menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 21:45
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Praca, czy emerytura, albo praca i emerytura.


Przed chwilą usłyszałem w telewizorni jak poseł Kłopotek informował swoich wyborców, czyli społeczeństwo, że trzeba posłom dać dodatkowe tantiemy, bo jeśli mają oni np. 60 lat, to po zakończeniu kadencji, kto ich zatrudni?
No właśnie panier pośle. Zabierając wcześniejsze emerytury twierdzicie, że można się przekwalifikować, no to co stoi na przeszkodzie posłowi zmienić zawód, skoro inni mogą?
Rozumiem, że zabiera się wcześniejsze emerytury po to, aby mieć z czego dołożyć posłom?
No i w końcu, poseł nie musi narażać się na utratę zatrudnienia i nie być posłem, proste, prawda, panie Kłopotek.

Napiszcie co o tym sądzicie, bo mnie krew jasna zalewa na taką butę poselską.

Mam nadzieję, że znowu nie będę skasowany, na wszelki wypadek skopiowałem swoją wypowiedz.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #2  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 11:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jezeli decydujesz sie sam na wczesniejsza emeryture to licz sie z jej konsekwencjami .
Jezeli podejmujesz prace bedac na emeryturze poznaj w tym zakresie przepisy i je przestrzegaj.
Posel jest takim samym obywatelem jak kazdy inny czlowiek,podlega prawom i obowiazkom,winien przestrzagc je tym bardziej nalezycie i byc wzorem dla innych obywateli,inaczej nie zasluguje na miano posla.
  #3  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 12:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak, oczywiscie- seniorze- tylko prawo musi byc jednakowe dla wszystkich= Poza tym wez pod uwage wysokosc emerytury , czy wczesniejszej emerytury posla i tzw zwyklego smiertelnika
  #4  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 12:18
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jakie wnioski z tego ?
  #5  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 13:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

dac dodatkowe pieniadze wczesniejszym -przymusowym emerytom na przekwalikowanie sie. Zaproponowac panom posłom aby pracowali do 65 roku zycia- jest to praca lekka latwa i przyjemna-dlaczego emerytury od 60 roku zycia.
  #6  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 13:45
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dla poslow moze i praca by sie znalazla (reka reke myje) ale co zrobic z reszta spoleczenstwa w przypadku gdy nawet dla mlodych pracy brakuje ?
Za granica (np.USA,Kanada) tym bardziej starych emigrantow do pracy nie przyjmuja,co najwyzej panie do sprzatania domow Zydoamerykanow w bogatych dzielnicach z pominieciem swiadczen spolecznych i ubezpieczenia.
  #7  
Nieprzeczytane 21-12-2008, 15:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Wcześniejsze emerytury powinny być ograniczone do minimum ,natomiast w tych zawodach gdzie byly by emerytury wcześniejsze powinny obowiązywać wyższe składki emerytalne .Rolnicy powinni płacić składki jak inni pracujący.
  #8  
Nieprzeczytane 21-12-2008, 16:24
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Zgadzam sie co do rolników, mieszkam na wsi i wiem,ze dzis w dobie dopłat unijnych wcale nie jest to najbiedniejsza grupa społeczna, skąd więc te przywileje w ubezpieczeniach jak i w podatkach? Poza tym jestem za ograniczeniem wczesniejszych emerytur , moze wiecej pozostałoby w puli na zwiekszenie tych normalnych?
  #9  
Nieprzeczytane 22-12-2008, 23:32
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zostawcie chlopw na wsi w spokoju,bo bez nich bedziecie padac jak muchy w miescie.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
emerytura a kredyt Anonymous Senior w banku 17 06-06-2022 01:35
emerytura - jaką macie? Anonymous Emerytura, renta, ZUS 20 22-07-2012 16:28
"Godna praca i godna emerytura to godne życie" z centrum Emerytura, renta, ZUS 17 03-09-2008 17:43
Wcześniejsza emerytura arek1945 Emerytura, renta, ZUS 2 05-07-2008 00:58
emerytura ela Emerytura, renta, ZUS 6 23-02-2008 23:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.