menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 10:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie Kara śmierci...


10 -ty październik,to europejski dzień protestu przeciwko karze śmierci..
Umówmy się.Ja jestem przeciw.Na razie.
Ale czy to nie jest hipokryzja starej Europy,że sprzeciwia się odbieraniu życia,jednocześnie już prawie przyzwalając na eutanazję ? W Belgi za 300 eu można kupić zestaw do eutanazji,którą można wykonać samemu na sobie ,lub na ulubionym członku rodziny.

Wiem,że temat trudny i ponury....
Ale niekoniecznie taki się ostanie,znając Was jak łyse konie..Jeżeli już był taki temat,to proszę moderatora o przeniesienie mnie tam...
  #2  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 11:14
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Czy to miał być przeciw karze śmierci także dla jeszcze nienarodzonych? I mieli protestować przeciw zabijaniu powołanych do życia przez beztroskich, niewyżytych, spragnionych rozpusty?
  #3  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 12:18
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Jestem za wykonywaniem KSa,
nie będę motywował - takie mam przekonania.
  #4  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 12:43
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Również jestem za

był czas kiedy się wachałam, teraz jestem za karą śmierci i przekonań nie zmienię.
  #5  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 13:11
kubki's Avatar
kubki kubki jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Konstancin Jeziorna
Posty: 175
Domyślnie

Witam, ja "od zawsze "wypowiadałam się za utrzymaniem ks.
Nie stać nas na utrzymywanie "bandy " zwyrodnialców,podczas,gdy jest tyle nie dożywionych dzieci,biednych emerytów,bezdomnych....(nie sądziłam,że tak można wymieniać i wymieniać tę naszą biedę).Pozdrawiam
  #6  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 13:28
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Jestem za karą śmierci w szczególnych przypadkach.
Jestem również za eutanazją - w szczególnych przypadkach.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #7  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 14:58
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Jako ateista, przypominam, że obowiązuje nas biblijna zasada: oko za oko, ząb za ząb.
Nie ma o czym dyskutować. Kto zabił, musi być zabity.
PS. a jak coś jest nienarodzone, to jak można to zabić?
Pewnie usłyszę, że w/g prawa naturalnego to życie zaczyna się, jak tylko plemnik trafi w jajo. No to odpowiadam, że w/g tegoż prawa, ksiądz powinien, jak każdy mężczyzna,.....no , wiecie co - co nie?
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #8  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 15:12
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

kubki's Avatar
kubki kubki is offline
Początkujący

Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 28
Domyślnie
Witam, ja "od zawsze "wypowiadałam się za utrzymaniem ks.
Nie stać nas na utrzymywanie "bandy " zwyrodnialców,podczas,gdy jest tyle nie dożywionych dzieci,biednych emerytów,bezdomnych....(nie sądziłam,że tak można wymieniać i wymieniać tę naszą biedę).Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
W dzisiejszym przeglądzie wiadomości na stronie o2.pl , jest lista najbogatszych posłów, którzy są zwolennikami tego "dnia" przeciw KS.
  #9  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 15:15
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Feliksie

Czyli katem powinien byc jakis juz skazany na smierc morderca jezeli za mord ma byc zamordowany... Tak??
Mord jest mordem.. a zabicie kogos z zimna krwia jest najgorszym przestepstwem...
Sedzia ktory skazuje na smierc jakiekokolwiek czlowieka jest najprawdziwszym autentycznym morderca..

Eutanazja jest pomoca w samobojstwie..
aborcja ??? Tego ie jestem pewna...
  #10  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 15:22
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Droga Słoikowo,

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Czyli katem powinien byc jakis juz skazany na smierc morderca jezeli za mord ma byc zamordowany... Tak??
Mord jest mordem.. a zabicie kogos z zimna krwia jest najgorszym przestepstwem...
Sedzia ktory skazuje na smierc jakiekokolwiek czlowieka jest najprawdziwszym autentycznym morderca..

