menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7161  
Nieprzeczytane 23-06-2018, 11:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

[quote=waclaw46][.......
Cytat:
Ma pretensje Frat ze nie zalicza się do elit ?? Odpowiem : Bo jest po prostu jest głupi i nie spełnia wymogów by być do elit zaliczany.
dzięki BOGU! Że znalazł się na tej ziemi Ateista rozrywkowy Wacek ponoc z Krakowa, co może wszechświatowym osobnikom świecić swymi przebłyskami intelektu. A potem błogosławić pozbywając się proroczego stolca, kto jest głupi i kto może za tegoż Wacka przyzwoleniem być za elita.

Wacku! Przecie Frat delikatnie dawał ci do zrozumienia, że niektórym nadmiar wrazeń wygrzebanych ze śmietnika WP rzuca się na głowę. A ty znowu cuś żeś pokręcił jak na wampira ateizmu rozrywkowego przystało.

My z Fratem wiemy, że dervish ateizmu zdeformowanego nie może być ...głupi. Te wybitne jednostki z racji bezdotykowego elitarnego poczęcia w kategoriach elitarności się nie mieszczą, bo są ponad.
I to wszystko.
Cytat:
Do tego nie chce ujawniać swojego nazwiska , bo wie że może pleść bzdury pod różnymi awatarami.
I tu również Wasza NADELITARNOŚĆ ma rację.

Kiedyś, dawno dawno temu, była tu niejaka PUCHAŁA.
Ględziła i truła jak Piekarska na mękach, mamrała jak stara straganiara po pejsakówce i jakiś świr po dopalaczach.
I co się z nią stało?
Te kretynizmy i bzdety tak tą Puchałę wykończyły, że spłoniła lico wstydem i odeszła w krainę wiecznej szczęśliwości. I ślad po niej zaginął.
Co do dziś nauka wszechświatowa uznaje za niepowetowaną stratę.


Cytat:
Inni jego koledzy nie lepsi. Nie napisałem ??? i znów będę miał posty czy Pluto zalicza się do elit ??? Odpowiadam , nie spełnia kryteriów.
Eeeetam! Wacek! Przyznaj się! Bądź prawowiernym ateistem rozrywkowo-zdegenerowanym i powiedz, że z tymi postami to zalewasz.
Chyba, że sam do siebie piszesz i wysyłasz z wewnętrznej potrzeby.
Co często się zdarza wybitnym jednostkom wyznającym Ateizm rozrywkowy.

My wiemy, że dla takich supermanów jak ty potęga z rozumem nie ma limitu.
I tego ci zazdrościmy.

Wacek!
Focus!!!!
Kochamy cie!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7162  
Nieprzeczytane 23-06-2018, 11:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Pamiętajcie !!! Dziś Noc Świętojańska, noc ognia , wody i miłości.Ta Noc zawiera pamięć minionych wieków i korzeniami sięga prapoczątków naszej kultury.


Kto na sobótce nie będzie. Główka go boleć wciąż będzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7163  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 08:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Podsumowując wymianę postów dotyczących spraw elit ,pretendowania do tego miana piszących posty na tym wątku , jako wzór dla reszty seniorów . Jak ktoś może spełniać kryteria elity kiedy jego posty usuwane są przez moderatorów tego wątku za umieszczane w treści epitety ??Jaki wzór to ma być i dla kogo.?? Przeczytajcie posty na ten temat, stosowana argumentacja i sami wyciągnijcie wnioski. Temat z swojej strony uważam za zamknięty.

Niedziela koniec cyklu filmów ogrody świata które dzięki ARTE TV mogliśmy oglądać tu na forum .Pod każdym filmem jest data dokąd jest wykupiona licencja ,od końca tego miesiąca będą pomału niedostępne , radzę z oglądaniem się pospieszyć.

https://www.arte.tv/pl/videos/066315...elka-brytania/
Park w Blenheim stworzony został przez Capability Browna, jednego z największych brytyjskich architektów krajobrazu XVIII w. Zapoczątkował on nowy styl w ogrodnictwie, inspirowany malarstwem okresu romantyzmu.

