menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 11:45
Nuneh's Avatar
Nuneh Nuneh jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 32
Post Polacy nie oszczędzają - komentarze


Komentarz do artykułu: Polacy nie oszczędzają
--------------------
..a niby z czego mamy oszczedzać. Ci co mają nadmiar wolą lokowac gdzie indziej lub zagranica.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 12:17
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Oszczędzanie, to jak rozumiem domena rządzących nami liberałów. Gdy komuna była przy władzy, również się oszczędzało, ale był to swoisty sposób oszczędzania: każdy kłos na wagę złota, pisanie po obu stronach kartki, grzanie nie wyżej niż do 18 stopni Celsjusza, tramwaj nocny nie częściej jak raz na godzinę, "dobrowolna" praca więźniów, itd.itd.
Współczesne oszczędzanie, to obowiązkowe zakupy przez wszystkie zakłady pracy elektroniki, komputerów,kas fiskalnych, drukarek, niszczarek obowiązkowe korzystanie z banków, a także telefonów komórkowych, internetu itd.itd. Jednym słowem podporządkowanie wszystkich firm i obywateli kontroli i inwigilacji przez wszechwładne "służby". A potem to poza pracą, już tylko wykonywanie dozwolonych zakupów, dozwolonych praktyk, korzystanie z dozwolonych rozrywek, jadanie w koszernych restauracjach, czytanie prawomyślnych gazet, przynależność do dozwolonych partii i organizacji itd. itd. Oszczedność wyniknie z tego uporządkowanego życia "czerni" bardzo prosto: skoro wszystko będzie przewidywalne i wykonywane "w granicach prawa" to się będzie kręcić jak w koszarach - na rozkaz. Nie będzie żadnej rozrzutności, żadnnych nieprzewidzianych posunięć a jak ktoś sie wyłamie, natychmiast zostanie wyłapany o ukarany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 12:54
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Ło matko ale dowaliłeś. Cholera mam komórkę, komputer i jeszcze trochę innych zabawek i nie wiedziałem ze to przez tą moją chęć posiadania tego świństwa Kraj popadnie w ruinę a może i będą nim sterować obcy .
Ale gdzie kupić bębny do porozumiewania się i inne tego typu sprzęty? Co robić , co robić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:01
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Z mojego skromnego doswiadczenia zauwazylam ze banki w Polsce nie zachowuja sie zupelnie fair wzgledem klientow.. Pobieraja dziwne oplaty , procenty.. a najgorsze ze oddaja tzw podatek Belki za jakikolwiek "przyrost" zanim nawet sie wybierze lokate z banku.. To nie jest stosowane w zadnym banku na swiecie. Podatki placi sie wszedzie samemu po wybraniu kasy a nie w trakcie..
Nie dziwie sie ze w Polsce nie maja zaufania to bankowych "propozycji"
W Polsce oszczedza sie mnie wiecej tak samo jak gdzie indziej ale banki nie maja nad tym kontroli i to ich denerwuje..

W kazdym razie najlepsza forma oszczednosci na moj gust jest kupic na kredyt jakas nieruchomosc i splacac ja.. Nie ma tak ze moze nie starczyc na splacenie kredytu.. Musi starczyc.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:06
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Z mojego skromnego doswiadczenia zauwazylam ze banki w Polsce nie zachowuja sie zupelnie fair wzgledem klientow.. Pobieraja dziwne oplaty , procenty.. a najgorsze ze oddaja tzw podatek Belki za jakikolwiek "przyrost" zanim nawet sie wybierze lokate z banku.. To nie jest stosowane w zadnym banku na swiecie. Podatki placi sie wszedzie samemu po wybraniu kasy a nie w trakcie..
Nie dziwie sie ze w Polsce nie maja zaufania to bankowych "propozycji"
W Polsce oszczedza sie mnie wiecej tak samo jak gdzie indziej ale banki nie maja nad tym kontroli i to ich denerwuje..

