menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 01-10-2008, 22:46
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
I, już po kilku minutach, osiagnęłam efekt. Zgoła przeciwny do zamierzonego. Piszemy tylko, czy również czytamy? Wątek nosi tytuł: "Wystrzegajmy się nienawiści" czy też "Zrzucajmy z wątroby złe emocje"?
Zosiu446, staram się Cię zrozumieć, ale post zupełnie nie pasuje do tematu.

Ostatku, podpisuje sie pod Twoim madrym poprzednim postem. Gdyby wsrod nas bylo wiecej forumowiczow, ktorzy potrafia dyskutowac, forum mogloby byc wzorcowe, super interesujace. Zapraszam Cie na blog, ktory otworzylam na temat dyslekcji.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #22  
Nieprzeczytane 01-10-2008, 22:46
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

dot #14.Mam odpowiedźoczątkujący też ma uczucia i rozum
  #23  
Nieprzeczytane 01-10-2008, 23:17
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

[quote=ostatek]I, już po kilku minutach, osiagnęłam efekt. Zgoła przeciwny do zamierzonego. Piszemy tylko, czy również czytamy? Wątek nosi tytuł: "Wystrzegajmy się nienawiści" czy też "Zrzucajmy z wątroby złe emocje"?
Zosiu446, staram się Cię zrozumieć, ale post zupełnie nie pasuje do tematu. [/QUOTE


I juz go nie ma,przepraszam.


moge posluzyc sie Twoja propozycja i uzyc jako tytul watku?

Zrzucajmy z wątroby złe emocje"?
  #24  
Nieprzeczytane 01-10-2008, 23:46
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosia446
moge posluzyc sie Twoja propozycja i uzyc jako tytul watku? "Zrzucajmy z wątroby złe emocje"?
Umywam ręce, jak Piłat... rezygnuję z praw autorskich, jeśli czujesz nieodpartą potrzebę mówienia o tym - to będzie Twój tytuł i Twój wątek... z góry uprzedzam, że ja tam zaglądała nie będę. Złe emocje nikną przy głaskaniu kota, jeśli kotów za mało (choć zapewniam Cię, że mam co głaskać), przytulam się do Calineczki. Jeden "liz" psim jezorem i łagodna jestem jak baranek...
Cytat:
Napisał nutaD
Początkujący też ma uczucia i rozum
I nikt tego nie kwestionuje. "Starzy" bywalcy pytają tylko: jeśli teksty Bogdy50 są pełne nienawiści i brudów to co powiesz o tekstach znajdujących się np. w koszu (Pyskówki) czy też usuniętych (jeśli zdążysz je przeczytać)?
__________________
  #25  
Nieprzeczytane 01-10-2008, 23:52
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
. Złe emocje nikną przy głaskaniu kota, jeśli kotów za mało (choć zapewniam Cię, że mam co głaskać), przytulam się do Calineczki. Jeden "liz" psim jezorem i łagodna jestem jak baranek...

)?

Ostatku.. dzisiaj rano potrzebowalam z 100 kotow ale nie pomyslalam ze jeden psi liz zalatwi sprawe.. Na szczescie juz kotow tem nie potrzebuje .
Zastosuje sie na nastepny raz. Mam do dyspozycji tylko 2 psie jezyki na razie..
  #26  
Nieprzeczytane 01-10-2008, 23:56
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Bogda50 pisze prawdę, a prawda jest dla wielu niewygodna.
Najlepiej wobec tego zamieść ją pod dywan.Niech będzie miło,
łatwo i przyjemnie.
  #27  
Nieprzeczytane 01-10-2008, 23:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Bogda50 pisze prawdę, a prawda jest dla wielu niewygodna.
Najlepiej wobec tego zamieść ją pod dywan.Niech będzie miło,
łatwo i przyjemnie.

