menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1001  
Nieprzeczytane 01-06-2012, 18:59
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał martok
Całkowita zgoda. Swoją wypowiedzią chciałem jedynie podkreślić, ze choć daleko nam do państwa świeckiego, na szczęście daleko nam też do państwa prawdziwie wyznaniowego.
Jeśli do tych 'prawdziwie wyznaniowych' zaliczasz państwa islamskie i Watykan - całkowita zgoda. We wspólczesnym rozumieniu pojęcia jesteśmy jednak bliżej państwa wyznaniowego niż świeckiego.
Wiem, że odsyłanie do własnych wpisów jest wysoce nieeleganckie, ale nie będę powtarzać argumentacji. http://www.klub.senior.pl/showpost.p...ost count=954
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1002  
Nieprzeczytane 01-06-2012, 19:47
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
...jesteśmy jednak bliżej państwa wyznaniowego niż świeckiego.

To jest nasz największy dramat narodowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1003  
Nieprzeczytane 03-06-2012, 21:18
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
To jest nasz największy dramat narodowy.
Wando, dla mnie jest to tez dramat jednostkowy.
PS
Cieszę się, że Cię widze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1004  
Nieprzeczytane 03-06-2012, 22:52
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Zapominacie drogie Panie o pokoleniu dzisiejszych 30 - 40 latków,że już nie wspomnę o 20 latkach . Te generacje są dla KK w większości stracone ,a to oni będą kształtować przyszłą Polskę i jej standardy. Pokolenie RM ,to pokolenie schyłkowe i wiele już nie zwojuje,a młodzi myślą całkiem innymi kategoriami,czy się to komuś podoba czy nie.
Jest mi smutno ,bo ja mam ciągle wiele szacunku i przywiązania do polskiego KK ,szacunku wynikającego z naszej tradycji,kultury i historii. Ale niestety nie do współczesnego kościoła ,który całkowicie zaparł się sam siebie. Stracą rząd dusz ,a potem już reszta pójdzie gładko. Jeszcze kilaka lat i jestem pewna ,że nastąpi pełna laicyzacja. Znam wielu ludzi w moim wieku z mojego środowiska ,którzy odchodzą od kościoła,choć może nie formalnie i nie tak spektakularnie jak JP ,ale stanowczo.
Po prostu przegięli !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1005  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 07:29
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Zapominacie drogie Panie o pokoleniu dzisiejszych 30 - 40 latków,że już nie wspomnę o 20 latkach . Te generacje są dla KK w większości stracone ,a to oni będą kształtować przyszłą Polskę i jej standardy. Pokolenie RM ,to pokolenie schyłkowe
W srawie odchodzenia młodych ludzi od KK to pewnie masz rację, ale ja widzę inne, bardzo poważne niebezpieczeństwo. Standardy intelektualne RM upowszechniają się również w środowiskach antyklerykalnych, a nawet w głęboko antykościelnych, choć wydaje się to paradoksem. Te standardy to nacjonalizm, antysemityzm, ksenofobia i ogólna nietolerancja. Wiele wskazuje na to, ze wymienione postawy są wśród młodych ludzi obecnie o wiele powszechniejsze niż - powiedzmy - 40 lat temu wśród ówczesnych 20-latków. Ten stopień nietolerancji, jaki cechuje dziś znaczny odłam młodego pokolenia w latach 70-tych był charakterystyczny dla babć i dziadków. Mam też wrażenie że rodzaj działań ze strony środowisk anty-ksenofobicznych (tak je umownie nazwijmy), jest niezbyt szczęśliwie dobrany. Ich manifestacje, marsze i protesty dolewają jeszcze oliwy do ognia, zamiast łagodzić nastroje. Są one słuszne i szlachetne w intencji, ale nieskuteczne i chyba warto by poszukać jakichś alternatywnych form.

Chciałbym się mylić w swojej diagnozie, ale na razie sygnały, jakie do mnie i mojego otoczenia płyną z gimnazjów i szkół średnich (na uczelniach jest lepiej) są dość niepokojące.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1006  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 08:37
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Wando, dla mnie jest to tez dramat jednostkowy.
PS
Cieszę się, że Cię widze.

