadomo, że nie zrozumiesz.
Sadzę że Frat dzieła Marska sobie odpuści, ale pewności nie mam. Sam zapewne się wypowie w tej kwestii.
Podejrzewam, że są równie cenne jak prof. Kuppelweisera z Uniwersity of Caramanga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6604  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 00:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -Stanowisko polskich Żydów;Cytat: Forum Zydow Polskich@ForumFZP
200 lat od urodzin Karola Marksa.
Jak ten wnuk ortodoksyjnych rabinów stworzył podstawy ludobójstwa i zniszczenia na skalę nieznaną dotąd ludzkości?
Dlaczego jego teorie sprowadziły piękną ideę "tikkun olam" do głodu, tortur i zagłady milionów?
Lilu jako żydówka wypowiadaj się za siebie ale nie za całą nację , nie twórz historii. A jeżeli jesteś katoliczką i piszesz o żydach jako nacji to pisz prawdę a nie zmyślaj. Też kończę i nie zamierzam w tym temacie spierać się kiedy zamiast argumentów są same emocje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6605  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 00:51
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Nie komentuję pozostałych postów bo jak odnosić się do tych co potrafią tylko odmieniać moje imię przez przypadki.Fracie studiuj dalej dzieła Marska nigdy nie jest za późno wiedzą podziel się z Plutem i Lilą. Książki kupisz w antykwariacie.Udanej lektury.

Lilu nie myl Marksa z Leninem i Stalinem.Lenin urodził się w 1 870 a Stalin 1 878 , Marks zmarł 1 883.Obudź się .
Wacławie, moje lektury najczęściej są udane i może dzięki temu potrafię prawidłowo odmieniać różne imiona przez przypadki.

A do tego matematyczno-chronologicznego wywodu, jakim uraczyłeś Lilę dorzuciłbym jeszcze garść wiedzy o podobnej wartości, głoszącą że w normalnych warunkach atmosferycznych kąt prosty ma zawsze o 10 stopni mniej niż woda w stanie wrzenia.
Jeśli tego nie rozumiesz, to nawet antykwariat nie pomoże.


__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6606  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 09:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Frat napisał :Wacławie, moje lektury najczęściej są udane i może dzięki temu potrafię prawidłowo odmieniać różne imiona przez przypadki... Wreszcie masz temat w którym jesteś mocny temat do dyskusji.
A wracając do dat ( Lenin , Stalin ) wybiorczo podeszli do tego co pisał Marks i stworzyli system totalitarny i trudno o to winić Marksa .Tak samo trudno winić Biblię za działalność księdza Tiso na Słowacji czy innych hierarchów
Watykańskich szerzej :Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji-Mariusz Agnosiewicz
Z Marksem i jego Kapitałem jak z Biblią , wszyscy udają że to czytali , jak się zacznie o tym rozmawiać okazuje się że to wszystko tylko znają to z opracowań propagandzistów lewicowych czy prawicowych . Dlatego należy samemu przeczytać a potem wyciągać wnioski.

Była rocznica dziękuję wszystkim za udział i posty , przypomnieliśmy wszystkim Marksa XIX wiecznego intelektualistę europejskiego na Ateista to Brzmi Dumnie... ,Marks wciąż żywy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6607  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 09:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Czym są sztuki mantyczne? - Ada Edelman #1
https://www.youtube.com/watch?v=4I_UU_v27Pw&t=283s
Maciej Mikurda i Karol Fjałkowski rozmawiają z Adą Edelman. Nasz profil na Facebooku: http://fb.me/fundacja.panteon
Blog Ady Edelman: http://biuro-duchow.pl

Ludzie kochają każdą irracjonalność a myślenie racjonalistyczne nie jest tym czego oczekują .Jak potasowanie kart tarota i losowy układ tych kart na stole może przewidzieć przyszłość.?? Wysoki dla mnie poziom abstrakcji bym uwierzył w takie bzdury. Ale Ada funkcjonuje na rynku czyli znajduje ludzi łatwowiernych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6608  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 09:55
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6609  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 11:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Arti do tych osób też można dodać wiele zdjęć chrześcijan którzy uczestniczyli w ludobójstwie imię ideologii .

