menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #544  
Nieprzeczytane 08-09-2019, 15:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...94&oe=5E0D584B
Odpowiedź z Cytowaniem
  #546  
Nieprzeczytane 09-09-2019, 12:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
ps. Ja nie widzę różnicy.


ja tam widzę
niech żyją okuliści!!!
Na górze sami nihiliści

a dół jak góra
w ciut innych mundurach

ale kiedyś KACZYŃSKI wrzeszczał
że .....ON TEŻ /jak KIM/ LEWICA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #547  
Nieprzeczytane 09-09-2019, 13:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[COLOR=rgba(0,0,0,1.00)]Drogi Emerycie i Rencisto popierając politykę PiS przyczyniasz się do zagłady tego kraju i obywateli nawet jeszcze nie urodzonych[/color]

ps. Zawsze głosuję na LEWICĘ.




Odpowiedź z Cytowaniem
  #549  
Nieprzeczytane 09-09-2019, 14:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Wankaborze ale się ostatnio dużo działo , mamy dyskusje na temat https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...4d&oe=5DFD157F i różne stany emocjonalne tych co ten mem czytali.Do niego jeszcze wrócę.

Jest próba wycofania Schetyny i na ocieplenie wizerunku Platformy Obywatelskiej mamy Kidawę Błońską jako Premier przyszłego Rządu.Małe prawdopodobieństwo by Platforma wygrała.To odgrzewane kotlety i kopia sytuacji kiedy PiS w kampanii roku 2015 zastosował manewr z Kaczyńskim i Macierewiczem nagłaśniając przyszłą Premier Beatę Szydło. W PO ostro krytykowany jest Schetyna przez .Nowoczesną i część działaczy Platformy ,coraz więcej zyskuje zwolenników ma jego Przyszła emerytura . Powinna nastąpić zmiana pokoleniowa i dopuszczeni powinni być ci 30-40 letni a nie opierać się na leśnych dziatkach , działaczach solidarności.

SEKIELSKI SUNDAY NIGHT LIVE wraca !!! cz.2 https://www.facebook.com/Sekielski/v...199322/powraca
po resekcji żołądka i jego komentarz .Dla tych co czekają na drugą część filmu braci Sekielskich o księżach pedofilach muszą poczekać do grudnia 2019 ,wstępna informacja .
Jak zwykle co poniedziałek wieczorem Kuba Wątły i jego media obywatelskie , na finiszu.Może przed wyborami doczekamy się tego programu w internecie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #551  
Nieprzeczytane 09-09-2019, 17:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Niektórzy chcą nas zarazić dyskusją na temat wyborów do Dumy miejskiej Moskwy ,niską u nich frekwencją i spadkiem popularności ugrupowania Putina , ci od propagandy całkowicie pogłupieli z wymyślaniem tematów zastępczych.

A tu tyle głupot leje się z ekranu dzięki naszym niedouczonym ekonomicznie politykom.W ubiegłym tygodniu w internecie robił furorę mem z którym dzięki Wankaborowi ,możemy być na bieżąco z news-ami w sieci .Nawet Gazeta wyborcza umieściła rozmowę z marca 2016 roku z prof.Mikołejko na swojej stronie internetowej ,bo w memie znalazły się wybrane z tej rozmowy zdania . Bala sie rozprawy przed sadem PiS.
A chodzi o stwierdzenie profesora Muikołejko, podsumowujące wcześniejsze wybory z 2015 roku :- PiS jest przecież konglomeratem różnych sił: pobożnych starszych pań, małorolnych z Podkarpacia i Chicago, kiboli, drobnomieszczan z byle jaką edukacją; ludzi przegranych na różne sposoby, choćby tylko w wyobrażeniach własnych.

Czy do roku 2019 dużo się zmieniło ,mieliśmy amerykankę odmieniająca lewicę przez wszystkie przypadki , z pretensjami do całego świata a o innych przyszywanych polakach też o nich niewiele można napisać .Czy coś zaproponowali z rozwiązań funkcjonujących w polityce społecznej , sprawdzonych w krajach ich nowych ojczyzn ??