https://www.arte.tv/pl/videos/066315...-ninfa-wlochy/
Jean-Philippe Teyssier, architekt krajobrazu, podróżuje po świecie odwiedzając jego najpiękniejsze ogrody. Miejscowość Ninfa, w centralnej części Włoch, przez lata niszczona była przez wojnę domową i malarię. Wieki później, wśród ruin powstał przepiękny ogród i park krajobrazowy w stylu osiemnastowiecznych ogrodów angielskich. W 1999 Washington Post okrzyknął go najpiękniejszym ogrodem na świecie

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy najbardziej znany w Polsce bo obszarowo największy i ciągle rozbudowywany.
https://www.youtube.com/watch?v=X8TFJnU3bJ4
Ogrody Hortulus to raj dla miłośników kwiatów i ogrodów. W części nazwanej Ogrody Tematyczne jest 28 różnych ogrodów. Od klasyki jak ogród japoński po pomysły własne jak romantyczny (wszystkie kwiaty białe) lub pełen głazów Ogród Troli. W drugiej części nazwanej Hortulus Spectabilis najważniejszą atrakcją jest labirynt.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 24-06-2018 o 08:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7164  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 10:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Kościół to najbogatsza firma na świecie, choć handluje towarem, którego nikt nie widział. /Bohumil Hrabal 1914-1997/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7165  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 11:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Pamiętajcie !!! Dziś Noc Świętojańska, noc ognia , wody i miłości.Ta Noc zawiera pamięć minionych wieków i korzeniami sięga prapoczątków naszej kultury.


Kto na sobótce nie będzie. Główka go boleć wciąż będzie.

Wandeczka jako zwykle daje concerto grosso de hipokryto.
Po pierwsze primo, to NOC ŚW. JANA co by nie mówić za patrona ma fundatora KATOLICYZMU.

Co chrzcił.
A po drugie primo, to - jak mówią - jest od SABATU czy SZABASU i jeśli to prawda jest, to znowu jakieś religijne judejskie zwyczaje kultywuje.
A po trzecie primo, to Wandeczka propaguje okolicznościowe orgie, ochlaje i tem podobne a sama nic nie mówi, o tym że je uprawia.
Co jest faryzejstwem, bo co innego namawiać innych do ćwiczenia rui i poróbstwa w alkoholowym widzie, a co innego samemu dawać przykład osobisty. i wprowadzanie propagandy w czyn na własny rachunek.

Amen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7166  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 11:44
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wątły zapowiada utratę obecnej pozycji kościoła "księża będą klękać przed ludźmi prosząc o litość". (fb)
Ja nie jestem litościwa dla oszustów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7167  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 11:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

[quote=waclaw46][
Cytat:
SIZE="3"]Podsumowując wymianę postów dotyczących spraw elit ,pretendowania do tego miana piszących posty na tym wątku , jako wzór dla reszty seniorów .
Wacek! Focus! I spakojno!
Skup się porządnie i odpowiedz KTO tu do jakichś ELIT skrojonych wedle twojego rozmiaru pretenduje???
Wymiana postów nastepuje między mną a Fratem. Bo słowa PRAWD objawionych pod twoim adresem są rzuceniem pereł przed i tyleż byłyby warte.
Co zaś do wzorów dla seniorów reszty, to trudno dociec, bo reszta w zasadzie jest milcząca, a już na 110% nie daje braw za mity i wynurzenia preparowane przez ATEISTĘ rozrywkowo zdeformowanego co bez "jutuba" żyć nie może i WPedii.

Cytat:

Jak ktoś może spełniać kryteria elity kiedy jego posty usuwane są przez moderatorów tego wątku za umieszczane w treści epitety ??Jaki wzór to ma być i dla kogo.??
Wacek!
Ty się spręż w sobie i wrzuć na wsteczny, bo dopiero coś SAM własnoręcznie chlusnął pod cudzym adresem ornamentem pt IDIOTA.
Czym NIKT cię nie obdarzył ze strony tych co do elit wedle twoich kryteriów się nie zaliczają.
Więc ukłoń się i .....PRZEPROŚ!!!!!

Cytat:
Temat z swojej strony uważam za zamknięty.
Jeśli idzie o mnie to ja kierując się miłosierdziem i dobrem społecznym obiecuję, że dla twojego dobra będę czynić dalej swoją powinność, bo zostawienie widowni na pastwę proroka Ateizmu zdeformowanego i rozrywkowego byłoby nieludzkie i szkodliwe.

