menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #42461  
Nieprzeczytane 29-03-2020, 10:37
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 846
Domyślnie Witam lesniczówkę

No tak dzięcioła nie widziałem chyba z dwa lata. U mnie tylko kosy wróbelki, sikorki oraz dzikie kaczki a, jest ich koło mnie do cholery. Bo płynie sobie taka mała rzeczka i w niej pełno kaczek. Kiedyś rybki były a, teraz prawie zarósł trzciną. Spółka kiedyś czyściła każdego roku , a teraz co drugi rok ale opłaty zbierają od każdego z nas. 30 zł. na rok.Pikno pogoda ciekaw czy się utrzymie cołki dziń. Słonko lekko zamglone jest..
Dobrego, spokojnego dnia, smacznego obiadu,na pewno już każdy kawa wypił kto miał na nią ochote
Pozdrawiam
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42462  
Nieprzeczytane 29-03-2020, 12:44
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 635
Domyślnie

No i co takiemu zaraz zrobi ???...nieustające wczasy ..chyba nie zjesz tej złotej rybki???

Gieniu aby pooglądać kaczki to musimy do Rymanowa skoczyć ...u mnie na gospodarstwie ani rzeczki ani strumyczka ( pewnie dlatego tak chętnie ubezpieczają od powodzi )

Zosiu u nas też miało padać i co ??NICO...ani kropelki

Enia dosypia zmianę czasu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42463  
Nieprzeczytane 29-03-2020, 16:42
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Cytat:
Enia dosypia zmianę czasu?

nawet nie ,wstałam o zwykłej porze

ale nie mam nastroju i chęci do czegokolwiek.
Co chwila przejeżdża ulicami straż miejska i przestrzega przed wychodzeniem z domu,
pomyślałam że wyjście na zwykły spacer stanowi zagrożenie

W tv nic nie znalazłam ,raczej nic mnie nie zainteresowało wreszcie w necie wyszperałam film "Cud w Celi"tez przygnębiający ale taki mamy czas.
Trzymajcie się zdrowo kochani


Odpowiedź z Cytowaniem
  #42464  
Nieprzeczytane 29-03-2020, 16:52
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 846
Domyślnie Seniorki

U mnie dzikie kaczki nawet po działce chodzą i nie boja się. Po drugiej stronie rzeczki jest łąka niekoszona może z 10 lat i w niej kaczki poznosiły jajka i siedzą nich. Ale bardzo dużo ich widzę, cała banda. Jak tak bydzie dalej to przyjdą do koryta i kurkom wyjedzą ziarno.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42465  
Nieprzeczytane 30-03-2020, 08:48
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 635
Domyślnie



Witam za oknem biało i mokro brrr... a ja muszę napaść na bankomat ...i tak się oglądam ale kasa sama przyjść nie przyjdzie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42466  
Nieprzeczytane 30-03-2020, 08:54
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

witaj Bogusiu
kawę i owszem wypiję z Tobą
ale do bankomatu czy gdziekolwiek nie będę Ci towarzyszyć
biało,zimno,wieje zostanę w domu
ubierz się ,opatul szalikiem przed wyjściem



pozdrowienia zostawiam dla bywalców leśniczówki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42467  
Nieprzeczytane 30-03-2020, 10:22
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 846
Domyślnie Witam

Bielusieńką leśniczówkę witam. Fajnie dziś mamy 30 marca i w dodatku biało mamy , coś podobnego o tej porze roku.
Z rana o 6,00 było minus 8 stopni u nas, teraz klara wyszła za chmur ponoć ma być słonecznie ale czy będzie okaże się nieskorzy..
Może trza brele założyć przy wyjściu na podwórko żeby człek nie oślep jak słonko mocno przyblinduje..Ha, ha.
Pozdrawiam Was serdecznie leśniczanki i, nie tylko.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42468  
Nieprzeczytane 30-03-2020, 12:15
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 293
Domyślnie