Może zmieńmy temat i tak na marginesie mam pytanie do ciebie ? Dlaczego wierzysz w Boga i do tego chrześcijańskiego ? Piszesz : Moi przodkowie pewnie mieli hasło Bóg ...Pewnie w genach tak mam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6610  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 13:13
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
... w normalnych warunkach atmosferycznych kąt prosty ma zawsze o 10 stopni mniej niż woda w stanie wrzenia.



A poza tym, temperatura wrzenia, zalezy od cisnienia i jest to taka sama zaleznosc, jak zmiana tresci postow w tym watku.
Az sie boje tu zagladac, nie mowiac o tym, ze skora mi cierpie na sama mysl, by tu cokolwiek napisac.
Moze obnize nieco cisnienie zmieniajac temat.
Otoz, zawsze mnie interesuja sentencje, ktore ludzie zamieszczaja na koncu swoich postow, te pod kreska.
Frat upodobal sobie nastepujaca:

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko. Albert Einstein

Ciekawi mnie, ktora droga w takim razie Ty podazasz, a jeszcze bardziej interesuje mnie uzasadnienie.
I nie ma tu z mojej strony zadnego podstepu, nie zamierzam sie pastwic w zaden sposob, bez wzgledu na odpowiedz, wiec spoko.
Mile widziane beda rowniez przemyslenia pozostalych uczestnikow, odnosnie tej mysli filozoficznej.



.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6611  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 14:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
....skora mi cierpie na sama mysl, by tu cokolwiek napisac.
.. zawsze mnie interesuja sentencje, ktore ludzie zamieszczaja na koncu swoich postow, te pod kreska.
Frat upodobal sobie nastepujaca:

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko. Albert Einstein

Ciekawi mnie, ktora droga w takim razie Ty podazasz, a jeszcze bardziej interesuje mnie uzasadnienie.
Mile widziane beda rowniez przemyslenia pozostalych uczestnikow, odnosnie tej mysli filozoficznej.

Trudno mi ustosunkować się do "złotej myśli" A.Einsteina ponieważ Einstein w pierwszej i drugiej części zdania odnosi życie do cudu, a przecież cudów nie ma. Każdy cud to rodzaj fatamorgany, czyli wytwór czyjejś wyobraźni. Ta "złota myśl" jest taką filozoficzną poetyką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6612  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 16:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu jako żydówka wypowiadaj się za siebie ale nie za całą nację , nie twórz historii. A jeżeli jesteś katoliczką i piszesz o żydach jako nacji to pisz prawdę a nie zmyślaj. Też kończę i nie zamierzam w tym temacie spierać się kiedy zamiast argumentów są same emocje.



Waciu, ujmę rzecz krótko i lapidarnie;
masz w głowie konopie.
Nawet cytatu nie jesteś w stanie zauważyć, więc niech się koledzy nad tobą słusznie znęcają.

PS. nie jestem Żydówką.
Powiem nawet, że....wręcz przeciwnie.

.....

Qrde, co mnie podkusiło, by coś pisać na wackowym terytorium?
Chyba sam diabeł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6613  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 17:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Lilu ,na pewno podkusił cię diabeł który jest potrzebny by dobro i zło istniało , Księga Henocha Bunt aniołów.Masz uzasadnienie teologiczne . Temat Marks , znowu powróci 14 marca na ten wątek , za 65 lat , zapraszam ciebie i twoich kolegów , też. A jak masz innych mądrzejszych kolegów od tych dwóch ,to ich podeślij bo trzeba kimś uatrakcyjniać ten wątek ateistyczny . Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6614  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 18:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Lublinianjka napisała-Az sie boje tu zagladac, nie mowiac o tym, ze skora mi cierpie na sama mysl, by tu cokolwiek napisac.
Moze obnize nieco cisnienie zmieniajac temat.
Otoz, zawsze mnie interesuja sentencje, ktore ludzie zamieszczaja na koncu swoich postow, te pod kreska.
Frat upodobal sobie nastepujaca:
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko. Albert Einstein
Pisz i się nie przejmuj wielu od lat próbuje by ten wątek przestał istnieć .Na początku niekończące się dyskusje dotyczące tytułu a 5 września twórczyni tego wątku Bogdzie 501 stuknie 7 lat istnienia na Forum SC.