Pazdziernikowe wybory są pewnie powtórką z rozrywki i dalszym cofaniem się Polski w rozwoju.Mamy coraz większą inflację a nominał 500 będzie jak kiedyś porównywane z listkiem papieru toaletowego. Nie wiem dla czego minimalna płaca ma wynosić 3 000 – 4 000 moze 6 000 bo się dzisiaj prezesowi przyśniło, wypominano kiedyś byłej naszej Pani Komisarz w Parlamencie Europejskim bo powiedziała , kiedy proponują jej mniej niż 6000 to się nie ruszam.W normalnym kraju sprawy z produktywnością pracowników najemnych ustala się z pracodawcami a nie z aktywem partyjnym.Z międzynarodowym podziałem pracy to co się wyprodukuje to trzeba sprzedać na rynkach światowych a za dewizy kupić materiały potrzebne do produkcji. Nasz eksport podzespołów do Niemiec to 60 % eksportu przypominam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #553  
Nieprzeczytane 09-09-2019, 21:35
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Leszek Miller1 godz.

➡️Kaczyński stwierdził, że "normalna" rodzina to kobieta i mężczyzna w stałym związku i dzieci...
Ja pochodzę z rodziny rozbitej, nie znałem swojego ojca, odszedł zaraz po moim urodzeniu. Mama przez wiele lat opiekowała się mną jak lwica i walczyła o lepsze warunki. Nie uważam, że miałem nienormalną rodzinę. Miałem normalną rodzinę i takich rodzin jest bardzo dużo.
Był początek wojny. Ja i dwoje starszego rodzeństwa straciliśmy ojca. Nie pamiętam go, mam tylko kilka zdjęć. Nie mieliśmy już normalnej rodziny. Mimo tego, dzięki całkowitej pomocy państwa ukończyliśmy studia. Nie mogę pluć na państwo, które dało mi szansę wyjścia z biedy.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 09-09-2019 o 21:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #554  
Nieprzeczytane 09-09-2019, 23:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...97&oe=5DFBFC3B
Odpowiedź z Cytowaniem
  #556  
Nieprzeczytane 10-09-2019, 14:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...15&oe=5DCA901C
To James Cook i to " ateistyczne słowa " tych co racjonalnie myślą.
Podwyższanie minimalnej płacy nie może być robione za biurka bez oparcia się o analizy specjalistów.Kiedyś już mieliśmy aferę z analizami robionymi przez studentów.Płace w krajach wysokorozwiniętych nie rosną tak szybko jak produktywność.Ponieważ w PKB zawarta jest deprecjacja kapitałowa oraz podatki pośrednie.Zawarta jest też tak zwana imputowana renta, oraz dochody z samozatrudnienia a nie z pracy.Tyle uwag jakie mi się nasunęły po wypowiedziach Kaczyńskiego o wzroście płac które ogłaszał dla gawiedzi nie mającej pojęcia o tym co ich "święty" poruszał ,by uzyskać oklaski.

Jak to w rzeczywistości wygląda. sami się przekonamy kiedy znacznie wzrosną płace kelnerów i barmanów ile zapłacimy za piwo ,lampkę wina czy kawę .??? Przecież właściciel musi zarobić prócz tego musi zapłacić wszystkim świadczącym mu usługi.Gospodarka to system naczyń połączonych i o tym należy pamiętać .To nie kiosk ruchu czy stragan na placu.

Z resztą już z niektórym ni z was wymieniałem poglądy na temat Morawieckiego z wykształcenia nauczyciela historii.Polecam Wikipedię, sami przeczytacie ,a roczny kurs nie znaczy że ktoś zdobył gruntowne wykształcenie w zagadnieniach ekonomicznych.