Witajcie milutko wszycy w nowym tygodniu


Witajcie Eniu, Bogusiu, Genku i wszyscy , którzy nas odwiedzą.. Mirellki-Jadzi dawno nie zaglądała donas..
Genku u mnie nie widziałam jeszcze dzięcioła, chociaż las jest blisko, ale za to stado sarenek dzisiaj koło, ogrodu biegało.(5)
U mnie świeci słoneczko, ale jest dzisiaj chłodniej
Pogodnego dnia życzę wszystkim

__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 30-03-2020 o 17:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42469  
Nieprzeczytane 30-03-2020, 21:45
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 846
Domyślnie Dobry wieczór

Leśniczówka śpi, tak mi się wydaje. Tylko Zosia i ja pisaliśmy tylko a, gdzie moja koleżanka zgubiła się Bogusia. Nie ma z kim popisać głupot. .'
Chyba fruwa na na swoich hektarach, czy co...
Śnieg po kątach się poniewiera jeszcze a jest minus 4 .
pozdrawiam Enię i Helenkę, Już najwyższy czas żebyś wróciła na stare śmieci. Heleno..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42470  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 10:50
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 846
Domyślnie Witam

Leśniczówka zamrożona-- do odwołania. Brak chętnych seniorów do pisania.
Śnieg pada, a ostatni dzień marca , rano było -8 o,6,00 godz..
To ja też uciekam do kowala za piec spać...
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42471  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 12:30
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 293
Domyślnie

Witam naszą leśniczówkę a w nim Genka, u mnie przez chmurki przebija się słoneczko, ale w nowy był mróz-7 i pruszył śnieg.Cały czas siedże ja na d...i mam wlączony TVP, gdzie tematem jest dalej koronawirus, u mnie tylko córka i zieć chodzą do pracy. Córka mi wymienia książki do czytania w swojej szkolnej bibliotece , a ja się śmieje ,że nadrabiam czytaniem teraz.Zostańmy w domu.Wszystkim pozdrawiam :-)
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42472  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 13:37
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

dzień dobry Zosiu.Gieniu witam pozostałych

Cytat:
napisał Gieniu

Leśniczówka śpi, tak mi się wydaje. Tylko Zosia i ja pisaliśmy tylko a, gdzie moja koleżanka zgubiła się Bogusia. Nie ma z kim popisać głupot.


masz rację Gieniu w leśniczówce w najlepszym czasie było nas mało a po odejściu Inki gospodyni wątku przez dłuższy czas nikt tu nie zaglądał.
Helenka w pewnym momencie odkopała i odkurzyła leśniczówkę i zachęcała do spotkań z różnym powodzeniem.
Z dawnych bywalców nie ma już prawie nikogo,liczę że nowa generacja poprowadzi ten wątek ,może ktoś nawet zechce przyjąć funkcję gospodarza.
Zosia,Bogusia i Gieniu /niestety Jarosław mniej obecny/bywają tu prawie codziennie sądzę że uda się im uatrakcyjnić miejsce pod kominkiem i wątek w dalszym ciągu będzie cieszył bywalców .
Nie wiem co na to Helenka czasami widzę ją na Fb bardzo rzadko pewnie dalej leczy się w tej chwili nie miałam z nią kontaktu.
Ja w Klubie Senior Cafe jestem od wielu lat i na ten moment brak mi zapału i pomysłu na aktywności na uczęszczanych wątkach.
Zatem życzę dużo pomysłów i inspiracji niech leśniczówka znów tętni życiem

Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42473  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 14:19
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Witam serdecznie ENiU. Jestem tu codziennie myślami i czytam wszystko z wypiekami na twarzy.

