menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9501  
Nieprzeczytane 25-06-2017, 06:54
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Witajcie rankiem! Pochmurno, ale ciepło, pewnie jeszcze będzie padać. Coraz wcześniej budzę się, bez względu, o której pójdę spać.
Życzę miłej niedzieli!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9502  
Nieprzeczytane 25-06-2017, 08:24
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam!Ja też budzę się wczesnie jak Ty Krysiu!Już potem nie zasypiam,a w nocy dziś olałam prace i nie wstałam do babci!Bo wczoraj przewijałam 6 razy.
Mimo szczerych chęci jestem bardzo zdołowana-chyba za długo już siedzę bez Polski!!Bez mojego mieszkanka,bez spacerów codziennych!No i momo wszystko ta ich mowa,taka ostra,warcząca.
Leszek przestał sie odzywać-pewnie w szpitalu albo już...
4 dni temu bardzo zle się czuł,mówił,ze nogi spuchły mu aż do kolan,i miał podwójne widzenie!Juz chyba nie odbierze ani telefonu ani nie napisze!To też dołuje mnie bo tęsknię za naszymi rozmowami i nauką komputera!To on założył mi wspaniały program Team Viwear gdzie po podaniu kodu-hasła mógł wejść na mój pulpit i cały komputer a rozmawialiśmy w tym czasie na skypieA ja siedziałam wygodnie i patrzyłam co on robi na moim komputerze!!Szkoda-wielka szkoda!!!Ale takie jest życie,cóż można poradzić?
Dziś niedziela trochę pochmórno i może będzie padać?!Życzę Wam miłej niedzieli a Ty Franku masz skyp?Albo Krysiu?To pobawimy się my w jednorazowe podglądanie!Tylko musicie ściągnąć taki sam program!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9503  
Nieprzeczytane 25-06-2017, 09:14
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Witam wszystkich

Danusiu: mam Skypa i często używam rozmów video ale raczej tylko z rodziną. Czasem z innymi jakąś wiadomość tekstową wymienię, ale to rzadziej. I GG czasem używam, też tylko tekstowo. A Team też mam pobrany, ale dotychczas nie używałem- przez prawie 7 lat radzę sobie bez serwisu i zawsze rozwiązanie problemów znalazłem- albo w necie albo pełna kopia zapasowa zawsze jest. W razie problemów to klik i wraca to co było dobre choć trochę to trwa. Widzę że i tutaj są osoby dobrze zorientowane w tajnikach komputera, ale rozumiem że każdy ma masę swoich problemów i nie chcę nikomu głowy zawracać moimi. Skype to owszem- może kiedyś spróbujemy porozmawiać, ale tego TeamaV. na razie unikam, bo moja wiedza też jest ograniczona i albo ja komuś coś pokićkam w ustawieniach albo ktoś mnie. Siostra mnie kiedyś prosiła o taką pomoc, ale ona trochę gorzej się orientuje w kompie i nie paliłem się do tego bo więcej bym musiał siedzieć na jej lapku niż na moim. Jak tam jestem to osobiście jej trochę pomagam w tych sprawach.
Życzę wszystkim pięknej radosnej niedzieli.

__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9504  
Nieprzeczytane 25-06-2017, 11:37
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Danusiu, przykre to co piszesz o p. Leszku i o swojej podopiecznej. Najgorsze jest, że nie ma rady, że pozostaje tylko czekanie...

Moja wiedza na temat komputera jest minimalna. Obiecuję sobie, że po zmianie na nowy podkształcę się. Na razie wystarcza mi mój 10-letni staruszek. Skype'a kiedyś zainstalowano mi, ale nie miałam z kim rozmawiać i chyba już zginął.
Chciałam wybrać się na rower, wróciłam jednak od garażu, bo za duży wiatr.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9505  
Nieprzeczytane 25-06-2017, 11:51
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam serdecznie!

