menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #129581  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 13:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
A moze raczej w tym, ze powszechnie wiadomym jest, iż Freud uznawal religie za nerwice natręctw?
A to już jest zaburzenie psychiczne, które się leczy.


[/i]



.


Jest wątek o religiach, większość to nudzi.

Freud poinformował swoich braci w wierze, że uprawiają nerwicę natręctw modląc się do Jahwe,
czy tylko zachował to do wiary, która nie powinna go obchodzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129582  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 13:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Wyglada na zachete wyborcza. Podpowiedz jeszcze, na kogo wg Ciebie powinnismy glosowac.



Chyba nietrudno się domyśleć?

Znów będzie udowadnianie, że większość to mniejszość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129583  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 13:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37


My oczywiście wierzymy ZIOBRZE, że NIE WIEDZIAŁ..


Tak sobie myślę, że to w co WY wierzycie ma on głęboko w tylnej kieszeni spodni.
Nie jego target.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129584  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 13:53
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Senator Borusewicz też latał za granicę z córką . Ale wtopa i tu ciemny lud rechocze radośnie. Szkoda, że intryganci zapomnieli, że senator i marszałek Senatu odbywał oficjalne wizyty na które zapraszano go z małżonką. Pewnie mało kto pamięta kim była małżonka Borusewicza, to Alina Pieńkowska bohaterka strajku w Gdańsku. To że nie żyje i zastępuje ją, zgodnie z protokołem dyplomatycznym, w oficjalnych wizytach córka to pikuś. Dobrze jest opluć Borsuka, ciemny lud i tak nie wie kto to jest. No bo kto z ciemnego ludu widział na żywo borsuka?
"Wskazane przez Kancelarię Senatu loty to były oficjalne wizyty zagraniczne marszałka Senatu, w których zaproszenie obejmowało „marszałka Senatu z małżonką” - tłumaczy „Gazecie Wyborczej” wicemarszałek Borusewicz. - Były to zresztą często rewizyty wobec poprzednich wizyt marszałków Senatu w Warszawie, którzy przyjeżdżali z małżonkami i osobami towarzyszącymi. Moja żona nie żyje, dlatego w niektórych wizytach towarzyszyła mi córka wpisana jako oficjalny członek delegacji zgodnie z regułami lotów HEAD."
http://wyborcza.pl/7,75398,25129886,...marszalek.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129585  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 14:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał hutkow
To,że wszyscy jeździli,latali wiemy ale również wiemy,
że po dobrej zmianie miało tego nie być.
Miała być skromność,honor służba dla kraju,dobrobyt,dostęp
do lekarza,do nauki i do wszystkiego.
„Służba narodowi musi być zawsze ukierunkowana na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego obywatela” - te słowa Jana Pawła II są, jak napisał na Twitterze premier Mateusz ...
Pozdrawiam!!


Dobrze żeś napisał że .....Miała być skromność,honor służba dla kraju,dobrobyt,dostęp
do lekarza,do nauki i do wszystkiego.


i jest takie przykazanie ..... po pierwsze NIE KŁAMAĆ I dlatego MORAWIECKI zaliczył wyroki za ......KŁAMSTWA
a co do służby dla KRAJU, służą doskonały duplikat premiera, duplikat Macierewicza,duplikat Waszczykowskiego, piąte wcielenie min. finansów, quadruplet bossa MSW, duplet marszała sejmu, duplet Szyszka ..... Radziwiłła i nie tylko oni codziennie wykazują że jako całość się nadają do du..pletu, a nawet do try..pletu.
Tylko boss tej wspaniałej zmiany zrządzeniem losu jest solo, a nie w duplecie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129586  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 14:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ale te platfusy mają zmysł do biznesu kałowego.
Najpierw poległy prez. Adamowicz,
teraz Trzaskowski.
Lecą g....do Wisły z szybkością 3 metry sześcienne na sekundę, razem ze złotymi myślami polityków opozycji.

Biedactwa, nie mają już czasu na kampanię, tylko radzą co robić? Już jutro warszawskie kupy będzie łowić Dulkiewicz.

Taki nudny dzień się zapowiadał.

