menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2681  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 13:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Uśmiech Witajcie

w mojej bajce po kilku dniach niebytu na forum.

Jareczek przegrał, jest kłamczuszkiem niebywałym, z nosem Pinokia.
Przynajmniej coś w nim długie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2682  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 13:51
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Może mi kto wyjaśni o czym pisze ten złotousty. On chyba elita czegoś. A wtedy ja mogę do tej grupy nie należeć. Ważne, że zdrowie mi dopisuje.
Będzie ciężko, bo sam autor nie wie, co pisze.
Niektórzy autorzy tak mają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2683  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 13:54
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
To który kandyduje?
Ty czy pies?
Ani ja ani pies i dlatego nie musimy wiedzieć czy nas do sądu podadzą, no i tak na wszelki przypadek/wypadek się klamkujemy z tym sądem, jak piszemy o pisaniu przez kogoś.. co pies mówisz?... no wiem, że to tylko niektórym wydaje się, iż to wiersze, a nawet poezja... no dobrze ale każdy ma buławę w .... a zresztą obojętnie w czym, więc kandydować każdy może, jeden lepiej drugi gorzej....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2684  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 13:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ani ja ani pies i dlatego nie musimy wiedzieć czy nas do sądu podadzą, no i tak na wszelki przypadek/wypadek się klamkujemy z tym sądem, jak piszemy o pisaniu przez kogoś.. co pies mówisz?... no wiem, że to tylko niektórym wydaje się, iż to wiersze, a nawet poezja... no dobrze ale każdy ma buławę w .... a zresztą obojętnie w czym, więc kandydować każdy może, jeden lepiej drugi gorzej....

Se chlapnąłeś

Gdzie u siebie widzisz tę buławę?

Czy nie w spodniach, czasem...?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2685  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 14:08
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

No coż poezja to nie kronika kryminalna.Trochę ciężej się ją czyta a jeszcze ciężej przychodzi zrozumieć,że o jej tworzeniu nie wspomnę.Trzeba się było w szkole bardziej przykładać do jęz.ojczystego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2686  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 14:09
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Se chlapnąłeś

Gdzie u siebie widzisz tę buławę?

Czy nie w spodniach, czasem...?
Tyż, ale nie tylko, prawo mam, no dobra pies nie ma, ale on będzie wspierający, i jak program wymyślę, to wszystkich, no może z wyjątkiem mojej teściowej, za serce złapie i nie było by drugiej tury.... no ale my z psem się zastanawiamy i chyba to olejemy, nie mamy poparcia solidarności, skubany przywalił się do Poznania, a Solidarność mu klaszcze, a ten pitoli idiotyzmy...muszę iść coś walnąć bo mnie gadanie o ideach solidarności rozpierd...i ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2687  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 14:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Prezes truje

w Wielkopolsce.
Do kogo z tym wykładem?
Matko kochana, co za tekst... iście w duchu socjalizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2688  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 14:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Tyż, ale nie tylko, prawo mam, no dobra pies nie ma, ale on będzie wspierający, i jak program wymyślę, to wszystkich, no może z wyjątkiem mojej teściowej, za serce złapie i nie było by drugiej tury.... no ale my z psem się zastanawiamy i chyba to olejemy, nie mamy poparcia solidarności, skubany przywalił się do Poznania, a Solidarność mu klaszcze, a ten pitoli idiotyzmy...muszę iść coś walnąć bo mnie gadanie o ideach solidarności rozpierd...i ...

Poznań to super miasto.

Nawet psy go popierają. Twój może nie, bo się boi Ci podpaść.
Ale po cichu....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2689  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 14:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Poznań to super miasto.

Nawet psy go popierają. Twój może nie, bo się boi Ci podpaść.
Ale po cichu....
No pewno, że super, a idiotów znajdziesz wszędzie co popierają Kaczyńskiego i szczęście, że w Poznaniu jest ich bardzo mało.....
więcej jest w Twoich fyrtlach...
I jeszcze fajny spot:
http://www.facebook.com/group.php?gi...d=253864591458
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2690  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 14:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No pewno, że super, a idiotów znajdziesz wszędzie co popierają Kaczyńskiego i szczęście, że w Poznaniu jest ich bardzo mało.....
więcej jest w Twoich fyrtlach...
I jeszcze fajny spot:
http://www.facebook.com/group.php?gi...d=253864591458

Co to są....fyrtle?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2691  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 14:43
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Nie ma wyjścia

trzeba spełnić życzenie prezesa, skoro tak rzekł:
Cytat:
Najlepsze rozwiązanie dla Polski to będzie rozwiązanie stabilne, a rozwiązanie stabilne to są rządy jednej partii .
Tak rzekł był o zaletach demokracji w 2007 r.
Miał wtedy i rząd, i swojego prezydenta, ale coś mu tam nie wyszło i na własne życzenie ostał mu się jeno prezydent, a teraz już tylko kot.