Eutanazja jest pomoca w samobojstwie..
aborcja ??? Tego ie jestem pewna...
Przepraszam, że się wtrącę.
Zechciej może wytłumaczyć, w jaki sposób należy sprawiedliwie ukarać np. wielokrotnego mordercę, mordującego swoje ofiary ze szczególnym okrucieństwem?
I czy chciałabyś kiedyś w przyszłości, gdybyś nie daj Boże, zapadła na ciężką, nieuleczalną chorobę, męczyć się z bólem, którego nie uśmierza już nawet morfina, wiedząc, że będzie się on nasilał coraz bardziej, aż staniesz się już tylko strzępkiem istoty ludzkiej?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #11  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 15:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Bianko

Cytat:
Napisał Bianka
Przepraszam, że się wtrącę.
Zechciej może wytłumaczyć, w jaki sposób należy sprawiedliwie ukarać np. wielokrotnego mordercę, mordującego swoje ofiary ze szczególnym okrucieństwem?
I czy chciałabyś kiedyś w przyszłości, gdybyś nie daj Boże, zapadła na ciężką, nieuleczalną chorobę, męczyć się z bólem, którego nie uśmierza już nawet morfina, wiedząc, że będzie się on nasilał coraz bardziej, aż staniesz się już tylko strzępkiem istoty ludzkiej?

Ja nie wiem jak go ukarac..ale czy nastepne morderstwo tez ma byc w ten sam sposob ukarane?? Czy mamy zgladzic kata?

Nie jestem przeciw eutanazji na wlasne zyczenie..
  #12  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 15:37
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ja nie wiem jak go ukarac..ale czy nastepne morderstwo tez ma byc w ten sam sposob ukarane?? Czy mamy zgladzic kata?

Nie jestem przeciw eutanazji na wlasne zyczenie..
Mylisz pojęcie morderstwa z karą. Wiesz, wydaje mi się, że najlepiej byłoby wszystkich morderców trzymać na jakiejś oddalonej wyspie, w ciężkich warunkach klimatycznych, aby tam pozostawieni sami sobie, starali się przeżyć. W przeszłości już tak bywało. Ale teraz nie mamy juz na Ziemi takich wysp.
Więc co robić?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #13  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 15:47
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Mylisz pojęcie morderstwa z karą. Wiesz, wydaje mi się, że najlepiej byłoby wszystkich morderców trzymać na jakiejś oddalonej wyspie, w ciężkich warunkach klimatycznych, aby tam pozostawieni sami sobie, starali się przeżyć. W przeszłości już tak bywało. Ale teraz nie mamy juz na Ziemi takich wysp.
Więc co robić?

Z ta wyspa to nie jest zly pomysl...
Pewnie ze taniej jest kogos zgladzic zamiast martwic sie gdzie go wyslac aby poczul sie dostatecznie ukarany..Kiedys wysylali do Ameryki i Australii.. Jak chcialam jakiemus Amerykanowi dokuczyc to mu to przypominalam.
A moim zdaniem zabicie czlowieka z zimna krwia i wyrachowaniem to czy to jest za kare czy nie...to to jest najprawdziwsze morderstwo..
Kiedys za kare palili niewinnych ludzi na stosach... albo z kare rozrywali konmi... Teraz 'za kare" wieszaja albo wstrzykuja trucizne... ( nieraz zupelnie niewinnym ludziom)
  #14  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 15:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Absolutnie i calkowicie jestem PRZECIWNA karze śmierci i uwazam ,że jest to odwet wg zasady oko za oko sa inne metody izolowanie dewiantow .Wiem ,ze jesli kogos taka najstrszliwsza zbrodnia dotknela trudno mu byc przeciw .Ale traktujac sprawę bez emocji - kara smierci jest popelnionym w majestacie prawa morderstwem.I zawsze istnieje niebezpieczeństo żę popelni się je z niezupelnie czystych pobudek.Dlaczego np.skazuje się na karę zmierci ludzi za poglady polityczne i to za kazdym razem za inne....w zaleznosci od tego co jest aktualnie "zgodne z prawem"
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #15  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 15:50
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Jestem zdecydowanie przeciw karze śmierci.
Zwolennikom kary śmierci polecam lekturę powieści Stephena Kinga "Zielona Mila", bo jest to wg mnie wielki manifest przeciwko karze śmierci. Szczególnie do wyobraźni czytelnika, przemawia moment egzekucji głównego bohatera oskarżonego o bestialskie zamordowanie dwóch małych dziewczynek. Widzowie znajdujący się na sali egzekucji, pałają olbrzymią nienawiścią do tego człowieka. Żądają śmierci, kary ich zdaniem jedynie słusznej za popełniony czyn. Czytelnik, zajmujący pozycję jedynie obserwatora zna prawdę i ogarnia go poczucie bezsilności, że nie może nic zrobić. Kara śmierci to chęć odwetu. Już Seneka powiedział kiedyś "Nikt rozsądny nie karze dlatego, że popełniono przestępstwo, lecz po to by go nie popełniano".
Nie można dążyć do rozwiązywania problemów za pomocą tak prymitywnych środków jak kara śmierci.
__________________
  #16  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 15:56
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Rozumiem Wasze racje.