To miła dla mnie wiadomość. Przesyłam Ci moc pozdrowień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1007  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 09:31
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Standardy intelektualne RM upowszechniają się również w środowiskach antyklerykalnych, a nawet w głęboko antykościelnych, choć wydaje się to paradoksem. Te standardy to nacjonalizm, antysemityzm, ksenofobia i ogólna nietolerancja.

Sądzę, że każdy naród cechuje odrobina nacjonalizmu i ksenofobi, to tak jak każdą prawdziwą miłość cechuje odrobina zazdrości. Ale czemu wymieniasz antysemityzm?
Bardzo często spotykam się z publicznym potępianiem antysemityzmu, a prawie w ogóle nie słyszę słów potępiających antyrusycyzmu. Czyżby tych pierwszych mamy kochać, a tych drugich nienawidzić. Nie istnieje miłość z przymusu.
Dotkliwie "bolą" mnie wieści ze świata o antypolonizmie np. ostatnia niefortunna wypowiedź o polskich obozach śmierci.
Bądźmy obiektywni w ocenie Polaków, bo inni tez nie są święci http://homepage.interaccess.com/~net...ypolonizm.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1008  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 09:50
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ale czemu wymieniasz antysemityzm?
Ponieważ w RM antysemityzm jest osobną, wyraźnie zaznaczaną postawą, podczas gdy ewentualna antyrosyjskość czy antyniemieckość rozpływa się w ogólnej ksenofobii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1009  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 10:32
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Ponieważ w RM antysemityzm jest osobną, wyraźnie zaznaczaną postawą, podczas gdy ewentualna antyrosyjskość czy antyniemieckość rozpływa się w ogólnej ksenofobii.
Trudno mi dyskutować o RM z tej prostej przyczyny, że nie słucham tego radia, a TV Trwam nie mam w kablówce.

Osobiście nie mam żadnych anty-narodowości. W rodzinie mam Niemca, Żyda, Białorusina czy Rosjanina (nawet nie wiem dokładnie), Hindusa, Kanadyjczyków,Anglików, Amerykanów (z USA) to chyba tyle.
Kilka lat temu będąc w USA pytano mnie- czy nienawidzę Niemców, odpowiedziałam - nie; czy nienawidzę Rosjan , odpowiedziałam - nie. Byli zdziwieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1010  
Nieprzeczytane 06-06-2012, 11:35
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Zapominacie drogie Panie o pokoleniu dzisiejszych 30 - 40 latków,że już nie wspomnę o 20 latkach . Te generacje są dla KK w większości stracone ,a to oni będą kształtować przyszłą Polskę i jej standardy. Pokolenie RM ,to pokolenie schyłkowe i wiele już nie zwojuje,a młodzi myślą całkiem innymi kategoriami,czy się to komuś podoba czy nie.
Jest mi smutno ,bo ja mam ciągle wiele szacunku i przywiązania do polskiego KK ,szacunku wynikającego z naszej tradycji,kultury i historii. Ale niestety nie do współczesnego kościoła ,który całkowicie zaparł się sam siebie. Stracą rząd dusz ,a potem już reszta pójdzie gładko. Jeszcze kilaka lat i jestem pewna ,że nastąpi pełna laicyzacja. Znam wielu ludzi w moim wieku z mojego środowiska ,którzy odchodzą od kościoła,choć może nie formalnie i nie tak spektakularnie jak JP ,ale stanowczo.
Po prostu przegięli !
Jestem wzruszony. Miło mi że doceniłaś moje pokolenie.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1011  
Nieprzeczytane 06-06-2012, 14:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jest mi smutno ,bo ja mam ciągle wiele szacunku i przywiązania do polskiego KK ,szacunku wynikającego z naszej tradycji,kultury i historii. Ale niestety nie do współczesnego kościoła ,który całkowicie zaparł się sam siebie. Stracą rząd dusz ,a potem już reszta pójdzie gładko. Jeszcze kilaka lat i jestem pewna ,że nastąpi pełna laicyzacja. Znam wielu ludzi w moim wieku z mojego środowiska ,którzy odchodzą od kościoła,choć może nie formalnie i nie tak spektakularnie jak JP ,ale stanowczo.
Po prostu przegięli !