Widzisz Rafau?
Mogłeś teraz być w Brukseli, chadzać po marmurach,
a przyszło ci odławiać g...a.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129587  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 14:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Dobrze żeś napisał że .....Miała być skromność,honor służba dla kraju,dobrobyt,dostęp
do lekarza,do nauki i do wszystkiego.


i jest takie przykazanie ..... po pierwsze NIE KŁAMAĆ I dlatego MORAWIECKI zaliczył wyroki za ......KŁAMSTWA
a co do służby dla KRAJU, służą doskonały duplikat premiera, duplikat Macierewicza,duplikat Waszczykowskiego, piąte wcielenie min. finansów, quadruplet bossa MSW, duplet marszała sejmu, duplet Szyszka ..... Radziwiłła i nie tylko oni codziennie wykazują że jako całość się nadają do du..pletu, a nawet do try..pletu.
Tylko boss tej wspaniałej zmiany zrządzeniem losu jest solo, a nie w duplecie


No tak, ale wygrają, a krasomówcy pójdą do dupletu właśnie.
O ile im szyszynka uchem nie wyskoczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129588  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 14:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
..... Borusewicz. - Były to zresztą często rewizyty wobec poprzednich wizyt marszałków Senatu w Warszawie, którzy przyjeżdżali z małżonkami i osobami towarzyszącymi. Moja żona nie żyje, dlatego w niektórych wizytach towarzyszyła mi córka wpisana jako oficjalny członek delegacji zgodnie z regułami lotów HEAD."
http://wyborcza.pl/7,75398,25129886,...marszalek.html

dlaczego jesteś zdziwiona?
A skąd KARCZEWSKI i jego czynowniki mają to wiedzieć?
mają przekaz dnia i wystarczy.


a że wtopa? Przecie już Rydzyk wyznał szczerze już dawno, że to szambo jest... i od tej pory nic się nie zmieniło. A skoro jest w co się wtapiać, to się wtapiają.

Starożytni mawiali,że ''przyzwyczajenie to druga natura" a tu masz i przyzwyczjenie i naturę w jednym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129589  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 14:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Czy apologeci OszCzerskiej udowadniają już, że Kuchciński powinien oddać pieniądze za loty z rodziną,
natomiast Borusewicz absolutnie nie powinien tego robić?
Pytam bo nie wiem?

Cytat:
12 razy z Borusewiczem leciała córka Kinga m. in. do Chile, Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Grecji, Algierii, Maroka.
Wszystko na nasz koszt!!!

Kiedy zwrot kasy???

Co za obowiązki miał wicemarszałek w Chile, niech mnie ktoś oświeci?
Tam też leciał psy wyprowadzać na spacer?
Co za nienażarty wieprzek.

PS.
Odczytałam w cytacie powyżej.
OszCzerscy ruszyli z obroną. Może pozdrowią brata Michnika przy okazji, bo jest taka akcja w sieci.

ADAM POZDRÓW BRATA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129590  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 14:44
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Senator Borusewicz też latał za granicę z córką . Ale wtopa i tu ciemny lud rechocze radośnie. Szkoda, że intryganci zapomnieli, że senator i marszałek Senatu odbywał oficjalne wizyty na które zapraszano go z małżonką. Pewnie mało kto pamięta kim była małżonka Borusewicza, to Alina Pieńkowska bohaterka strajku w Gdańsku. To że nie żyje i zastępuje ją, zgodnie z protokołem dyplomatycznym, w oficjalnych wizytach córka to pikuś. Dobrze jest opluć Borsuka, ciemny lud i tak nie wie kto to jest. No bo kto z ciemnego ludu widział na żywo borsuka?
"Wskazane przez Kancelarię Senatu loty to były oficjalne wizyty zagraniczne marszałka Senatu, w których zaproszenie obejmowało „marszałka Senatu z małżonką” - tłumaczy „Gazecie Wyborczej” wicemarszałek Borusewicz. - Były to zresztą często rewizyty wobec poprzednich wizyt marszałków Senatu w Warszawie, którzy przyjeżdżali z małżonkami i osobami towarzyszącymi. Moja żona nie żyje, dlatego w niektórych wizytach towarzyszyła mi córka wpisana jako oficjalny członek delegacji zgodnie z regułami lotów HEAD."
http://wyborcza.pl/7,75398,25129886,...marszalek.html
Dla tych pisowskich typów, draństwem nie jest czynienie draństwa, draństwem jest kiedy inni draństwo draństwem nazywają. Bezkręgowce tak mają.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129591  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 14:52
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Wyglada na zachete wyborcza. Podpowiedz jeszcze, na kogo wg Ciebie powinnismy glosowac.