Zresztą myśmy seniorzy to przerabiali kiedy centralnie sterowano gospodarką a minimalne ceny ustalał Komitet Centralny w którym większość to mieli być chłopi-robotnicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #557  
Nieprzeczytane 10-09-2019, 14:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

https://www.facebook.com/watch/?v=676835282820106
Może nowa kandydatka na MEN w przyszłym "rzondzie dojnej zmainy".


https://www.youtube.com/watch?v=iUzS...youtu.be&t=704
[LIVE] Konferencja kandydatów PiS 36 459 wyświetleń •Nadawane na żywo 22 sie 2019
Łomżanie to już wiecie na kogo nie głosować .Bitwa o koryto kolejne odcinki.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 10-09-2019 o 15:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #558  
Nieprzeczytane 10-09-2019, 15:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Niesiołowski: Polską rządzą skorumpowani idioci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #559  
Nieprzeczytane 10-09-2019, 16:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[FONT='Times New Roman',serif]Apel profesora.[/font]
[FONT='Times New Roman',serif]Prof. Maciej Giertych, były eurodeputowany, wystosował list do katolików. Przestrzega w nim przed głosowaniem na PiS, który wykorzystuje Kościół do celów politycznych.[/font]
Szanowni Państwo!
Zbliżają się najważniejsze wybory od lat. Powodowany poczuciem obowiązku chciałbym przestrzec wszystkich moich Rodaków przed oddaniem w tych wyborach głosu na PiS. Piszę do katolików świeckich w naszym kraju, gdyż niestety rady jakie oni otrzymują w tym względzie od hierarchii, księży i mediów katolickich są błędne i z niesłychaną arogancją wkraczają w strefę wolności świeckich. Na zaproszenie św. Jana Pawła II kilkadziesiąt lat temu miałem zaszczyt jako jedyny świecki audytor z Polski uczestniczyć w Synodzie Biskupów poświęconym właśnie świeckim. Sformułowana na bazie prac Synodu adhortacja apostolska Christifideles Laici jasno określiła, że to rolą świeckich jest prowadzenie spraw publicznych, a wskazywanie na kogo należy głosować nie jest w żadnym przypadku rolą duchowieństwa lub mediów katolickich. Mam przeświadczenie, że muszę być temu dziedzictwu św. Jana Pawła II wierny i dlatego zabieram dzisiaj głos.
Głosowanie na PiS to pewna droga do zniszczenia Kościoła Polskiego i pewna droga do nieszczęść dla Polski. W ciągu ostatnich czterech lat ścisłego związku Państwa z Kościołem nasz Kościół poniósł ogromne straty duchowe wynikające z faktu, że ta część społeczeństwa która nie popiera PiS (a jest to ponad połowa) masowo odchodzi od Kościoła. Widać to po spadku uczestnictwa we Mszach Świętych. Nadto sojusz Tronu z Ołtarzem zawsze osłabia duchowo Ołtarz i powoduje jak w naszym przypadku gwałtowny spadek powołań. Jednocześnie narastają nastroje antykatolickie, gdy obserwujemy jawne wspieranie PiS przez media katolickie i to w sytuacji, gdy dokonywany jest zamach na Konstytucję RP. To budzi słuszne reakcje oburzenia wśród tych, którzy się temu sprzeciwiają. Konstytucja, która jest prawnym i uznanym fundamentem Państwa i jego ładu została przez PiS wielokrotnie złamana przy prowadzeniu tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości. Odmowa podporządkowania się wyrokom Trybunału Konstytucyjnego przez Prezydenta RP, nielegalne odwoływanie sędziów Trybunału przez Sejm, powoływanie Krajowej Rady Sądownictwa w sposób oczywiście sprzeczny z Konstytucją, odwoływanie sędziów jawnie i wbrew ustawie zasadniczej, czyli w sumie podważanie zasady trójpodziału władz, to tylko niektóre przejawy tego zamachu. Kościół Polski, który zawsze był w naszym kraju arbitrem w różnych sporach, w tym sporze o naturze zasadniczej – czy wolno władzy łamać demokratycznie uchwaloną Konstytucję? – staje po stronie wichrzycieli i agresorów, i zwalcza tych, którzy się temu sprzeciwiają. Mówię to z ogromnym bólem. Przez lata miewałem kontakt z wielkimi Prymasami Polski. Dobrze znałem Sługę Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, byłem współpracownikiem Józefa kard. Glempa, zasiadając w jego Społecznej Radzie Prymasowskiej. Dlatego z tym większym przerażeniem patrzę na bezradność księży i biskupów wobec cynicznego wykorzystywania tysiącletniego dorobku Kościoła w Polsce przez grupę zamachowców, którzy przedstawiają się jako obrońcy wiary i moralności, a w większości z Kościołem i katolicką etyką nie mają wiele wspólnego. I patrzę na media katolickie, które wszystkie jak jeden mąż gloryfikują tę grupę. Patrzę z przerażeniem na hipokryzję tych, którzy każdy błąd i grzech opozycji głośno krytykują, a gdy widzimy jawne naruszanie podstawowej uczciwości i prawa przez organizowanie oszczerczych nagonek na sędziów, gdy widzimy jawne złodziejstwo poprzez udostępnianie rządowych samolotów do prywatnych lotów członków rodzin polityków, gdy widzimy wreszcie nieustające kłamstwa głoszone przez TVP za pieniądze publiczne, to milczą.
Marzenie, że sojusz z jedną partią, która łamie wszelkie zasady uczciwości, demokracji i praworządności, przyczyni się do zatrzymania tendencji odchodzenia od Kościoła jest błędem. Przytrzymać przy Kościele może wierzący, modlący się ksiądz, który mówi kazania o Bogu, a nie o polityce.
Zbliża się światowy kryzys gospodarczy. Dla Polski posiadanie rządu, który za pieniądze z podatków kupuje sobie głosy w wyborach oznacza, że ten kryzys dotknie nas wielokrotnie mocniej. Zapłacą za to najsłabsi. Ci, którzy dzisiaj zwabieni telewizją publiczną będą głosować na PiS, to najczęściej ludzie ubożsi i słabiej wykształceni. To oni poniosą najgorsze konsekwencje kolejnych socjalistycznych eksperymentów gospodarczych. Niestety gniew tych ludzi, gdy już wyleje się na rządzących odbije się również na Kościele instytucjonalnym, który jest traktowany jako strona w tym sporze. Dorobek harmonijnej koegzystencji Kościoła i Państwa przez trzydzieści lat niepodległości może zostać zaprzepaszczony. Może zostać również osłabiony gospodarczy rozwój Polski.
Mam już 83 lata. Całe życie pracowałem jako leśnik, naukowiec, działacz społeczny i polityk dla Polski i Kościoła. Przestrzegam wszystkich tych, którym wydaje się, że głosując na PiS realizują coś dobrego dla Polski i coś dobrego dla Kościoła. Jesteście w błędzie. Jeżeli po tych czterech latach, gdy już widać, że intencją PiS jest władza autorytarna, oddacie głos na tę partię to zaszkodzicie zarówno Polsce, jak i Kościołowi. Bardzo zaszkodzicie, i wielu z Was będzie tego do końca życia żałować. Apeluję do Was. Zastanówcie się jeszcze.
Maciej Giertych