Ponieważ rządzi PO, zgodnie z wolą prezesa, nie ma wyjścia...mus to mus... dla dobra demokracji.

Lubisz czy nie lubisz Donka,
Musowo głosuj na Bronka
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2692  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 14:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ba, tylko jak to zrobić?
Skoro jak się okazuje, nawet zwycięstwo w sądzie,
jest pyrrusowe?

ps. ja bym się nie odwoływała, tylko DOSŁOWNIE wszędzie zamieściłabym przeprosiny z naciskiem na ''w rzeczywistości program wyborczy Bronisława Komorowskiego nie przewiduje, by służba zdrowia była prywatna, sprywatyzowana"

Tak jak w wyroku.

ps. tak wygląda klincz.

Tak też...

http://ciamciaramcia.xaa.pl/


...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2693  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 15:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Niekoniecznie.
Tylko wiesz, nie lubię nieudaczników.
'Fakt' zwiększa nakład w tempie, w jakim spada 'Wyborczej'.
Coś w tym jest.
Dlatego także lubię 'Rzepę' i Ziemkiewicza.
Kiedyś pisałem na temat tabloidu Fakt.Jeszcze raz wrócę do sprawy ,Fakt i Super Expres to Polskie tabloidy inaczej brukowce.Brukowce to sensacja którą ludzie lubią bo o tym potem dyskutują jak kiedyś napisali że jagody nie należy jeśąć bo na nie sikają lisy a mocz lisów jest bardzo trujący.Takich czy innych sensacji jest w tej prasie więcej.Dlaczego wzrasta czytelnictwo bo ludzie lubią sensację,krótki tekst zdjęcie ,nie ma wysiłku intelektualnego czytając taką prasę.Znani ludzie z pierwszych stron gazet w rozmowie nbie przyznają się do czytania tej prasy a mimo to ją znają ,jest to tak jak z Nie Urbana nie czytanym przez księży.To że zwiększa się nakład Faktu to znaczy że ma lepszy zespół od Super Expresu i jest tam więcej sensacji.
Natomiast czasopisma opiniotwórcze co dzienne to Dziennik,Gazeta , Rzeczypospolita i tu należało by szukać porównań.Spadek czytelnictwa gazet i książek jest zawsze oznaką kryzysu .Ponieważ zawsze szukamy oszczędności w domu czy firmie na ograniczeniu tych zakupów.Jeżeli komuś zależy na informacji to skorzysta z bezpłatnych portali internetowych a za papierowe trzeba płacić.Dobrym dziennikarzom trzeba płacić jest to zrozumiałe jeżeli spada nakład to łamy tej gazety zapełniają nierzetelni dziennikarze którzy za wierszówki biorą mniejsze pieniądze i pomału wkracza bylejakość.Zresztą trudno winić powodzian że nie czytają opiniotwórczej prasy kiedy mają inne ważniejsze sprawy na głowie,jak przeżyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2694  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 15:17
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Lila,

prezes też nie jest przeciwny prywatnej służbie zdrowia, więc o co chodzi?
O straszenie ludu i na jego strachu doczłapanie do władzy, za którą mu tęskno.
Za spokojnie w kraju, jakąś wojenkę trza wywołać, wroga poszukać, żeby było komu dać w mordę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2695  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 15:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Komercjalizacja szpitala polega na tym, że ma on obowiązek działać jako spółka - według kodeksu spółek handlowych. Jaka jest różnica między publicznym ZOZ-em a szpitalem-spółką? ZOZ nie może upaść, czyli bez końca może się zadłużać. A spółka - nie. Po przekroczeniu pewnego poziomu zadłużenia musi rozpocząć proces naprawczy. Jeśli się nie powiedzie, spółka upada, a likwidator spłaca wierzycieli z tego, co zostało.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,85849,5196908,F...#ixzz0r1ZYYORl
Odsyłam zainteresowanych do tekstu aby było wiadomo o co chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2696  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 17:17
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No pewno, że super, a idiotów znajdziesz wszędzie co popierają Kaczyńskiego i szczęście, że w Poznaniu jest ich bardzo mało.....
więcej jest w Twoich fyrtlach...
I jeszcze fajny spot:
http://www.facebook.com/group.php?gid=253864591458#!/video/video.php?v=127797653919564&oid=253864591458