Amen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7168  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 12:01
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Wątły zapowiada utratę obecnej pozycji kościoła "księża będą klękać przed ludźmi prosząc o litość". (fb)
Ja nie jestem litościwa dla oszustów.

Litości, panie gajowy!
O litości nie ma mowy!

..............

Gajowy był w siódmym niebie.
Okręcił babcię dookoła siebie,
Uściskał się z Czerwonym Kapturkiem,
A wilka związał bardzo mocnym sznurkiem
I zawiózł od razu prosto do Warszawy.


[Jan Brzechwa]
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7169  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 12:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Zapomniałem zaprosić na godzinę 18.00 na Stację Ateizm .Na żywo.Niedziela 18.00 https://www.youtube.com/channel/UCf-...xxHCQrroBQH9pQ

Ci co czytają tenn wątek mają przekrój społeczny naszego społeczeństwa od ględzących seniorów w większości monotematycznie i powtarzających w kółko zapisane na kartce frazy i to jest koloryt tego wątku. Ale spełniają oni pożyteczną rolę przecinka , by wątek nie był monologiem jak słusznie stwierdziła w jednym z postów Lila.

A przy nadarzającej się okazji przybliżę osobę która może być wzorcem dla wielu seniorów i ich wnuków , bo miał osiągnięcia w pracy zawodowej , jako kardiochirurg oraz społecznej jako Minister Zdrowia . Mało znana sprawa z jego działalności to zweryfikowanie procedur medycznych , następny etap który miał być to ich wycena , co było by fundamentem reformy polegającej na zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia.

Jaki był jego światopogląd ?? Bo następcy rozwiązania szukali przez zatrudnianie kapelanów w szpitalach , a jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli i egzorcystów na etacie.

W sieci znalazłem wywiad który udzielił dziennikarce z Dziennika , Zbigniew Religa pod koniec swojego życia kiedy miał już kłopoty z swoim zdrowiem i zdiagnozowanym rakiem .Religa powiedział : Trzeba być człowiekiem, który ma na ten temat przemyślenia. Moje przemyślenia są proste: nie ma człowieka, który by nie umarł. Łącznie z papieżem. Skoro jest to nieodwołalne i nieodwracalne, to nie ma się czego bać. Każdy musi umrzeć, panie też. Dla mnie śmierć jest niczym, śmierć jest snem. Tłumaczę to sobie jeszcze tak: miałem ukochane miejsce w świecie - Wyspy Zielonego Przylądka. Ukochane było dawno temu, kiedy nie było tam tych wszystkich hoteli, tłumu turystów, hucznych imprez, a ja mogłem łowić ryby. Ale mnie na tych Wyspach nie ma. Nie żyję tam, nie żyję i już. To samo dotyczy innych miejsc na świecie. I naturalną koleją rzeczy kiedyś nie będzie mnie też tu. - Nie. Obserwacja życia i doświadczenie lekarskie utwierdzają mnie, że Boga nie ma. Jeżeli nawet widziałem rzeczy, których nie potrafię wytłumaczyć, to nie wierzę, by stała za nimi siła wyższa. Przyjmuję po prostu, że brak wytłumaczenia musi wynikać z mojej niepełnej wiedzy
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7170  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 12:29
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wacławie, gdybyś mógł przenieść tu na ten watek cały wywiad dr. Z. Religi. Wspaniały człowiek, wspaniały lekarz. Być może Z.Religa przekonałby tych wszystkich wierzących w niedorzeczności, a nic nie wiedzących o rzeczywistości. Ten wywiad jest na mojej osi FB.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7171  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 12:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

[quote=waclaw46][size="3"]
Cytat:
Zapomniałem
Wacek! Nie martw się. To staruszkom się zdarza i nawet to zjawisko ma swoją nazwę.
Cytat:
Ci co czytają tenn wątek mają przekrój społeczny naszego społeczeństwa od ględzących seniorów w większości monotematycznie i powtarzających w kółko zapisane na kartce frazy i to jest koloryt tego wątku.
Wacek!To dobrze, że piszesz na kartce frazy, bo inaczej skąd byś wiedział jaki dziś dzień? I jakie kazanie ściągnąć z netu.?
A co do przekroju społecznego to za cały przekrój wystaczą dwa wycinki. Jeden tropiący nieprawości klerykałów zawodowych a drugi wycinek to prorok ateizmu-rozrywkowego z zdegenerowanej odmianie.
I starczy.

