menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 26-09-2019, 17:20
Kasia17_17 Kasia17_17 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Kraków
Posty: 3
Domyślnie Depresja czy smutek?

W przypadku, kiedy nie jesteśmy pewni, nie warto się zastanawiać, trzeba skorzytać z usług specjalisty. Ja, kiedy obniżony nastrój utrzymywał się długo, poszłam najpierw do lekarza rodzinnego, żeby wykluczył fizyczne przyczyny, potem do psychologa i psychiatry. Wyszło, że nie mam depresji - była to raczej chandra jesienno zimowa. Zaczęłam wiecej wychodzić do ludzi, wybrałam się też na coaching do Oli (Aleksandra Łomzik Mindfulness & Coaching) - to pomogło mi lepiej wsłuchiwać się w swoje potrzeby i rozpoznawać emocje. Nigdy jednak nie lekceważcie takich objawów - przy nasilajacym się smutku pamiętajcie - zawsze najpierw lekarz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 26-09-2019, 22:55
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 084
Domyślnie

I tak trzymaj Kasiu brawo!
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 06-10-2019, 21:12
krejzol krejzol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 55
Domyślnie

Niestety bywa tak,że osoby samotne nie radzą sobie z tym i często popadają w depresję z tego powodu. I na tym się nie kończy bo depresja może prowadzić do uzależnienia się choćby do leków. Niestety w mojej rodzinie mieliśmy już taki przypadek,że ciocia coraz częściej sięgała po leki , gdyż uważała że bez tabletek nie funkcjonuje. Aby jej pomóc to zaprowadziliśmy ją do specjalistów w Ośrodku terapii uzależnień Nefo koło Brodnicy i tam jej pomogli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 23:14
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Depresja, depresja sezonowa oraz smutek to trzy różne rzeczy i nie powinno się ich ze sobą mylić.

Każdy z nas odczuwa smutek, jest on przeciwieństwem szczęścia i nie jest to nic złego.

Depresja to natomiast poważna choroba, która jest zaburzeniem neuroprzekaźników w mózgu i wymaga leczenia u lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 06-09-2020, 10:52
Milina Milina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Miasto: Kraków (małopolskie)
Posty: 15
Domyślnie

niestety depresja u osob starszych wystepuje często - z uplywem czasu staja sie coraz bardziej niesamodzielni a przez to osamotnieni i niepotrzebni. Jednak takie domy seniora to świetna sprawa, bo niestety trudno zajmowac sie na wlasna reke seniorem z powaznymi chorobami, a sama to przerabialam. Ja moge polecić dom seniora Pod Topolami bo tam istnieje oprocz opieki calodobowej lub opieka dzienna https://podtopolami.eu nad schorowanymi i starszymi osobami. U nich panuje rodzinna atmosfera i seniorzy kreatywnie spedzaja tam czas, mimo swoich chorob dostają drugą szansę na lepsze życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 22-03-2021, 09:47
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Nie powinniście lekceważyć takich problemów. Skoro widzicie, że dzieje się coś złego, to jak najszybciej zareagujcie. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście od razu stawiali na takie miejsca jak Psychomedic. W ten sposób będziecie mieli pewność, że otrzymacie najlepszą opiekę psychologiczną. To ważna rzecz, miejcie to na uwadze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 23:58
adinka adinka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 105
Domyślnie

Rewelacją podobno są olejki cbd https://konopteka.pl/kategoria/oleje-cbd , jeśli chodzi o poprawienie zdrowia i nie tylko. Ja właśnie zamierzam to zrobić. Pewnie będzie dzięki temu wszystko dużo mniej problematyczne. Podobno tak z nimi jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 30-10-2021, 21:46
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Jasne, że tak. Moim zdaniem dobrym pomysłem mogłoby być na pewno postawienie na takie informacje jak chociażby https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ Pomyślcie o tym dobrze, bo liczy się przede wszystkim skuteczne dobranie terapii pod kątem Waszych problemów. Z tym nie warto zwlekać w żaden sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 28-11-2021, 19:59
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Niestety depresja zdarza się wśród nas coraz częściej... Dlatego w zaawansowanym stadium warto się wybrać do lekarza specjalisty. Należy jednak pamiętać, że wszystko zaczyna się od niewielkich stresów, które mają spory wpływ na nasze życie. Aby złagodzić takie napady stresowe, można zawsze zakupić nasiona leczniczej rośliny takiej jak ta https://panpestka.pl/product/power-plant-3/ Napar z suszu z niej pozwoli wyeliminować skutki stresu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 19-01-2022, 14:22
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Jeśli smutek jest permanentny warto zgłosić się do lekarza. To może być np forma dystymii, ale równie dobrze depresja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 28-11-2023, 20:44
Zdzisław250 Zdzisław250 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 11
Domyślnie

Odpowiednia ilość snu, ruch na świeżym powietrzu i odpowiednie odżywianie potrafią zdziałać cuda. Nie zapomnij też o relaksie i zadbaj o to, by w Twojej diecie nie zabrakło właściwej dawki witaminy D. Przed snem postaraj się wyciszyć – posłuchaj muzyki, poczytaj książkę lub zajmij się czymś, co Cię relaksuje. Staraj się chodzić spać i wstawać o stałych porach – taka rutyna poprawia jakość snu i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Chandrę możemy przetrwać, a wskazówki zawarte w artykule
https://www.rp.pl/diagnostyka-i-tera...e-samopoczucie powinny pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
depresja seniora ewa-gawa Choroby, badania, terapie 133 09-03-2023 08:05
Depresja - komentarze siekierka Ogólny 99 16-08-2012 21:12
depresja malgos651 Choroby, badania, terapie 169 17-02-2011 19:45
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 18:26
Smutek supermarketów. VETUS Polityka - wątki archiwalne 27 15-10-2008 15:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.