menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Fotografia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Fotografia Forum poświęcone fotografowaniu - zamieszczamy wyłącznie AUTORSKIE (wykonane przez siebie lub bliskie osoby, nie ściągnięte z netu) zdjęcia. Dyskusje na temat szeroko pojętej fotografii, technik fotografowania, sprzętu etc.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #22161  
Nieprzeczytane 12-05-2023, 11:24
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 324
Domyślnie

witam Enię i Grację..
Bardzo się cieszę, że wątek ożyje....
Jak widzę na razie miłośnicy Tatr ale ja tez sporo wedruje i podróżuję..chętnie pokażę swoje zdjęcia..

Gracjo mieszkam we Wrocławiu..bo pewnie nie wiesz.
Pozdrawiam
na początek...

niedawno wybrałam się w Rudawy Janowickie...Kocham tatry ale i Karkonosze często odwiedzam

Ruiny Zamku Bolczów



potem szlakiem do Schroniska Szwajcarka





Szwajcarka



piękne potoki







Odpowiedź z Cytowaniem
  #22162  
Nieprzeczytane 20-05-2023, 00:04
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 529
Domyślnie

Dobry wieczór! Jak miło zajrzeć i zobaczyć nowe fotografie! Cieszę się, że wątek ożył.
Była Małopolska - Tatry, Kraków, a ja pokażę Mazowsze, Warszawę, a dokładnie Park Skaryszewski im. I. J. Paderewskiego. Jest usytuowany na Pradze-Południe, na skraju Saskiej Kępy, nieopodal Stadionu Narodowego.
Park ma już 100 lat, co widać w jego drzewostanie - dużo starych drzew. To chyba najzieleńszy park w Warszawie i mimo dużej ilości krzewów i zarośli nie sprawia wrażenia zarośniętego - jest dużo przestrzeni, łączek, polanek, placyków.
Wejście główne:



Rzeźba Henryka Kuny "Rytm":



Tablica upamiętniająca powstanie Warszawskie - w cokole można zobaczyć ślady po kulach.


__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22163  
Nieprzeczytane 20-05-2023, 00:08
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 529
Domyślnie

I parę pejzażyków - jak leci:









__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22164  
Nieprzeczytane 20-05-2023, 19:30
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 581
Domyślnie

Witam miłe grono.
We Wrocławiu byłam dawno temu w 2014 z wnukami podczas powrotu z Zakopanego.Kupiłam mapkę,która była niezbędna podczas szukania krasnali.Wnuk i wnuczka mieli niezły ubaw.Byliśmy w ZOO,w Ogrodzie Japońskim, oglądaliśmy multimedialną fontannę przy Hali Stulecia.Do dziś wspominają straszne tłumy i powrót do Hotelu.Do kilka autobusów nie mogliśmy wejść-tyle ludzi.
Od tego czasu nie byłam.
Warszawa wiadomo:Stare miasto,Pałac Kultury i Nauki,Łazienki,Pałac w Wilanowie Pawiak,Muzeum Powstania Warszawskiego,Mur Getta Warszawskiego,Powązki,Stara Praga.Planuję jeszcze przyjazd w przyszłym roku,gdyż dużo pozostało do zobaczenia, bo niektóre miejsca to po łebkach tylko było.Tylko przerażają mnie te tłumy.
W tym roku ponownie Tatry i Kraków a później i Beskid Żywiecki i Sandomierz.
Podczas wyjazdów staram się zobaczyć to czego nie u mnie nie ma. Podziwiałam piękne kwiatowe dywany ułożone w Boże Ciało w Spycimierzu, w Zalipiu malowaną w kwiaty wieś, czy Lanckoronę ,małopolskie „miasto aniołów”. Cuda które podziwiam są zawsze "przy tzw.okazji" wyjazdu głównego. Bo z tego zgniłego zachodu wszędzie daleko.
Kilka fotek w załączeniu.

Zalipie - malowana wieś



Zalipie



Lanckorona miasto aniołów
Niestety było mgła i siąpił deszcz





Spyćmierz

upload image

Pozdrawiam serdecznie
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22165  
Nieprzeczytane 20-05-2023, 23:46
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 529
Domyślnie Errata

Przepraszam! W swoim poście 22162 pomyliłam podpisy. Ślady po kulach są w cokole rzeźby "Rytm", a nie tablicy upamiętniającej powstanie warszawskie.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22166  
Nieprzeczytane 21-05-2023, 01:10
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 581
Domyślnie

