menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 22:07
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Jak Polak jest postrzegany zagranicą?


Piosenka o pijanych Polakach podbija Holandię
Karnawałowe listy przebojów w Holandii podbija właśnie piosenka wyśmiewająca Polaków a właściwie polskich robotników. Polscy internauci się podzielili: - Śmieszne - cieszą się jedni, ale niektórzy nie zostawiają na Holendrach suchej nitki: - Gandzia i halucynogenne grzyby rzuciły im się na mózgi - piszą na forach.
Skoczna piosenka, opowiada o pracownikach z znad Wisły, którzy przyjeżdżają do Holandii w poszukiwaniu zajęcia, za "parę groszy i puszkę piwa". Uzupełnia ją klip, a w nim członkowie zespołu Vlemmix & Roos przebrani za polskich robotników piją wódkę z gwinta i hektolitry piwa, jeżdżą zdezelowanym busem, sikają gdzie popadnie i nie są w stanie poradzić sobie z najprostszym zadaniem.

Piosenka i teledysk utwierdzają stereotyp Polaka – jako słabo wykwalifikowanego robotnika, któremu wszystko jedno gdzie pracuje "na polu czy na budowie" a najważniejsze, żeby się napić. Autorzy piosenki nie żałują jednak i "ciepłych słów" pod adresem Polaków i z lekkim przekąsem śpiewają: "są moimi idolami. zawsze im macham".Opinie polskich internautów są podzielone - części piosenka się podoba i świadczy, według nich, o poczuciu humoru Holendrów.

http://wiadomosci.onet.pl/1677443,69,item.html
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #2  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 22:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nie wypowiadam się..

Holendrzy mają poczucie humoru jak skumbrie w tomacie.
Przykro trochę tylko.
  #3  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 22:14
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Piosenka o pijanych Polakach podbija Holandię
Karnawałowe listy przebojów w Holandii podbija właśnie piosenka wyśmiewająca Polaków a właściwie polskich robotników. Polscy internauci się podzielili: - Śmieszne - cieszą się jedni, ale niektórzy nie zostawiają na Holendrach suchej nitki: - Gandzia i halucynogenne grzyby rzuciły im się na mózgi - piszą na forach.
Skoczna piosenka, opowiada o pracownikach z znad Wisły, którzy przyjeżdżają do Holandii w poszukiwaniu zajęcia, za "parę groszy i puszkę piwa". Uzupełnia ją klip, a w nim członkowie zespołu Vlemmix & Roos przebrani za polskich robotników piją wódkę z gwinta i hektolitry piwa, jeżdżą zdezelowanym busem, sikają gdzie popadnie i nie są w stanie poradzić sobie z najprostszym zadaniem.

Piosenka i teledysk utwierdzają stereotyp Polaka – jako słabo wykwalifikowanego robotnika, któremu wszystko jedno gdzie pracuje "na polu czy na budowie" a najważniejsze, żeby się napić. Autorzy piosenki nie żałują jednak i "ciepłych słów" pod adresem Polaków i z lekkim przekąsem śpiewają: "są moimi idolami. zawsze im macham".Opinie polskich internautów są podzielone - części piosenka się podoba i świadczy, według nich, o poczuciu humoru Holendrów.

http://wiadomosci.onet.pl/1677443,69,item.html

Jacy wyjechali z Polski tacy beda poza jej granicami.
Kraj docelowy niczego tu nie zmieni.
Kultury osobistej nie mozna zapakowac do torby turystycznej z ciuchami i puszka piwa.
W kraju,gdzie mieszkam jest zabronione publiczne spozywanie alkoholu pod kazda postacia!
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #4  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 22:21
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Jacy wyjechali z Polski tacy beda poza jej granicami.
Kraj docelowy niczego tu nie zmieni.
Kultury osobistej nie mozna zapakowac do torby turystycznej z ciuchami i puszka piwa.
Szkoda. Bo ludzie mają zwyczaj sądzić o całym narodzie na przykładzie kilku jego przedstawicieli. z drugiej jednak strony czytalam o tym, co np. Anglicy wyprawiaja w Polsce. przyjezdzaja tu by sie nachlac.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #5  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 22:28
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Zły, wściekły Obejrzałam...kilka wersji.

I jest mi smutno...Poczytałam też komentarze...

Temat wątku jest dobry. Tylko... że piosenka nie może przesądzać o wizerunku postrzegania Polaków poza granicami kraju.
__________________
You never have this day again...
  #6  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 22:34
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Szkoda. Bo ludzie mają zwyczaj sądzić o całym narodzie na przykładzie kilku jego przedstawicieli. z drugiej jednak strony czytalam o tym, co np. Anglicy wyprawiaja w Polsce. przyjezdzaja tu by sie nachlac.