A co do Religi to żaden BÓG nie kazał mu chlać, czy nikotynizować się a przy tym opowiadać, że to raka nie powoduje.
A na koniec pod krzyżem lec w towarzystwie wielebnego.
i jak dotąd nie dał znaku, że Najwyższego Absolutu brak.


Cytat:
Przyjmuję po prostu, że brak wytłumaczenia musi wynikać z mojej niepełnej wiedzy

Widzisz Wacek!!!! Niby chłop wątpił, ale ....... nie do końca.
To jak z tobą.
Rodzina porządna, chrześcijańska ochrzciła cię jak PAN przykazał, skomunizowała, a może nawet bierzmowała itd., a ty się zaparłeś jak niewierny Tomasz.

A jak ci ta z kosiarką przed oczyma stanie, to odszczekasz, bo kocioł z Sobecką i podobną Pawłowicz czeka.
A tam letko nie będzie.
Rydzyk ci nie odpuści.

I ja za te KRASNOLUDKI i MARYSIĘ.

Amen!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7172  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 13:02
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Religia jest jak świetlik, aby świecić potrzebuje ciemnoty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7173  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 13:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No to jako blondynka wszech czasów
nic nie kumam.
Kto w końcu jest elitą?
Tylko Wacio i Wandeczka?
A my to tylko podnóżki pod szlachetne ich bamboszki?



Jak mi smutno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7174  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 14:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Religia jest jak świetlik, aby świecić potrzebuje ciemnoty.

Faktycznie!
Poświecił w Pisowskim widzie
zapalił, kielicha zaliczył.

I zgasł. Szybko.

Jak to ze świtlikiem bywa.
Kiedy świetlik nadużywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7175  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 14:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
[i]Litości, panie gajowy!
O litości nie ma mowy!

Fracie!
Idąc tem tropem i podrzuconem pomysłem egzorcyzmu, to po drobnej modernizacji rzecz dałoby się zastosować przy rekultywacji funkcjonariuszy ateizmu rozrywkowo zdeformowanych.

Mogłoby odbywać się to mniej-więcej w ten sposób, że bojowy oddział egzorcystów usalcesonowionych takiego ateista trafionego deformacją po osznurowaniu na baleron traktowałoby delikwenta w naczyniu z wodą święconą oraz bojowym kropidłem w celach edukacyjnych. W oparach mirry i innych kadzideł. I złote kielichy niechaj mu świecą ...jak świetliki.

I ..... kaszanka w ilościach dowolnych rano w południe i wieczorową porą.
A to wszystko przy radosnych dźwiękach DZWONU ZYGMUNTA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7176  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 14:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Lilu na tym wątku nie ma elit i nikt do tego miana nie może pretendować.Zażartowałaś sobie i widzisz jakie emocje to wywołało a niektórzy poczuli się że jedną nogą już w tej grupie się znajdują bo potrafią sklecić dwa zdania i do tego nie na temat.
Elita jako grupa przewodząca stanowiąca wzór dla reszty społeczeństwa ,kierująca jego życiem i wpływająca na kierunek jego rozwoju.

Nikt nie spełnia warunków z piszących na Ateista... Nikt przecież z seniorów nie przyznaje się że należy do jakiejś partii władzy czy partii opozycyjnej poza mną .Jak może mieć wpływ na nasze życie ktoś siedzący w domu klepiący w klawiaturę i myśleć że jego " mundrości " ktoś będzie czytał.
Zamieszczałem wysłuchania w Sejmie ale czy uważasz że ktoś z seniorów w tym wziął udział?? Też na naszym forum nie ma też działaczy gospodarczych znanych firm w Polsce. Pojedyncze kioski ruchu i budki z warzywami się nie liczą .

A co do wiedzy to samo życie weryfikuje tych co im się zdaje że wszystko już wiedzą a potem okazuje się że mają braki w wiedzy z szkoły podstawowej. Ilość cytowań w prasie światowej świadczy o pozycji naukowca.Na razie na czele Polaków jest prof.Grzegorz Kołodko ekonomista.