Och jip ,ale mi podpadłeś Wielkopolaninie ,a fe za tych idiotów ,to chyba lekka przesada ,ja popieram Kaczyńskiego i nie życzę sobie takich określeń.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2697  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 17:47
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynacz46
Och jip ,ale mi podpadłeś Wielkopolaninie ,a fe za tych idiotów ,to chyba lekka przesada ,ja popieram Kaczyńskiego i nie życzę sobie takich określeń.
Jip-ie zachowuj się jak na Poznaniaka przystało to ludzie inteligentni inaczej poprostu a nie idioci.I wiesz Poznań to inna część Wielkopolski wiesz ile ludzi po wojnie do Wielkopolski przybyło,....niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2698  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 18:11
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
prezes też nie jest przeciwny prywatnej służbie zdrowia, więc o co chodzi?
O straszenie ludu i na jego strachu doczłapanie do władzy, za którą mu tęskno.



Straszenie?to chyba specjalnosc PO?Ciagle czytam ,ze przyjda o 6 rano, w drzwi zalomoca,a Ty /nie Ty,Polu/ze snu podnoszac skron....
No i ci co krew towarzyszki sp.Blidy maja na rekach jak dojda do wladzy to dopiero bedzie terror,masowe samobojstwa itd.
Tu na tym forum czytalam takie strachy na Lachy
A z tym doczlapaniem sie do wladzy.....
Pan Kaczynski ma wladze,czy o czyms nie wiem?
Do wczoraj byl prezesem PiS-,cos sie zmienilo?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2699  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 18:38
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Dziś przeczytałam opinię, że wyborcy pana Kaczyńskiego, to niewykształceni, biedni, bezrobotni, bezdomni, mohery, z małych zapyziałych miast i wsi.....szkoda, że jeszcze nie napisali, bezzębni, bez włosów i pryszczaci....no i jip napisał, że idioci.
To ja się pytam, czy ze mną jest coś nie tak? skoro też popieram pana Jarka?
Jakieś tam wykształcenie posiadam, do biednych się nie zaliczam [wręcz przeciwnie], nie jestem bezrobotna, bo od lat wspólnie z mężem prowadzimy dobrze prosperująca firmę i to my dajemy ludziom zatrudnienie. Patrząc na mnie, trudno byłoby mnie ustawić w szeregu moherów, może za 20 lat?, ale mam dobre geny i starość jako taka mi nie grozi. Bezdomność też mi nie jest pisana, bo mam warunki mieszkaniowe do pozazdroszczenia. Nie mieszkam w zapyziałej miejscowości, tylko w samym centrum dużego, nowoczesnego miasta. Gdybyśmy z mężem byli idiotami, to stalibyśmy teraz w kolejce po zasiłek i zbierali puszki.
Dlatego, jak coś się pisze, to należy się kontrolować.
Nasi znajomi i przyjaciele również sympatyzują z PiSem, i są to ludzie na poziomie, wykształceni, majętni i daleko im do tych stereotypów upowszechnianych przez opozycję. Dodam tylko, że z moich obserwacji wynika iż tylko jedna partia tak pogardliwie i arogancko obraża ludzi, reszta jest ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2700  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 18:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Większość listów to anonimy. Gdy obok obelg pojawiły się pogróżki, zaczęło to być niepokojące" - mówi "Gazecie Wyborczej" urzędnik kancelarii.

"Zgiń, przepadnij, ty świnio diabelska, ty żydzie okropny", "Zdrajco, zdradziłeś w Oświęcimiu, zdradzasz nadal", "Życzę ci, żeby ci kołkiem język stanął, żebyś się udusił", "Ty żydzie parchu, szkoda, że cię Hitler nie załatwił", "Zdrajco Polski, Hitler mało cię nauczył, ale my ci pokażemy", "Miara się przebrała, konfidencie żydowski, służysz kłamstwu i obłudzie", "Niedługo zdechniesz jak pies", "Twoje dni są policzone" - to niektóre z cytatów.

Pod listami widnieją podpisy: "Prawdziwy patriota", "Prawdziwy Polak" - pisze "Gazeta Wyborcza"
Tak Ewelino masz racje te obelgi to Bartoszewski sam do siebie pisze. Szkoda słów

http://dziennik.pl/polityka/wybory-p...y_parchu_.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.