Wracając do sentencji Albert Einstein myślę że Duch i droga to zwykłe metafory a chodzi o sposób życia który my wybieramy , tak nam się wydaje , tak naprawdę to decyzyjny jest nasz mózg. Einstein o tym nie wiedział bo gwałtowny rozwój neurobiologi i psychologi to zaistnienie bezinwazyjnych nowoczesnych narzędzi pomiarowych .Pierwsza droga to sposób na życie pasywny w którym czas życia naszego przebiega utartymi ścieżkami .

Drugi sposób to życie dynamiczne i zdawanie sobie sprawy że życie mamy jedno i potrzeba go dobrze z sensem wykorzystać .Żyjemy nie tylko dla siebie ale widzimy innych i niekiedy wsparcie kogoś bezinteresownie przynosi nam dużo satysfakcji .Cieszymy się każdym dniem a realizacja drobnych spraw przez nas i naszych bliskich przynosi nam satysfakcję i jest to power dla dalszego naszego działania.
Ja osobiście preferuję drugi sposób na życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6615  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 22:22
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Qrde, co mnie podkusiło, by coś pisać na wackowym terytorium?
Chyba sam diabeł.

Cytat:
Napisał wacław46
zapraszam ciebie i twoich kolegów , też. A jak masz innych mądrzejszych kolegów od tych dwóch ,to ich podeślij bo trzeba kimś uatrakcyjniać ten wątek ateistyczny .

Lilu,
intencja była szlachetna, ale skąd mogłaś wiedzieć, że na tym wyjałowionym i ateistycznie dezynfekowanym wątku tkwi diabeł...
A tkwi on rzeczywiście, może nie jako alegoria zła, ale pewnego prostactwa.
Wacław to jednak naprawi (czytaj: uatrakcyjni) i pokłada w Tobie wielką nadzieję, licząc na podesłanie "innych mądrzejszych kolegów" zamiast "tych dwóch".
Zamiar zacny i godny postawionego celu, tylko dlaczego "kolegów" z wyraźną dyskryminacją płci przeciwnej?
Toż to politycznie niepoprawne, a genderologicznie skandaliczne.



__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6616  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 22:31
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Az sie boje tu zagladac, nie mowiac o tym, ze skora mi cierpie na sama mysl, by tu cokolwiek napisac.
Moze obnize nieco cisnienie zmieniajac temat.
Otoz, zawsze mnie interesuja sentencje, ktore ludzie zamieszczaja na koncu swoich postow, te pod kreska.
Frat upodobal sobie nastepujaca:

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko. Albert Einstein

Ciekawi mnie, ktora droga w takim razie Ty podazasz, a jeszcze bardziej interesuje mnie uzasadnienie.
A czego się boisz?? Ugryzł Cię wątek cyco?
Nawet jeśli ugryzie, to nie jadowicie i przeżyjesz spokojnie. Masz też inne wątki do wyboru.
Co do sentencji Alberta, to jego już o to nie spytamy, ale rozumiem to tak, że pierwsza wersja dotyczy postawy ściśle racjonalnej, być może nawet naiwnie racjonalnej, takiej jak misjonarski ateizm, biernie obserwującej życie, tylko w oparciu o uznane reguły i doświadczenie.

W drugim przypadku chodzi o zaangażowany emocjonalnie odbiór świata, z głębszym przeżywaniem jego zarówno pięknych jak i mrocznych stron. Jest tu miejsce na wiarę, mistycyzm, także rozsądny racjonalizm, ale też na zdolność odkrywania rzeczy zupełnie nowych, nie mieszczących się w ciasnych kanonach dotychczasowej wiedzy.
Ta druga droga, to droga ludzi o otwartych umysłach, choć myślę, że nie jest błędem korzystanie z obydwóch dróg zależnie od celu, który chcemy osiągnąć.