Sadzisz,ze Anglicy przyjezdzaja do Polski tylko sie nachlac?
Moze dostaja cos za drinka?
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #7  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 22:37
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
I jest mi smutno...Poczytałam też komentarze...

Temat wątku jest dobry. Tylko... że piosenka nie może przesądzać o wizerunku postrzegania Polaków poza granicami kraju.
Oczywiście. Tę notatkę prasową potraktowałam tylko jako przyczynek do dyskusji na temat naszego wizerunku w Europie, na przykład.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #8  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 22:38
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Sadzisz,ze Anglicy przyjezdzaja do Polski tylko sie nachlac?
Moze dostaja cos za drinka?
Czytałam, że przyjeżdzają tu całymi grupami np. celebrować ostatnie dni kawalerskie, albo panieńskie, bo Angielki też chlają.
A coś Ty taki agresywny?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #9  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 22:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Karol ,a jak Polacy sa postrzegani w Szwecji ? A tak swoja droga to jakas obsesja .Czy jakikolwiek narod troszczy sie tak bardzo o to jak jest postrzegany.My po prostu mamy jakies niebotyczne kompleksy.Jak panienka co za cholere nie wyjdzie na ulice nie umalowana i odstawiona bo coby sasiedzi powiedzieli...Amerykanka ,Szwedka ,Angielka ...wyjdzie spokojnie w wyciagnietym dresie bo ona ma tyle z mlekiem matki wyssanej pewnosci siebie ,ze ma w glebokim powazaniu co pomysla o niej inni .A my...Polki zagranica poznaje się po tym ,że sa odstawione czy trzeba czy nie .No chyba ,ze to sa Polki co juz sa tam na tyle dlugo ,ze zalapaly blusa.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #10  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 23:13
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Danielu drogi -nie bylo cię czas jakiś -zniknaleś lagodny jak baranek,a wróciłeś w pelni formy.Co tym chlopom sie dziś porobilo Epidemia jakas czy co????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #11  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 23:15
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał danmal
A ty krolowo humoru potrafisz zartowac ze wszystkiego ,nawet z zony ,ktora swego meza z galezi odciela juz kiedys mowilem, ze sie zadlawicie wlasnym smiechem.
Czeeeee....danmal,
nudno było bez ciebie.
Ty jeszcze nie wiesz co ta pani wyprawiała po odcięciu męża.
  #12  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 23:30
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Karol ,a jak Polacy sa postrzegani w Szwecji ? A tak swoja droga to jakas obsesja .Czy jakikolwiek narod troszczy sie tak bardzo o to jak jest postrzegany.My po prostu mamy jakies niebotyczne kompleksy.Jak panienka co za cholere nie wyjdzie na ulice nie umalowana i odstawiona bo coby sasiedzi powiedzieli...Amerykanka ,Szwedka ,Angielka ...wyjdzie spokojnie w wyciagnietym dresie bo ona ma tyle z mlekiem matki wyssanej pewnosci siebie ,ze ma w glebokim powazaniu co pomysla o niej inni .A my...Polki zagranica poznaje się po tym ,że sa odstawione czy trzeba czy nie .No chyba ,ze to sa Polki co juz sa tam na tyle dlugo ,ze zalapaly blusa.

Malgosiu zawsze kiedy tylko jestem w Polsce podziwiam urode i gracje Polek.
Sa zawsze eleganckie,zadbane,czego nie moge powiedziec o mezczyznach(w wiekszosci).
Polki sa naprawde bardzo eleganckie!Wydaja sporo na kosmetyki i ciuchy,choc ich zarobki nie sa az tak wysokie,a czasem zupelnie niskie.Przywiazuja tez duza wage do wygladu.
Zgadzam sie z Twoja opinia o wygladzie np.Szwedek.
Ubieraja sie jakkolwiek,ale sa bardzo czyste,czesto uprawiajace jakies sporty(duzo biegaja np.w lesie,parku)
Inny tez jest jadlospis w kuchni szwedzkiej.
Tu spozywa sie bardzo duzo owocow i warzyw,rozmaite ilosci salatek warzywnych,mniej miesa i jego przetworow.
Tegie osoby - to w zdecydowanej wiekszosci osoby pochodzenia cudzoziemskiego.
Polki byly kiedys bardzo atrakcyjnymi kandydatkami na zony,teraz to sie zmienilo i juz tak nie jest.
Nie bede sie wypowiadal na temat opinii Polek i Polakow w oczach Szwedek czy Szwedow.
Nie jest z tym najlepiej.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #13  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 23:32
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Strona Bianki nasunęła mi inne skojarzenie. W moim mieście ostatnio prawie nie widać pijaków. Nie zataczają się na ulicach, nie okupują ławeczek osiedlawych, nie popijają pod sklepami. Może ich Straż Miejska szybko zgarnia, a może wyjechali z kraju, np. do Holandii.
  #14  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 23:38
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie HaniuBasiu

Cytat:
Napisał hannabarbara
Strona Bianki nasunęła mi inne skojarzenie. W moim mieście ostatnio prawie nie widać pijaków. Nie zataczają się na ulicach, nie okupują ławeczek osiedlawych, nie popijają pod sklepami. Może ich Straż Miejska szybko zgarnia, a może wyjechali z kraju, np. do Holandii.
to masz farta, ja widuję pijaków dużo i na okrągło.
  #15  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 23:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Czeeeee....danmal,
nudno było bez ciebie.
Ty jeszcze nie wiesz co ta pani wyprawiała po odcięciu męża.

