menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 09:47
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Nie rozumiem skąd się wziął ten wątek!!!
Temat ten otworzyłam na wątku"Granice tolerancji".
Nie odpowiada mi działanie bez mojej zgody.
Proszę o wyjaśnienie
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #42  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 10:30
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Nutko,

Pewno moderator zrobił z tego oddzielny wątek, uważając, że temat handlu w niedziele nie ma nic wspólnego z tolerancją. Bo rzeczywiście nie ma.
Osobiście uważam, że to fajnie, że sklepy są pootwierane, że działają szpitale, kina, teatry, że jeżdża autobusy i tramwaje, że nie mają wolnego pracownicy pogotowia ratunkowego, strażacy i policja. Że pracownicy radia i telewizji też są na posterunku Można by tak wymieniac i wymieniać...
Dzięki temu, jeśli mam taką potrzebę, mogę sobie kupić świeży chlebek, pooglądać jakiś program, albo włączyć światło, jak jest ciemno
A jak będę chciała, to sobie pojadę do lasu, np. podmiejskim autobusem, nie zamartwiając się, że jego kierowca ma rodzinę i powinien siedzieć z nią w domu...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #43  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 10:48
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Bianko - chodzi o zakaz handlu w niedzielę - i wtedy "granice tolerancji" jak najbardziej. Są kraje, w których rozumowanie jest podobne mojemu.
Jednak nie upieram się, niech tak będzie.Tylko wydaje mi się, że winnam być o tym uprzedzona. Trochę jakby brak szacunku dla nas.
I jeszcze - są służby, które są konieczne - a zorganizowanie sobie zakupów w inny dzień jest przecież możliwe. Niechże ludzie się spotykają: rodzinnie, przyjacielsko w ten dzień niedzielnego odpoczynku.
Strasznie nawaliłam na Twoim profilu - a najgorsze to, że nie potrafię z tego wybrnąć.Przepraszam.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #44  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 11:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie rozumiem o co chodzi nutaDo. Tytuł wątku mówi wyraźnie o zakazie handlu w niedzielę. Nie pierwszy raz i z pewnością nie ostatni moderator bądź adminka tworzy nowy wątek lub scala z już istniejącym.
Cytat:
I jeszcze - są służby, które są konieczne - a zorganizowanie sobie zakupów w inny dzień jest przecież możliwe. Niechże ludzie się spotykają: rodzinnie, przyjacielsko w ten dzień niedzielnego odpoczynku.
Więc jeśli te służby konieczne też chcą zrobić zakupy to pytam się kiedy? Czy ktoś zmusza tych ludzi do zakupów? To nie pochody na 1-go maja w dawnych czasach. No tak rozumiem na kolanka i do kościoła bo do tego jest niedziela
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #45  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 11:22
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Myślę Tadziu, że też...
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #46  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 11:26
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Bianko - chodzi o zakaz handlu w niedzielę - i wtedy "granice tolerancji" jak najbardziej. Są kraje, w których rozumowanie jest podobne mojemu.
Jednak nie upieram się, niech tak będzie.Tylko wydaje mi się, że winnam być o tym uprzedzona. Trochę jakby brak szacunku dla nas.
I jeszcze - są służby, które są konieczne - a zorganizowanie sobie zakupów w inny dzień jest przecież możliwe. Niechże ludzie się spotykają: rodzinnie, przyjacielsko w ten dzień niedzielnego odpoczynku.
Strasznie nawaliłam na Twoim profilu - a najgorsze to, że nie potrafię z tego wybrnąć.Przepraszam.
Takie dzielenie wątków na dwa to na tym forum dość częsta praktyka, więc się nie martw i nie denerwuj Naprawdę nie warto
Co do zakazu handlu w niedzielę, to niech lepiej będzie ten handel, naprawdę...
O profil (mój) też się nie martw, nie masz za co przepraszać, czasami tak się zdarza. Ale jeśli chcesz, to już poprawiam A prezentację będę kontynuować, ale po świętach, bo teraz mam bardzo niewiele czasu, jak to przed Świętami...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #47  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 11:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Danuto a ja myślę, że mamy prawo wyboru. Nie ma musu być w kościele tak jak i nie ma musu robić zakupów też w niedzielę. Gdy nie będzie kupujących ( nie mówię o zwiedzających) to sklepy same się zamkną. Może to też spotkać kościoły?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #48  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 11:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Niechże ludzie się spotykają: rodzinnie, przyjacielsko w ten dzień niedzielnego odpoczynku.
Nuta Do Ci co odpoczywają cały tydzień to muszą odpocząć wreszcie w niedzielę ja ich rozumiem ale część ludzi pracuje i za to pobiera wynagrodzenie za pracę i jest to jego jego jedyne zatrudnienie.Syty głodnego nigdy nie zrozumie.
  #49  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 14:16
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Joasiu.
Coś jednak nie zgadza się z tymi szkołami. Jak ja pamiętam były wykłady w soboty i niedziele na uczelniach i w szkołach. Chodzi o naukę zaoczną. Kilkoro moich znajomych w latach 70-tych ub.w. tak kończyli studia. Szkoły średnie to samo. Jak pamiętam zawsze pracowały pełną parą. Mieszkam po prostu bardzo blisko i wiem co piszę.
.