Zapowiada się piękny, letni dzień; małe obłoki, słoneczko pięknie świeci i już 26st.-chyba będzie upalnie wobec czego

Odpowiedź z Cytowaniem
  #9506  
Nieprzeczytane 25-06-2017, 16:15
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam popołudniowo!


Kwiaty są jak wiersze, to poezja ziemi,
zakochana jestem w niej po same uszy,
napisane barwą, zawsze w tle zieleni,
dostarczają zmysłom najpiękniejszych wzruszeń.

Każda kwietna fraza zapachem odurza,
roznoszonym wiatrem najsilniej wieczorem,
w lotnych aromatach myśli swe zanurzam,
niezależnie w jaką zakwitają porę.

Kwiaty są muzyką, więc ucha nadstawiam,
dźwięczą w metaforach dodając im znaczeń,
coraz inną muzę co dzień z nich wyławiam
i dopóki żyję, nie umiem inaczej...
Autor: ewa*
Zapraszam na popołudniową kawkę -u mnie gorąco i wietrznie
Do jutra -pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9507  
Nieprzeczytane 25-06-2017, 22:32
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Dzień był wietrzny, pochmurny, ale dość ciepły. Słońce czasem przebijało się na krótką chwilę i zaraz chowało się za chmury. A od jutra zapowiadają lato - z upałem, deszczem i burzami. Oby tylko nie nawałnice... Zależy mi na wtorku i środzie, bo mam spotkanie z licealnym towarzystwem w plenerze i deszcz niemile widziany. Jeszcze muszę jutro kupić jakąś bluzę, bo okazuje się, że nie mam co na siebie włożyć.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9508  
Nieprzeczytane 26-06-2017, 00:11
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Dziękuję Wam wszystkim za troskę - Tobie Franiu , Krysiu i
Helenko .
Ale Tobie Krysiu szczególnie dziękuję za to , że pomyślałaś o
24.06. gdy swoje imieniny obchodzą Janowie i Danuty.......
Dziękuję ślicznie za pamięć choć imieniny mam tak jakby dwa razy w roku.... . 3-go stycznia i 24.06.........
Jedni składają życzenia w styczniu a inni w czerwcu ,
troszkę pogmatwane ale miłe....
We wtorek mam wizytę u neurologa , jeszcze laryngolog i
okulista..... Maluszek z mamą jeszcze jest w szpitalu ale mam nadzieję , że będzie dobrze......
Imieninowa niespodzianka dla Was wszystkich .....
Smacznego.........
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9509  
Nieprzeczytane 26-06-2017, 08:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Dzień dobry wszystkim!
Aj,aj, aj, Danciu, jakie specjały! Dobrze, że obchodzisz imieniny dwukrotnie, będą dwie okazje. Też przez długi czas tak miałam - rodzina uznawała te zgodnie z datą urodzenia, przyjaciół zapraszałam w marcu, bo w wakacje ludzie rozjeżdżali się i nikogo nie było w mieście. Ale teraz rodzina też już przekonała się do marca i świętuję tylko raz.
A teraz kawa na dobry początek dnia, tygodnia...


__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9510  
Nieprzeczytane 26-06-2017, 11:11
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam w nowym tygodniu!

Dla Danci-
po prostu nie wiedziałam -każdy dopasowuje swoje imieniny do daty urodzenia .Mnie też sporo osób składa życzenia w marcu,a ja obchodzę w maju .Dzięki za imieninowe pyszności były wyśmienite
Pozdrawiam wszystkich serdecznie -zapowiada sie znowu piękny dzień ,a u mnie cd.remoncik
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9511  
Nieprzeczytane 27-06-2017, 07:28
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Dzień dobry! Zapowiada się prawdziwe lato, słońce, błękit i chociaż póki co tylko 12 st., to na pewno będzie więcej. Wkrótce wyjeżdżam na spotkanie koleżeńskie licealistów - dzisiaj już mocno dojrzałych, 51 lat po maturze. Z niektórymi spotykałam się na szkolnych zjazdach, ale większości nie widziałam od lat 60. Mam trochę tremy, trochę niepewności, ciekawości i w ogóle...
Dzisiaj już nie zajrzę i jutro kawy rano nie przyniosę, ale dzisiaj - zapraszam!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9512  
Nieprzeczytane 27-06-2017, 11:04
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam!