Hmm...a co wyprawiała ?

Bo w moim wierszyku to tylko czysta fikcja była,tak jak żartowałam z siebie na katafalku,choć jeszcze tam nie byłam..

Ale miło cię widzieć Danmalu w formie dawnej.Wiedziałam,że nie wytrzymasz w puszczy za długo.
  #16  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 00:15
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Widzę, że się przejęłaś - niepotrzebnie zupełnie.
Gdzie ten wierszyk - nie mogę znaleźć.
To z katafalkiem to rewelka, zapisałem.
  #17  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 08:52
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Uśmiech

Cytat:
Napisał hannabarbara
Strona Bianki nasunęła mi inne skojarzenie. W moim mieście ostatnio prawie nie widać pijaków. Nie zataczają się na ulicach, nie okupują ławeczek osiedlawych, nie popijają pod sklepami. Może ich Straż Miejska szybko zgarnia, a może wyjechali z kraju, np. do Holandii.
HaniuBasiu Czyli emigracja ma swoje niezaprzeczalne plusy Co tam, jak oni nas widzą! Najważniejsze jak będzie u nas dla nas
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #18  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 11:40
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie ma dymu bez ognia !
Kto pomieszkal za granica wsrod Polakow to wie co to znaczy "spuszczony pies lub suka z lancucha".
Moze sie ktos obrazac lub przytaknac - ja mam prawo tez do swojego zdania i zganic polskich emigrantow uczestnikow nocnych balang i picia nawet podczas prac na budowie.
To dlugi i nieskonczony temat zachowan naszych przedstawicieli na emigracji.
Oczywiscie nie nalezy sprawy generalizowac chociaz pisza i zarzucaja nam inne nacje,ze Polska jest rozpita.
Moze faktycznie komus na tym zalezy aby polskie spoleczenstwo rozpijac i potem osmieszac ale przeciez nikt nikomu do gardla nie nalewa.
Zamiast wychowywania nas przez obce media zaczniemy od wychowania w domu i w szkole ,na emigracji ,w pracy,w urzedzie ,ba nawet w Sejmie.
Miasta i wsie polskie niech popatrza na swoje oblicza,w innych panstwach nie dostrzezesz tylu pijanych na ulicach,placach,drogach - na wizerunku publicznym.
Ten stan zachowan naszych rodakow bije na alarmi. W Polsce juz probowano walczyc z ta plaga poprzez sprzedaz po 13-tej alkoholu,kosciol urzadzal dni i miesiace trzezwosci,wodka byla na kartki i co ? Jakie mamy wyniki ?
Mamy ! Dostawa i dostep do alkoholu przez cala dobe,macie Polacy chlajcie ile chcecie az sie....... i biznes kwitnie a niepijacy i rodziny cierpia,cierpi opinia narodowa.
Czy jest z tego wyjscie w katolickiej przeciez Polsce ???
Moze ktos da rozsadna odpowiedz,stwierdzic fakty to za malo.
  #19  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 12:25
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Wyjście polega tylko na wzroscie świadomości i kultury osobistej, co jest nierozerwalnie zwiazane z tradycjami rodzinnymi, przede wszystkim. Tego procesu najwyraźniej nie można przyspieszyć.
Żadna wiara albo niewiara nie ma z tym nic wspólnego.
Prohibicja też nie da zadnych pozytywnych rezultatów, najwyżej wzrośnie pokątna produkcja bimbru.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #20  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 14:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Zadna wiara nie ma nic z tym wspolnego."
Bianko !
Muzulmanie wiesz jak podchodza do alkoholu,widzialas Muzulmanina pijanego na ulicy lub Zyda w NYC ?
Ja z nimi rozmawialem na temat alkholu i przyznalem im racje jak nalezy traktowac ten "napoj szatana".
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polak i ochrona zdrowia - komentarze Dariusz Kosiur Ogólny 1 23-08-2011 18:23
Polak potrafi ??? Bajadera07 Różności - wątki archiwalne 77 01-08-2008 09:02
Senior pracuje zagranicą Bianka Seniorzy i praca 60 21-01-2008 21:33
Co piąty Polak cierpi na reumatyzm - komentarze ami Ogólny 0 15-11-2006 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.