menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1041  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 21:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Niech sobie Śniadek popiera kogo chce w święto Józefa robotnika i później też. Niech liczy na to, że jak wybierze jak zamierza, lud robotniczy dozna dobrobytu wszelkiego i los mu się odmieni na lepsze. O swój los on raczej zabiegać nie musi, bo jemu - jako działaczowi - wiedzie się nie najgorzej.
Wolno mu wspierać kogo chce i zawdzięcza to między innymi temu ruchowi oddolnemu, który swoim nazwiskiem firmował Lech, ale Wałęsa.
Nie mam nic do ruchu związkowego ale lepiej by było by działacze związkowi byli opłacani ze składek członków związku a nie z pieniędzy pracodawcy.Tak samo kuriozalna jest ustawa o związkach zawodowych mówiąca że do rejestracji związku potrzeba 10 pracowników nie mówiąc już o pozostałych sprawach związanych z utrzymaniem biura.Zresztą słyszymy o działaczach związkowych z przedsiębiorstw państwowych i z protestami przed ich prywatyzacją bo kończą się dobre posadki dla kolesiów i popieranie nieróbstwa.Ustawa o związkach zawodowych powinna być poprawiona w ramach komisji trójstronnej . Wykorzystywane są związki do rozgrywek partyjnych ze szkodą dla gospodarki Państwa.Prezydent który powinien być mediatorem w zmianach tej ustawy dla dobra kraju a nie popierać złe prawodawstwo .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1042  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 21:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Zapraszam Cię mój drogi adwersażu na mały wypad do mnie.Obiecuję że będziesz wykonywał tylko te obowiązki,które ja wykonuję/słaba kobitka,albo baba wiejska/
i otrzymasz wynagrodzenie takie samo jak my.
Każdy wybiera to co lubi albo ma z tego korzyści, ja teraz wolę emeryturę, ale o ile mieszkasz w kierunku morza (Świnoujście) no to może Cię sprawdzę... jak pojadę nad morze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1043  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 22:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Zapraszam Cię mój drogi adwersażu na mały wypad do mnie.Obiecuję że będziesz wykonywał tylko te obowiązki,które ja wykonuję/słaba kobitka,albo baba wiejska/
i otrzymasz wynagrodzenie takie samo jak my.

Nie odpowiedzialas na pytanie.
Jak bede chcial poszukac zatrudnienia u wiejskich kapitalistow, to znam kilka adresow blizej srodka RP, ale wyznam ci, ze pozostawiam to fachowcom.
Ale piszesz o popgr-owcach.
Jakis czas temu wyczytalem co taki wiejski kapitalista zrobil po kupieniu ziemi po pgr-ze. Z calej stawki zatrudnil ponownie dwie, czy trzy osoby, bo sie nadawaly do pracy. Reszta kradla, chlala i kombinowala jak wyjsc na swoje.
Jesli tak pracowali w stoczniach i gdzies indziej to ....
A z reszta przez ladne kilkanascie lat mialem do czynienia z chloporobotnikiem. Wiec jakies doswiadczenia w tej mierze posiadam
Dalej wiec czekam na odpowiedz na pytanie czy tobie jest teraz lepiej czy gorzej niz bylo?
I czy wczesniej te 70 krow tez trzymalas i reszte czy same rozmnozyly i czy tez w koszyku donosisz cielecine do miasta?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1044  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 22:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Nie mam nic do ruchu związkowego ale lepiej by było by działacze związkowi byli opłacani ze składek członków związku a nie z pieniędzy pracodawcy.Tak samo kuriozalna jest ustawa o związkach zawodowych mówiąca że do rejestracji związku potrzeba 10 pracowników nie mówiąc już o pozostałych sprawach związanych z utrzymaniem biura.Zresztą słyszymy o działaczach związkowych z przedsiębiorstw państwowych i z protestami przed ich prywatyzacją bo kończą się dobre posadki dla kolesiów i popieranie nieróbstwa.Ustawa o związkach zawodowych powinna być poprawiona w ramach komisji trójstronnej . Wykorzystywane są związki do rozgrywek partyjnych ze szkodą dla gospodarki Państwa.Prezydent który powinien być mediatorem w zmianach tej ustawy dla dobra kraju a nie popierać złe prawodawstwo .

