menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-06-2015, 13:20
Grunwald1410 Grunwald1410 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 1
Domyślnie Mięso w diecie seniora


Dzień dobry.
Bardzo martwię się o dietę mojej babci. Kiedyś swobodnie mogła jeść mięso pod różną postacią, teraz już na sam jego zapach zbiera się jej na wymioty - zostawia więc je na talerzu, je praktycznie wyłącznie kaszę jaglaną i jajka. Jest bardzo słaba, marnieje w oczach. Na śniadanie i kolację preferuje jogurty i chleb z miodem lub dżemem, ale je ilości mniejsze niż przedszkolak. Czym można by zastąpić mięso w diecie babci?
Poza tym bardzo często rano krztusi się flegmą, ma odruch wymiotny, potem jednak może zasiąść do posiłku, więc nie ma to zwiazku z niestrawnością czy kłopotami żołądkowymi.
Bardzo proszę o wskazówkę.

Zmartwiona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-07-2015, 14:36
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

A nie możecie ją zabrać do lekarza? A do tego czasu tak komponować posiłki, żeby mięso nie było w ogóle potrzebne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 17:13
patllinka patllinka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Poznań, Polska
Posty: 9
Domyślnie

No niestety, ale w takim wieku najczęściej trochę zmniejsza się apetyt i pojawia się chęć na zupełnie inne posiłki niż choćby 20-30 lat temu. Wiem to na przykładzie mojej prababci, która znana była z tego, że uwielbia rosół, a w później starości nie mogła na niego nawet patrzeć. Można właśnie wybrać się do dietetyka, który pomoże coś na to zaradzić, bo jest ryzyko, że jak babcia bedzie jadła to co chce, to zacznie jej brakować, np. żelaza czy potasu. Na pewno powinnas ją zachęcać do jedzenia ryb (fajne przepisy są na http://dobreryby.pl/przepisy/karp-smazony), ale przede wszystkim warzyw i owoców
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-09-2016, 10:59
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

A czy stosujecie do mięsa jakieś dodatki typu majonez, sos tatarski, musztardę czy ketchup? Ktoś już to może przerabiał wcześniej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-09-2016, 12:39
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Cytat:
Napisał euraka
A czy stosujecie do mięsa jakieś dodatki typu majonez, sos tatarski, musztardę czy ketchup? Ktoś już to może przerabiał wcześniej?

Białych sosów nie lubię. Nie smakują mi bo sa dla mnie zbyt łagodne.Najbardziej odpowiadają mi dania wyraziste w smaku i aromacie a tego na pewno nie można napisać o białym sosie....

Świetna jest oryginalna francuska musztarda Dijon:
https://www.aledobre.pl/96,Musztarda..._g_Maille.html

Nie jest tania, ale warto jest raz na jakiś czas zamówić sobie taki smakołyk . W smaku jest zupełnie inna niż musztardy w popularnych sklepach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-01-2017, 09:07
jania20 jania20 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 1
Domyślnie

Dieta i to seniora to obowiązkowo mięso, a najzdrowsze i najbardziej wartościowe to mięso drobiowe. żeby lepiej zrozumieć istotę problemu i mieć rozwiane wątpliwości na ten temat polecam Wam lekturę http://www.dobrydrob.pl/eksperci-o-d...sandra-porada/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-02-2017, 17:13
Balbina60 Balbina60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 10
Domyślnie

Jeżeli mamy problem z doborem odpowiedniej diety czy poszczególnych jej składników możemy zwrócić się o pomoc do firmy zajmującej się cateringiem dietetycznym http://nutridieta.pl/poradnik/ Zawsze chętnie służą pomocą,radą,a na swojej stronie zamieścili bardzo pomocny poradnik,na temat żywienia,diet i poszczególnych jej składników.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-02-2017, 16:17
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie

ogólnie w temacie zdrowia warto zajrzeć na stronę http://www.modnezdrowie.pl/ myślę, że jest idealna dla każdego kto dba lub chce zacząć dbać o siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 11:29
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Ważne, by nie jeść za dużo mięsa, to nie jest takie zdrowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
33 lata temu wprowadzono kartki na mięso - komentarze 89.231.103.xxx Ogólny 1 03-03-2014 02:17
Ogranicz cukier w diecie - komentarze 83.24.129.xxx Ogólny 0 04-06-2012 12:06
Przetworzone mięso zagrożeniem dla zdrowia serca - komentarze adriana57 Ogólny 6 25-05-2010 13:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.