menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3101  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 18:53
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Witaj

Wydaje mi się że te 7 GB z kawałkiem to czeka na zainstalowanie. W Oczyszczanie nie widać tego i folderu Windows.old też nie ma. Włącz jeszcze raz Update- co Ci wyświetli. I sprawdź Ustawienia- System- Informacje- powinna być minimum 1709 a 1803 jest właśnie rozsyłana. Jeszcze mam gdzieś poradę na wypadek braku miejsca na dysku- jak znajdę to Ci wyślę.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3102  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 19:30
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Nie pokazałeś rozmiarów partycji- i mnie to wygląda tak:

Mam wszystkie niezbędne programy a nawet trochę ponad to. Nawet 3 GB filmików siedzi" na C. Jeśli masz CCleaner to włącz analizator dysku- może tam coś wypatrzysz. Może niechcący jakiś duży folder skopiował się do innego folderu. Nic więcej w ciemno nie poradzę- przepraszam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3103  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 20:58
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Spróbuje wysłać zrzut partycji C
https://naforum.zapodaj.net/8a900b944fb4.png.html


Petrusie, nie podajesz żadnych danych liczbowych dotyczących partycji tego dysku, więc trudno mieć jakiś ogólny pogląd na ten temat.
Frasag wyjaśnił Ci już co możesz usunąć i jak. Dorzucę tylko, że jeśli istnieje ten hipotetyczny "Windows.old" to też można go wywalić pod warunkiem, że system działa prawidłowo i nie ma potrzeby wracania do poprzedniego stanu.
Widzę jednak, że nie znasz całej zawartości partycji "C:" ponieważ przedstawiony przez Ciebie widok nie zawiera folderów i plików ukrytych.
Brak w tym widoku pagefile.sys (plik wymiany), swapfile.sys, hiberfile.sys i jeszcze paru innych, które muszą tam być.
Aby je zobaczyć, trzeba w menu "widok" zaznaczyć elementy ukryte.
Być może pokaże się wtedy Windows.old.

W szczególności pagefile.sys zajmuje trochę miejsca. W zasadzie można go przenieść na inną partycję, choć nie mam pewności, czy w W10 daje się to zrobić gdyż nie próbowałem.
Można natomiast zrezygnować z hibernacji i usunąć dość duży Hiberfile.sys. Nie jest to jednak zalecane, gdyż podobno spowalnia system.
Wydaje mi się, że Twój problem będzie jednak wymagał znacznego rozszerzenia partycji systemowej (C) kosztem D jeśli to jeszcze możliwe, albo też wymiany dysku.



__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3104  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 22:56
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Wydaje mi się że te 7 GB z kawałkiem to czeka na zainstalowanie. W Oczyszczanie nie widać tego i folderu Windows.old też nie ma. Włącz jeszcze raz Update- co Ci wyświetli. I sprawdź Ustawienia- System- Informacje- powinna być minimum 1709 a 1803 jest właśnie rozsyłana. Jeszcze mam gdzieś poradę na wypadek braku miejsca na dysku- jak znajdę to Ci wyślę.
Wersja 1709 zainstalowana 18.05 a v1803 próba instalacji nie powiodła się 22.05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3105  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 23:03
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Nie pokazałeś rozmiarów partycji-
(

Oto mój dysk:
https://naforum.zapodaj.net/70c0845a1e47.png.html
Obecnie partycja C po powiększeniu kosztem D wygląda całkiem nie żle ale czeka na zainstalowanie v1803. Czy muszę ją instalować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3106  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 23:20
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do:Petrus