Waclawie! Doczekamy? Jest nadzieja, ale niewielka. Przecie zwiazki to glownie koryto dla bonzow typu Guzikiewicz i Sniadek. O innych nawet nie ma co wspominac.
Jedno jest pewne. Im mniej koryt z udzialem panstwa tym lepiej.
Najlepsza kolej w Europie "posiada" zdaje sie z 50 zwiazkow zaw. i kazdy boss ma sie niezle.
Ale ..jaka firma to wytrzyma? Prywatna padlaby na pysk.
Dla mnie to ciekawostka przyrodnicza, ze centrala zwiazkowa popiera partie i jej wodza w ktorej za gospodarke i finanse odpowiadala niejaka GILOWSKA
No! Ale jak bonza zwiazkowy do lidera PiSu mowi per ..JARKU, to dziwic sie nie ma co
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1045  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 22:20
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Każdy wybiera to co lubi albo ma z tego korzyści, ja teraz wolę emeryturę, ale o ile mieszkasz w kierunku morza (Świnoujście) no to może Cię sprawdzę... jak pojadę nad morze
Co prawda mieszkam w kierunku nad morze,ale bardziej na wschód od Świnoujścia-pogranicze pomorskiego i warminsko-mazurskiego.Co do krów i całej reszty możesz sprawdzać.Jeśli chcesz podam Ci mój adres na priv.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1046  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 22:30
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie odpowiedzialas na pytanie.
Jak bede chcial poszukac zatrudnienia u wiejskich kapitalistow, to znam kilka adresow blizej srodka RP, ale wyznam ci, ze pozostawiam to fachowcom.
Ale piszesz o popgr-owcach.
Jakis czas temu wyczytalem co taki wiejski kapitalista zrobil po kupieniu ziemi po pgr-ze. Z calej stawki zatrudnil ponownie dwie, czy trzy osoby, bo sie nadawaly do pracy. Reszta kradla, chlala i kombinowala jak wyjsc na swoje.
Jesli tak pracowali w stoczniach i gdzies indziej to ....
A z reszta przez ladne kilkanascie lat mialem do czynienia z chloporobotnikiem. Wiec jakies doswiadczenia w tej mierze posiadam
Dalej wiec czekam na odpowiedz na pytanie czy tobie jest teraz lepiej czy gorzej niz bylo?
I czy wczesniej te 70 krow tez trzymalas i reszte czy same rozmnozyly i czy tez w koszyku donosisz cielecine do miasta?

Ja nie jestem wiejskim kapitalista.U nas taka ilość bydła to standart.Mieszkamy nad samą Wisłą,tereny podmokłe to i pastwisk mnogo.Jak likwidowali PGR,to były dyrektor przejął całą ziemię i faktycznie zatrudnił tylko trzech/reszta robiła co robiła,ale to nie byli rolnicy i nie myl tych dwóch pojęć/Ja piszę cały czas o rolnikach a nie byłych pracownikach PGR
Nie wiem jak było za czasów komuny na wsi,ponieważ wtedy byłam panią w mieście.Na wsi mieszkam od 1989 r i od tego czasu też rozwijam swoją gospodarkę.Do tej ilości bydła też doszłam własną pracą/nie sprzedaję cieleciny,poniewaz kazde cielę to moja przyszła krowa-rodzicielka i moja żywicielka.
Nigdy nie popierałam i nie popieram czasów komuny,chyba żle rozumiesz moje wpisy.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1047  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 22:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Co prawda mieszkam w kierunku nad morze,ale bardziej na wschód od Świnoujścia-pogranicze pomorskiego i warminsko-mazurskiego.Co do krów i całej reszty możesz sprawdzać.Jeśli chcesz podam Ci mój adres na priv.
No co Ty, przecież żartuję.... ale jak w tamtym kierunku pojadę to Cie zaczepię...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1048  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 22:46
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

A to Polska własnie!

