menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 03-10-2009, 10:49
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Cytat:
Napisał Alunia
Przez dwa "n" niestety nie ma Marzeny.
Wszystkie dobre cechy pomnóż sobie przez dwa
Dziękuję serdecznie Aluniu.
__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
  #122  
Nieprzeczytane 03-10-2009, 20:55
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Ryszarda

Imię pochodzenia germańskiego. Żeński odpowiednik imienia Ryszard, które wywodzi się od słów: richi ("bogaty, potężny") oraz hart ("silny, mocny"). Oznacza zatem: "ta, która jest potężna i bogata" lub "możnowładczyni".
Kobieta o tym imieniu jest osobą upartą, lojalną wobec rodziny. W życiu kieruje się wysoko rozwiniętą intuicją. Jest wrażliwa na ludzkie niedole i krzywdy .
Umysł posiada bystry przez co od razu orientuje się w tym co i jak powinno być zrobione. Nie leży w jej naturze wydawanie poleceń lub rozkazów, a jeśli już musi to wywołuje to jej wielki sprzeciw.
Charakterystyka: towarzyska, lecz nieco zamknięta w sobie. Jako dziecko bywa bardzo krnąbrna, później zaś - w zależności od wychowania oraz warunków otoczenia - wyrasta albo na pracowitą, twórczą kobietę, albo na beztroską kokietkę.
Aluniu!nigdy nie byłam beztroską kokietką,reszta sie zgadza.
dziekuję
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
  #123  
Nieprzeczytane 03-10-2009, 23:26
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Aluniu,jak będziesz miała ochotę i czas to może jeszcze napiszesz coś o Zbyszku i Mikołaju ?
  #124  
Nieprzeczytane 05-10-2009, 23:30
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Ok Uli,
daj mi dzień - dwa.

(Uli to nie pomyłka)
  #125  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 04:02
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Alunia>fortune-teller

To może Kazik coś się dowie? Horoskopów nie czytam (jak większość facetów), ale nawet bajki mogę jeszcze chętnie posłuchać. Za wyjątkiem bajek Tuskowych, ale to nie ten wątek, więc już milknę. Daj więc coś na moje imię. Please i pliiisssss!.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #126  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 09:11
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Kaziu, Imienniku!

Cytat:
Napisał Kazik
To może Kazik coś się dowie? Horoskopów nie czytam (jak większość facetów), ale nawet bajki mogę jeszcze chętnie posłuchać. Za wyjątkiem bajek Tuskowych, ale to nie ten wątek, więc już milknę. Daj więc coś na moje imię. Please i pliiisssss!.
Pomogę Luni:
Kazimierz
- Osoba tak nazwana jest człowiekiem uczciwym, szlachetnym, popadającym często w melancholię.
Jego sceptyczne podchodzenie do życia sprawia, iż bywa nieszczery, nieufny i „na wszystko dmuchający”. Taka ostrożność daje mu pewność, iż może zawsze osiągać sukcesy i mieć powodzenie.
Jest uzdolnionym przywódcą, dobrym kierownikiem, posiada wybitne zdolności organizacyjne, które jednak w czasie depresji znikają. Wtedy popada w nałóg, albowiem posiada wrodzone skłonności do hazardu i alkoholu.
Poza tymi ułomnościami przejściowymi, jest człowiekiem wartościowym, wzorowym rodzicem, dobrym współmałżonkiem, kochającym ciepło domowe. Pochodzenie imienia: słowiańskie imię oznaczające osobę, która niszczy (kazi) pokój (mir), albo też niszczy sławę wroga.uni"
  #127  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 09:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Poza tymi ułomnościami przejściowymi, jest człowiekiem wartościowym, wzorowym rodzicem, dobrym współmałżonkiem, kochającym ciepło domowe.
Wypisz wymaluj, Kazio Marcinkiewicz. Jak żywy.
  #128  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 09:34
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Dziękuję Kazimierzu, wyręczyłeś mnie
  #129  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 09:37
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Było już imię żeńskie:

