menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #11001  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 20:12
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Drogi Kaziu, nie piszę bzdur, co łaskawie sugerujesz.
Pomijam wszelkie zapisy prawne, dziś żadne soboty i niedziele w handlu prawie nie są wolne, uważasz, że jest inaczej?

Poza tym PRL-u już dawno nie ma, a członkowie Solidarności w różnych władzach nadal są i co, coś w sprawie dni wolnych się zmieniło, bo ja jakoś tego nie widzę..

"To teraz przerzuciłeś się na krytykę Solidarności? Piszesz: ze część z nie jest zrealizowana, a nawet niektóre wprost przeciwnie:--pisownia Twoja [kopia]. Język nawet jak z Wałęsy."


Drogi Kaziu, w 14 punkcie pisali Solidarnościowcy:

14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, dla mężczyzn do 60 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 dla mężczyzn bez względu na wiek.

No i co obniżyli? Czy wprost przeciwnie, podnieśli?

Kazik, otwórz oczy i nie czepiaj się mojej pisowni, bo ona akurat jest stylistycznie i merytorycznie poprawna o gramatyce i ortografii nie wspominając, dyskutuj więc nie z pisownią, a z argumentami.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11002  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 21:29
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Wierzymy. Japończycy podkablowali, czy jego obstawa?

Cytat:
Napisał POLA
Wpis prezydenta BK w księdze kondolencyjnej:

Tak napisał w księdze kondolencyjnej wystawionej w japońskiej ambasadzie.
Nie wierzycie?
Zajrzyjcie, jest na str. kanacelarii, jeszcze.
Nie wiem skąd wzięłaś cytat: Jednoczymy się w imieniu całej Polski z narodem Japonii w bulu i w nadziei na pokonanie skutków katastrofy ale w jednym krótkim wpisie to OMC hrabia zrobił nie jeden lecz dwa byki ortograficzne. Czyżby dostał 50 procentowy upust? Może GW dała mu fory? Drugi byk to „nadzieji”. A tu w cytacie tego zabrakło.

Zapytujesz w tytule czy do śmiechu czy płaczu. Jedno i drugie Polu. Gdyby to Lech K. pisał to by było dla PO hasło w kampanii wyborczej.

Nikt nam nie wmówi że białe jest białe. Jak to wszystkim wbili do głowy? Przez tysiąckrotne powtarzanie. A to było przejęzyczenie tylko. Błąd ortograficzny zaraz by antagoniści przekładali na : a kto mu sprzedał dyplom i tym podobne.

Mogę zapytać kto sprzedał dyplom Komorowskiemu zwanego gafą? To nie ja go tak nazywam, lecz dziennikarze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11003  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 21:33
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Pewnie kupił na bazarze u ruskich, a co? A z jego gaf to całkiem spoko fajna książka kiedyś będzie. I się nie dziw - przecież Prezes powiedział, ze wybrano go przez omyłkę, pewnie wygrał głosami tych, co wcześniej dyplomy kupili, heh!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11004  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 21:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Nie wiem skąd wzięłaś cytat: Jednoczymy się w imieniu całej Polski z narodem Japonii w bulu i w nadziei na pokonanie skutków katastrofy ale w jednym krótkim wpisie to OMC hrabia zrobił nie jeden lecz dwa byki ortograficzne.
Kazik może wcześniej na obiat poszli i był zakrapiany
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...20 9936_n.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11005  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 21:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Kazik może wcześniej na obiat poszli i był zakrapiany
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...20 9936_n.jpg

Dama też się nawaliła?
Bo gapiła się jak sroka w gnat, na pióro Bronka.
Mam na myśli, to czym pisał.

BTW- jip zapamiętaj sobie.
15-procentowy margines intelektualny,
ciemnogród oraz beret moherowy, co skończył zaocznie podstawówkę,
może sobie pisać jak chce.

Ale elita? wykształcona i z wielkiego miasta? z taką pogardą traktująca 'enerdówek', sama się postawiła na piedestale.
Koniec.
Kropka.

Aha, Kaczyński będzie premierem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11006  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 21:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie scarlett vel saguela vel???

