menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7961  
Nieprzeczytane 02-10-2018, 10:31
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wacławie! pamiętam i przestrzegam nauki mojej babci m.in." mądry ustępuje głupszemu".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7962  
Nieprzeczytane 02-10-2018, 10:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
pluto napisał -Już wiesz, że ...NIE JESTEŚ SAM. mamy nadzieję, że zapamiętasz
Było ta wiadome 3,6-3,7 miliarda lat temu kiedy żył pierwszy przodek organizmów żywych. Zapamiętaj, pierwsze związki organiczne najprawdopodobniej powstały w kominach hydrotermalnych znajdujących się w oceanach a cykl płciowy związany z mejozą powstał u jednokomórkowych organizmów posiadających jądro.
Ziemia z dysku protoplanetarnego 4,5 miliarda lat temu.W przypadku chondrytów węglistych, takich jak meteoryt Allende , uzyskany wiek odpowiada początkowi historii naszej planety-wartość ta wynosi 4 560 000 000 lat. Taka ciekawostka.

Teraz już wiesz że Księga Rodzaju to taka metafora językowa środek stylistyczny w którym wyrazy zestawione ze sobą przekazują treści które obecnie co innego znaczą.
"Robić komuś wodę z mózgu" słownik frazeologiczny tam znajdziesz pluto wyjaśnienie lub w książkach do języka polskiego z gimnazjum.

Wreszcie doczekaliśmy się że Wikipedia podała Listę laureatów Nagrody Nobla związanych z Polską https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_..._z_Polsk%C4%85 jest ich sporo ,warto sobie ich sylwetki przybliżyć bo coś zrobili dla ludzkości , by nam żyło się lepiej . Na świecie znani w Polsce nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7963  
Nieprzeczytane 02-10-2018, 15:46
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Przemysław Wiszniewski -post "Kler jest nagi" (Fb) Post długi (napiszę fragment).
Kościół hołduje patologii. Wiemy, że kościół wszedł w przymierze z władzą świecką pustosząc nasz życie publiczne i dewastując porządek ustrojowy. Kościół nie przeciwstawia się wcale, a być może nawet popiera przekształcenie ustroju państwa z demokratycznego na faszystowski. Oskarżamy Kościół o to, że niszczy nie tylko życie indywidualne ale i obraca w perzynę ojczyznę i jej cały dorobek.

"Kler" Smarzowskiego jest wołaniem o opamiętanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7964  
Nieprzeczytane 02-10-2018, 15:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Było ta wiadome 3,6-3,7 miliarda lat temu kiedy żył pierwszy przodek organizmów żywych.
czy jest na sali....lekarz???
Cytat:
... pierwsze związki organiczne najprawdopodobniej powstały w kominach hydrotermalnych znajdujących się w oceanach a cykl płciowy związany z mejozą powstał u jednokomórkowych organizmów posiadających jądro.
to kto ci bronił wyjść z tego komina. Miałbyś i komórkę i jądra, a tak .... zero,czyli null.
I materiału na zrobienie ci wody brak.
meduza też tak ma i żyje.
Jak poszukasz na jutubie to znajdziesz informację na miarę Nobla że wody z NICZEGO nawet sam PAN BÓG nie da rady zrobić.
Nawet BIG DICK musiał być z czegoś
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7965  
Nieprzeczytane 02-10-2018, 18:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
czy jest na sali....lekarz???
Przejdź się do dyżurki lekarsko-pielęgniarskiej a nie szukaj na sali.
Cytat:
wody z NICZEGO nawet sam PAN BÓG nie da rady zrobić
Bo to jest to Pan Bóg Polski , nie douczony Rzymskokatolicki pewnie z Częstochowy , zmień na Protestanckiego , Zielonoświątkowego , ten potrafi.

Arthur Ashkin, Gerard Mourou i Donna Strickland są tegorocznymi laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki - ogłosił we wtorek w Sztokholmie Komitet Noblowski. Badaczy doceniono za przełomowe wynalazki z zakresu fizyki laserów.

Arthur Ashkin (USA) otrzyma połowę kwoty 9 mln koron szwedzkich (ok. 871 tys. euro). Drugą połową podzielą się Gerard Mourou (Francja, USA) i Donna Strickland (Kanada).