U mnie Krysiu też zapowiada sie superowa upalna pogoda -chociaz mogło by popadać bo zrobiła się susza i trzeba codziennie podlewać ,ale może się zbierze , zapewne od razu z burzami -cóż lato
To Krysiu Masz dzisiaj spotkanko -nie stresuj sie napewno wszystko będzie ok!
Dancia zapewne u specjalistów czeka w kolejce -nie zazdroszczę ,ja to też "przechodziłam"
Coś Danusiia sie nie odzywa-chyba jest już zmęczona tą opieką
Franio -chyba się opala i nie ma czasu
Wszystkim

Dam ci truskawkę..., chcesz?
Weź sobie, proszę… weź
świeżutka taka, czerwona…
będę zadowolona,
gdy dam ci namiastkę lata
z truskawkowego świata.u mnie już niestety się kończą ,a następne będa dopiero na jesieni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9513  
Nieprzeczytane 27-06-2017, 11:40
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Witam serdecznie

Helenko: Dzięki za truskaweczkę - mało w tym roku pojadłem, tylko żeby posmakować. Drogie i często oszukane- z wierzchu piękne a pod spodem takie sobie. Gdybyś bliżej mieszkała to bym odwiedził Twój piękny ogród, ale jest jak jest i inaczej nie będzie.
Nie opalam się, w taki upał wychodzę tylko gdy muszę. W sobotę byłem w Rosarium- podziwiałem cudowne róże, ale nie dłużej niż godzinę bo gorąco- ubranie się lepi do ciała a i bez czapki lepiej się nie ruszać.
Byłem tu- nawet o 4-tej rano- bo ostatnio jakiś rozregulowany jestem. Spanie szwankuje, senność w dzień- próbuję się rozruszać ale jakoś marnie mi to idzie, a nawet się cofam. Może to już znak żeby pozwolić mojej siwej głowie odpocząć od netu?
Pięknego dnia Wszystkim życzę i pozdrawiam.

__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9514  
Nieprzeczytane 27-06-2017, 12:56
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Jestem jestem-cała happy bo obiecano zmianę na piątek!jakas nieznana p.Barbara przyjedzie!I oby przyjechała i została!!Wie przeciez o warunkach tu panujacych i o stanie zdrowia chorej!
Nic szczególnego tu się nie dzieje poza ielęgnacja i przewijaniem!!Pozdrawiam was i zyczę miłego dnia!Dzięki za pamięć!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9515  
Nieprzeczytane 27-06-2017, 17:41
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

No moze poza tym,że wczoraj była tu msza święta domowa!Cała rodzina i oczywiście ja uczestniczyliśmy w niej.Taka sama jak u nas z czytaniem ewangelią i komunią!Młodszy syn Manfred czytał pismo a ksiądz pod koniec położył ręce na mojej głowie i modlił się o moje wytrwanie w ciężkiej pracy i o szczęśliwy powrót do domu!Byłam bardzo wzruszona i poruszona!!Nie spodziewałam się,ze to dom bardzo katolicki i pełen miłości!Nie tak jak u dr.gdzie słowem nie wspominają o P.Bogu!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9516  
Nieprzeczytane 27-06-2017, 22:36
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie

Tak jak rano przewidywałam -po południu była ulewa,a burza to chyba ze 3razy powracała ,ale wreszcie jest rześkie powietrze ,bo do południa była taka duchota ,że hej.
Masz rację Franiu ,że te kupowane -to jak sie trafi -ja tylko raz kupiłam i były jakieś kwaśne -bez smaku .Nie chcę się chwalić,ale w tym roku miałam naprawdę dorodne -wszyscy sobie podjadali ,a nawet udało mi sie trochę zmiksować i zamrozić,ale się już kończą ,a ponieważ owocują 2razy więc może na jesieni (w zależności od pogody)-będą
Tak myślę Danusiiu ,że wreszcie i do Ciebie szczęście się uśmiechnie -tyle dobra i ciepła ile dajesz innym -jak mówią -winno do Ciebie powrócić z nawiązką
A co do spania -to pamietam jak mój Tata zawsze mówił-jak będziesz w moim wieku to też będziesz rano wstawała -gdy Mu zwracałam uwage ,że przecież mógłyś sam i innym dać pospać-no i sprawdziło się-jestem rannym ptaszkiem
Dobranoc-milutkich snów życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9517  
Nieprzeczytane 27-06-2017, 22:52
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie

To jeszcze ja -na chwilkę -kilka słow o truskawkach

Truskawki powstały na zlecenie Ludwika XIV w wyniku skrzyżowania dwóch odmian poziomek ze sobą: chilijskiej i wirginijskiej. Są pyszne i niskokaloryczne a ich zastosowanie w medycynie ludowej było nieocenione. Używano ich w leczeniu kamieni nerkowych, zapalenia stawów, reumatyzmu a ponadto za ich pomocą wzmacniano układ pokarmowy i wątrobę.
W truskawkach znajdziemy cenne minerały i witaminy takie jak: witamina C, B, B1, B2, B3, wapń, fosfor, żelazo, potas i mangan.
Truskawki mają wpływ na aspekt życiowy, jakim jest miłość, ponieważ uznawane są za afrodyzjak
No proszę ile zalet,wartosci itp mają
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9518  
Nieprzeczytane 28-06-2017, 00:04
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Witam i serdecznie dziękuję za życzenia . Przyznaję , w
tym roku truskawki jadłam tylko raz ... pyyycha ! Ale wolę
świeże niż przetworzone , z krzaczka są najlepsze .
Tak , dziś byłam u neurologa i mam masę skierowań do
różnych specjalistów i na różne badania . Jutro po południu
mam EEG głowy i muszę zapisać się na RM,do laryngologa ,
okulisty . Wszystko na cito czyli pilne a kolejki są ogromne ! W całym województwie czeka się długo ale jutro będę
dzwonić gdzie się tylko da .... nie stać mnie na płacenie za
rezonans ! a muszę jak najszybciej wrócić do pracy. To jakaś paranoja po prostu.... po co opłacam te wszystkie składki ? Wiem i przepraszam , jestem rozgoryczona .....
A nie wiecie czasem co z naszym Jankiem ? Martwię się i o niego....
Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko , jutro może odezwę się.....

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9519  
Nieprzeczytane 28-06-2017, 23:55
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Witam późnym wieczorkiem . Widzę , że dziś wszyscy ,,zrobili '' mały urlopik . Żartuję , rzecz jasna .
Dziś zrobiłam badanie EEG głowy ale o dziwo ! wynik będzie
aż za 2 tygodnie.... wizyta również . Przyznam , że jestem
nieźle zaskoczona.
Jestem ciekawa jak udało się te spotkanie po latach dla naszej Krysi , mam nadzieję , że wróci zadowolona .
Poczytałam troszkę o truskawkach i wyszło na to , że są dobre dla cukrzyków a z własnego doświadczenia wiem , że
truskawki są kwaśne gdy padają deszcze a słodkie i smaczne gdy świeci słoneczko . Ponoć jutro ma być u nas gorąco ale i burzowo , oby znów nie zalało miasta .

Dobrej nocy życzę i pozdrawiam wszystkich ciepło ....

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9520  
Nieprzeczytane 29-06-2017, 00:46
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 22:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 09:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 19:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 22:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 15:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.