No wlasnie taka jest prawda. Nie lubimy jej, zamykamy oczy na prawde, przechodzimy bokiem. Jednym slowem wszyscy partycypujemy w zbrodni - posrednio lub bezposrednio.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #28  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 00:13
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Prawda często bywa gorzka

ale jest niezbędna, o wielu sprawach nie mielibyśmy zielonego pojęcia. Prawda ostrzega nas przed patologiami, prawda nas uwrażliwia.
  #29  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 00:17
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Jeśli za ścianą sąsiad znęca się nad dzieckiem, bije, molestuje ....a my o tym wiemy , a mimo to milczymy... to jesteśmy współwinni...
A czym się różni ów sąsiad od tak samo postępującego księdza..? Tylko i wyłącznie rodzajem kołnierzyka , który tylko z pozoru jest biały..
  #30  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 00:25
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Cytat:
Napisał bogda50
Jeśli za ścianą sąsiad znęca się nad dzieckiem, bije, molestuje ....a my o tym wiemy , a mimo to milczymy... to jesteśmy współwinni...
A czym się różni ów sąsiad od tak samo postępującego księdza..? Tylko i wyłącznie rodzajem kołnierzyka , który tylko z pozoru jest biały..
No właśnie, ta prawda jest nieładna czyli co? Lepiej nie wiedzieć, nie reagować bo to jest BE?!!!!!!!!!!!!!!!! Choroby też nie są estetyczne więc lepiej unikać chorych potrzebujących naszej pomocy?
  #31  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 00:39
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Czytalam trochę blogów Bogdy50,nie wiem gdzie tam propaguje nienawiść.To w zyciu mamy "przyjemność"doswiadczać takiej nienawisci którą wlasnie opisuje Bogda50.
__________________
  #32  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 00:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
No właśnie, ta prawda jest nieładna czyli co? Lepiej nie wiedzieć, nie reagować bo to jest BE?!!!!!!!!!!!!!!!! Choroby też nie są estetyczne więc lepiej unikać chorych potrzebujących naszej pomocy?

Basiu, o tej prawdzie juz wrony kracza wszedzie.. wiec co w niej jest takiego innego niz w innych strasznych prawdach?
Czy koniecznie musimy maniakalnie tylko o tym?
A co powiecie o strasznej prawdzie dzieci i kobiet w Afryce.. ktore dzieki niektorym , umieraja z glodu i chorb?
Czy czujecie sie winne ze nie zapobiegamy temu?
Czy prawda jest tylko jedna? Ile jest takich tragedii??
  #33  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 00:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Basiu, o tej prawdzie juz wrony kracza wszedzie.. wiec co w niej jest takiego innego niz w innych strasznych prawdach?
Czy koniecznie musimy maniakalnie tylko o tym?
A co powiecie o strasznej prawdzie dzieci i kobiet w Afryce.. ktore dzieki niektorym , umieraja z glodu i chorb?
Czy czujecie sie winne ze nie zapobiegamy temu?
Czy prawda jest tylko jedna? Ile jest takich tragedii??

Tragedie sa wszedzie. Mylisz sie, ze nic sie nie robi w sprawie dzieci i kobiet w Afryce, Azji, ....Europie. Robi sie, tylko to zajmuje duzo czasu i kosztuje mase pieniedzy.
Prawda, ktora porusza Bogda jest "nie typowa" i nie uwazam, ze ludzie, ktorzy o niej mowia, lub odwazaja sie mowic sa maniakami. Zdecydowanie nie.
Czy moge Ci zadac jedno pytanie, Ile razy w zyciu dalas "datek" na biedne dzieci i kobiety afrykanskie?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #34  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 00:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie To też jest prawda

