menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 13:16
babciak babciak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 15
Domyślnie

przerażający obrazek. myślę, że gdyby na papierosach zamiast informacji o szkodliwości był obrazek z trupią czaszką, to lepiej oddziałowywałoby to na psychikę palaczy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 11:11
Spittly Spittly jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Poznań
Posty: 1
Domyślnie

Na papierosach powinien być obrazek " z lewej zdrowe płuca - z prawej Twoje " .Takie coś podziałałoby na ludzi i to nie jednego. Jak widzę młode dziewczyny które kopcą jak smoki to aż się we mnie gotuje. Ale na takie obrazki rząd nie pozwoli - spadek kupna-mniej wpływów na prywatne konta. E - papieros jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób,które chcą rzucić-żonie kupiłem i teraz na zwykłe fajki nie może patrzeć

__________________
Szycie na miarę dla moich wnuków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 12:50
grazynka03's Avatar
grazynka03 grazynka03 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Dolnośląskie
Posty: 1 265
Domyślnie dzień dobry

Też tak uwazam rząd czepia się e-papierosów bo jak ich bedzie wiele to stracą zysk z akcyzy i tytoniowy przemysł się boi bo polecą na mordę hi....hi...
Ja lubię mojego e-papieroska....

Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 18:44
malan malan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 43
Domyślnie

A wiecie chociaz jakie zwiazki powstaja podczas palenia e-papierosow?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 19:08
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał malan
A wiecie chociaz jakie zwiazki powstaja podczas palenia e-papierosow?
A wiesz co jesz?
Sama chemia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 06-07-2014, 11:15
grazynka03's Avatar
grazynka03 grazynka03 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Dolnośląskie
Posty: 1 265
Domyślnie Dzień dobry

Dzień dobry...masz racje
Slava nawet czym oddychamy nie wiemy....

Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 22-07-2014, 16:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 539
Domyślnie

Cytat:
Napisał grazynka03
Też tak uwazam rząd czepia się e-papierosów bo jak ich bedzie wiele to stracą zysk z akcyzy i tytoniowy przemysł się boi bo polecą na mordę hi....hi...
Ja lubię mojego e-papieroska....


Skoro lubisz, to nikt nie powinien Ci tego zabraniać. Pal do oporu ale w ...domu. Tak, żeby inni nie musieli być dotknięci skutkami.
Z tym, że skoro korzystasz z publicznej służby zdrowia to powinnaś płacić wyższe składki na zdrowie.
Bo jak akcyza i inne takie spadną to na wszystkie skutki palenia będa łożyć ci co nie palą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 22-07-2014, 17:08
Irenka 26's Avatar
Irenka 26 Irenka 26 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Gliwice,śląskie, Polska
Posty: 4 047
Domyślnie

Jako palaczka od wielu lat-niestety-próbowałam kilkakrotnie zerwać z nałogiem, bez widocznych rezultatów....spróbowałam tego e-papierosa...i jakoś nie przypadł mi do gustu-zatęskniłam okropnie za zwykłymi papierosami.....Mam w domu tego e-papierosa i w sytuacji ''awaryjnej'', gdy z jakiegoś powodu zapomniałam kupić, używam tego e-papierosa, ale -proszę o wybaczenie wszystkich jego zwolenników-dla mnie to zaledwie ''erzac''..... Po prostu nie smakuje mi-o ile można tak powiedzieć o nim?! A ostatnio rozpisują się, że owe e-papierosy nie są bynajmniej wcale zdrowsze niż naturalne-na pewno to wszystko razem nie jest zdrowe, trzeba by było podjąć kolejną terapię odwykową?! A lato i te upały to trochę ciężko w mieście, ale trzeba trwać!!!!


Tak byłoby najprzyjemniej~~
__________________
IRENKA 26
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 01-08-2014, 22:51
exavi exavi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Gorzów
Posty: 1
Domyślnie

E-papierosy jak zwykłe papierosy również posiadają nikotynę jak i substancje smoliste. Wcale nie pomagają rzucić nałogu ale wprawiają nas w kolejny nowy nałóg również niebezpieczny dla zdrowia jak zwykłe papierosy. To i to ścierwo! A z pytaniem jak walczyć z nałogiem warto zwrócić się do psychologa, dla przykładu świetny zespół psychologów jest dostępny online dla każdego http://psycholog-online.tv/. Myślę ,że przed spożyciem jakiejkolwiek używki powinno się sprawę przemyśleć kilka razy jakie to może nieść za sobą konsekwencje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 04-08-2014, 11:56
Maciej2 Maciej2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 5
Domyślnie

Teraz e-papierosy to moda, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, co zawierają te olejki (swoją drogą przyjemna nazwa jak dla śmiercionośnych substancji). Na opakowaniu takiego pudełka z wkładem do e-papierosów możemy znaleźć trupią czaszkę i ostrzeżenie, żeby uważać na kontakt ze skórą. A ludzie takie coś wdychają i wierzą, że to zdrowsza alternatywa papierosów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 21-02-2015, 19:52
katarzynka112's Avatar
katarzynka112 katarzynka112 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 179
Domyślnie