Spójrz na te pola w słońcu błyszczące
w pszenicznym łanie,chlebem pachnące.
W szpalerach lipy pachnące miodem,
Wisłę,co latem daje ochłodę.
Na szachownicę pol zaoranych,
srebrzystym pasem wód,przepasanych.
Tu ptaki-ptakom
Tu drzewom-drzewa
w perlistej rosie wszystko pieśń śpiewa
Jestem z P......a,jestem z Pa......a
to jest mój wiersz i moja wieś i to jest Polska też
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1049  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 22:47
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No co Ty, przecież żartuję.... ale jak w tamtym kierunku pojadę to Cie zaczepię...

Zapraszam,a może ktoś jeszcze jest chętny?
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1050  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 23:40
MarekNik's Avatar
MarekNik MarekNik jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 212
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Nie milcz Starówko kiedy Atenom
pałą ktoś pragnie zburzyć Partenon !
Ten kawałek bym zmienił na:

Nie milcz Starówko kiedy Atenom
Zabrakło kasy
Bo wszystko przeżarli
Te głupie.... Greki...


Ale jak BANKI wszystko ,a nawet więcej przeżarły,to
od razu im miliardy dodrukowali i podarowali bez słowa.
TYLKO DLA LUDZI NIE MA !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1051  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 23:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Tylko zapominasz o jednym:Wielkopolska od wieków stoi rolnictwem,na naszych terenach były tylko PGR,PGRi PGR.
Rolnik był dyskryminowany na kazdym kroku,zakup kawałka ziemi graniczył z cudem i graniczy.
Nie wiem, czy od wieków, tak długo to ja nie żyję, ale PGRy też były, w całej Polsce. I też rolnicy mieli kłopot z zakupem ziemi, jak wszędzie.
Wielkopolska jest pragmatyczna.
Nie przenoście nam przypadkiem stolicy do Poznania!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1052  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 23:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Ja nie jestem wiejskim kapitalista.U nas taka ilość bydła to standart
.

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac, ze nie jestes. Skoro utrzymujesz sie z wlasnego gospodarstwa, ktore nie jest niczym innym jak fabryka miesa i zatrudniasz ludzi, to jestes w innej klasie, niz pracownik ktory tyra przy obrzadku.
Nie rozni sie to w praktyce niczym od wlasciciela firmy produkujacej guziki, czy torebki foliowe.

Cytat:
Nie wiem jak było za czasów komuny na wsi,ponieważ wtedy byłam panią w mieście.Na wsi mieszkam od 1989 r i od tego czasu też rozwijam swoją gospodarkę.Do tej ilości bydła też doszłam własną pracą/nie sprzedaję cieleciny,poniewaz kazde cielę to moja przyszła krowa-rodzicielka i moja żywicielka.
Nigdy nie popierałam i nie popieram czasów komuny,chyba żle rozumiesz moje wpisy.

Czyli zachowujesz sie zgodnie z klasycznymi regulami kapitalizmu
Problem jest w tym, ze to ty jako dama z miasta, a nie ktos zyjacy caly czas na wsi. Nie wiem..np twoj sasiad czy ktos z tych co wybrali sie do stoczni itp.
Skoro Ty moglas, to czemu inni nie mogli? Oto jest pytanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1053  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 23:55
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
A to Polska własnie!
Poczytajcie - nie chcę powielać treści - ale i taka jest też Polska.
http://www.klub.senior.pl/milosc-prz...-...-7143.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1054  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 23:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekNik
Ale jak BANKI wszystko ,a nawet więcej przeżarły,to
od razu im miliardy dodrukowali i podarowali bez słowa.
TYLKO DLA LUDZI NIE MA !