Ewa, Elżbieta, Anna, Małgorzata, Urszula, Bogumiła, Czesława,
Malwina, Jadwiga, Barbara, Jolanta, Aniela,
Lucyna, Irena, Lidia, Alina, Alicja, Honorata, Irena, Marta
Zofia, Mirosława, Marzena, Władysława, Antonina, Renata,
Magdalena, Maria, Helena, Hanna, Bogusława, Izabela,
Ryszarda, Weronika, Julia, Teresa


Było już imię męskie:
Adam, Kazimierz, Tadeusz, Jan, Wiesław, Paweł, Michał
  #130  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 09:42
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Zbigniew

Zbigniew - To imię jest pochodzenia słowiańskiego, a w dowolnym tłumaczeniu znaczy pozbyć się gniewu.
Każdy Zbigniew jest mężczyzną prawym, pracowitym, sprawiedliwym. Jest stały w swych przekonaniach. Wcześnie zakłada rodzinę, troszczy się o żonę i dzieci, którym daje wysokie wykształcenie. Dom prowadzi na wysokim poziomie, stara się by przewyższać pod tym względem rodzinę i sąsiadów. Wszystko, co posiada, to jest z pracy własnych rąk.
Zbigniew jest tradycyjny, jeżeli chodzi o wychowanie dzieci, bowiem pragnie wszczepić im zmiłowanie do pracy, pobożności i szacunek dla ludzi.
Pomysłowy oraz życzliwy, choć czasem zbyt impulsywny. Nie znosi konfliktów, gdyż od razu traci panowanie nad sobą. Chciałby ze wszystkimi żyć w zgodzie. Potrafi zarówno zarabiać pieniądze, jak i błyskawicznie je wydawać.

Charakterystyka:
Rzutki, przedsiębiorczy, nieugięty to prawdziwa wizytówka człowieka czynu. Szybko podejmujesz decyzje, z olbrzymim entuzjazmem podchodzisz do wszelkiego rodzaju nowinek, zdecydowanie bardziej wolisz spektakularne akcje i ryzykowne posunięcia od zbyt długiego namysłu i żmudnych obowiązków. Na każdym kroku udowadniasz nie ograniczone możliwości własnego umysłu: inteligencję, intuicję, wyobraźnię, wielość i różnorodność talentów: By w pełni je wykorzystać, potrzebujesz zachęty i mobilizacji, a pęd do zaspokojenia ciągle nowych ambicji czyni Twe życie barwnym i niekonwencjonalnym.
Lubisz wygrywać i czuć uznanie otoczenia, a dzięki temu z kolei zdolny jesteś do wielkich czynów: Nieustannie podnosisz swe kwalifikacje, uczysz się z łatwością, a w niektórych dziedzinach stajesz się absolutnym specjalistą. Dzięki rozmaitym zainteresowaniom stale rozwijasz swą indywidualność.
Łatwo wzbudzasz sympatię otoczenia, na co dzień jesteś pogodny i wesoły, cenisz dobre towarzystwo i zupełnie nie nadajesz się na samotnika.
Zdarza się, że z powodu nieśmiałości jesteś łasy na pochlebstwa, częściej ulegasz złym wpływom i szybciej niż koledzy popadasz w nałogi.
Potrafisz być uroczym kompanem, troskliwym opiekunem, cudownym przyjacielem i czułym kochankiem, więc osoby blisko z Tobą związane nie muszą obawiać się nudnego życia.
  #131  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 09:47
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Mikołaj
Imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa Nikolaos, które powstało ze złożenia członów: nike ("zwycięstwo") oraz laos / lassos ("lud"). Oznacza więc: "zwycięstwo ludu". Być może pierwotnie nadawano je przywódcom starożytnych powstań ludowych albo bohaterom, którzy odnieśli zwycięstwo dla swojego ludu.
Stonowany i trochę marzycielski. Pracę zawodową traktuje jak konieczność życiową, toteż nigdy nie stanowi ona dla niego priorytetu. Posiada błyskotliwe poczucie humoru oraz dar autoironii. Lubi męskie rozrywki (np. wędkarstwo, piłka nożna).
Osoba o tym imieniu jest człowiekiem szlachetnym, dociekliwym i sprawiedliwym. Potrafi dociekliwie regulować swoje życie. Jest to człowiek inteligentny, kulturalny, ale mało elokwentny. Lubi słuchać muzyki, natomiast nigdy nie jest jej wykonawcą.
Popada czasem w nastrój melancholii. Otacza się przyjaciółkami, jest wierny w małżeństwie, kocha dzieci. Bywa w towarzystwie, składa wizyty i wydaje przyjęcia.