Jestem zdania że nikt nie powinien zaczynać palenia, e-papierosy powinny być dla tych którzy palili wcześniej zwykłe papierosy. Niestety stały się rzeczywiście modą, ale w moim przypadku to zastępstwo dla zwykłych, dlatego wybrałam podobne http://www.green-smoke.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 21-02-2015, 20:00
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał grazynka03
Też tak uwazam rząd czepia się e-papierosów bo jak ich bedzie wiele to stracą zysk z akcyzy i tytoniowy przemysł się boi bo polecą na mordę hi....hi...
Ja lubię mojego e-papieroska....
Witam .
Grażynko
masz rację.
Jeszcze niedawno czytałam, że nikt nie robi badań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 07-07-2015, 08:55
Kostka Kostka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 48
Domyślnie

A ja na przykład jestem zdania,że papierosy elektroniczne to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych fajek. Oczywiście w mediach jest nagonka,że są szkodliwe.. Na pewno nie mają takiego obojętnego wpływu na zdrowie ale nie przesadzajmy. Nie są na pewno takie szkodliwe jak zwykle papierosy. Wydaje mi się również,ze prowadzi ją lobby tytoniowe. Sama rownież wiele zaoszczędziłam. Obecnie zamawiam liquidy tutaj: http://www.wapershop.pl/ . Jest nawet taniej niż w sklepach stacjonarnych.

Nawet nie chce mi się myśleć ile wcześniej pieniędzy poleciało z dymem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 25-07-2015, 20:12
kazik50 kazik50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Polska
Posty: 26
Domyślnie

Nastepne swinstwo, juz lepiej chyba zapalic normalnego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 20-08-2015, 02:15
kazik50 kazik50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Polska
Posty: 26
Domyślnie

Ciekawe czy faktycznie szkodzi, czy tu chodzi o koncerny papierosowe...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 19-10-2015, 14:11
Mazak Mazak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 14
Domyślnie

Ja uważam, że jak palić to prawdziwe fajki a nie jakieś E-coś tam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 13-07-2016, 08:53
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Jak dla mnie i zwykłe papierosy i te całe e-papierosy to zwykłe świństwo od którego trzeba się po prostu trzymać z daleka. Dziwna ta cała moda na elektroniczne papierosy i jak to widzę, aż mnie skręca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 13-01-2017, 09:59
wesolysenior wesolysenior jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 274
Domyślnie

te elektroniki są tak samo szkodliwe jak zwykłe papierosy, z tą różnica że po prostu mają w sobie tylko nikotynę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 21-07-2017, 08:33
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie

Ja jestem uzależniona od "prawdziwych" papierosów, tych cienkich light z miętką. Przez 5 lat nie paliłam ale trafiłam do pracy z palaczami, którzy kopcili bez umiaru i nie otwierali okien. Obecnie to się rzadko zdarza bo jest zakaz ale jak szefostwo pali to pracownicy też mogą. E-papieros to dla mnie nie jest rozwiązanie. Muszę sobie poradzić z tym problemem. Jak nie mogę to nie palę np. wśród niepalących i jakoś wtedy nie czuję potrzeby zatruwania się. Moja siostra rzuciła palenie i ja powoli dojrzewam do tego. Znacznie ograniczyłam ale trzeba podjąć radykalne działanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 24-09-2017, 20:21
kortum's Avatar
kortum kortum jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: Wałbrzych
Posty: 3
Domyślnie

Dzień dobry!
Jestem nowym uczestnikiem na Forum . Jako były nałogowy palacz - paliłem 32 lata ogrrromną ilość fajek - włączę się do
dyskusji o EIN czyli e-papierosach. Dzięki nim nie palę już cztery lata. Jest to zdrowsza alternatywa.Co zawierają w swym składzie ? akumulatorek, parownik i liquid.
Nieco ironizuję - lecz opinie niektórych z Państwa są tak krytyczne, wręcz zabójcze, że nie mogę się powstrzymać.
Złą passę EIN powoduje używanie ich przez młodzież /szkolną o zgrozo!/. Dodatkowo monopol tytoniowy jest w niezłych opałach...A i podatki krajowe też cierpią.
Opinie osób nie mających pojęcia o EIN, straszące parą wodną /jakby w powietrzu jej nie było/ NIKOTYNĄ /jak by jej w papierosie nie było/ i chemią /jak by jej w ogóle nie było/ brzmią dość paradoksalnie i świadczą o nieznajomości tematu o którym się wypowiadają. Kampania sprzed dwóch lat miała hasło "4000 X mniej" to znaczy - tyle mniej szkodliwych substancji w EIN. Pewnie jeszcze trochę "dziadostwa" w nim jest ale wolę mniej.Nie jestem trollem czy "naganiaczem" - proszę o zrozumienie istoty wyboru. Palenie/wapowanie. Jedno i drugie nie jest zdrowe.
EIN wymaga zainwestowania sporych pieniędzy w dobrej jakości sprzęt. Na początku kosztuje więcej niż miesięczny wydatek na papierosy. Sporo więcej. Efekt przychodzi później
PS
EIN to skrót - Elektryczny Inhalator Nikotyny.Powstał w odpowiedzi na niesłychaną medialną nagonkę na e-papierosy, która ma miejsce w naszym kraju. Brak podatku uderza w finanse państwa. . I normalny papieros jest cacy, za EIN można wyłapać mandat. Np. posiadając atomizer o pojemności większej niż ustawowe 1,5ml.
Proszę wybaczyć mi mój przydługi komentarz....aleee krew człeka zalewa...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.