Mnie też jest bardzo smutno nie z powodu braku szacunku czy przywiązania do polskiego KK chociaż w nim rosłam i dojrzewałam , toż to nie nasz kultura i nie nasza tradycja, więc nie było i nie ma do czego się przywiązywać.
Smutno mi , że Polacy od czasu zakończenia II-ej wojny światowej kształcili się masowo i na potęgę. Zlikwidowano analfabetyzm, młode pokolenie stawało na coraz wyższym poziomie intelektualnym, a w efekcie większość społeczeństwa otumaniona, zniewolona obcą mitologią i tak bardzo zatraciła nasze słowiańskie zwyczaje.
Podziwiam Żydów, Hindusów, Tybetańczyków. Jakże oni są wierni swoim kilka tysięcy lat liczących wyznaniom i obyczajom.
Nam zaledwie tysiąc lat temu narzucono obcą mitologię i jak nigdy tak dziś wiernie jej służy jeszcze duża część społeczeństwa. http://odkrywcy.pl/kat,122994,page,2...wiadomosc.html
Potępiamy dyktatorów nam współczesnych, a nie chcemy słyszeć i znać jeszcze większych i bardzie okrutnych dyktatorów KK w różnych okresach dziejów.
Jak widzę przy różnych okazjach te spędy wiernych, to nie mogę się nadziwić , że można tak bardzo zatracić własną tożsamość. Smutek do potęgi n-tej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1012  
Nieprzeczytane 12-07-2012, 12:40
bhu bhu jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 65
Domyślnie

Mnie też jest smutno- ale z innego powodu. KK nie byłby taki zły (w końcu każdy ma prawo wierzyć w co chce) , gdyby nie narzucanie swojej hegemonii. Wiara (chrześcijaństwo) jest bardzo dobra, nikogo nie krzywdzi, niesie "Dobra Nowinę". Zamysł jest wspaniały. Tylko wykonanie, wykonawcy... ludzie... Ech...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1013  
Nieprzeczytane 12-07-2012, 13:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał bhu
Mnie też jest smutno- ale z innego powodu. KK nie byłby taki zły (w końcu każdy ma prawo wierzyć w co chce) , gdyby nie narzucanie swojej hegemonii. Wiara (chrześcijaństwo) jest bardzo dobra, nikogo nie krzywdzi, niesie "Dobra Nowinę". Zamysł jest wspaniały. Tylko wykonanie, wykonawcy... ludzie... Ech...
Zamysł dobry, znaczy dobrze, że ukrzyżowali? Wykonanie też było perfekcyjne. Ludzie to zrobili, tak.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1014  
Nieprzeczytane 13-07-2012, 13:18
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

W RM antysemityzm ?
To niemozliwe .
Przyklady prosze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1015  
Nieprzeczytane 13-07-2012, 13:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Z ta "dobra nowina" bywalo i bywa roznie.

Niczym jeszcze Slowian ochrzczono to..... ,no i obecnie jakos chrzescijan nie szanuje sie,malo tego zabija sie ich pod rozna szerokoscia geograficzna .
Moze w Polsce nie beda zabijac chrzescijan choc wyraznie "nalatuje sie" na nich,tu na forum tez.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1016  
Nieprzeczytane 14-07-2012, 15:52
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co?

Cytat:
Napisał senior A.P.
W RM antysemityzm ?
To niemozliwe .
Przyklady prosze.
Proszę, wpisz w Google (lub inną przeglądarkę) hasło: antysemityzm w Radiu Maryja. Wyskoczy Ci ca 115 tys. linków, w których możesz przebierać jak w ulęgałkach.
Cytat:
Napisał senior A.P.
Moze w Polsce nie beda zabijac chrzescijan choc wyraznie "nalatuje sie" na nich,tu na forum tez.
Teraz ja proszę o przykłady i dowody. Mam nadzieję, że stać Cię na rewanż lub przeproszenie forowiczów za pomówienia i domniemania.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1017  
Nieprzeczytane 16-07-2012, 10:36
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Za zadawanie pytan trzeba przepraszac ?

Ostatku co sie z Toba stalo/dzieje ???

A moze duza i pewna grupa ludzi zle interpretuje ANTYSEMITYZM ?

Ja dawno jestem przekonany,ze o SEMITACH mozna tylko mowic/pisac dobrze i w RM czynia to jej wlasciciele od dawna.

