menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 21:42
utsche utsche jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 2
Domyślnie dodatek dla 100-latków


Witam serdecznie. Przeszukałem stronę www.zus oraz inne podobne w poszukiwaniu odpowiedzi na temat "dodatkowej emerytury" z zus dla 100-latków. Szukałem również na różnych forach (m.in. na tym) oczywiście korzystając z funkcji "szukaj" i niestety bez pozytywnego rezultatu.
Odnalazłem jedynie informację na stronie KRUS o wysokości tego świadczenia w KRUS czyli dla rolników.
Więc pozostaje mi zapytać się publicznie
Mój dziadek kończy w styczniu 2010 sto lat. Obecnie pobiera emeryturę jako były kolejarz. Mam pytanie: czy zus automatycznie (i czy wogóle nadal) przyznaje te dodatkowe świadczenie dla "stulatków" i w jakiej ono wysokości jest. Może jakieś wnioski trzeba wypełniać?
Naprawdę szukam tydzień a czas ucieka z góry dziękuje za wszelką pomoc czy w formie konkretnej odpowiedzi czy jakiejś wskazówki czy ustawy lub rozporządzenia gdzie szukać.... pozdrawiam wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 21:49
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał artlir
Witam serdecznie. Przeszukałem stronę www.zus oraz inne podobne w poszukiwaniu odpowiedzi na temat "dodatkowej emerytury" z zus dla 100-latków. Szukałem również na różnych forach (m.in. na tym) oczywiście korzystając z funkcji "szukaj" i niestety bez pozytywnego rezultatu.
Odnalazłem jedynie informację na stronie KRUS o wysokości tego świadczenia w KRUS czyli dla rolników.
Więc pozostaje mi zapytać się publicznie
Mój dziadek kończy w styczniu 2010 sto lat. Obecnie pobiera emeryturę jako były kolejarz. Mam pytanie: czy zus automatycznie (i czy wogóle nadal) przyznaje te dodatkowe świadczenie dla "stulatków" i w jakiej ono wysokości jest. Może jakieś wnioski trzeba wypełniać?
Naprawdę szukam tydzień a czas ucieka z góry dziękuje za wszelką pomoc czy w formie konkretnej odpowiedzi czy jakiejś wskazówki czy ustawy lub rozporządzenia gdzie szukać.... pozdrawiam wszystkich
wpisz w google
Dodatek dla stu-latka i jest masę odpowiedzi. Z tego co przeczytałem należy się z urzędu a więc bez dodatkowych stań.
Po drugie możesz udać się do ZUS-u i tam maja obowiązek udzielić odpowiedzi.

Witaj w KSC
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 22:03
utsche utsche jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 2
Domyślnie

serdecznie dziękuję za szybką odpowiedz oczywiście google to była pierwsza rzecz jaką przerabiałem. Niestety tam są nieaktualne wiadomości np z 2006r. a reszta to jakieś ogólnikowe wzmianki. Brak jest też konkretnej wysokości kwoty tylko np. podają ogólnie "2 tys. zł" i brak podstawy prawnej tzn. źródłowych przepisów na podstawie których takie świadczenie przysługuje. Jedynie KRUS informuje na swoich stronach w pełni o tym świadczeniu. Niestety pozostaje mi przejść sie do ZUS i porozmawiać. Podejrzewam że bedzie mały problem tzn. dużo pytań do mnie ws dziadka bo niby każda sprawa jest inna i czy wogóle mam upoważnienie do pytania w imieniu dziadka no od razu zakładam najgorsze. dam znać napewno jak mi poszło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 22:18
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał artlir
Niestety pozostaje mi przejść sie do ZUS i porozmawiać. Podejrzewam że bedzie mały problem tzn. dużo pytań do mnie ws dziadka bo niby każda sprawa jest inna i czy wogóle mam upoważnienie do pytania w imieniu dziadka no od razu zakładam najgorsze. dam znać napewno jak mi poszło
Spróbuj wpierw zadzwonić do ZUSu, bo może się okazać, że nie taki diabeł straszny, jak się wydaje.
Jeśli dodatek pielęgnacyjny wypłacają "z automatu" (a tak jest na pewno) - to i dodatek dla 100-latków powinni także.
Powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 21:01
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

kwota to 2578,26 zł.
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 22:51
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał aktre
kwota to 2578,26 zł.
ogólnie czy dodatkowo?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rzuciła palenie po 100 latach - komentarze minolka Ogólny 56 15-02-2012 13:34
Zniknie dodatek pielgnacyjny? - komentarze Zenek Ogólny 21 17-05-2011 14:05
Już wkrótce 100 lat to nie będzie dużo - komentarze Basia. Ogólny 5 26-07-2009 09:04
100 lat krajoznawstwa. z centrum kujawsko-pomorskie 0 30-03-2008 00:20
Praca dla 50 - latków ! brygida Praca, wolontariat 0 06-03-2007 19:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.