Ty tak na trzezwo, czy po kielichu bzdety produkujesz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1055  
Nieprzeczytane 02-05-2010, 00:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Ale jak BANKI wszystko ,a nawet więcej przeżarły,to
od razu im miliardy dodrukowali i podarowali bez słowa.
TYLKO DLA LUDZI NIE MA !
Odpowiedź z Cytowaniem
Nie zrzucaj winy na banki tylko na Rząd Grecki który stosował wirtualną księgowość.Za to powinno zapłacić społeczeństwo Greckie bo takich nieudolnych przywódców wybrali.Dobrze że żądają kraje unii większych cięć budżetowych.Żyć na kredyt każdy potrafi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1056  
Nieprzeczytane 02-05-2010, 00:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał nadwiślanin
Poczytajcie - nie chcę powielać treści - ale i taka jest też Polska.
http://www.klub.senior.pl/milosc-prz...-...-7143.html

No to masz dwie sciezki tej Polski.
Kobita, ktora po 89-tym sobie -jak pisze- calkiem dobrze radzi na roli i tych co mniej.
A wracajac do przeszlosci, to czy z dzisiejszej perspektywy patrzac robilbys cos inaczej niz Wojtczak?
A jesli tak, to co?
Przypomne ci, ze pracownicy PGR-ow mogli przejmowac ziemie wraz ze wyposazeniem za grosze. Mogli tworzyc spolki producenckie.
Powiem tyle, ze w innym kawalku znam ludzi u ktorych kawalki swini kupowalem. Jeden marud i dziad wsiowy pijaczyna wiecznie niezadowolony dorabiajacy w jakies wiejskiej spoldzielni wtedy z paroma swiniakami i drugi obok. Porzadna gospodarka, zabudowania i czysto wokol. Nie marudzil tylko pilnowal swojego. Nie wykonczyly go kredyty, bo zdazyl splacic, a nie liczyl na umorzenia. Drugi do dzis dziod i labidzaca pijaczyna bimbrem pedzona.
O czym gadamy. I o ktorych? Tych co potrafili liczyc i pracowac i miec zysk z roboty, czy tylko o takich jak ci co dla nich bimbrozja i mamroty to caly smak zywota?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1057  
Nieprzeczytane 02-05-2010, 00:59
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

[quote=pluto37]
Cytat:
Napisał Honoratka
.

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac, ze nie jestes. Skoro utrzymujesz sie z wlasnego gospodarstwa, ktore nie jest niczym innym jak fabryka miesa i zatrudniasz ludzi, to jestes w innej klasie, niz pracownik ktory tyra przy obrzadku.
Nie rozni sie to w praktyce niczym od wlasciciela firmy produkujacej guziki, czy torebki foliowe.



Czyli zachowujesz sie zgodnie z klasycznymi regulami kapitalizmu
Problem jest w tym, ze to ty jako dama z miasta, a nie ktos zyjacy caly czas na wsi. Nie wiem..np twoj sasiad czy ktos z tych co wybrali sie do stoczni itp.
Skoro Ty moglas, to czemu inni nie mogli? Oto jest pytanie.

Jesli chodzi o tyranie przy obrządku,to nie róznimy się niczym z naszym pracownikiem/legalnym/.Różnica polega tylko na tym że ja mam więcej oleju,ale to nie moja wina.Za czasów naszej młodości szkoły były bezpłatne i kazdy mógł się uczyć.
Jako dziecko i podlotek mieszkałam na wsi i dochodziłam do szkoły codziennie 6 km do i 6 km z powrotem,a potem jeszcze praca na roli i przy obrządku,a takze odrabianie lekcji z młodszym rodzeństwem.A mój sąsiad jak był 100 lat za murzynami tak jest nadal i ma pretensje do mnie,ze ja mam coś więcej!
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1058  
Nieprzeczytane 02-05-2010, 01:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka

Jesli chodzi o tyranie przy obrządku,to nie róznimy się niczym z naszym pracownikiem/legalnym/.Różnica polega tylko na tym że ja mam więcej oleju,ale to nie moja wina.Za czasów naszej młodości szkoły były bezpłatne i kazdy mógł się uczyć.
Jako dziecko i podlotek mieszkałam na wsi i dochodziłam do szkoły codziennie 6 km do i 6 km z powrotem,a potem jeszcze praca na roli i przy obrządku,a takze odrabianie lekcji z młodszym rodzeństwem.A mój sąsiad jak był 100 lat za murzynami tak jest nadal i ma pretensje do mnie,ze ja mam coś więcej!

I o tym mowimy. Jedni skorzystali z posiadanego oleju, a inni nie.
A piszesz o jednym pracowniku [czy legalnym, czy nie to akurat informacja mi do niczego nie potrzebna-ja nie z Ziobropodobnych] to jeszcze powiedz dlaczego nie zatrudniasz trzech, czy pieciu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1059  
Nieprzeczytane 02-05-2010, 10:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
o jeszcze powiedz dlaczego nie zatrudniasz trzech, czy pieciu?
Problem jest z opłatami na ZUS gdzie koszty gwałtownie rosną i taniej jest płacić z kieszeni.Też nie możemy powiedzieć że te podatki które są składnikiem płac to zlikwidujmy bo była by to czysta demagogia.Przecież z czegoś trzeba wypłacić emerytury czy renty i utrzymać służbę zdrowia.Dlatego ci co dokładają się do systemu często apelują o dokonanie reform systemu ubezpieczeń społecznych i emerytalnego , ponad podziałami .By myślenie opozycji nie było takie czym gorzej to dla nas lepiej bo szybciej zdobędziemy władzę a myślenie o Państwie i obywatelach schodzi na plan dalszy.To mnie najbardziej wkurza gdy podejmują nieprzemyślane decyzje podyktowane kupieniem elektoratu.Sytuacja Grecji może się zawsze powtórzyć wszędzie, my nie jesteśmy w unii walutowej i nie możemy liczyć na pomoc.U nas kuracja szokowa z obniżeniem standardów życia by była większa.Nasze myślenie że ONI dadzą bo mają , przez ubruttowienie wynagrodzeń wprowadzono przymusową edukację ekonomiczną i dociekliwy wie skąd się bierze emerytura czy renta i ile środków płaci na służbę zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1060  
Nieprzeczytane 02-05-2010, 11:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Gospodarstwo rolne to mini przedsiębiorstwo gdzie ważne są koszty nie ma działu analizy kosztów a na bieżąco się je właściciel koryguje .Nie można sobie pozwolić na ciągłe straty to nie stocznia że z podatków renciści dopłacą z stąd trzeba dostosowywać się do rynku.Nie można zostawić tej produkcji rolnej na żywioł "niewidzialna ręka rynku ,samoregulacja"- UPR i inni z doktrynerskim neoliberalizmem.Państwo musi dokonywać skupów interwencyjnych bo będziemy mieli górki mięsa wieprzowego W jednym roku jest opłacalna wieprzowina wszyscy się rzucają na produkcję a w następnym roku tyle tego jest że nikt nie chce kupić nawet po koszcie produkcji.Z innymi produktami rolnymi podobnie.Honoratka ma rację że ważna jest wiedza ,trzeba czytać książki i wiedzieć czym się karmi czy jaki nawóz dodać aby to wszystko było efektywne i liczyć na bieżąco koszty.Natomiast mając środki myślimy o zatrudnieniu.Pracownicy rolni to też ludzie którzy za niskie wynagrodzenie nie chcą pracować nie mówiąc już o warunkach socjalnych jak mieszkają w gospodarstwie.To nie Polska przedwojenna.Płace podlegają takim samym regułom jak w przemyśle.,Na południu Polski za wynagrodzenie w wysokości średniej emerytury trudno znaleźć pracownika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.