Wreszcie się coś więcej możesz się dowiedzieć a nie tylko https://adonai.pl/modlitwy/ Modlitwy-Nie trzeba wielu słów aby Mi się przypodobać - wystarczy, że Mnie bardzo kochasz.Mów do Mnie, jak gdybyś rozmawiał ze swoim przyjacielem...ha,ha,ha.
Odebrałeś Pluto wyjątkowy ebook o świętym Michale Archaniele?? Pospiesz się ilość ograniczona.
pozdrawiam , do jutra
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7966  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 09:40
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ks. Stanisław Walczak (Fb-03.10.2018)
"Ciemnota prawdy" (fragment postu)
"Zerwanie z regułami praworządności, oparte na pogwałceniu Konstytucji odbyło się w atmosferze ciężkiego grzechu i przestępstwa - od strony Dekalogu kłamstwa i oszustwa, od strony prawa - kryminalne pomówienia w stosunku do sędziów.
...Tzw. katolicy konserwatywni są narzędziem w rękach Kościoła Kłamstwa, który posługuje się zarówno biskupami jak i kapłanami, by w rzekomej "obronie prawd obiektywnych " pychą i nienawiścią zniszczyć Kościół Jezusa Chrystusa....
To właśnie owi konserwatyści, a raczej zacofani i ślepi uczynili dzisiaj z Kościoła ot, taką sobie chuligańską partię pseudo-polityczną. Poddali się "władcy tego świata" by ratując własne siedzenia, zniszczyć wszelkie dobro, a szczególnie miłość i wolność, którą Bóg obdarzył człowieka....

Ci, którzy trwają w popieraniu kłamstwa i oszczerstwa, obojętnie czy są biskupami, czy dyrektorami, czy proboszczami, niech wiedzą, ze Bóg istnieje, że kiedyś staną przed Sędzią, a ich zamysły i czyny ujrzy cały świat."

ps. Trudno nam będzie wprowadzić Polskę na drogę prawdy i sprawiedliwości, skoro na każdym kroku spotykamy ludzi opętanych głupotą, kłamstwem i nienawiścią.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 04-10-2018 o 10:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7967  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 10:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Dzisiaj nietypowo o Attti Howell i artykułem Adama Piore w Scientyfic American w edycji polskiej Swiat Nauki Nr 9.Opis dotyczy lekcji biologi a konkretniej ewolucji w Baconton Coommunity Charter Schoolw południoweo zachodniej Georgii i jest to XXI wiek.

Nauka to nie system wierzeń -powiedziała -Nauka to zbiór przersłaneki faktów i wynikających z nich wniosków.Nie morzna wierzyć w ewolucję bo nauka nie opiera się na wierze.

Systemem wierzeń jest religia- ciągneła- Wierzę w Boga ,ufam Bogu , moja wiara nie wymaga, by rozpalał przede mną krzew gorejący.Ale nauka wymaga " dowodów ".

Baconton to niewielka mieścina w której mieszka 850 mieszkańców należących do Kościoła Baptystów których to wiara opiera się na ścisłym przestrzeganiu Słowa Bożego.Ludzie tam mieszkający zajmują się uprawą orzeszków ziemnych a po południu oglądają programy TV . Co innego Pastor a co innego Szkola podobne problemy mają wierzący w małych skupiskach gdzie ostracyzm środowiska jest widoczny a wierzeniem i nietolerancją można spotkać się na każdym kroku.

Nauczyciel musi przekonać uczniów że mogą jej słów na temat ewolucji słuchać bez lęku , nie odrzucając przy tym wiary , która stanowi ich kulturową tożsamość , że wbrew temu , co głosi każdej niedzieli wielu pastorów - nie muszą wybierać pomiędzy Bogiem a nauką.

Wszędzie jest podobna sytuacja , jeżeli chodzi o ludzi wychowanych w małych środowiskach czy znacznie zindoktryzowanych religijnie , przez małą ich aktywność spowodowaną ich poziomem życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7968  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 11:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Kościół to najbogatsza firma na świecie, choć handluje towarem, którego nikt nigdy nie widział.
ps. Głupi wszystko kupi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7969  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 12:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Zły, wściekły

Cytat:
Napisał waclaw46
[size="3"] Przejdź się do dyżurki lekarsko-pielęgniarskiej a nie szukaj na sali. Bo to jest to Pan Bóg Polski , nie douczony Rzymskokatolicki pewnie z Częstochowy , zmień na Protestanckiego , Zielonoświątkowego , ten potrafi.
]

Waciu!
Się skup tera!! I weź leki.

Czem by cię nie nasączyły święte księgi i święci pańscy, to i tak podstawowym faktem pozostaje ten, który wskazuje, że NIKT ci wody [H2O] z MÓZGU nie zrobi.
Co zostało naukowo udowodnione.