Charakterystyka:
Nie dla Ciebie wygodne i nijakie życie! Twoją ambicją są dalekosiężne cele i dążenie do wielkości. Pragniesz być poszukiwaczem i zdobywcą, a gdyby nie udało się odkryć niczego ciekawego, chciałbyś przynajmniej przewodzić jakiejś grupie. Nie masz jednak zadatków na autokratę i tyrana, nie kierują Tobą egoistyczne pobudki; wręcz przeciwnie - masz naturę społecznika i opiekuna, bliskie są Ci sprawy rodziny i przyjaciół, pragniesz być oparciem dla potrzebujących pomocy (dziewcząt chcących wesprzeć się na silnym męskim ramieniu nie wykluczając).
Jesteś odpowiedzialny i zdolny do poświęceń, nie boisz się trudności, pewnie dochodzisz do celu. Udaje Ci się to najlepiej, gdy masz sprecyzowane plany i możliwości ich realizacji (aby to osiągnąć, zabiegasz o szerokie znajomości).
Należysz do ludzi wnikliwych i inteligentnych, choć niezbyt wygadanych. Panujesz nad emocjami" jesteś kulturalny i subtelny, czasem popadasz w melancholię. Z natury jednak jesteś pogodny, starasz się prowadzić. uregulowany tryb życia (chociaż nie stronisz od towarzystwa i wydawania przyjęć), a prawdziwą ra*dość sprawia Ci - rzecz jasna - dawanie prezentów!
  #132  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 09:51
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Karolina

Imię to jest żeńskim odpowiednikiem imienia Karol. Imię pogańskie, znaczyło "córka wodza" lub "wojowniczka". W latynoskich krajach oznaczało "błyszczącą pięknem".
Kobiety szlachetne, filantropki, niezwykle religijne i wrażliwe na troski innych osób. Mają wyostrzone poczucie odpowiedzialności. Niezbyt chętnie wychodzą za mąż, gdyż cenią sobie osobistą wolność.
Kobieta o tym imieniu jest wszechstronna, wykształcona, pracowita, o szerokich zainteresowaniach, chętnie studiuje i pogłębia swoja wiedzę. Nierzadko osiąga tytuły naukowe. Ciągle pragnie dojść do sedna sprawy, jest dociekliwa. Nie umie jednak pracować systematycznie.
Karolina jest miła, zmysłowa, towarzyska, lubi być otaczana przez adoratorów. W miłości niestała, w małżeństwie konkretna i nie przewrotna. Kocha rodzinę, ale nie przywiązuje się zanadto do ogniska domowego. Posiada uzdolnienia przywódcze.

Charakterystyka:
Czasem zachowujesz się jak wielka dama, wyniosła wręcz i majestatyczna, a czasem jak psotna trzpiotka, pełna wdzięku i kokieterii. Pragniesz by świat wokół Ciebie był zorganizowany i uporządkowany, by każda rzecz miała swoje miejsce numer * katalogowy - wtedy czujesz się bezpieczna i możesz sobie pozwolić na radosną chwilę swobody.
Interesujesz się wszystkim, co Cię otacza (koleżanki i koledzy zazdroszczą Ci nawet czasem tej wszechstronności. Chętnie zdobywasz coraz to nową wiedzę, jesteś dociekliwa i pracowita, próbujesz docierać do samego sedna problemu. Droga na studia stoi więc przed Tobą otworem i tytuły naukowe na pewno Cię nie miną, a zdobędziesz status wszechstronnie wykształconej młodej damy.
Mimo że należysz do osób stale zajętych, znajdujesz czas dla przyjaciół, jesteś towarzyska, i sympatyczna, masz poczucie humoru. Cenisz tych, którzy coś w życiu osiągnęli i mają się czym pochwalić.
Jesteś zmysłowa, lubisz być otoczona przez adoratorów łatwo się zakochujesz. Często jednak już po pierwszej, randce zastanawiasz się, czy kandydat pochodzi z dobrej rodziny i czy prezentuje odpowiedni stan majątkowy.
Nie martw się tym zbytnio - choć przywiązujesz dużą wagę do spraw materialnych i choć w miłości : bywasz powściągliwa, stać Cię przecież na odrobinę szaleństwa!
  #133  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 10:18
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

Czy mogę prosić o Dorotę???/
  #134  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 12:19
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Ok Uli,
daj mi dzień - dwa.

