menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 16:40
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Podatek katastralny i Wasza katastrofa !


Zblizacie sie Panstwo do tego co juz gdzie indziej dawno zastoswano .
A wiec mowa o podatku katastralnym.
Co to takiego jest ?
Podatek katastralny czyli z angielskiego "Property Tax" ( ja taki juz dawno place - przez 18 lat) to podatek od posiadanych nieruchomosci ( dom i ziemia jakie macie w hipotece).
Rzadzacy Polska postanowili Was i tym "uraczyc " a jest to dobra kasa dla kiesy panstwowej !
Ja narazie placicie tylko od powierzchni (ziemi ,gruntu) ale po wprowadzeniu powyzszego podatku bedziecie placic o setki procent wiecej niz dotychczas za posiadane domy a byc moze i mieszkania wlasne.
Wczesniej zrobia Wam wycene i nalicza odpowiednia wysokosc podatku.
Nie ma to jak demokracja zachodnia !
W temacie zawarlem tez slowo "katastrofa",bo taka faktycznie czeka ale biednych wlascicieli domow ,dorobku ich z calego zycia (w tym seniorow).
Trzeba bedzie pozbywac sie domow,bo nie bedzie nas nawet stac zaplacic od niego podatku.
Pozdrawiam wlascicieli nieruchomosci i prosze po nauki do mnie jako juz placacego takie podatki.
Po informacje mozna tez zajrzec na strone www.interia.pl ktora zamiescila artykul na ten temat.
Przyjemnej lektury i zapraszam do dyskusji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 21:09
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Seniorze,kiedy ten podatek będzie obowiązywał w Polsce?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 21:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Seniorze, Ameryki nie odkryles, podatek ten istnieje od dlugich lat w calej Europie i wiekszosci krajow swiata. Gdzie jest Twoj problem?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-11-2008, 10:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pojawi sie problem po wprowadzeniu w Polsce ,to przyszlosc wlascicieli nieruchomosci juz w przyszlym roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 00:13
wisia's Avatar
wisia wisia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: małopolskie
Posty: 40
Domyślnie

proszę Was o pomoc, jestem właścicielką mieszkania spółdzielczego własnościowego / narazie nie myślałam o odrębnej własności z księgą wieczystą / Obecnie dowiedziałam się że moja sp-nia wykupuje grunty od gminy a my lokatorzy musimy za nie zapłacić niemałe zresztą pieniądze.Proszę was o podpowiedż czy rzeczywiście sp-nia może mnie zmusić do wykupu gruntów w tej sytuacji, bardzo dziękuję !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 00:34
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Pytałem siostry która chociaż jest na emeryturze, ale te zagadnienia zna. Otóż oboje mamy m. własnościowe. Mamy dzierżawę gruntu pod budynkiem na 99 lat. Płacę chyba 17 zł rocznie. Przychodzą naraz 4 odcinki kwartalne. Płacę więc całe i się nie martwię. Spółdzielnia wasza pewnie chce uregulować sprawy. Bo budynek na dzierżawionym stoi. Może wolą to zrobić teraz, spodziewając się podrożenia gruntów. Siostra kiedyś pytała o tą sprawę. Musieli by chcieć wykupu większość mieszkańców, lub gdyby się kończyła umowa dzierżawna. Rozumiem że was o zdanie nie pytano. A może było zebranie i zadecydowano? Głosuje się większością. Nieobecni nie mają racji. Ale kworum jest wymagane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 19:08
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Jeśli jakis rząd odważy się ten podatek wprowadzić, to faktycznie dla wielu będzie dramat... A dla innych - okazja dla spekulacji.