Albowiem prawa fizyki mówią, że nie da się NIC przerobić na H2O

Nawet jak miałaby to być H2O święcona do produkcji ateistów zdeformowanych przez kontakt z biskupem/pastorem/rabinem czy innym mułłem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7970  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 12:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor

Ci, którzy trwają w popieraniu kłamstwa i oszczerstwa, obojętnie czy są biskupami, czy dyrektorami, czy proboszczami, niech wiedzą, ze Bóg istnieje, że kiedyś staną przed Sędzią, a ich zamysły i czyny ujrzy cały świat.

ps. Trudno nam będzie wprowadzić Polskę na drogę prawdy i sprawiedliwości, skoro na każdym kroku spotykamy ludzi opętanych głupotą, kłamstwem i nienawiścią.


To ja już nic nie rozumiem o co chodzi Wandeczce?
Czyli Bóg istnieje?

Liczę na Wacława, że mi to wytłumaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7971  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 13:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Pluto napisał-Albowiem prawa fizyki mówią, że nie da się NIC przerobić na H2O
Temat cię przerasta , poczytaj sobie o nukleosyntezie w gwiazdach , związkach chemicznych ,synonimach w języku i metaforach.

Tu znajdziesz inspiracje Pluto coś dla ciebie , otumanionych wiarą ludzi https://adonai.pl/modlitwy/ po bełkotaj sobie Litania dziękczynna do Matki Boskiej Częstochowskiej ,Gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki (Mt 6,6) ,może coś napiszesz wreszcie mądrzejszego .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7972  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 14:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[size="3"] .........]

Waciu!!!

No!!! Nie da się!!!

chyba, że ..... przeszczep!
O ile się przyjmie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7973  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 14:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -Czyli Bóg istnieje?
Lilu na tak zadane pytanie odpowiem , nie wiem. Nikt dotąd nie podał wiarygodnych dowodów że Bóg istnieje.!

Bóg jako pojęcie jest trudne do opisu bo tak naprawdę to każdy z nas ma inne wyobrażenie i różnie może zdefiniować to słowo.Na pojęcie Boga ma wpływ rozwój cywilizacyjny i poziom wiedzy w dziedzinach w których się tym rozwojem osobiście interesujemy.

Nie ma znaczenia dla nikogo wiara/nie wiara w Boga póki nie zaczynamy innym narzucać swoich poglądów wynikających z liturgii .To pośrednicy pomiędzy człowiekiem a Bogiem wprowadzili dogmaty i wymagali by kasta kapłańska miała większe prawa niż ci którzy do tej kasty nie należeli.Absurd ten jako anachronizm mamy do dzisiaj w systemie kastowym Indii , III RP poseł/ksiądz ,obywatel.

Próby narzucania swoich poglądów innym i do tego kazanie sobie za ich szerzenie sobie płacić ,skutkują niepotrzebnie powstaniem antagonizujących z sobą stron zwolenników i przeciwników. Dla mnie wiara jest mi do niczego nie potrzebna ale istnieją ludzie którzy jej potrzebują. Bycie ateistą to nie tylko bycie w grupie ludzi myślących inaczej ale proces którym stajemy się "oświeceni" jak w Buddyzmie , jest to nasza wiedza z różnych dziedzin nauki.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 03-10-2018 o 14:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7974  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 19:09
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Nobel za wykorzystanie zasad ewolucji. Laureatem jest w 1/2 pani , a 1/2 udziału w sukcesie podzielona jest na dwóch panów. Brawo umysł ludzki. Brawo My.
https://www.crazynauka.pl/nobel-2018...korzysc-ludzi/
Apropos, jak tam z ewolucją w religijnych kręgach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7975  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 19:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Na Nobla dla prof. Gerarda Mourou czekaliśmy od lat – powiedział PAP prof. Henryk Fiedorowicz z WAT. Dodał, że z inicjatywy noblisty powstaje międzynarodowa infrastruktura naukowa, która pozwoli również Polakom prowadzić badania oparte na ultraszybkich laserach o wielkiej mocy.
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnos...my-od-lat.html

WAT reprezentowała Polskę w międzynarodowym konsorcjum przygotowującym projekt budowy ELI. Konsorcjum ELI Polska grupuje jednostki, instytuty, uczelnie, zainteresowane uczestnictwem w tym projekcie - to pozwoli również Polakom prowadzić badania oparte na metodzie wymyślonej przez noblistów.

„Prof. Moreau pełni rolę +apostoła+ inwestycji na poziomie prawie miliarda euro” – powiedział rozmówca PAP.

Arthur Ashkin, Gerard Mourou i Donna Strickland są tegorocznymi laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki - ogłosił we wtorek w Sztokholmie Komitet Noblowski. Badaczy doceniono za przełomowe wynalazki z zakresu fizyki llaserów.


Środa , laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie chemii - ogłosił w Sztokholmie Komitet Noblowski.