(Uli to nie pomyłka)

Aluniu, dziękuję,aż tak mi się nie spieszyło
A co znaczy to Uli...?
Horoskop Zbyszka (mąż) w zasadzie się zgadza tylko z tą pobożnością u Niego nie tak...
A Mikołaj(syn) nie za bardzo,chociaż coś w tym jest.
No to jeszcze została córka Patrycja.
Aluniu dam Ci dzień-dwa ... a nawet tydzień hi,hi,hi...
  #135  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 13:17
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Aluniu ! Jeśli wierzyć temu, co głosi tytuł wątku, to ja chcę znać prawadę o imionach Jolanta, Donald i Lech ? Pytam, tak na wszelki wypadek.
  #136  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 14:35
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Aluniu ! Jeśli wierzyć temu, co głosi tytuł wątku, to ja chcę znać prawadę o imionach Jolanta, Donald i Lech ? Pytam, tak na wszelki wypadek.
Aluniu dołączam się do prośby Kazimierza.
Jeżeli można poproszę o znaczenie imienia:
OLGA, MIROSŁAW, ANDRZEJ
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #137  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 15:03
annakarenina annakarenina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 2
Domyślnie

Witam - jestem tu nowa i przyznaję trochę zagubiona/choć to do mnie nie podobne/. Przeczytałam charakterystykę mojej osoby poprzez pryzmat imienia i ...... poczułam się tak, jakbyś mnie znała.
  #138  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 18:42
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Mam dziś lenia i nic nie chce mi się robić
Wszystkie uwagi przeczytałam, ale na próbę cierpliwości was wystawiam. Dzień, dwa jak wigor wróci.
Doktor zmierzył dziś moje ciśnienie i pytał czy jeszcze żyję - 106/60

Więc tak, odpowiadam:
  #139  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 18:51
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Będzie:

Dorota dla smakokoszki,
jeszcze Zbigniew, Mikołaj, Patrycja dla Uli (Uli powiem.....później)
Donald i Lech,
Jolanta już była, Kazimierzu.
Potem dla Ewuni - OLGA, MIROSŁAW, ANDRZEJ.

annakarenina - cieszę się, że pasuje. Najważniejsze, że jest Ci miło

Bardzo proszę o sprawdzenie czy imię, o które pytacie nie było już omawiane. Ułatwicie mi pracę.
Pierwsza lista zbiorcza jest w poście #129
  #140  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 19:52
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Aluniu !

Przepraszam, ale przoczyłem moje ulubione imię.
Podany przez Ciebie opis pokrywa się idealnie z tym, co spostrzegam u tej osoby wszędzie, w telewizji, w mediach itd:
Jolanta
Cechuje je wielkie opanowanie, pozwalające stawiać czoło trudnym sytuacjom. Kobiety te wymagają szacunku, cenią cnoty, szanują dobre obyczaje.
Są bardzo stałe w przekonaniach, pewne swego ideału, lubią prowadzić dyskusje na temat ludzkich słabostek, wiary oraz polityki.
Skłonne radzić innym jak mają postępować, ale same rad nigdy nie przyjmują.
Mają skrupulatny sposób myślenia, dokładny charakter, a swoje cele realizują niemal z naukową dokładnością.
Cenią sielankę rodzinną, kochają dzieci i męża. Nie uznają rozwodów.

Jest tylko jeden problem. Nie chce kandydować na Pierwszy Urząd w Państwie. Widocznie wyżej stawia mir rodzinny nad rządzenie w państwie.
Mam nadzieję,że przyjdzie na ratunek swej Matce-Ojczyźnie.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na imię mam Karol...- Szukałem Was. Wilhelmina małopolskie 92 22-09-2009 17:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.