Lilu zacznij działać społecznie poznasz ludzi na różnych szczeblach władzy posłów senatorów znaczących naukowców uczestniczyć będziesz w różnego rodzaju galach otwarciach . My seniorzy będziemy będziemy mogli pochwalić się że znamy ciebie. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7177  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 17:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Krótki fragment; Wywiad Gazeta .Pl; prof. Tadeusz Bartoś (były dominikanin, filozof, religioznawca ) - Polski katolicyzm atakuje każdego, kto jest inny, na ustach mając miłość i miłosierdzie. Celem jest posłuch, najlepiej bezwzględny, możliwie licznej rzeszy obywateli - uważa filozof.
- Panie profesorze, nie ma pan wrażenia, że indoktrynacja Kościoła staje się powoli nieznośna.
Kościół katolicki w swej głębokiej strukturze ma charakter wykluczający .Mówi " Tylko nasza religia jest prawdziwa, inne są fałszywe i nie dają zbawienia. Bez nas - wieczne potępienie." Katolicyzm w swej historii z reguły był nietolerancyjny, odrzucał inne religie.Pech chciał, że w IV wieku w Cesarstwie Rzymskim chrześcijaństwo stało się religią państwową. W ciągu dwóch wieków wyeliminowano wszystkie tradycyjne kulty, szkoły filozoficzne, poprzez zakazy , niszczenie świątyń i zabójstwa. Kościół w całej swej historii nastawiony był na poszerzenie wpływów. Eufemistycznie nazywa się dziś to ewangelizacją."
Wywiad jest długi i dotyczy głównie polityki opanowania przez kościół dzisiejszego szkolnictwa w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7178  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 18:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nie jest patriotą ten, kto świadomie popiera okupację narodu. Nie ma znaczenie , kto jest okupantem. W historii naszego narodu wielu było zaborców i okupantów. Od tysiąca lat nieustająco zniewala nas państwo Watykan.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7179  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 18:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Nie jest patriotą ten, kto świadomie popiera okupację narodu. Nie ma znaczenie , kto jest okupantem. W historii naszego narodu wielu było zaborców i okupantów. Od tysiąca lat nieustająco zniewala nas państwo Watykan.


Właściwe to chyba trzeba byłoby Wandeczkę na jakieś szkolenie na poziomie podstawówki wysłać.

Nie wiem gdzie ta bidna kobita jakąś wiedzę pobierała, bo źródła historyczne pisane w kilku językach głoszą, że Słowianie okupantów sami ze się na własne terytoria ściągnęli.
Może Wacek wie...

I ze Wschodu i z Rzymu via Czechy na polskie i ruskie ziemie... plus Balkany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7180  
Nieprzeczytane 24-06-2018, 18:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Wankaborze ciekawe to co piszesz przeczytałem Prof. Tadeusz Bartoś: Polski katolicyzm atakuje każdego, kto jest inny, na ustach mając miłość i miłosierdzie
Więcej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1...je-kazdego-kto.

Obirek zwracał uwagę na wcześniejsze pontyfikaty papieży
JanaXXIII i próbę otwarcia się kościoła Katolickiegio na inne religie .Zdobycze II Soboru Watykańskiego zostały zaprzepaszczone przez pontyfikaty Wojtyły i Josepha ratzingera .Obecnie w Polsce to ortodoksi związani z Radienm Maryja i Częstochową są zwolennikami tego skansenu Polsko - Bawarskiego.
Stawianie jako dogmatu : Tylko nasza religia jest prawdziwa ,inne są fałszywe nie dają zbawienia , nie umożliwia wzajemne zbliżenie religii chrześcijańskich a tylko antagonizuje i coraz bardziej polaryzuje stanowiska uniemożliwiając zbliżenie , tu ma rację T.Bartosik. Nie widzą nasi hierarchowie w Polsce że dominującą religią chrześcijańską na świecie stają się ruchy zielonoświątkowe a w dobie internetu nie jest możliwe ukrywanie postępujących zmian .
Partia .Nowoczesna w wewnętrznych sondażach jest za wycofaniem się z konkordatu i jesteśmy za świecką szkołą , tym też różnimy się od Platformy Obywatelskiej próbująca z kościołem coś ugrać..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.