Oj, Oj, Oj to masz malutki ten dysk, malutki. Nie wiem w jakim stanie jest komputer ale nie pociągniesz długo na tym dysku. Nawet gdybyś jeszcze ze 20 GB przełożył z powrotem na C to kiedyś miejsca może braknąć. Za ok. 180 zł kupisz dysk zewnętrzny- pomyśl nad tym co by tam przerzucić. Albo zmień dysk w komputerze. Jeśli masz nowy laptop z dyskiem SSD to chyba tylko dokupić drugi dysk zewnętrzny HDD.
Pytasz czy musisz instalować v. 1803- nie musisz, ale będziesz miał ciągłe monity o zainstalowanie. No i wsparcie na v.1709 jest czasowe- do 1.5 roku od wejścia wersji czyli mniej więcej do wiosny 2019:
https://support.microsoft.com/pl-pl/...cle-fact-sheet
Potem będziesz musiał- niestety. A jesienią br. będzie pewnie 1809 jeśli się nie opóźni i znowu problem.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3107  
Nieprzeczytane 24-05-2018, 22:16
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

do;frasag i Frat
Dziękuję za czas jaki poświęciliście, wszystkie uwagi i wskazówki aby znikły moje problemy. Dużo się od Was nauczyłem i chyba mogę liczyć na dalszą pomoc jeśli o nią poproszę.
Szczerze dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3108  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 00:25
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 893
Nie Witam!

Proszę o pomoc, jak powiększyć lub zmniejszyć litery w laptopie w prosty sposób nie wylogowując się. Kiedyś umiałam a teraz ciemnota. Tesia/A. Pozdrawiam.
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3109  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 07:52
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Tesia

Witaj Alu:
Jeśli masz Firefox to LEWY KLAWISZ ctrl + TRYBIK MYSZKI. A gdybyś chciała na stałe na wszystkie strony to trzeba w ustawieniach FF swoje czcionki dobrać. W razie problemów wrzucę Ci moje ustawienie czcionek. Można też w Menu FF dać większe powiększenie- dla każdej strony inaczej- to zapamiętuje laptop. Tylko że jak za dużo to pojawi się na dole suwak i czasem trzeba stronę przesunąć na boki. Ale gorzej jest z literami systemowymi- nazwy folderów itp- te się nie zmienią. Można zmienić rozdzielczość ekranu i będą większe ale odbije się to na jakości- będzie mniej wyraźnie. Kiedyś było rozszerzenie do FF- sam korzystałem- ale to zwiększało tylko litery w Menu FF i chyba po zmianach go nie uruchomili.
Pozdrawiam
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3110  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 12:26
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Cytat:
Napisał tesia22022
Proszę o pomoc, jak powiększyć lub zmniejszyć litery w laptopie w prosty sposób nie wylogowując się. Kiedyś umiałam a teraz ciemnota. Tesia/A. Pozdrawiam.
Witaj, Alu!.
Było pytanie n.t.t. W dziale "Pytania problemy i opinie".
I tam poradziłem: http://www.klub.senior.pl/pytania-pr...ale-20537.html

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.
Janek.
PS. Jak Ci się żyje w tym pięknym miesiącu maju w tym roku?.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3111  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 15:23
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 893
Żarówka Witam!!

Dziękuję Panom (Frasag i Janek ) za szybką pomoc, będę próbować, mój laptop był dwa dni w Serwisie, wszystko utraciłam , zaczynam od początku, a niestety zapomniałam bo przez trzy lata to robiłam mechanicznie. Jak będzie trudno to S.O.S.do Panów.Janku ! Maj jest zawsze piękny. zaczynają się Dni Ziębic, będzie dużo atrakcji. A u mnie serial awarii w domu, nękają mnie bez końca. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka Panom - Tesia/A.
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3112  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 11:41
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech witajcie.

