menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 19:14
Marcepan Marcepan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 3
Uwaga Inne łzy


Czy żonaty,dojrzały (może nawet mocno) mężczyzna ma prawo zakochać się w drugim dojrzałym (nie tak mocno) mężczyźnie? Wiem!-NIE MA PRAWA !!! Żonaty,dojrzały mężczyzna ma obowiązek moralny,obyczajowy a nawet religijny (bo w zasadzie takim jest nasz kraj) oddać się rodzinie. Bez względu na marzenia,potrzeby. Nie może być "innych łez", innego myślenia,innych preferencji w sexie. A ja? no cóż- jestem godzien potępienia. Cierpię-i dobrze mi tak! Bo ośmieliłem się zrealizować najpierw swoje skrywane marzenia-zacząłem szukać przyjaciela. Udało się,znalazłem, mało tego pokochałem Jego. Miłością nieziemską-taką ,jaką kobieta i mężczyzna obdarzają siebie. Pewnego dnia stało się nieszczęście,musiałem zakończyć związek. Dziś żałuję,tęsknię,pragnę-ale wiem,że On nie wróci ani to co było. Bardzo cierpię,zamykam się na świat,na marzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 22:58
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Kto kogo kocha to każdego indywidualna sprawa.Jeżeli dwoje ludzi akceptuje siebie i chce być ze sobą, to ok. Dlaczego nasze społeczeństwo neguje takie związki? Przecież osoby takie nie krzywdzą nikogo, tak jak pedofile czy inni zboczeńcy. Jestem heteroseksualna,jestem w związku z mżęczyzną. Związek osób tej samej płci mi nie przeszkadza. Każdy człowiek ma prawo do szczęścia, a szczęście niejedno ma imię..Czas leczy rany ,a ja wierzę ,że Twoje cierpienie z czasem minie i znajdziesz kogoś ,kogo znów pokochasz i będziesz szczęśliwy. Nie rezygnuj z marzeń i nie odcinaj się od tego świata.
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 23:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No cóż.
Biedna ta żona.
Strasznie została skrzywdzona!

BTW, a nie mogłeś zakochać się przed ślubem z nią?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 23:08
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Jestem tego samego zdania co Elza.
Szkoda,ze nasz kraj to taka dulszczyzna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 23:20
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Wiesiu, a jakby Ci tak mąż powiedział, że zakochał się w mężczyźnie, to co Ty na to?
Co innego ludzie wolni stanem. Nikogo nie krzywdzą.
Marcepan musiał wiedzieć, lub czuć swoja odmienność, a jednak ożenił się. I co teraz...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 23:23
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Wiesiu, a jakby Ci tak mąż powiedział, że zakochał się w mężczyźnie, to co Ty na to?
Co innego ludzie wolni stanem. Nikogo nie krzywdzą.
Marcepan musiał wiedzieć, lub czuć swoja odmienność, a jednak ożenił się. I co teraz...

Wiesz jak ciężko w naszym kraju, przyznać sie do odmienności. Nie wiemy, czy wtedy juz czuł pociąg do mężczyzn.
Piszesz jakby to był mój mąż,a jakby zostawił mnie dla młodszej kobiety to co , to byłoby co innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 23:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Wiesiu, a jakby Ci tak mąż powiedział, że zakochał się w mężczyźnie, to co Ty na to?
Co innego ludzie wolni stanem. Nikogo nie krzywdzą.
Marcepan musiał wiedzieć, lub czuć swoja odmienność, a jednak ożenił się. I co teraz...

Egoizm jakich mało.
Taki mężczyzna nie może dać kobiecie tego co każdy inny.
Trwała przy nim jednak. Pewnie kochała...za bardzo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 23:36
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Wiesz jak ciężko w naszym kraju, przyznać sie do odmienności. Nie wiemy, czy wtedy juz czuł pociąg do mężczyzn.
Piszesz jakby to był mój mąż,a jakby zostawił mnie dla młodszej kobiety to co , to byłoby co innego.
Myślę, że jednak co innego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 23:40
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Myślę, że jednak co innego...