Oby potem sie nie okazało, jak z mieszkaniami kupowanymi za złotówkę, ze jedni przepłacili wcześniej, a inni zyskali później...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 19:40
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

O podatku kastralnym słyszałem już w latach 60-siątych ubiegłego wieku. (tata pracował w wydziale geodezji w Urzędzie Miejskim, wówczas była inna nazwa).Minęło pół wieku i nic nie słychać dalej. Senior rozsiewa czarnowidztwo bo go to bawi. Miał już być i nie ma. Mam proste pytanie kto (jaki specjalista) przeprowadzi wycenę każdej własności. Np. dwa mieszkania w tym samym bloku, ten sam metraż, tylko wyposażenie inne. Jedno -wyposażenie- zachowało się jeszcze z czasów Gomółki, drugie ma kafelki, płytki, złote klamki i inne możliwe bajery jednym słowem ful-wypas. Cena rynkowa tych "apartamentów" różna to i podatek (ewentualny) różny. Nie widzę perspektyw wprowadzenia takiego podatku wcześniej jak za następne pięćdziesiąt lat. to samo dotyczy wszystkich działek.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 20:05
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Podatek katastrofalny

Jestem za tym, aby płacić ten podatek, w przypadku spowodowania katastrofy, i jeśli można było przewidzieć, że podjęte przeze mnie działanie może spowodować katastrofę i spowodowało ją.
Dotyczyć to powinno osób fizycznych, szczególnie zajmujących wysokie stanowiska państwowe.
Jeśli wprowadzenie podatku katastralnego ma wywołać katastrofę, to należy ukarać osobę, która zdecyduje się go wprowadzić. Osobiście nie widzę , aby jego wprowadzenie było dla mnie katastrofą finansową, ale ja, to nie państwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 20:12
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
O podatku kastralnym słyszałem już w latach 60-siątych ubiegłego wieku. (tata pracował w wydziale geodezji w Urzędzie Miejskim, wówczas była inna nazwa).Minęło pół wieku i nic nie słychać dalej. Senior rozsiewa czarnowidztwo bo go to bawi. Miał już być i nie ma. Mam proste pytanie kto (jaki specjalista) przeprowadzi wycenę każdej własności. Np. dwa mieszkania w tym samym bloku, ten sam metraż, tylko wyposażenie inne. Jedno -wyposażenie- zachowało się jeszcze z czasów Gomółki, drugie ma kafelki, płytki, złote klamki i inne możliwe bajery jednym słowem ful-wypas. Cena rynkowa tych "apartamentów" różna to i podatek (ewentualny) różny. Nie widzę perspektyw wprowadzenia takiego podatku wcześniej jak za następne pięćdziesiąt lat. to samo dotyczy wszystkich działek.
Tadziu - uspokoiłeś mnie nieco - bo juz myślałam że to będzie w przyszłym roku. Pozatym nie wiem czy dobrze się doczytałam ale tam jest mowa o dzierżawach wieczystych. Mnie to akurat nie dotyczy - na szczęście.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 20:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Podatek katastralny do tych którzy się boją bo mają nieruchomości i jeszcze pobierają zasiłki z pomocy społecznej to mogą być kłopoty że pomocy mogą nie otrzymać.
Podatek katastralny jest w większości państw europejskich.Mam pytanie do tych co mieszkają poza krajem ile płacą w procentach i do czego jako podstawy Z tąd będziemy wiedzieć jak to wygląda w krajach europejskich.
.Aby wprowadzić podatek katastralny prowadzone były prace nad wprowadzeniem do systemu komputerowego wszystkich danych z ksiąg wieczystych.Nie wiem czy skończono te prace.
Podatek katastralny pobudza rynek nieruchomości zgoda a jaki dramat widzisz Konris u emerytów i rencistów.
Temat dobry bo możemy wspólnie niektóre wątpliwości wyjaśnić
Seniorze AP czy wiesz jakie są dotacje unijne do gospodarstw rolnych? Też nie wiemy.
Do końca roku można wykupić ziemię na własność za kilka procent wartości ziemi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 22:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

To co w spółdzielni mówili że zakup ziemi nie na 99 lat tylko na własność wieczystą.Na zbycie mieszkania nie potrzeba by było zgody spółdzielni .A hipoteka by była pełna i mieszkanie by było zabezpieczeniem kredytu.
Czy darowiznę dla dziecka trzeba przeprowadzić przez notariusza czy można samemu spisać umowę darowizny i zgłosić w urzędzie skarbowym Czy ktoś to robił.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy byscie chcieli sie spotkac z wasza pierwsza miloscia? Mar-Basia Miłość, przyjaźń, związki, samotność 239 25-09-2010 17:25
Podatek od rent i emerytur Basia. Zarządzanie finansami 143 17-08-2009 14:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.