Podajesz link gdzie "Super E." pisze, że L.K. ma poważne problemy z ortografią. Tak pisano w 2006. Za jeden błąd. Co teraz powiedzieć o Komorowskim który wali DWA w paru zdaniach? Ten to ma potworne problemy? Chyba tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11007  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 21:49
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Błędów ortograficznych, tak jak i gramatycznych nie powinno być, ale jeśli szuka się kamienia, aby rzucić, to zawsze się znajdzie.
Napisałem wyżej, nie dyskutuj Kaziu z ortografią, dyskutuj z argumentami.
Nie bronię tu Prezydenta i jego błędów, ale rozumiem też, że jeśli człowiek działa w stresie, a umysłu nie ma ścisłego, a czasem pomimo tego, może mu się zdarzyć jakiś byk, co oczywiście niczego nie usprawiedliwia, ale jeśli fakt ten staje się bronią przeciw władzy, to przepraszam, ale, to nie jest żadna broń, to tonący brzytwy się chwyta.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11008  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 21:52
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Podajesz link gdzie "Super E." pisze, że L.K. ma poważne problemy z ortografią. Tak pisano w 2006. Za jeden błąd. Co teraz powiedzieć o Komorowskim który wali DWA w paru zdaniach? Ten to ma potworne problemy? Chyba tak.
Nie tylko ja o tym piszę niestety, bo całemu Internetowi
ten błąd, tak przy okazji się przypomniał.
Czujesz satysfakcję, bo ja jakoś NIE!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11009  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:15
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Drogi wuere'le

Cytat:
Napisał wuere'le
Drogi Kaziu, nie piszę bzdur, co łaskawie sugerujesz.
Pomijam wszelkie zapisy prawne, dziś żadne soboty i niedziele w handlu prawie nie są wolne, uważasz, że jest inaczej?
Masz rację śmieszną. Do handlu dorzuć jeszcze coś. Nawet koleje jeżdżą w sobotę i niedzielę. Huty pracują a na morzu statki pływają. Pogotowie, straż pożarna, policja itd.

Tak rozumujesz? Ale ogół KTÓRZY MOGĄ to ma wolne. Więc nie ma WSZYSTKICH wolnych sobót? No nie ma?

Nadal uważam że napisałeś kompletną bzdurę. A dając za przykład handel to ją pogłębiłeś. Dopomogłem Ci w tym, abyś do handlu dodał parę zawodów. Kompromitacja. A Ty podobno byłeś nauczycielem? Czy się mylę czy pisałeś że byłeś nauczycielem akademickim?

PS Możesz pisać normalnej wielkości czcionką? To wyłącznie prośba, bo źle się czyta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11010  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Błędów ortograficznych, tak jak i gramatycznych nie powinno być, ale jeśli szuka się kamienia, aby rzucić, to zawsze się znajdzie.
Napisałem wyżej, nie dyskutuj Kaziu z ortografią, dyskutuj z argumentami.
Nie bronię tu Prezydenta i jego błędów, ale rozumiem też, że jeśli człowiek działa w stresie, a umysłu nie ma ścisłego, a czasem pomimo tego, może mu się zdarzyć jakiś byk, co oczywiście niczego nie usprawiedliwia, ale jeśli fakt ten staje się bronią przeciw władzy, to przepraszam, ale, to nie jest żadna broń, to tonący brzytwy się chwyta.

Wpis do księgi w ambasadzie jest faktycznie czynnością stresującą, dla kogoś takiego jak Ekscelencja.
Rozumiemy, wybaczamy.
Ale śmiać się będziemy, bo sam Ekscelencja nas tego nauczył, gdy nie był Ekscelencją.

Hmm, a kto tonie, poza Platformą?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11011  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:23
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Lila - szanujemy mniejszości jak wiesz, zwłaszcza jak ubarwiają.
A Kaczyński premierem już był i go wywalili.
Komorowski? Ekscelencją? Ekscelencją to może być nadleśniczy z okolic mojej działki a nie zwykły Gajowy, heh!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11012  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:27
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Podajesz link gdzie "Super E." pisze, że L.K. ma poważne problemy z ortografią. Tak pisano w 2006. Za jeden błąd. Co teraz powiedzieć o Komorowskim który wali DWA w paru zdaniach? Ten to ma potworne problemy? Chyba tak.


Kazik

Jaki L.K.?
OJ ZNOWU MIESZASZ

Jak ci malo jeden blad Kaczynskiego to jeszcze jeden ci doloze
Cytat:
W podaniu o pracę z lat 80-tych Kaczyński pisze: „Uprzejmnie proszę o zatrudnienie mnie w Ośrodku Badań Społecznych przy Zarządzie Regionu Mazowsze „Solidarności".
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/

Ostatnio edytowane przez amelia : 18-03-2011 o 22:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11013  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:29
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Błędów ortograficznych, tak jak i gramatycznych nie powinno być, ale jeśli szuka się kamienia, aby rzucić, to zawsze się znajdzie.
Napisałem wyżej, nie dyskutuj Kaziu z ortografią, dyskutuj z argumentami.
Nie bronię tu Prezydenta i jego błędów, ale rozumiem też, że jeśli człowiek działa w stresie, a umysłu nie ma ścisłego, a czasem pomimo tego, może mu się zdarzyć jakiś byk, co oczywiście niczego nie usprawiedliwia, ale jeśli fakt ten staje się bronią przeciw władzy, to przepraszam, ale, to nie jest żadna broń, to tonący brzytwy się chwyta.