A ja nie.
Prędzej wybaczyłabym pociąg do mężczyzn, którą skrywał latami niż do jakieś młódki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 23:46
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Co my możemy wiedzieć o tych sprawach, jesteśmy przecież innej orientacji. Powinien wypowiedzieć się ktoś, kto to przeżył.
Szanuję ludzi i ich decyzje, nie oceniam, zwłaszcza gdy są dorośli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 23:50
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Annamaria11
Co my możemy wiedzieć o tych sprawach, jesteśmy przecież innej orientacji. Powinien wypowiedzieć się ktoś, kto to przeżył.
Szanuję ludzi i ich decyzje, nie oceniam, zwłaszcza gdy są dorośli.
Dobrze powiedziane, tym bardziej, że nie znamy całej historii tego Pana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 00:48
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcepan
Czy żonaty,dojrzały (może nawet mocno) mężczyzna ma prawo zakochać się w drugim dojrzałym (nie tak mocno) mężczyźnie? Wiem!-NIE MA PRAWA !!! Żonaty,dojrzały mężczyzna ma obowiązek moralny,obyczajowy a nawet religijny (bo w zasadzie takim jest nasz kraj) oddać się rodzinie. Bez względu na marzenia,potrzeby. Nie może być "innych łez", innego myślenia,innych preferencji w sexie. A ja? no cóż- jestem godzien potępienia. Cierpię-i dobrze mi tak! Bo ośmieliłem się zrealizować najpierw swoje skrywane marzenia-zacząłem szukać przyjaciela. Udało się,znalazłem, mało tego pokochałem Jego. Miłością nieziemską-taką ,jaką kobieta i mężczyzna obdarzają siebie. Pewnego dnia stało się nieszczęście,musiałem zakończyć związek. Dziś żałuję,tęsknię,pragnę-ale wiem,że On nie wróci ani to co było. Bardzo cierpię,zamykam się na świat,na marzenia.


- cosik chyba ci się pokręciło. Bo co tak naprawdę mozesz powiedzieć o uczuciu kobiety i mężczyzny, skoro miałeś marzenia o kakao
A tak na marginesie, to skoro musisz opisywać te swoje fanaberie smiechu warte, to zachowaj minimum przyzwoitosci i nie mieszaj do tego religii.
Chcesz tolerancji do swoich upodobań? - to miej tolerancję do innych. Do religijnych wyznań też .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 11:44
ciociabisia's Avatar
ciociabisia ciociabisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 777
Domyślnie

Znałam kobietę,wówczas była trochę po czterdziestce,dwoje studiujących dzieci,mąż,wszystko w normie aż ....wydało się.
Zakochała się w koleżance z pracy. Wyznała mężowi całą prawdę,on nie mógł sobie z tym poradzić,pił,bił,wyrzucił ją z domu,przychodził do niej do pracy i robił awantury.Wszystkim dokoła mówił o niej najgorszymi słowami. Wiem,że obie panie zwolniły się z pracy albo je zwolniono,chyba wyjechały.Myślę,że nie da się nikogo zatrzymać przy sobie na siłę,nie da się zakazać kogoś kochać i chociaż rozumiem obie strony daleka jestem od potępienia tej "winnej".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 11:53
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Cytat:
Napisał grabski
- cosik chyba ci się pokręciło. Bo co tak naprawdę mozesz powiedzieć o uczuciu kobiety i mężczyzny, skoro miałeś marzenia o kakao
A tak na marginesie, to skoro musisz opisywać te swoje fanaberie smiechu warte, to zachowaj minimum przyzwoitosci i nie mieszaj do tego religii.
Chcesz tolerancji do swoich upodobań? - to miej tolerancję do innych. Do religijnych wyznań też .


Zaraz tak ostro,to tylko dyskusja,myślę że tylko dyskusja
A koleżanka podała tylko przykłady
I tak Grabski gasisz dyskusje w zarodku-po co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 13:14
Marcepan Marcepan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 3
Domyślnie homo sapiens ?

Dziękuję Wszystkim za opinie,komentarze. Pewnie Pan Grabski ma wiele racji-przede wszystkim w tym,że po co wypisuję swoje fanaberie.To przecież jest- heterosexualny klub seniora a więc forum dla ludzi normalnych. Przepraszam,że tutaj wlazłem i spaskudziłem nienormalnością ten piękny normalny świat. Dla mnie CZŁOWIEK to kobieta i mężczyzna z całą zawartością ich bogatej psychiki,różnorodności nie tylko wyglądu ale myśli,potrzeb. Miłość CZŁOWIEKA nie ma,dla mnie,podziału-na miłość heterosexualną (tę jedyną normalną) i homosexualną (dewiacyjną ?).Stąd nie mam problemu z wyobrażeniem sobie jak kocha mężczyzna kobietę. Ala ma Pan rację,Panie Grabski,to ja sam porównując swoją miłość do miłości heterosexualnej dokonałem gradacji (wykazałem się sam dla siebie brakiem tolerancji). Bingo!!!Panie Grabski. Natomiast nie będę z Panem prowadził polemiki nt. preferowanych przez Pana napoi (kawa,herbata lub kakao) bo to nie mój poziom. Ale życzę Panu,Panie Grabski- SMACZNEGO!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 13:23
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Zdeptać, sponiewierać człowieka, który śmiał się przyznać
do inności i do tego w tak podły sposób - podsumować.
Mówi się tutaj o tolerancji seniora, a tylko temat drażniący smak, to lecą niewybredne porównania.
Człowiek, który ma inne skłonności powinien siedzieć cicho i cierpieć w samotności i broń Boże nie pisać o tym na tym forum.
Po co dyskusja, skoro kasuje się człowieka na wejściu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 17:44
słodka idiotka's Avatar
słodka idiotka słodka idiotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Łódź
Posty: 13
Domyślnie

Jestem to od niedawna, ale wydaje mi się, że osoby takie jak Marcepan są traktowane normalnie. Nawet nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej. A osoby takie jak Pan Grabski to są mam nadzieję jedynie wyjątki.
__________________
Wiek dojrzały charakteryzuje się tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniają sie miejscami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 17:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No cóż Marcepanie. Poczułeś się dotknięty niejako.