bardzo brzydka prawda o tym nie powinno się mówić?
http://www.dogomania.pl/forum/showth...wa%C5% 82cona
  #35  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 00:54
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Tragedie sa wszedzie. Mylisz sie, ze nic sie nie robi w sprawie dzieci i kobiet w Afryce, Azji, ....Europie. Robi sie, tylko to zajmuje duzo czasu i kosztuje mase pieniedzy.
Prawda, ktora porusza Bogda jest "nie typowa" i nie uwazam, ze ludzie, ktorzy o niej mowia, lub odwazaja sie mowic sa maniakami. Zdecydowanie nie.
Czy moge Ci zadac jedno pytanie, Ile razy w zyciu dalas "datek" na biedne dzieci i kobiety afrykanskie?
Bede musiala jednak wejsc na ten jej blog i poczytac o tej nietypowej prawdzie. Dotychczas wiem tylko o jej wielkim antyklerykalizmie.. uzasadnionym moze mniej wiecej..
Jezeli chodzi o Afryke i sytuacje kobiet i dzieci to nie tylko pieniadze cos moga zdzialac.. Wlasnie o to chodzi ze pieniadze nic nie pomagaja bo bandy uzbrojonych mezczyzn zabieraja pomoc jaka jest tam wysylana przez rozne mniejsze czy wieksze organizacje.. Nie wiem ile razy dawalam skladki na tych biednych ludzi.. Wiem ze teraz juz nie daje nic bo wszystko idzie do kieszeni rabusiow i mordercow..
  #36  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 01:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Bede musiala jednak wejsc na ten jej blog i poczytac o tej nietypowej prawdzie. Dotychczas wiem tylko o jej wielkim antyklerykalizmie.. uzasadnionym moze mniej wiecej..
Jezeli chodzi o Afryke i sytuacje kobiet i dzieci to nie tylko pieniadze cos moga zdzialac.. Wlasnie o to chodzi ze pieniadze nic nie pomagaja bo bandy uzbrojonych mezczyzn zabieraja pomoc jaka jest tam wysylana przez rozne mniejsze czy wieksze organizacje.. Nie wiem ile razy dawalam skladki na tych biednych ludzi.. Wiem ze teraz juz nie daje nic bo wszystko idzie do kieszeni rabusiow i mordercow..
Wiesz, ze mam do Ciebie wiele sympatii i to od dawna. Tym razem pozwole sobie powiedziec, ze sprawy wygladaja troche inaczej. Wlasnie potrzeba pieniedzy na zakup lekow, materialow do szpitalikow (dyspensarii), szkol, zakup jedzenia. Wiesz ode mnie od dawna, ze jeden z moj synow - lekarz pediatra od paru lat zajmuje sie dobrowolnie dziecmi-sierotami afrykanskimi. Kazda wolna chwile spedza w Afryce, buduje, zaklada male unity szpitalne, organizuje szkoly, bije sie o wszystko z wladzami. I co najsmieszniejsze inwestuje WLASNE pieniadze. Takich ludzi jak Toben jest setki w Afryce, ale ich fundusze sa czasami ograniczone. Nie traktuj tego Bron Boze o apel na zbiorke czy skladke - nie potrzebuje, ma wystarczajaco sponsorow Szwajcarskich i Francuskich.

Afryka potrzebuje na pierwszym miejscu - ludzi dobrej woli a pieniadze zawsze sie znajda. Wysylanie pieniedzy na "slepo" jest nierozsadne i niebezpieczne bo wpada do kieszeni zlodzieji. Nalezy wiedziec komo je sie powierza.
Robi sie pozno, zycze Ci dobrej nocy - bo u nas jest noc.

1.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #37  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 08:04
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Ostatku,

Cytat:
Napisał ostatek
Nienawiść - chyba zbyt wielkie słowo na określenie naszych emocji, którym - niestety - dajemy się ponosić. Emocje biorą górę nad logiką, sensowną argumentacją, delikatnością, taktem, wyczuciem... Czasami zastanawiam się czy równie emocjonalnie zachowujemy się w realu?
Brak opanowania niesie różne skutki, niektórzy dostają "bana", inni się obrażają i rezygnują z uczestnictwa w dyskusjach, jeszcze inni piszą mało i niekonkretnie, tak na wszelki wypadek. Zdarza się, że niewinne zdanie odbieramy jako atak na siebie. Może należałoby również spokojniej i rozważniej czytać? Próbować zrozumieć rozmówcę? A wtedy okaże się, że xxx jest sympatycznym Panem ratującym z opresji dzikie zwierzątka; inny xxx fajnym pracownikiem naukowym, posiadajacym olbrzymią wiedzę i uwielbianym przez studentów; jeszcze inny xxx oprócz kilku nieeleganckich postów, pisał mądrze i rozważnie...
To prawda, że niektórzy mają "parcie na szkło" i chcą zaistnieć lub udają innych i ważniejszych niż są... pozwólmy kwitnąć narcyzom, stwórzmy również dla nich grządkę... może na codzień są niezauważani i niedoceniani, forum jest dla nich odskocznią, pokazaniem siebie w lepszym swietle, no i tutaj są ważni, rozkrzyczani, silni...
Wiele razy pisałam o budowaniu mostów. To nudne, wiem, ale powtórzę jeszcze raz - budujmy mosty. Próbujmy się zrozumieć i pouśmiechać do siebie. Niech barierą w dyskusji nie będzie wiara, orientacja polityczna, poziom wykształcenia, itp kryteria... Życie jest tak krótkie, szkoda czasu na "jazgot", złośliwość, gryzienie po kostkach...
Więcej optymizmu i życzliwości wszystkim Forumowiczom a także sobie życzę. I, na Boga, przestańmy wszystkich i wszystko oceniać źle...