Frances H. Arnold otrzymała nagrodę za "sterowaną ewolucję enzymów". Enzymy produkowane poprzez "sterowaną ewolucję" są używane do produkcji m.in. leków i biopaliw.

George P. Smith i Gregory P. Winter zdobyli ją za rozwój metody, w której bakteriofagi - wirusy infekujące bakterie - są wykorzystywane do produkcji nowych protein.
http://wyborcza.pl/7,75400,23998521,...udzmi-kim.html

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 03-10-2018 o 19:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7976  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 21:39
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu na tak zadane pytanie odpowiem , nie wiem. Nikt dotąd nie podał wiarygodnych dowodów że Bóg istnieje.!


Wacławie! zaskoczyłeś mnie tą odpowiedzią. Nie wiesz czy Bóg istnieje? Ja wiem . Ludzie wymyślili ponad 4000 bogów i każdy był albo jest prawdziwy.; anioły, diabły też są prawdziwe.
Mnie najbardziej podoba się bogini Atena - kobieta , mądra i dzielna. A to wszystko, to taka fatamorgana w umysłach ludzkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7977  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 10:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Wankaborze Napisałem Nikt dotąd nie podał wiarygodnych dowodów że Bóg istnieje.! by nie wpadać w logiczną pułapkę i udowadniać że Bóg istnieje czy nie istnieje . Najlepiej odpowiedzieć nie wiem , bo zawsze na stwierdzającym ciąży ciężar dowodu.Taka pułapka logiczna napisana przez Lilę zamierzona lub nie zamierzona . Nie mas możliwości udowodnienia istnienia/nieistnienia Boga ,temat ten od ponad 2000 lat jest tematem sporów i jałowych dyskusji .Dla ateistów Bóg nie istnieje to nie jest to temat do dyskusji bo jeżeli czegoś nie ma to o czym mamy dyskutować .

Religie a w nich Bóg/Bogowie to produkt kulturowy stworzony przez ludzi , dla ludzi potrzebny był ludziom na pewnym poziomie rozwoju . Postęp cywilizacyjny postępuje nierównomiernie stąd wierzenia dalej istnieją i mają swoich zwolenników. Problemem są religie które w swoich założeniach mają ewangelizacje bo to rodzi konflikty na świecie "pomiędzy sąsiadami", kiedy w dobie globalizacji staliśmy się jedną globalną wioską.

Wankaborze takie odpowiedzi to wynik przemyśleń po ukończonym kursie Filozofia Religii /Celem kursu jest wskazanie choć kilku punktów orientacyjnych, pozwalających odnaleźć się we współczesnej debacie filozoficznej na temat religii./,Elementy religioznawstwa /Celem kursu jest pokazanie specyfiki religioznawczego podejścia (głównie na planie historycznym) oraz prób uporządkowania ogromnie zróżnicowanego materiału tradycji religijnych./ na Copernicus College.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7978  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 11:07
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ks. Stanisław Walczak (fb 04.10.2018)
Fragment postu pt. "Będziemy strzelać, nie winić premiera"
"...Dość demagogii i kłamliwej propagandy. Dziś wszystko jest jasne - biskup, ksiądz, zakonnik, którzy popierają PiS i tzw. zjednoczoną prawicę stanowią ową grzeszną część Kościoła. A w kwestiach wewnątrz-kościelnych, ci sami , którzy drwią z Soboru Watykańskiego II i papieża Franciszka są po prostu reprezentantami najgorszych wrogów Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7979  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 11:21
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Przeczytałam na forum, że ateiści rozmnażają się przez podział, ciekawe stwierdzenie Ja raczej optuję za rozmnażaniem się płciowym z wykorzystaniem procesu crossing over. W końcu to nas dotyczy szczególna zmienność genetyczna i bardzo dobrze. Bez tej zmienności wszyscy byli by na jedno kopyto, a to takie nudne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7980  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 13:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Przeczytałam na forum, że ateiści rozmnażają się przez podział, ciekawe stwierdzenie Ja raczej optuję za rozmnażaniem się płciowym z wykorzystaniem procesu crossing over. W końcu to nas dotyczy szczególna zmienność genetyczna i bardzo dobrze. Bez tej zmienności wszyscy byli by na jedno kopyto, a to takie nudne.

Maju!!!
bo Ty się na tym znasz.
A jak to jest z tymi zdegenerowanymi jednostkami ateistycznymi co im się nie da zrobić wody bo nie mają NIC?
To one zarażają się płeć, co byłaby [tfuj ! ]..rzygota, czy przez podział jak .....pantofelek?
Czy może inne szatany mają w tym swój udział?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.