__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6617  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 07:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Leszek Nowak i Bogumił Van Den Broeck Maja Bojarska Konrad Janowski Stacja Ateizm to cotygodniowy program na żywo. Termin: każda niedziela, start o 18:00. Stacja Ateizm o sobie : Jesteśmy za rozdziałem Kościoła od państwa, religii od rządu. A przede wszystkim: Zapraszamy do rozmowy osoby wierzące w boga/bogów, zjawiska nadprzyrodzone oraz paranormalne. W co wierzycie i dlaczego? Jesteśmy ogromnie ciekawi.
Retransmisja programu na żywo z 6 maja #39 Stacja Ateizm https://www.youtube.com/watch?v=dJob5qMlEmw na Klub Senior Cafe dla tych co nie oglądali w niedzielę.

Bogumił jest znany youtuberom z swojego programu znanym z kanału Wirus wiary. https://www.youtube.com/watch?v=qeWUPZXazSo Czy istnieje DUSZA? Garść refleksji z wrocławskiego cmentarza Koncepcja duszy była rozwinięta w religii Egiptu /pięć dusz/ ,potem Grecja dusza śmiertelna i dusza nieśmiertelna chrześcijaństwo .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6618  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 13:58
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Trudno mi ustosunkować się do "złotej myśli" A.Einsteina ponieważ Einstein w pierwszej i drugiej części zdania odnosi życie do cudu, a przecież cudów nie ma. Każdy cud to rodzaj fatamorgany, czyli wytwór czyjejś wyobraźni. Ta "złota myśl" jest taką filozoficzną poetyką.



Einstein mial genialny umysl, byl wizionerem, dlatego wydaje mi sie, ze jego stwierdzenia w tym wypadku nie mozna brac doslownie, jak 1:1, trzeba wyjsc nieco dalej, poza ramy i schematy.
Sprobowac podazac za jego mysla...
Jakos trudno mi przyjac, by chodzilo mu tu o cudowne objawienia gloszone przez czesto nawiedzonych ludzi, czy sam Kosciol... - wszak byl czlowiekiem nauki ( a jak taki koscielny cud mozna matematycznie opisac ? ).
Zawiodla bym sie na nim, gdyby tak mialo byc.
Dlatego mam tu inna wersje:


Mozna przejsc przez zycie widzac swiat czarno-bialym, krytykowac wszystko i wszystkich, marudzic, narzekac, wszedzie dostrzegac zlo i klody rzucane nam pod nogi ...
To jest ubogi i szary swiat, bez wiekszych niespodzianek i problemow, ale tez i bez glebszych doznan, szczescia i radosci. To jest pusty i smutny swiat.
Cos, jak zycie ksiegowego w starych filmach: rano wstaje, idzie do pracy, siedzi przy biurku w tych swoich zarekawkach, oblozony papierami z cyferkami, wraca do domu - obiad, gazeta, spanie ..., co dzien to samo ...

Mozna tez inaczej, czyli dostrzegac wokol piekno ...
Rozkwitająca roza srebrząca sie rosą o poranku, jabloń obsypana kwieciem na wiosne, kolorowe kwiaty na łace, spiew ptakow na drzewach, czy tez swierszczy w zaroslach, kon z rozwiana grzywa w galopie, kolorowa tecze, ktora w sloncu, po deszczu, mieni sie paleta barw .... czyli cala flora i fauna, a wreszcie sam czlowiek - to wszystko jest cudem.
Tak tez mozna widziec swiat i swoja droge wsrod tych cudow przyrody.
Mozna wiec przechodzic przez zycie doswiadczajac tego cudu na kazdym kroku i cieszyc sie nim..., mozna byc przygotowanym na wiele zaskakujacych nas i nieprawdopodobnych zdarzen, ktore chociaz czasem niezrozumiale i niewytlumaczalne, to jednak maja miejsce, sa przez nas zauwazalne i potrafia pozytywnie oraz silnie wplywac nie tylko na nasz rozwoj, ale i na nasz stan emocjonalny.
Jednym slowem niesamowicie nas wzbogacaja, ale dlatego, ze otwieramy sie na nie i dopuszczamy do siebie.

