menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1641  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 09:31
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Polwieczna to nie była formuła towarzyska...wyobrażam sobie jak pięknie urządziłas dom. ..co do młodości...wiele było pięknych chwil, ale wole siebie taką jaka jestem teraz, to tak na pociechę ...Reslucjo, sniegu ci zazdroszczę, dostałam niedawno w prezencie odśnieżarkę i nie mam kiedy wypróbować bo u nas sniegu jak na lekarstwo! Za to spacer zaraz będzie, moje skarby już czekaja!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1642  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 10:43
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał polwieczna
Może to była taka formuła towarzyska, ale.....zrobiło mi się przyjemnie. Zgadzam sięz z myślą Senesco, że ludzie często mylą samotność z nudą....Własnie na starośc całkiem odmieniłam swoje życie i robię to co zawsze chciałam, ale zawsze miałam jakieś przeszkody....remontuję niemal stuletni domek po mojej babci, bawię sie każdym detalem, zależy mi na tym żeby odzyskać jego klimat, zatem retro i vintage, trochę angielskiej wsi, cieszy mnie każdy etap pracy tutaj. Nauczyłam się kłaść glazurę i terakotę, nauczyłąm sie tynkować, w końcu nie "święci garnki lepią". Nie wspomnę już nawet o patchwoorkach i różnych bawełnianych ślicznościach. Ja sie nie nudze.... Mało tego, wcale nie tęskni mi się do młodości, wiecznej dyspozycyjności, dziecka, męża i ciągłych z nimi korowodow. Nareszcie robie to co cieszy moje oko i dusze.
Co prawda nie jestem samotny i oby jak najdłużej ale ta wypowiedź może być mottem dla samotnych. Oczywiście jak w podpisie, to moje osobiste zdanie. Przez lata dorobiliśmy się pięknego domu (w moim przekonaniu) i teraz tylko to utrzymywać na odpowiednim poziomie. Nic w swoim życiu bym nie chciał zmieniać. Gdyby ktoś mi zaproponował powrót do przeszłości nigdy bym się nie zgodził z uwagi na obawę popełnienia błędów, których jest minimalna ilość do dzisiaj.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1643  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 14:55
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

Jejkuuuuu! Ileż ja popełniłam błędow w życiu, mam wrażenie że szukanie własnego miejsca w życiu jest z tym ściśle powiązane....Jarosławie musiałeś chyba od początku dobrze wiedzieć o co Ci w życiu chodzi? Rslucjo, bez zwierzakow to się nie da! Ja mam poki co na stanie jednego psa tzn suczkę i trzy koty, plci, dwie koteczki i jeden kocurek, zatem przewaga płci niewieściej cha_ga u mnie też biało, wszystkie iglaki i moje i sąsiedzkie w białych czapach, jakże mi się to podoba wciąż i od n owa. I nic nie zakłóca tej bieli, bo jezdnia u nas, w zasadzie nie jest odśnieżana. A co do mediow, to tv mnie wspaniale ...usypia. Natomiast radia słucham cały dzien, zresztą mojej ulubionej Trójki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1644  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 15:05
Elżbieta 53's Avatar
Elżbieta 53 Elżbieta 53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Strzelce Kraj.
Posty: 1 351
Domyślnie witam wszystkich.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1645  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 15:14
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich.A u nas już topnieje.Ja czekam na wiosnę.jestem cieplolubna.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1646  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 17:01
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał polwieczna
Jejkuuuuu! Ileż ja popełniłam błędow w życiu, mam wrażenie że szukanie własnego miejsca w życiu jest z tym ściśle powiązane....Jarosławie musiałeś chyba od początku dobrze wiedzieć o co Ci w życiu chodzi?
Masz rację, w całokształcie wiedziałem a czego nie wiedziałem to zawsze była przy mnie osoba bardzo mądra i życzliwa, a także Opatrzność, która mnie na właściwe tory kierowała i sprawowała opiekę. Mimo, że miałem wytyczony cel w życiu i podzielony na etapy, to i tak 80% to dzieło pomyślnych i zbawiennych przypadków. Jestem przekonany, że wszyscy tak mieli tylko nieraz nie widzieli tych sznurków które wystarczyło złapać i poszybować. Często się słyszy o niewykorzystanych okazjach albo trafniej szansach i sposobnościach, dlatego mówimy teraz o błędach, czyli zdajemy sobie z tego sprawę, ze były. Może niektóre można naprawić albo zminimalizować tylko trzeba chęci, woli i odwagi. Może warto spróbować albo czekać na przypadek do wiosny.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1647  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 17:38
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Faktycznie Jak twierdzi Półwieczna "bez zwierzaków się nie da" Tylko że ja mam odwrotnie niż Ona tj. szacowną, wiekową, mondralińską kocicę, dwie sunie i bardzo wiekowego piesa. Wszystkie "dziewczyny" sterylne, więc bezproblemowe.