Odpowiedz na to pytanie jest i łatwa i trudna.

Łatwa – bo wystarczy zapoznac się z programem kazdej partii i wybrac zgodnie z wlasnymi preferencjami oraz z wlasnym kodeksem etyczno-moralnym, czyli z wlasna uczciwoscia i przyzwoitoscia ( i tu już beda między nami spore roznice ).
Innymi slowy, trzeba się zastanowic, co akurat dla mnie jest wazne, jakie postulaty danej partii i oczywiscie przemyslec, czy konkretna partia tylko rzuca tymi, które ładnie brzmia, a tak naprawdę już dzisiaj wiemy, ze ona co innego mowi, a co innego w rzeczywistosci robi, więc nie ma co liczyc na ich realizacje.
Trzeba więc wybrac i taka, która wydaje się nam jednoczesnie najbardziej wiarygodna.
I tu trzeba być czujnym, umiec odroznic zwykły populizm, od rzeczywistych intencji i dzialan decydentow partyjnych.

Trudna – bo przynajmniej ja, nie widze na naszej arenie politycznej zadnego ugrupowania spelniającego moje kryteria.

Wybiore więc tę partię, która w swoich zalozeniach ma najwięcej waznych dla mnie postulatow, która jak do tej pory, „wsławiła” się najmniejsza iloscia łamania prawa i Konstytucji, która nie usiłowała nas dzielic i wzajemnie na siebie napuszczac i która ( moim zdaniem) ma autentyczna chec realizowania tego, o czym mowi przed wyborami.


Wiem, wiem…, macie racje – na pewno nie będzie to PiS.




Ps. Te spore roznice miedzy nami dotycza calego zdania przed nawiasem.
.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 28-08-2019 o 14:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129592  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 15:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

To jest sprawa tak osobista, że nikomu nic do tego.

Mnie na przykład, nie obchodzi kto i na kogo głosuje,
kto i w co wierzy,
oraz ile ma kasy / ta ostatnia pozycja powoduje tu u niektórych rumieniec podniecenia/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129593  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 15:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

ZIOBRO GATE ciąg dalszy
CZYLI kolejny męczennik ZIOBROWEGO CHOWU

Cytat:
[Sprawy męża zamieszanej w aferę hejterską w Ministerstwie Sprawiedliwości Emilii Szmydt sędziego Tomasza Szmydta zniknęły ze środowej wokandy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Wcześniej został odwołany z funkcji dyrektora działu prawnego KRS.

Tomasz Szmydt jest rozczarowany postanowieniem prezesa warszawskiego WSA. - Nie ma żadnego dowodu potwierdzającego moją winę, a są konsekwencje są wyciągane jedynie na podstawie informacji prasowych - powiedział w rozmowie z RMF FM.

W środę rano sędzia Szmydt został również odwołany z funkcji dyrektora działu prawnego Krajowej Rady Sądownictwa. O decyzji w tej sprawie poinformował szef KRS Leszek Mazur.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129594  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 15:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Dla tych pisowskich typów, draństwem nie jest czynienie draństwa, draństwem jest kiedy inni draństwo draństwem nazywają. Bezkręgowce tak mają.

Dla typków nadużywających draństwa, receptę znalazł Freud.

Cóż, nie mamy innego środka, by opanować naszą popędliwość, jak tylko inteligencja.

Ba, ale jeśli ktoś jej nie ma?
Tylko popędy zostają?
Może warto zastosować receptę Clintona,
tylko znów trzeba pamiętać o ulubionym Freudzie.

Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej.

Ot i tu smuteczek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129595  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 15:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie



Cytat:
Premier wprowadza stopień ALFA i ALFA-CRP. Co to jest?
Z tej okazji Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu na terenie Polski pierwszego stopnia alarmowego ALFA i ALFA-CRP. Obowiązuje od środy 28 sierpnia od godziny 00:01 do wtorku 3 września do godziny 23:59. Decyzja ma charakter prewencyjny.