Wita Was wszystkich Ciele.
Pobrałam z Komputera Świat "Kasperkiego" i wraz z tym Empire.Zrobiło spustoszenie.Już 3 dni czyszczę i skanuję.Kasperski usuwa te dziadostwo,zwało się Gotugodu.Zniknął Sterownik Teredo kod 10.
Nie mogę a potrzebuję uruchomić przeglądanie kart SIM z Aparatu Foto.Totalny Bałagan.Wiem o tym.Może we wtorek poproszę kogoś by na Timviever wszedł bo ja nie dam rady a do Serwisu nie dam bo z Vistą nic nie zrobili.
Czym czyścić.Na update nie pobierają się NIVIDA I GRAFIKA<ale pobrałam to włączają z Panela Sterowania Aktualizację.To na razie tyle.Miło i słonecznie pozdrawiam.Siedzę w ciemnym pokoju bo już jest 27 stopni.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3113  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 12:23
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Pierwszy raz widzę tę nazwę- sprawdziłem Google i wygląda to na jakiegoś wirusa, to ponad moją wiedzę- współczuję Ci Koleżanko
https://www.google.com/search?num=20...w=1366&bih=603
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3114  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 13:39
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie..

Adapter WDDM1Włączyłam Adwcleaner i pokazała się tablica.Kaspersky usunął tylko 1 a tam pokazało aż 19.
Adw.usunął;Optional Driver Hive Update Plus.Optional Legacy,Solvusoft pr.Data,Optional Tweak Bit.
W dalszym ciągu z tą Grafikom,WDDM1 nie funkcjonuje.Tej karty Sim nie umiem podglądnąć
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3115  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 13:47
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

A czy teraz po czyszczeniu nie zadziała jakiś punkt przywracania? Może warto spróbować ale wybierz taki sprzed dnia awarii.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3116  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 13:49
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech witajcie.

A może do dobrego Skanowania włączyć Gridin Soft Malware.Był także wczoraj "Tufitede"Usunął Kaspersky,ale może cuś pozostało.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3117  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 13:53
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Przywracanie Systemu mam z 2015 i nie wiem jak sama dokonać takiego Dzieła.Wiem że można wpisać,przypuśćmy datę sprzed 2 miesięcyDzięki..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3118  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 16:20
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech witajcie.

Przywracanie Systemu ,nie pomogło.
Może jakiś dodatek SP1,rozwiązał by te problemy.
Czytam Laptopa,ale nie umiem wszystkiego pobierać.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3119  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 17:17
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do:Ewa

SP1 jest ważny, ale może najpierw sprawdź czy masz go już zainstalowanego. Bo już dawno ten pakiet był. Ja kupiłem swój 10 lat temu we wrześniu i już miał zainstalowany SP1. Do W7 innego SP nie pamiętam. Jest możliwość przywrócenia laptopa do wyglądu fabrycznego z ukrytej partycji Recovery. Ale to wszystko stracisz, będzie tylko to co ze sklepu przyniosłaś. Twoje pliki i zdjęcia też znikną. Robiłem to raz na W7 i dobrze poszło ale nie opiszę Ci bo już ok. 2 lata mam 10 i nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Tylko że wtedy miałem kopię moich plików na Dysku Google. To dłuższa procedura i raczej traktuj to jako ostateczność.
Tu jest link jak sprawdzić czy masz już SP1 i jak go pobrać i zainstalować.
https://support.microsoft.com/pl-pl/...ice-pack-1-sp1

A tu masz skaner ESET- darmowy- może ten coś wyczyści
https://www.google.pl/search?q=skane...hrome&ie=UTF-8

I jeśli masz Malwarebytes- to też dobrze skanuje.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy w ciemno. Masz inne programy i opisujesz usunięte pliki a ja nawet nie wiem who is who.
Dobrze jest robić co jakiś czas kopię zapasową- obraz systemu na dysku zewnętrznym. W razie problemów wszystko możesz przywrócić- mnie już raz się przydał. Właśnie dzisiaj zrobiłem sobie taką kopię całego kompa.
A może poprosisz kogoś z sąsiadów który ma większe doświadczenie?
Życzę powodzenia i pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3120  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 20:29
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech witaj..

Witaj Franciszku..
jak na już to skanowałam Esetem.Usunął nastepne 3 wirusy.Jutro zabiorę się za te SP1.Ja jego nie mam.Teraz po całym dniu,jestem zmęczona.Pozdrawiam milutko i bardzo dziękuję.Popatrzymy co da się zrobić.Super..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 09:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 10:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 15:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 17:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 20:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.