Podobnie jak Wy nie chciałabym wracać do młodości ale nie ze względu na popełnione błędy lecz ze względu na utracone złudzenia.
Nie wiem jak Wy lecz ja gdy odwracam się za siebie w miniony czas to wszystko widzę z innej strony i żal mi swojej ówczesnej naiwności, prostoty, wiary, dobrej woli, spontaniczności. Może nawet nie żal ale jakoś nie do wiary.
Zmieniłam się bezpowrotnie i już tak jak kiedyś, jak wtedy, bym nie potrafiła.
To nie świat się zmienił tylko ja. Z perspektywy czasu widzę różne sprawy ze strony której nie dostrzegałam. Teraz też wolałabym jej nie dostrzegać ale mimo najlepszych chęci się nie da. Gdzieś zgubiłam różowe okulary i bardzo trudno mi zachować pogodę ducha.
Na świecie jest teraz tak biało i czysto. Powietrze rześkie i świeże. Żyć nie umierać!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1648  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 19:27
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

....to sie nazywa...doświadczenie Ale i tak, a właściwie , pomimo wszystko udało mi się zachować pogodę ducha. W związku z rocznicą smierci Niemena, ktorego zresztą bardzo ceniłam, cytowane są różne jego myśli.....jedna z nich brzmi...."kiedyś myślalem że świat jest dziwny, teraz myślę, że jest ...dziki." Coś jest na rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1649  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 21:05
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał polwieczna
....to sie nazywa...doświadczenie Ale i tak, a właściwie , pomimo wszystko udało mi się zachować pogodę ducha. W związku z rocznicą smierci Niemena, ktorego zresztą bardzo ceniłam, cytowane są różne jego myśli.....jedna z nich brzmi...."kiedyś myślalem że świat jest dziwny, teraz myślę, że jest ...dziki." Coś jest na rzeczy.
To trzeba z dzikimi naprzód iść, "bo ten świat nie zmieni nigdy się".
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1650  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 23:24
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Swiat nigdy nie był idealny, ale jeśli postrzegamy go jako dziwny i niezrozumiały to obawiam się, ze już dopadła nas starość..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1651  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 23:45
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

coś w temacie -->http://www.youtube.com/watch?v=J3g2R...ature=youtu.be
moim zdaniem samotność pojawia się gdy zabraknie człowiekowi życia twórczego, działania, planów i tak naprawdę nie wie co robić z każdym dniem.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1652  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 05:11
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Arti zdarzają się takie osoby jak ta z Łodzi. Do końca aktywne w pełnej sprawności i bez siwizny na głowie.
To chyba sprawa genów.
Tego nie można się nauczyć ani kupić.
Też uważam że praca często jest lekarstwem i dobrodziejstwem bywa jednak przekleństwem. Co dobre dla jednego dla drugiego niekoniecznie.
Nie wszyscy mają to szczęście aby dobrze wpasować się w swój czas i przestrzeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1653  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 08:34
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Niesamowita kobieta, młoda twarz, młode dłonie i zero siwizny na głowie...i to co podoba mi się najbardziej "nie narzekam, bo to nic mi nie pomoze a litości tez nie lubię"...tez bym tak chciała umiec myśleć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1654  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 09:37
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Pół roku po realizacji filmu zmarła. Widocznie wcześnej Pan Bóg sobie o niej zapomniał.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1655  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 14:31
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Pół roku po realizacji filmu zmarła. Widocznie wcześnej Pan Bóg sobie o niej zapomniał.

powiedziała: już pora mi...skończyć..już nie chcę walczyć więcej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1656  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 15:02
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

...też się zadumałam nad tą Panią...zawsze powtarzam, że robienie czegokolwiek, jest lepsze niż, nicnierobienie. Pewnie, że mam takie dni, że dopada mnie leń, a wtedy nic na siłę. Zresztą skoro leń sam przyszedł to i sam pojdzie! Wiem napewno, że są takie dni, że gdyby nie odpowiedzialność za moją suczkę Zulę, za chinskiego boga, nie ruszyłabym się z domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1657  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 16:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał polwieczna
...też się zadumałam nad tą Panią...zawsze powtarzam, że robienie czegokolwiek, jest lepsze niż, nicnierobienie. Pewnie, że mam takie dni, że dopada mnie leń, a wtedy nic na siłę. Zresztą skoro leń sam przyszedł to i sam pojdzie! Wiem napewno, że są takie dni, że gdyby nie odpowiedzialność za moją suczkę Zulę, za chinskiego boga, nie ruszyłabym się z domu.
..... bo nie złapałaś bakcyla wędkarstwa albo fotografii. Nieraz dla jednej ryby albo jednego zdjęcia przemierzę po chaszczach i bezdrożach nawet dziesięć kilometrów a quadem i więcej.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1658  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 20:12
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

Jarosławie, u mnie i tak bakcyl, bakcyla, bakcylem pogania ....druty, szydelko, biżuteria srebrna z kamieniami... labradoryty, agaty, opale, granaty. A także, szycie na domowe potrzeby ..wszystkiego, od półtora roku także ogrodnictwo, ktorego się uczę, bo moja dotychczasowa wiedza byla taka bardziej tarasowo-balkonowa. Jak uznasz, że to mało to dopiszę kolejną litanię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1659  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 21:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ja bym tyle nie przełknął.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1660  
Nieprzeczytane 20-01-2014, 05:19
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Przełknąć to bym przełknęła ale.........
Z własnego doświadczenia wiem że jak wszystko to trochę płytko i "po łebkach" - bez prawdziwej pasji ale z prawdziwą ciekawością i zaangażowaniem.
Perfekcja w jakiejś jednej dziedzinie moim zdaniem ogranicza.
Różnorodność zainteresowań i działań nawet kosztem mniejszej doskonałości jest dla mnie bardziej pociągająca.
Tak trzymaj Półwieczna!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.