W kazdym razie najlepsza forma oszczednosci na moj gust jest kupic na kredyt jakas nieruchomosc i splacac ja.. Nie ma tak ze moze nie starczyc na splacenie kredytu.. Musi starczyc.
Masz rację, kaszankę jeść ale mieć i spłacać nieruchomość, Spadkobiercom się przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Masz rację, kaszankę jeść ale mieć i spłacać nieruchomość, Spadkobiercom się przyda.


Nie tylko spadkobiercom , mozna ja sprzedac i miec dodatek do emerytury.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:26
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Nie tylko spadkobiercom , mozna ja sprzedac i miec dodatek do emerytury.
A co z kaszanką, przy spłacie rat?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:31
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A co z kaszanką, przy spłacie rat?


Jesc!!! i mlaskac przy jedzeniu
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 15:35
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Jesc!!! i mlaskac przy jedzeniu
No dobra, ale nie sama kaszanką i mlaskaniem człowiek żyje, a jak na piwo zabraknie? Wtedy jak na forum o polityce pisać? senior powie, że zgłupłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 15:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No dobra, ale nie sama kaszanką i mlaskaniem człowiek żyje, a jak na piwo zabraknie? Wtedy jak na forum o polityce pisać? senior powie, że zgłupłem.

No wlasnie.. przypomniales mi ze dosc tego dgerania tutaj.. Zabieram sie za swiateczne dekoracje..

Ps Faceci tylko o piwku mysla.. Zabierzece sie do jakiejs roboty i zaraz wam przejdzie ta wasza depresja
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 15:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
No wlasnie.. przypomniales mi ze dosc tego dgerania tutaj.. Zabieram sie za swiateczne dekoracje..

Ps Faceci tylko o piwku mysla.. Zabierzece sie do jakiejs roboty i zaraz wam przejdzie ta wasza depresja
Masz rację trzeba piwko otworzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 15:58
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Masz rację trzeba piwko otworzyć.
Teraz rozumiem dlaczego nie starcza ci na kaszanke
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 16:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Joasiu nie wszyscy faceci myślą o piwku. Ja go nie piję ponad siedem lat. Właśnie jestem zmęczony po niespodziewanej ale pilnej robocie. Narzekać też nie narzekam szczególnie po obejrzeniu emajla. którego ja gdzieś wkleiłem i pózniej ktoś powtórzył. Odkładać też nie odkładam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 16:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jak mnie bawią takie zrzędliwe teksty

Cytat:
Napisał siekierka
...Współczesne oszczędzanie, to obowiązkowe zakupy przez wszystkie zakłady pracy elektroniki, komputerów,kas fiskalnych, drukarek, niszczarek obowiązkowe korzystanie z banków, a także telefonów komórkowych, internetu itd.itd.
Rodacy!
do liczydeł!, komputery wyrzucić, pisać pieszo albo najwyżej na maszynie - broń Boże elektrycznej, zwykłej, prądu nie czerpie, w sklepach liczyć też pieszo, za pomocą ołówka na papierku, będzie taniej, pieniądze trzymać w skarpecie, a jak się nie zmieści - to między bielizną, nie pozwolić sobie na wpłacanie pensji na konto bankowe, lepiej przedreptywać w ogonku przed kasą firmy w oczekiwaniu na forsę.
Aha, telefony komórkowe też wyrzucić, obowiązkowo!
Siekierko, nie spodziewam się już od Ciebie odpowiedzi, bo jako przykładny obywatel przeciwny tym niecnym służbom wszelakim i przymusowi, skasowałeś komputer i nie masz na czym odpisać
Cytat:
Jednym słowem podporządkowanie wszystkich firm i obywateli kontroli i inwigilacji przez wszechwładne "służby". A potem to poza pracą, już tylko wykonywanie dozwolonych zakupów, dozwolonych praktyk, korzystanie z dozwolonych rozrywek, jadanie w koszernych restauracjach, czytanie prawomyślnych gazet, przynależność do dozwolonych partii i organizacji itd. itd. Oszczedność wyniknie z tego uporządkowanego życia "czerni" bardzo prosto: skoro wszystko będzie przewidywalne i wykonywane "w granicach prawa" to się będzie kręcić jak w koszarach - na rozkaz. Nie będzie żadnej rozrzutności, żadnnych nieprzewidzianych posunięć a jak ktoś sie wyłamie, natychmiast zostanie wyłapany o ukarany.
A ja mam taką oto propozycję dla Ciebie: polecam Kubę, ewentualnie Białoruś, albo inne nieskażone cywilizacją kraje, które pozbawią Cię niejako z urzędu tego tak uciążliwego przymusu, zagwarantują w zamian znacznie lepsze "atrakcje"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 16:41
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Ło matko ale dowaliłeś. Cholera mam komórkę, komputer i jeszcze trochę innych zabawek i nie wiedziałem ze to przez tą moją chęć posiadania tego świństwa Kraj popadnie w ruinę a może i będą nim sterować obcy .
Ale gdzie kupić bębny do porozumiewania się i inne tego typu sprzęty? Co robić , co robić?
Też poszukuję tam-tamu, dla Siekierki, co by nie był tak całkowicie odcięty od nas, szkoda stracić tak uroczego dyskutanta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 16:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dla wszystkich marudzących jak im żle polecam poszukać google Give_Daj.pps Trzeba trochę odczekać aż się załaduje. A następnie chwila zadumy. Innym jest zdecydowanie gorzej. Pozdrawiam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 17:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Do Słowikowej