Fajna masz czcionke
Dobrze sie czyta
Tak trzymaj
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11014  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Lila - szanujemy mniejszości jak wiesz, zwłaszcza jak ubarwiają.
A Kaczyński premierem już był i go wywalili.
Komorowski? Ekscelencją? Ekscelencją to może być nadleśniczy z okolic mojej działki a nie zwykły Gajowy, heh!

Będzie premierem, Koba.
Zacznij się przyzwyczajać do tej myśli.
Trudno Koba. Strasznie mi przykro.
Będziesz musiał wyobrazić sobie, że mieszkasz w GG i nastawiać budzik na 5,30.
Jak załomoczą kolbami w drzwi, będziesz po prysznicu, ogolony i pachnący Acqua di Gio.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11015  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:33
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Bedę pachniał Guinnessem. W Irlandii. Dzięki komuchom, którzy nas wepchli do Unii (powtarzam - wepchli) mogę wziąć dowód, kupić bilet na samolot i wyjechać...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11016  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Bedę pachniał Guinnessem. W Irlandii. Dzięki komuchom, którzy nas wepchli do Unii (powtarzam - wepchli) mogę wziąć dowód, kupić bilet na samolot i wyjechać...

Wyjechać chcesz samolotem?
A nie prościej busem przez tunel, skoro nie chcesz lecieć?

Co będziesz robił w Irlandii, konkretnie?
Konie pasał?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11017  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:50
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Błędów ortograficznych, tak jak i gramatycznych nie powinno być, ale jeśli szuka się kamienia, aby rzucić, to zawsze się znajdzie.
Napisałem wyżej, nie dyskutuj Kaziu z ortografią, dyskutuj z argumentami.
Nie bronię tu Prezydenta i jego błędów, ale rozumiem też, że jeśli człowiek działa w stresie, a umysłu nie ma ścisłego, a czasem pomimo tego, może mu się zdarzyć jakiś byk, co oczywiście niczego nie usprawiedliwia, ale jeśli fakt ten staje się bronią przeciw władzy, to przepraszam, ale, to nie jest żadna broń, to tonący brzytwy się chwyta.
Ja tylko poprawiłem, że Komorowski nie jeden błąd zrobił w jednym krótkim wpisie lecz dwa. To nie argument--lecz poprawka na inny post. Ja się nie czepiam. Ale gazeta Super E. czepiała się Kaczyńskiego w 2006. A skoro tu dziś [nie ja] zaczęto o błędach pisać, to tylko uzupełniłem.

W ambasadzie Japonii to Komorowski był w stresie? Tak by można wnioskować. Poczytaj co napisałeś. Komorowski nie ma ścisłego umysłu? To jaki ma?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11018  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:53
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

W Irlandii? pewnie jak dawniej będę parkingowym, zagram w filmie, podszkolę się w gotowaniu, może znów zostanę instruktorem i trenerem kanarków w lataniu...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11019  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:59
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie



Hmm, a kto tonie, poza Platformą?[/quote]

Lila byłem mało precyzyjny, już nie tonie, dawno utonął, PiS oczywiście, we własnej głupocie, a właściwie głupocie swego wodza.

Kazik nie po raz pierwszy zwracam tu uwagę, ze nie ma znaczenia kim byłem lub jestem i wybacz dosadność, ale g..o Cię to obchodzi. Dyskutując atakujemy problem, nie dyskutanta. Tylko w ataku na dyskutanta widać brak argumentów.
To jakie mam zdanie zależy od tego, co widzę, a co widzę to piszę.
Wracając do tematu, Solidarność walczyła o to aby np. właśnie handel miał wolne w soboty i niedziele, nic nie mówili ani o kolei, ani szpitalach itp.Widać nie zrozumiałeś ich intencji. Dalej skoro tak dociekliwie dochodzisz spraw wolnych sobót, to może wyjaśnisz lapsus wieku emerytalnego, miał być niższy, a jest wyższy i co ty na to?
Co do czcionki, to prośby Twojej nie spełnię, bo po prostu lubię ten font.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11020  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 23:02
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie amelio

Cytat:
Napisał amelia
W podaniu o pracę z lat 80-tych Kaczyński pisze: „Uprzejmnie proszę o zatrudnienie mnie w Ośrodku Badań Społecznych przy Zarządzie Regionu Mazowsze „Solidarności".
Zauważ że "M" i "N" są obok siebie. Mój komp też czasem wybija dwie sąsiednie jak naciśnie się dwie. Ale to nie jest błąd. Jak napiszę Tysk zamiast Tusk to też. Bo można trafić w sąsiednią literę. Aptekarko naucz się rozróżniać błąd ortograficzny.

A skąd to pobrałaś? Gdzie link?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.