Moze i masz racje. Ja nie bylam w niedziele na wykladach wiec nie wiem. W poczatku lat 70 ukonczylam moja edukacje i wyszlam za maz.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #50  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 14:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Joasiu
Cytat:
W poczatku lat 70 ukonczylam moja edukacje i wyszlam za maz.
Tu mam podobną historię tylko oczywiście ożeniłem się. Do szkoły chodziłem gdzie była filia AGH stąd wiem o wykładach w soboty i niedziele (wtedy w soboty jeszcze się uczyło). No i koledzy i znajomi też tak studiowali.Dobra kończę bo nie na temat.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #51  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 14:31
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Joasiu.
.
Wracając do pracy sklepów w niedzielę. Ci co spędzają czas na "zwiedzaniu" tych ośrodków kultury robią to i w dni powszednie. Taki mają sposób życia i co im zrobić. Uważam jednak, że zakupy robią ci którzy kiedy indziej nie mogą tego zrobić.

Dodam jeszcze ze te "osrodki kultury" jak sie wyraziles , tu w Usa sa juz od zawsze.. W Europie moda na nie weszla dopiero ok 10 lat temu. Nie dziwie sie wiec ze ludzie sie tymi osrodkami zachlysneli i ze lubia tam spedzac czas.
Ja, tak jak wszyscy, lubie atmosfere spacerowania i ogladania wystaw w okresie przed-swiatecznym.. Ten ruch , odswietne podniecenie.. zapach niesionych choinek.. spiewajace koledy grupki dzieci..
Ale wszystko to niech byloby na dworzu a nie w falszywej bance centrum handlowego ( tu nazywaja je "Mall")

Te centra kradna zycie normalnej ulicy.. Miasta zamieraja w ten sposob.. Ulice robia sie puste i dzikie bo nikt po nich nie chodzi.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #52  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 14:51
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Bodziu,bo niedziela jest podobno dniem odpoczynku.
Czyżbyś o tym nie wiedziala?
Podobno.A dlaczego niedziela jest takim dniem i kto to wymyślił ?
  #53  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 14:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał bodzia333
Podobno.A dlaczego niedziela jest takim dniem i kto to wymyślił ?

Żydzi!!!
  #54  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 14:55
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Przez całe moje dorosłe zycie pracowałam na zmiany,czyli piątek,swiątek i niedzielę,i jakos to nikomu nie przeszkadzało.A teraz nagle to przeszkadza.Niech kazdy zyje jak mu wygodnie,pracuje i oodpoczywa kiedy chce lub kiedy moze.Pozdrawiam cieplutko i obyśmy tylko takie dylematy mieli.))
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #55  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 15:09
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Żydzi!!!
Raczej Rzymianie. Tylko co to ma do polskich sklepów ?
  #56  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 15:18
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Żydzi!!!
Lilu cos ci sie pokickało
U żydów niedziela jest pierwszym dniem tygodnia pracy ..
Jom riszon ...dzien pierwszy tygodnia .
Odpoczywaja , modla sie , w piątek od zachodu słońca.... do zachodu słońca w sobotę ....
Ale tonapewno wiesz
  #57  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 15:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

W judaizmie który jest głównym wyznaniem żydów szabat zaczyna się od zmierzchu w piątek i trwa do zmierzchu w sobotę a bardziej religijni kończą recytacją hawdali.W/g biblii po dniach stworzenia w 7 dniu Bóg odpoczywał .
Niektóre odłamy chrześcijaństwa obchodzą też szabat
  #58  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 15:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Przecież wiem.
Tylko szukam winowajcy.
  #59  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 15:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Fot. TARA TODRAS-WHITEHILL AP
Kilkuset ultraortodoksyjnych żydów protestowało przed nową fabryką Intela w Jerozolimie, aby sprzeciwić się prowadzeniu tam prac w szabat. To drugi taki protest pod zakładami produkującymi podzespoły komputerowe.
W innych wyznaniach nie lepiej
  #60  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 15:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ale za to w niedzielę chcą pracować!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Po przemyśle, handlu, bankach kolej na likwidację publicznej ochrony zdrowia Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 31 21-07-2008 12:34
Zakaz palenia a poprawa stanu zdrowia - komentarze ansty Ogólny 1 26-02-2008 20:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.