Joasiu, podatek Belki wymyślił Belka, dla podreperowania budżetu, i jest taką belką w oku, przepraszam... w kieszeni nie tylko mojej.
Opłaty za prowadzenie konta i przelewy mają nie wszystkie banki, trzeba umieć i chcieć poszukać najlepszej dla siebie oferty. Płacimy fiskusowi to belkowe, nie bankowi.
A kredyty? A w co się zaplątała Ameryka?
Z kredytami radziłabym ostrożność, bo nie sztuka wziąć go na nieruchomość, ale sztuka go spłacić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 17:33
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Płacimy fiskusowi to belkowe, nie bankowi.



Wiem Polu ze fiskusowi.. ale nie robimy tego sami tylko bank sam odtraca .. co jest nie do przyjecia.
Podatki powinne byc placone tylko przy faktycznym zarobku a nie tym na papierze.. Faktyczny zarobek jest tylko przy wyplacaniu go klientom.. Potem klient sklada deklaracje podatkowa i placi od zarobku podatek..
Nigdzie w swiecie nie spotkalam sie z tym zeby bank rzadzil sie moja forsa i placil za mnie podatek ..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 17:43
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Teraz rozumiem dlaczego nie starcza ci na kaszanke
Przecież nie mówiłem, że nie starcza, tylko gdybym wziął kredyt i kupił pole dla spadkobierców, wtedy by wystarczyło tylko na kaszankę a na piwko już nie- i tu jest to co napisała Pola :"Z kredytami radziłabym ostrożność, bo nie sztuka wziąć go na nieruchomość, ale sztuka go spłacić." albo spłacać i z niczego nie korzystać bo rata czeka...... o to mi szło, a że nie zawsze umiem wykład prosty zrobić, czasem wolę jak ktoś pomyśli, bo umysł też trzeba ćwiczyć to przepraszam. Dzięki za pomoc Pola.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 17:51
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Przecież nie mówiłem, że nie starcza, tylko gdybym wziął kredyt i kupił pole dla spadkobierców, wtedy by wystarczyło tylko na kaszankę a na piwko już nie- i tu jest to co napisała Pola :"Z kredytami radziłabym ostrożność, bo nie sztuka wziąć go na nieruchomość, ale sztuka go spłacić." albo spłacać i z niczego nie korzystać bo rata czeka...... o to mi szło, a że nie zawsze umiem wykład prosty zrobić, czasem wolę jak ktoś pomyśli, bo umysł też trzeba ćwiczyć to przepraszam. Dzięki za pomoc Pola.

Oczywiscie ze trzeba uwazac.. W koncu matematyke znamy wszyscy chyba??
Jezeli chodzi o kto woli miec od tych co wola zjesc to juz inna para kaloszy.. Ja lubie miec To mam w genach
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.