Odkąd powstał Fb to zamarło trochę życie na takich forach jak Seniorek z kilku powodów. Pierwszy i najważniejszy to tematy, drugi to aktualna bardzo trudna sytuacja, trzeci to trzeba bardzo uważać aby kogo nie urazić a ja mam niewyparzone w pysku a kobiety nie wybaczają. Wolę w takim razie oglądać filmy wędkarskie niż słuchać uszczypliwości na swój temat. Ostatnio też musiałem sobie dać urlop okolicznościowy na jednym wątku mimo, że bardzo go lubię.

Teraz różnica między Seniorkiem a Fb.
Na fejsie odpisze Ci ktoś zawsze, nawet jak jest w ubikacji czy w sklepie, czy w pracy czy w autobusie, na rybach, w kolejce do lekarza a nawet w kościele. Tu trzeba czekać na odpowiedź nieraz w najlepszym razie dzień, bo wielu zagląda raz aby odbić kartę obecności i podać temperaturę na dworze.
Poza tym w tym czasie przybyło nam lat a tematy pozostały, przeważnie problemy zdrowotne, których teraz więcej niż 10 lat temu. Jest jeszcze jeden aspekt. Tu się pisze przeważnie o wszystkim i o niczym a na fejsie w grupach tematycznych dowiesz się wszystkiego a nawet się nauczysz.
Na każde zadane pytanie możesz dostać dziesiątki odpowiedzi czy pochwał, bo się podobała odpowiedź.

Niemniej będę na pewno zaglądał, bo mam staż 10 lat i należy mi się już rower i też podam jaką mam u siebie temperaturę, aktualnie 36,6, ale ciśnienie podskoczyło.

Jak tylko będzie ciekawy temat do dyskusji oprócz kwiatków i kawy wchodzę i rozpycham się łokciami.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 31-03-2020 o 14:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42474  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 14:33
Bachorek's Avatar
Bachorek Bachorek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa Polska
Posty: 5 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II


Niemniej będę na pewno zaglądał, bo mam staż 10 lat i należy mi się już rower i też podam jaką mam u siebie temperaturę, aktualnie 36,6, ale ciśnienie podskoczyło.

Jak tylko będzie ciekawy temat do dyskusji oprócz kwiatków i kawy wchodzę i rozpycham się łokciami.


Przepraszam za wtargnięcie ale szukam takiego jednego co sam siebie zabanował - uciekinier jeden .
Jarek a rowerek ci zarekwiruję ... w stanie wyjątkowym ...

__________________


Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie.
Wisława Szymborska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42475  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 14:46
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 846
Domyślnie Ho,ho

Zaczyna działać, nasza kochana leśniczówka. Ale jak długo to będzie Pozdrawiam Doktorka i Jarka. Chyba Doktorek za Jarkiem wskoczyłeś, tak mi się wydaję.
Serdeczne dzięki Enia za tak obszerny list który napisałaś. Wszystko się zgadza co do joty. Bogusia wskoczy tylko rolety zawiesi...i potem
Pozdrawiam Was wszystkich tutaj..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42476  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 15:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Doktorek
Przepraszam za wtargnięcie ale szukam takiego jednego co sam siebie zabanował - uciekinier jeden .
Jarek a rowerek ci zarekwiruję ... w stanie wyjątkowym ...



Nawet nie wiesz Doktorku jak się cieszę z Twojego widoku. Takie pokrzepienie serca i bardzo to doceniam, że się za mną wstawiłeś ale kara to kara, jeszcze sobie nie wybaczyłem.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42477  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 16:28
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 635
Domyślnie

Gieniu padł mi wczoraj laptop i dzisiaj wg instrukcji telefonicznej wnuka informatyka ..naprawiłam ..ale jakie słownictwo w powietrzu fruwało ..ha ...szewc by się nie powstydził
Dlatego napiszę parę słów i muszę odejść od tego pudła żeby nim nie gwizdnąć o podłogę