Nic się nie stało. Kto zna to miejsce i przeczytał o czym piszesz, nie zwrócił na to uwagi, a kto tak jak ja nie zna, to myśli że tak jest i było. Nie zawsze sprawdzam na bieżąco interesujące mnie wpisy.
Przyznajcie się czy szukając jakiegoś nowego miejsca na wypoczynek kierujecie się opiniami innych, którzy piszą o swoich wrażenia w innych portalach np. Na fejsie, na mapach Google, na stronach hoteli czy pensjonatów.
Czytam opinie, wrażenia, ale i sama też wpisuję co mi się podobało a co mniej. Czy jest czysto i miło. Przebywając w wielu miejscach widzimy wiele tylko nie każdy o tym co było nie tak poda dalej. Z reguły zachwycamy się przypalonym kotletem czy słoną i zimną zupą ale zostawiamy te uwagi dla siebie płacąc za niesmaczny posiłek niemałe dziś pieniądze. Staram się jeździć do polecanych przez znajomych miejsc które przedstawiają swoje a ściągnięte z sieci fotki. Na mapach Google, na stronie booking też zamieszczam swoje krótkie wrażenia. Prawdziwe.
Teraz też przed wyjazdem śledzę gdzie po drodze smacznie można zjeść, wypić kawę. Jedziemy przed weekendem czerwcowym do Zakopanego, to będą tłumy, jestem tego świadoma, ale chcę zobaczyć na żywo procesję Bożego Ciała i posłuchać muzyki. Wesele i Chrzciny już widziałam ale móc zobaczyć tylu górali i góralki przecudnej urody ubranych tradycyjne i to już mam dreszcze. To musi być piękne.
Dla bywalców okiem obiektywu obiecuję fotki.
Marny ze mnie fotograf, więc zdjęcia nie obrabiam Photoshopem, tylko takie naturalne.
Kilka z poprzednich wyjazdów








__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 21-05-2023 o 08:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22167  
Nieprzeczytane 22-05-2023, 23:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 529
Domyślnie

Gracjo, nie otwierają u mnie Twoje zdjęcia z ostatniego postu. A co do jakości - no cóż, ja też jestem stuprocentowym amatorem i co aparat złapie - to pokazuję. W dodatku mój aparat jest stareńki i fotki są nieostre. Chcę kupić nowy, ale w granicach do 1000 zł trudno znaleźć. Droższego nie chcę, bo nie wykorzystam możliwości. Nie chcę też kupować w internecie - lubię przymierzyć do ręki i oka.
Rozpisałam się, a to jest wątek do pokazywania zdjęć, a nie do pisania.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22168  
Nieprzeczytane 25-05-2023, 08:51
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 529
Domyślnie

Kłaniam się z Mazowsza! Wczoraj byłam u sąsiadów za miedzą w starym, historycznym mieście Pułtusk. Legenda głosi, że w zamierzchłych czasach nad Narwią istniał bogaty gród Tusk. W XIV wieku gród najechali Litwini i w wyniku walk połowa miasta uległa zburzeniu - nasi przodkowie mieli widocznie kłopoty z ortografią i dlatego teraz mamy Pułtusk.
W mieście jest najdłuższy w Europie, z zachowanym średniowiecznym brukiem, rynek - 380 m.

To widok rynku w kierunku północnym - ratusz z basztą i na przeciwległym krańcu dzwonnica kolegiaty św. Mateusza.



Widok w kierunku południowym - widoczna jest kaplica Marii Magdaleny i park, w którym znajduje się Zamek Biskupi. Obecnie w zamku mieści się Dom Polonii.



A to całość - od strony parku.



Dzień był wczoraj męczący i już nie dotarłam do Zamku, ale w przyszłości nadrobię.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22169  
Nieprzeczytane 25-05-2023, 09:06
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 529
Domyślnie

Pułtusk nazywany jest też "Wenecją Północy" ze względu na urokliwe starorzecze Narwi i kanały przecinające miasto.
To kanał Świętojański:





I sam św. Jan:



Jest jeszcze trochę ciekawych rzeczy do obejrzenia w Pułtusku i przy następnej okazji pstryknę.
Miłego dnia!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22170  
Nieprzeczytane 27-05-2023, 11:25
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 581
Domyślnie

