menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 06-11-2008, 13:24
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat: "Czy wyobrażam sobie 60 letniego nauczyciela w/f? Teraz odpowiem. Tak wyobrażam sobie."

Masz rację HB. Leo Beenhaker skończył 65 lat i jest bardzo dobrym nauczycielem, trenerem, naszeych piłkarzy. Każdy nauczyciel wf powinien być trenerem. Nie musi ćwiczyć z uczniami, nie pamiętam, aby mój młody belfer wf to robił.

Jestem za ograniczeniem przywilejów w przechodzeniu na wcześniejszą emeryturę, szczególnie tych "górników" pracujących całe życie na górze, czy "kolejarzy", pracujących całe życie w dyrekcjii, czy w kasach. Wszyscy przywódcy ZZ robią tylko, aby nie stracić stołków.
  #42  
Nieprzeczytane 06-11-2008, 16:20
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Cytat: "Czy wyobrażam sobie 60 letniego nauczyciela w/f? Teraz odpowiem. Tak wyobrażam sobie."

Masz rację HB. Leo Beenhaker skończył 65 lat i jest bardzo dobrym nauczycielem, trenerem, naszeych piłkarzy. Każdy nauczyciel wf powinien być trenerem. Nie musi ćwiczyć z uczniami, nie pamiętam, aby mój młody belfer wf to robił.

Jestem za ograniczeniem przywilejów w przechodzeniu na wcześniejszą emeryturę, szczególnie tych "górników" pracujących całe życie na górze, czy "kolejarzy", pracujących całe życie w dyrekcjii, czy w kasach. Wszyscy przywódcy ZZ robią tylko, aby nie stracić stołków.

Kto może i ma takie możliwości niech pacuje nawet do 80 lat. Tylko proszę zwrócić uwagę na te osoby po 60-tce, które pracują w zawodach szkodliwych i uciążliwych nie branych pod uwagę do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę, wyczerpanych długoletnią pracą w hałasie, pyle, w wilgoci, itp. Te osoby czekają jak na boskie zmiłowanie aby wcześniej przejść na emeryturę pomostową. Z nauczycielami to jest inna sprawa. Znam takie nauczycielki, które na pewno będą pracować do 60 roku urodzenia a nawet dłużej. Niech pracują z zadowoleniem jako zdrowe niezastąpione panie, a młodzi pedagodzy niech szukają pracy . Ja im tego życzę !
  #43  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 15:53
Niebieskooka56 Niebieskooka56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 45
Domyślnie

Podstawowa sprawa to podnieść wysokość emerytur i rent,
bo te,które mamy,wołają o pomstę do nieba!
Niech nam nie wmawiają,że młodzi muszą na nas pracować,bo to MY uczciwą pracą nanie zapracowaliśmy.
Powinno być też więcej ulg dla każdego emeryta,a jeśli chodzi o lekarstwa dla chorych na choroby przewlekłe- to nawet powinny być za darmo.
  #44  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 18:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Niebieskooka56
Podstawowa sprawa to podnieść wysokość emerytur i rent,
bo te,które mamy,wołają o pomstę do nieba!
Niech nam nie wmawiają,że młodzi muszą na nas pracować,bo to MY uczciwą pracą nanie zapracowaliśmy.
Powinno być też więcej ulg dla każdego emeryta,a jeśli chodzi o lekarstwa dla chorych na choroby przewlekłe- to nawet powinny być za darmo.
Z lekarstwami za darmo to raczej nie-opłata symboliczna- ale powinna być. Doświadczenie z życia gdy pomagałem sprzątać mieszkania po zmarłych krewnych często wynosiłem worki niezużytych leków. Bo były za darmo.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #45  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 09:35
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
OK Są tacy, którzy chcą nam pomóc

Poczytajcie !
http://www.senat.gov.pl/k7/dok/sten/...wska/index.htm

http://www.senat.gov.pl/k7/dok/sten/...ewska/0401.htm
  #46  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 11:38
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Ibir poczytałem ale jakoś nie wierzę ze Senatorowie pochylą się z troską nad emerytem, raczej uwierzę ze spowodują ze emeryt bez mandatu będzie mógł przechodzić na czerwonym świetle.O tak ten przywilej dadzą nam chętnie i zgodzą się wszystkie opcje w sejmie i senacie.
  #47  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 18:12
Isa Isa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Kraków
Posty: 46
Domyślnie


No i co w tej sprawie zrobiono? Nic. A dlaczego? Bo pani senator pochodzi z partii oszołomów i moherów.
Od czasu jej zapytania czyli od stycznia 2008 do dzisiaj ja zapłaciłam kilka tysięcy zusowi za podwójne opodatkowanie...

A co zrobił senator Augustyn w tym czasie? Spokojnie zbiera postulaty seniorów. /On jest z partii miłości oczywiście/.

Swoją drogą, można jeszcze /ISS?/ zapytać panią senator Arciszewską jaką odpowiedź dostała na swoje zapytanie...
A może ISS wie?

Ostatnio edytowane przez Isa : 04-08-2009 o 20:50.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polscy seniorzy nie chc internetu i komrek - komentarze Basia. Ogólny 40 25-04-2019 23:46
Jak można sobie pomóc w pozbyciu się alergii - komentarze ulcia75 Ogólny 0 10-09-2013 22:59
Polacy nie chcą prywatnych szpitali - komentarze ciekawski Ogólny 32 24-11-2008 14:11
Seniorzy chcą do zakonów - komentarze Basia. Ogólny 44 15-08-2007 22:18
Szwedzi chcą wcześniejszej emerytury - komentarze Mirosław Ogólny 1 07-09-2006 12:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.