Jarek bana sobie dałeś ???...no tak niewyparzona ...mści się prędzej czy później ..całe życie z tego powodu miałam pod górkę ..jak powiada mój małż idąc po lesie .."popatrz twoja krewna na ścieżce"..i jeszcze .."żmija żmiję nie ugryzie"..ha ha bardzo śmieszne..zazdrości mi szybkiej i ciętej riposty ..Teraz ludzie tylko w dyskusję polityczną angażują się aż do piany z pyska .. Co mnie śmieszy mając na uwadze lata 1996-99 gdzie bywałam obserwatorem relacji poselskich ( w tv tłukli się do upadłego ) a potem tłukli flaszeczkę za flaszeczką w knajpie i klepali się po pleckach...
Ideowcy to byli przed wojną ..teraz to Umarła klasa ..jak u Kantora
Doktorek ma fajny awatar ..to mój ulubieniec z ekranu ...Eniu z tobą to może się uda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42478  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 16:40
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 846
Domyślnie Bogusia

Albo, za duże lub małe mieszkanie.
Albo,
ty tłuściutka albo szczuplutka.
Znaczy zawiesił się laptop. Mnie się już 2 razy tak stało.
Byle zdrowie Ci dopisuje a, reszta piernicz. Luf chyba lepszy masz jak u nas . Rolety nowe zawieszone, fajnie
bywaj zdrowa wypoczęta..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42479  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 18:30
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 677
Domyślnie

Witaj leśniczówko
Czas okrutny,zazdroszczę ludziom dobrego humoru i pozytywnego myślenia,mnie niestety natura tym nie obdarzyła.Choć staram się przy pomocy męża jak mogę.
Wymyślam sobie fizyczne zajęcia,ale wyrywamy sobie z rąk bo mąż też musi coś robić.
Czytam książki,ale trudno mi się skupić,wracam często do poprzednich stron.Już teraz wybrałam sobie luźną obyczajową z elementami komedii znaną starą książkę "Czułe słówka" był tez taki film.
Sporo oglądam tez w internecie,Ostatnio wracam do wykładów z jęz.polskiego.
Lubię tez oglądać koncerty muzyki klasycznej.
Trudno mi to przychodzi,ale bardzo ograniczyłam wiadomości i komentarze.
Bogusiu tu masz rację,oficjalnie się zwalczają,ale prywatnie kumplują.
Jednak komuś trzeba kibicować.
Kibicuje tym demokratycznym wartościom i europejskim.
Jakoś średniowiecze to nie moja bajka.
Eniu,Zosiu,Bogusiu,Jarku,Gieniu,Doktorku
Stefanie ale dużo panów
wszystkich pozdrawiam i zyczę wszystkiego dobrego,strzeżcie sie tej okropnej zarazy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42480  
Nieprzeczytane 31-03-2020, 19:36
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

witaj Mirellko



Cytat:
Czytam książki,ale trudno mi się skupić,wracam często do poprzednich stron.



kilka dni wstecz redaktorzy Szkła Kontaktowego omawiali ten problem .Jesteśmy bombardowani raportami z ataku korona wirusa ,przerażeni objawami choroby,ograniczani różnymi przepisami,zakazami,martwimy się o swoich bliskich ,przyjaciół o siebie nie jesteśmy w stanie skupić uwagi nad tym co czytamy.
Myśli błądzą ,traumatyczne obrazy prześladują nas stąd taka reakcja.
Nie ma sensu walczyć i na siłę czytać nie rozumiejąc treści przynajmniej na jakiś czas.Wróci spokój my również będziemy gotowi ,tymczasem wybieraj to co naprawdę odwróci uwagę i da choćby małe wytchnienie.
Spokoju życzę ,pozytywnego myślenia
Ja uciekam do kina domowego,nie mogę robić dużych porządków jeszcze za wcześnie po zabiegu , też nie jest łatwo.
Cytat:
.Eniu z tobą to może się uda


Bogusiu marnie to widzę ,brak pomysłów ,motywacji






Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
W Lesniczowce-przy Kominku.20-czesc. inka-ni Humor, zabawa - wątki archiwalne 508 01-09-2009 20:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.