Ale co do tych 115 tys.linkow (zapodanych wyzej) mam swoje zastrzezenia i glos w dyskusji mi przysluguje, bo nie kazde "maslo co ma napis MASLO jest maslem",tak samo jak i moskiewska "Prawda" glosila nieprawde a ludzie przyjmowali to za prawde,podobnie bylo z radiem "Wolna Europa",no i Europa stala sie "wolna", dzis w niej pewnej nacji narodowej jest bardzo dobrze,zas narodom macierzystym zle .

Wstrzymam sie z "przepraszaniem",bo nie wiem kogo i za co .

Nie mam pretensji do kogos,ze urodzil sie dajmy na to Zydem a nie Polakiem,majac rodzicow takich a nie innych.
Ale zawsze skrytykuje/zganie tych co czynia zle obojetnie jakiej sa narodowosci.
Rozumiemy sie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1018  
Nieprzeczytane 16-07-2012, 11:05
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Rozumiemy sie ?
NIE! nie rozumiemy. Możesz nie wierzyć faktom, możesz polegać wyłącznie na sile i pojemności własnego rozumu... to Twój problem i Twoja sprawa, nie będę Cię przekonywać... ale napisałeś:
Cytat:
Napisał senior A.P.
Moze w Polsce nie beda zabijac chrzescijan choc wyraznie "nalatuje sie" na nich,tu na forum tez.
poproszony o wyjaśnienie - zmieniłeś temat.
Pytam ponownie: kto z 5% innowierców i ateistów w Polsce ma chęć zabijać chrześcijan? bo zakładam, że katolik nie będzie zabijał katolika... zwłaszcza na naszym forum. Co prawda awanturki w KSC trwają, ale (myślę), że one są bardziej symptomem sezonu rezedowego niż chęcią mordu.
Sorry, nie jestem w stanie traktować Twoich wpisów poważnie. Są miłym, acz nie do końca zrozumiałym, przerywnikiem w dyskusji.
Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1019  
Nieprzeczytane 16-07-2012, 11:31
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bledna statystyka ("5% innowiercow" i ateistow"),bo wg.mnie to juz pol Polski (ta Polska "A" jak podaja) inaczej wierzy ,a i ateistow "skads" przybylo !

Co niektorzy zlosliwcy zapodaja ze za duzo paszportow polskich obcym wydaja i tak a nie inaczej sie stalo,a jak, to w sieci net pelno na ten temat wiadomosci ,nawet taka,ze za prezydentury A.Kwasniewskiego samym Izraelczykom 700 tys. polskich paszportow wydano i do Polski przyjechali przyjaciele nas milujacy - czy to prawda (?) ,nie wiem ale to wyczytalem na innych stronach .

"Ostatku" ja tematow nie zmieniam,bo i po co gdy wszystko "tematycznie sie rozwija w Polsce" co i bez okularow widac.
Nawet "Madonna" swym koncertem 1-go sierpnia br. ma nas wesprzec swym koncertem (dosc dyskusyjnym) .

Przyjaznie miedzy narodami kwitna,jak kiedys przyjazn polsko-radziecka,z ta roznica,ze kiedys jezdzily pociagi przyjazni a teraz lataja "samoloty marszu zywych" az po loty calych rzadow wzajemnie sie milujacych i wspolnie przyjaznie obradujacych co dalej czynic z zaprzyjaznionymi narodami .

Oby tak jeszcze cale narody sie milowaly jak miluja sie rzady .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1020  
Nieprzeczytane 16-07-2012, 12:24
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał senior A.P.
Bledna statystyka ("5% innowiercow" i ateistow"),bo wg.mnie to juz pol Polski (ta Polska "A" jak podaja) inaczej wierzy ,a i ateistow "skads" przybylo !/.../
Kwestionujesz dane KK i GUS? nie wiem na jakich podstawach opierasz swoje wyliczenia... średnia sufit-podłoga? Prawdą jest, że coroczne liczenie wiernych podaje inne wartości, ale nijak się one mają do ilości katolików tzw. zdeklarowanych; są to dwie różne sprawy.
Cytat:
Napisał senior A.P.
/.../ "Ostatku" ja tematow nie zmieniam,bo i po co /.../
a ja w dalszym ciągu nie wiem kto dybie na życie i cześć katolika w Polsce i w KSC. Madonna??
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 19:18
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.