TO się chyba nazywa kwarantanna. Obiekt zagrażający zdrowiu obywateli należy izolować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129596  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 15:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

ViceMacierewicz padł .... ale dzielny był

Cytat:
Nowy film Patryka Vegi "Polityka" - przez niego reżyser mógł mieć sprawę w sądzie. Bartłomiej Misiewicz hucznie domagał się bowiem usunięcia z filmu scen z udziałem wzorowanej na nim postaci. Zmienił zdanie.

Według informacji "Gazety Wyborczej", były rzecznik MON na początku sierpnia cofnął wniosek o wstrzymanie dystrybucji filmu Vegi, wycofał też cały pozew. Skąd ta zmiana? Adwokat Zbigniew Krüger, pełnomocnik Misiewicza, w rozmowie z WP mówi krótko: - Nie chcę komentować.

https://wiadomosci.wp.pl/bartlomiej-...8359970887809a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129597  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 15:27
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Dla tych pisowskich typów, draństwem nie jest czynienie draństwa, draństwem jest kiedy inni draństwo draństwem nazywają. Bezkręgowce tak mają.
I tu wylazł bezkręgowiec na stojąco podpisujący cos przy siedzącym Trumpie, ale się odgryzł, zemścił, dno. Ale zaraz przecież Adrian nie ma nic do powiedzenia tylko długopis w rączce. Myślę, że pan Tusk znajdzie w Polsce właściwe miejsce do uczczenia 80 rocznicy wybuchu II WS, czyżby nie zaczęła się na Westerplatte???
"Szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie dostał zaproszenia na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. - Donald Tusk nie jest przywódcą żadnego państwa - tłumaczy Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta."
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...gMHOTaOa4_Kros
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129598  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 15:37
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Czy to ten z tym na wierzchu czy bez tego, bo nie wiem?
"Z racji mojego zawodu jestem uczulony, że różne osoby próbują się "przykleić". Emilia była taką osobą - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Maciej Mitera, rzecznik nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Sędzia zapewnił, że zaangażowana w akcję hejtu wobec sędziów "Emi" nie była zatrudniona w KRS i nie dostawała za swoją działalność pieniędzy. (http://www.tvn24.pl)"
https://www.tvn24.pl/maciej-mitera-n...HPrsb18iNuliJI
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129599  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 15:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
"Szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie dostał zaproszenia na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. - Donald Tusk nie jest przywódcą żadnego państwa - tłumaczy Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta."
]

i prawdę mówi... dlatego na G-7 był TUSK zamiast DUDY, bo wszyscy /łącznie z Trumpem/ wiedzą czyim przywódcą ...DUDA jest
I czemu on w pionie z nimi, a nie na leżąco na stole
No i z Trumpem się Tusk widział dopiero co, to czemu miałby podwójny [+ DUDA] wstyd robić ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129600  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 17:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Jak ja uwielbiam tę ciemną masę,
co się NIGDY PRZENIGDY nie nauczy,
że zanim wpuści szczura, powinna sprawdzić w kilku źródłach,
szczególnie, że jej źródła,
są takie czyste jak Wisła w drodze do Płocka.
Mówiąc językiem zrozumiałym- g...warte.

Jak masie to wytkniesz, jest obrażona i leci na skargę.
KŁAMCY.

Tusk otrzymał zaproszenie, jako były premier, tak jak wszyscy poprzedni prezydenci i szefowie rządu.

Cytat:
BSpychalski
@spychalski_b
W związku z licznymi pytaniami informuję, że zawsze na ważne uroczystości państwowe zapraszamy wszystkich byłych Prezydentów i Premierów.
Tak jest i tym razem - na uroczystości 1.09 do Warszawy zaprosiliśmy wszystkich byłych Prezydentów RP i Premierów RP.

Chyba, że wyście chcieli by rydwan po niego wysłać.
Nie ma sprawy, poproście Dulkiewicz.

https://kultura.trojmiasto.pl/Rydwan...a-n135679.html

Będzie wyglądał jak Ben Hur,
powozić może Giertych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.