[quote=gracja50]Nic się nie stało. Kto zna to miejsce i przeczytał o czym piszesz, nie zwrócił na to uwagi, a kto tak jak ja nie zna, to myśli że tak jest i było. Nie zawsze sprawdzam na bieżąco interesujące mnie wpisy.
Przyznajcie się czy szukając jakiegoś nowego miejsca na wypoczynek kierujecie się opiniami innych, którzy piszą o swoich wrażenia w innych portalach np. Na fejsie, na mapach Google, na stronach hoteli czy pensjonatów.
Czytam opinie, wrażenia, ale i sama też wpisuję co mi się podobało a co mniej. Czy jest czysto i miło. Przebywając w wielu miejscach widzimy wiele tylko nie każdy o tym co było nie tak poda dalej. Z reguły zachwycamy się przypalonym kotletem czy słoną i zimną zupą ale zostawiamy te uwagi dla siebie płacąc za niesmaczny posiłek niemałe dziś pieniądze. Staram się jeździć do polecanych przez znajomych miejsc które przedstawiają swoje a ściągnięte z sieci fotki. Na mapach Google, na stronie booking też zamieszczam swoje krótkie wrażenia. Prawdziwe.
Teraz też przed wyjazdem śledzę gdzie po drodze smacznie można zjeść, wypić kawę. Jedziemy przed weekendem czerwcowym do Zakopanego, to będą tłumy, jestem tego świadoma, ale chcę zobaczyć na żywo procesję Bożego Ciała i posłuchać muzyki. Wesele i Chrzciny już widziałam ale móc zobaczyć tylu górali i góralki przecudnej urody ubranych tradycyjne i to już mam dreszcze. To musi być piękne.
Dla bywalców okiem obiektywu obiecuję fotki.
Marny ze mnie fotograf, więc zdjęcia nie obrabiam Photoshopem, tylko takie naturalne.
Kilka z poprzednich wyjazdów.Uwielbiam Podlasie.



image sharing

__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22171  
Nieprzeczytane 27-05-2023, 11:49
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 581
Domyślnie

Dzień dobry.
Nie wiem czemu się nie otwierają fotki.Może dlatego że dałam miniatury.Nie chciałam wklejać takich dużych, wkleiłam nowe.
W Półtusku nie byłam.Wiele jeszcze miejsc do zobaczenia i odwiedzenia.Chętnie pospacerowałam się po uroczym parku.Szczególnie wiosną i wczesnym latem w parkach nad wodą jest pięknie.
Dziękuję za spacer.

Zawsze cudnie ukwiecona chata w Zakopanem




Na Roztoczu


Romantyczny lasek brzozowy w Dobrzycy

__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22172  
Nieprzeczytane 02-07-2023, 17:05
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 581
Domyślnie

Witam i zapraszam na spacer.Czerwcowy wyjazd Zakopane,Kraków.
W pierwszym tygodniu czerwca w wyższych partiach gór nadal zalegał śnieg. Miejscami było naprawdę ciężko. Dużo turystów,rodzin z dziećmi i ....uchodźców.
W Krakowie byliśmy na koncercie Andre Rieu.Pełen wzruszeń jak i wspaniałej zabawy i radości koncert.







__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22173  
Nieprzeczytane 17-08-2023, 20:01
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Ja tylko tak z doskoku, nie umiem fotografować i jestem szczęśliwa, że watek założony przez Krynię tak cudownie się rozwija. Bardzo dziękuję za piękne fotografie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22174  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 21:33
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 581
Domyślnie

Witam odwiedzających ten wątek.
Pod koniec sierpnia byłam w Sandomierzu i w Wiśle.Sandomierzanie lubią porównywać swoje miasto do Rzymu, bo podobnie jak stolica Włoch, położony jest na siedmiu wzgórzach i szczyci się wieloma zabytkami. Collegium Gostomianum, Dom Długosza, bulwar nad Wisłą, malowniczy wąwóz Królowej Jadwigi, Ucho Igielne, Synagogę, kościół św. Michała i bramę Opatowską ziedzałam jadąc melexem. Niestety tylko wycieczka obwoźna bez wysiadania( oprócz spaceru w wąwozie).Dużo turystów,wycieczki seniorów i osób zza wschodniej granicy.Zresztą jak wszędzie.
W Wiśle zastał nas Armagedon burzowy. Główne ulicy spływały wodą i błotem.Wyjścia na szlaki były niemożliwe,przez to skróciliśmy pobyt.
Kilka fotek z tych miejsc.


Ratusz


cudnie ukwiecony balkon w Sandomierzu.Bardzo mi się podobał


Brama Opatowska to ostatnia z czterech bram, które niegdyś strzegły wjazdu do miasta.

Wąwóz Królowej Jadwigi


Pierścień z krzemieniem pasiastym- kamień optymistów


klimatyczne ,,ucho igielne”


Zamek królewski


Ojca Mateusza nie widziałam.Tydzień wcześniej podobno był z całą ekipą.Kręcili kolejny odcinek.
Sandomierz zdecydowanie warto odwiedzić ale nie w wakacje, kiedy są tłumy turystów.
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 02-09-2023 o 22:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Okiem obiektywu cz.II krynia Fotografia 503 01-04-2011 23:51
Okiem obiektywu część III krynia Fotografia 502 04-11-2010 00:46
okiem obiektywu część V krynia Fotografia 513 02-11-2010 09:22
Okiem obiektywu część IV krynia Fotografia 499 31-03-2010 16:52
Okiem obiektywu krynia Fotografia 500 24-10-2009 22:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.