Gdybym byla Einsteinem, chyba tak bym do tego podchodzila.
Coz, nie jestem nim, ale w ogolnym zarysie, tak wlasnie postrzegam swiat i milo jest chociaz miec zludzenie, ze on mogł widziec go podobnie.




Ps. Swoja wersje napisalam zaraz po zamieszczeniu do Was mojego pytania.
Zrobilam to natychmiast, zeby sie nie sugerowac Waszymi odpowiedziami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6619  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 14:10
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Pisz i się nie przejmuj wielu od lat próbuje by ten wątek przestał istnieć.



Oj, az tak bardzo to ja sie nie przejmuje, powiedzmy, ze troszke sobie zazartowalam ( taka mala prowokacja ).



Cytat:
Napisał waclaw46
Wracając do sentencji Albert Einstein myślę że Duch i droga to zwykłe metafory a chodzi o sposób życia który my wybieramy , tak nam się wydaje , tak naprawdę to decyzyjny jest nasz mózg. Einstein o tym nie wiedział bo gwałtowny rozwój neurobiologi i psychologi to zaistnienie bezinwazyjnych nowoczesnych narzędzi pomiarowych .Pierwsza droga to sposób na życie pasywny w którym czas życia naszego przebiega utartymi ścieżkami .

Drugi sposób to życie dynamiczne i zdawanie sobie sprawy że życie mamy jedno i potrzeba go dobrze z sensem wykorzystać .Żyjemy nie tylko dla siebie ale widzimy innych i niekiedy wsparcie kogoś bezinteresownie przynosi nam dużo satysfakcji .Cieszymy się każdym dniem a realizacja drobnych spraw przez nas i naszych bliskich przynosi nam satysfakcję i jest to power dla dalszego naszego działania.
Ja osobiście preferuję drugi sposób na życie.


Cos mi sie wydaje, ze Twoja wersja jest dosc bliska wersji Frata, a i od mojej znaczaco nie odbiega, chociaz opisujemy to w nieco odmienny sposob.


.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6620  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 14:25
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
OK

Cytat:
Napisał Frat
A czego się boisz?? Ugryzł Cię wątek cyco?
Nawet jeśli ugryzie, to nie jadowicie i przeżyjesz spokojnie.

Watek nie gryzie, fakt, ale Wy kąsacie sie tu coraz mocniej.




Cytat:
Napisał Frat
Masz też inne wątki do wyboru.

Chcesz sie mnie stad pozbyc? Nie ma mowy!



Cytat:
Napisał Frat
Co do sentencji Alberta, to jego już o to nie spytamy, ale rozumiem to tak, że pierwsza wersja dotyczy postawy ściśle racjonalnej, być może nawet naiwnie racjonalnej, takiej jak misjonarski ateizm, biernie obserwującej życie, tylko w oparciu o uznane reguły i doświadczenie.

W drugim przypadku chodzi o zaangażowany emocjonalnie odbiór świata, z głębszym przeżywaniem jego zarówno pięknych jak i mrocznych stron. Jest tu miejsce na wiarę, mistycyzm, także rozsądny racjonalizm, ale też na zdolność odkrywania rzeczy zupełnie nowych, nie mieszczących się w ciasnych kanonach dotychczasowej wiedzy.
Ta druga droga, to droga ludzi o otwartych umysłach, choć myślę, że nie jest błędem korzystanie z obydwóch dróg zależnie od celu, który chcemy osiągnąć.


Rozumiem, ze Ty oczywiscie jako szczesliwy posiadacz otwartego umyslu podazasz te druga droga, choc czasem nie pogardzisz tez pierwsza i Twoja stopka niekiedy i tam zostawia swoj slad.
Calkiem sprytnie.


.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.