"Zielona milę" oglądałam. Poza tym mówiłam o przypadkach szczególnych.
Ponawiam pytanie: w jaki sposób karać zwyrodniałych bandytów? Tak, aby kara była karą, a nie dożywotnim leniwym pobytem w więzieniu z kortami tenisowymi, basenem itd. na koszt podatników.
Do Iwo Nie ma mozliwości zapobiec przestępczości tak, aby wyeliminowac ją całkiem. Gdyby to było możliwe, to już by jej nie było.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #17  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 16:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bianko te korty i baseny to z amerykanskich filmów -Mysle ,że w Polsce nie jest aż tak cudnie....Może ich wysyłać do tureckich wiezień ?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #18  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 16:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Iwonko

u nas wypuszcza się na przepustki w ramach "resocjalizacji" zabójców i wiele razy okazało się że ci "resacjolizowani" po kilku godzinach przebywania na przepustce mordowali. Kara śmierci tak: za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Głośna przed laty była w Polsce sprawa zabójstwa /nie pamiętam dokładnie/ chyba 4-osobowej rodziny. Zabici zostali małżonkowie i ich dzieci w tym 1,5 roczne. Zabójcą ich okazał się pracownik, który pomagał w gospodarstwie. Zabił bo obliczył sobie, że dostal za mało pieniędzy chodziło o 20 zł, zabijał w sposób potworny po kolei. Na końcu zabił 1,5 roczne dziecko, które przerażone schowalo się w kącie. Dostał karę 25 lat więzienia /nie było wtedy u nas kary dożywocia/ prawdopodonie wyszedł już albo niedlugo wyjdzie na wolność. Przeprowadzono z nim wywiad, nie czuł się skruszony i oświadczył że jeszcze raz zrobiłby to samo. Trochę żal mu było tylko tego 1,5 rocznego dziecka. Nie chcę być źle zrozumiana, szanuję twoje poglądy.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 07-12-2007 o 16:18.
  #19  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 16:15
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Co robić

Zgadzam się całkowicie z Małgosią i Iwonką, ale pytanie Bianki jest bardzo zasadne...

Co robić ze zwyrodnialcami, mordującymi dla przyjemności? Albo z tymi o zerowej emocjonalności, nie "czującymi" cierpienia innego człowieka, mordującymi z zimną krwią dla paru groszy?

Prawdę powiedziawszy, krew mnie zalewa, kiedy słyszę, że mają sobie siedzieć w cieple na koszt podatników przez 30-40 lat!

Żałuję, że nie ma już zwyczaju wysyłania takich do kamieniołomów - to by mnie zadawalało.
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
  #20  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 16:15
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Przestępcy zawsze byli i będą, tego nie unikniemy. Może powinni pracować aby zarobić na swoje utrzymanie. Kiedyś były takie zakłady OPS, w których przebywali uchylający się od płacenia alimentów. Byli zatrudniani w zakładach, a ich zarobki przeznaczane na spłatę zaległości. Nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje.
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
SMS o... śmierci - komentarze Basia. Ogólny 13 14-11-2011 15:33
24-latek wdowcem po śmierci 82-letniej żony - komentarze Basia. Ogólny 21 02-03-2009 22:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.