Zobacz listę ponad 206 afer+ za czasów PiS






.









Odpowiedź z Cytowaniem
  #560  
Nieprzeczytane 10-09-2019, 21:59
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Leszek Miller55 min ˇ

��Spółdzielczość ma w Polsce długą tradycję. Przedsiębiorstwa społeczne z założenia koncentrują się nie tylko na zysku, pracując również nad osiąganiem celów socjalnych, środowiskowych i społecznych.
��O rozwoju spółdzielczości, jej znaczeniu i modelu gospodarki społecznej w UE rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielami
Social Economy Europe - przewodniczącym Juanem Antonio Pedreno i dyrektorem Victorem Meseguerem.
��W najbliższych tygodniach będziemy pracować nad utworzeniem Intergrupy ds. Spółdzielczości i Gospodarki Społecznej. Z tego co już wiadomo, mamy duże szanse na osiągnięcie sukcesu https://static.xx.fbcdn.net/images/e...2/16/1f642.png
ps. Bardzo dobra inicjatywa dot. "zmartwychwstania" spółdzielczości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe badania nadzieją dla chorych na astmę - komentarze Mar-Basia Ogólny 0 14-04-2017 20:18
Polecamy naszą nową ofertę dla seniora na rok 2016! wigra@wigra.com.pl Turystyczne 0 11-12-2015 15:17
Co się stało z naszą klasą? eFkas Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 11-10-2011 01:16
Odwrócony kredyt hipoteczny nadzieją dla baby boomers - komentarze gatelin Ogólny 4 05-11-2008 14:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.