nie widzę tego tak optymistycznie. To jest wołanie na puszczy...
Narcyzy kwitną i narcyzią. I jest jazgot, jest napadanie. Jedni są banowani, inni nie.
Jedni próbują rozmawiać pomimo tego. I tacy, którym się nie chce przepychać.
Wątki rozgrzane do czerwoności od emocji - dobra rzecz. Pod warunkiem, że te emocje nie są wyłącznie złe. I nie trafiają w dyskutantów.
  #38  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 08:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ostatku masz rację .A optymizm w pełni uzasadniony.Masz przykład człowieka ,dosyć sekowanego przez różnych ludziów,który pokazał nam oblicze prawdziwe.Człowieka pochylającego się nad ślepą wiewiórką,
Ale trzeba dostrzec między wierszami to coś.

Inna sprawa ,że i wielkie nic ,też się ujawnia między wierszami.
A propo's wiewiórek.Jeśli znajdziecie maluchy -ślepe - pod drzewem,wystarczy przyłożyć je do drzewa.Same się uczepią i popełzną w górę ,na ślepaka.Oczywiście,jeżeli ich matka żyje.
Pozdrowienia.

ps.długo żyję.Słowo nienawiść nie jest mi obce.Ale w stosunku do ludzi,którzy zabijali ,palili i niszczyli.
Nienawiść w odniesieniu do człowieka,którego się nie zna,całkowicie bezinteresowna,ot tak - sztuka dla sztuki,objawiła mi się w internecie.Dopiero.
  #39  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 09:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie No i napisałam w złą godzinę..

Nienawiść.Kwint z esencją znalazłam przed chwilą na swojej poczcie,do której nie zaglądałam od paru dni.

3 listy od Alisi...żałosne i straszne zarazem.
Tajemnica korespondencji ,ha ! Groźby też ?

To jeden maleńki kawałek..Za stwierdznie ze nienawidze Polski daje ci w twarz,od chlopskiej corki ty
,nie wiem kim jesyes,cle zycie bezrobotna dostajesz w pysk.
Lec do ad-mini-sracji,juz raz to zrobilas,teraz tez opublikuj kapusiu ten
list na forum.
Nie ,nie odwazysz sie ,masz ochote ale nie dasz mi tej satysfakcji ,szkoda,


Otóż dałam.I mam pytanie,czy ktoś wie ,jak zablokować skrzynkę przed chorą kobietą ?

Wątek o nienawiści .Bardzo na czasie w naszych czasach.

ps.emigrantka zapowiada krucjatę przeciwko ''pindom'' jak była się uprzejma wyrazić.

ps2.jak kto ciekawy ,to udostępnie te listy.Może jest psychiatra na forum? Co ciekawe,nigdy nie pisałam,że baba Polski nienawidzi.W ogóle nie pisałam o jej uczuciach.Nawet wierszem.

ps.3 .Wynika z korespondencji,że wymieniona wyżej ma wielką chęć ,aby napisać mi dokładnie- kto i co pisał do niej.
A ja już się domyślam.I to będzie jedno wielkie zaskoczenie .Choć nie dla mnie.

Ostatnio edytowane przez Lila : 02-10-2008 o 09:25.
  #40  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 09:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu przed chorą kobieta to nie mam wiedzy czy możesz zablokować skrzynkę. Na pewno możesz ja zablokować dla wszystkich. Poza tym Alisia ma bana na dwa miesiące.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.