Ale...ale...nic nie piszesz o swojej żonie?
To znaczy - nie musisz, bo tu każdy pisze co chce,
ale jakoś, czytając o Twoim cierpieniu, myślę jakie było cierpienie nieznanej mi kobiety,
której spieprzyłeś życie.

Przykro mi, ale wchodząc na forum, musisz się liczyć z tym,
że nie każdy pogłaska Cię po zatroskanej ( sobą) głowie.

Przedpiśczyni napisała..

Cytat:
osoby takie jak Marcepan są traktowane normalnie

Przecież to nie o to chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 17:52
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Nie ma tutaj podziału na równych i równiejszych.. Grabski, a gdzie odrobina tolerancji? Każdy ma prawo pisać o wszystkim a nie obrażać innych. Miłość do osoby innej płci jest wg niektórych grzechem, a kochanka czy kochanek na boku to nie grzech?Toleruje się kochanka a nie toleruje się kto kocha "inaczej." W dzisiejszych czasach ludzie zapominają o człowieczeństwie, o prawie każdego do wolnego wyboru...Jesteśmy zakłamani a odmienność / odstępstwo od przyjętych norm społecznych/ sprawia ,że jesteśmy bezduszni. Wczoraj oglądałam program o niepełnosprawnych i tolerancji wobec nich.Jeżeli rodzice nie nauczą swoich dzieci odrobiny pokory wobec innych ludzi, nie nauczą ,że odmienność nie świadczy o człowieku ,że on jest zły, to zawsze będą ludzie, którzy będą innych opluwać za to ,że wyróżniają się w tłumie...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 17:52
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Na stronach internetowych aktywistek lesbijskich zawrzało. Dziewczyny opowiadają sobie o swoich odczuciach po tym, jak na pogrzebie Darii Chmielewskiej usłyszały napomnienia wzywające do wyrzeknięcia się grzechu.

Daria miała katolicki pochówek, bo deklarowała się jako osoba wierząca. Prowadzący mszę pogrzebową ksiądz wiedział, jak "skomplikowany jest status" żegnanej osoby, bo Daria użyczała swojej twarzy w tzw. tęczowych kampaniach. O tym, że wiedział, kogo chowa, może świadczyć samo kazanie, które nawiązywało do istoty grzechu nieczystości.

Lesbijki, które przybyły na mszę (tak na marginesie: skarżyły się też na to, że rodzina Darii zataiła informację o terminie pogrzebu) nie kryły oburzenia z powodu słów księdza. Według listu, który ma być publicznym wyrazem sprzeciwu wobec - jak napisały - "bezczeszczenia pamięci Darii", duchowny je obrażał.

A oto fragment listu zamieszczony w internecie (pisownia oryginalna - przyp. red.):

"(...) Oburzylysmy sie, ze na mszy za Darie slyszalysmy o naszym nawróceniu, a nie slyszalysmy o niej. Slyszalysmyy o jej orientacji, a nie o tym jak dzialala na rzecz kobiet i dziewczyn, które tego potrzebowaly. Slyszalysmy o grzechu, a nie o tym, ze jako jedyna pokazala swoja twarz w ogólnopolskiej kampanii przeciw mowie nienawisci, która dotyka nie tylko mniejszosci seksualne, ale niepelnosprawnych, osoby starsze, nosicieli wirusa HIV czy osoby o innym kolorze skóry niz bialym. O zmarlych mówi sie dobrze, albo wcale" - napisały lesbijki.

"Kiedy Ksiadz zaczal mówic o grzesznej milosci przecieralysmy oczy ze zdumienia. Wyszlysmy nie ze strachu przed konfrontacj?, ale z glbokim przekonaniem, ze Ksiedzu udalo sie obrazic nie tylko nas, kobiety obecne na mszy, ale równiez zbeszczescic pamiec o Darii, wspomniajac, ze powinnysmy sie za Nia szczególnie modlic, bo jako ta zyjaca w grzechu modlitwy potrzebuje najbardziej" - dodały.


Jeszcze jeden sprawiedliwy,który ma racje!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
króliki domowe i inne iddylla Wszystkie zwierzęta duże i małe 7 19-01-2018 09:28
złoty kibelek i inne Damian17 Humor, zabawa - wątki archiwalne 3 02-01-2010 17:59
Szampan i inne musujace babelki Mar-Basia Różności - wątki archiwalne 20 03-01-2009 00:09
RZS i inne baburka Choroby, badania, terapie 6 18-03-2008 13:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.