menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 13:32
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

oraz:

Leszek

Imię pochodzenia słowiańskiego. Pierwotne brzmienie staropolskie: Lstek albo Lestek. Wywodzi się od słowa lstiti / lścić, co dawniej oznaczało "działać chytrze, podstępnie, sprytnym sposobem, oszukiwać". Imię to oznacza więc: "sprytny, umiejący zwieść innych".
W innych językach słowiańskich także istniały imiona tworzone przy użyciu tego członu, np. czeski Lstimir.
Skryty i trochę wyobcowany. Na zebraniach czy imprezach towarzyskich mało się odzywa, za to uważnie obserwuje i wyciąga wnioski.
Jest bystrym oraz sprawnym pracownikiem, ale trudnym partnerem życiowym.
Przebiegłość i umiejętność przechytrzenia przeciwników to cechy; które dawni Słowianie bardzo sobie cenili, czego dowodem jest imię naszego legendarnego protoplasty; a później imiona książąt z rodu Piastów (Wincenty Kadłubek od tego imienia wywiódł literacką nazwę Lechitów, czyli Polaków).
I trzeba przyznać, że przebiegłości i sprytu Ci nie brakuje! Pozwalają Ci one wyjść cało z niejednej opresji, należysz do tych, którzy wszystko muszą sprawdzić własnej skórze.
Jako dziecko jestes rozbrykany i nieposłuszny (utrapienie rodziców!), lecz z czasem zaczniesz zajmować się poważniejszymi sprawami.
Interesują Cię gry strategiczne: planowanie posunięć, przewidywanie ruchów przeciwnika, skuteczny atak i właściwa obrona. Gdy umiejętności te wpoisz w dorosłe życie, drzwi do sukcesów mogą stanąć przed Tobą otworem.
Poważnie traktujesz swe szkolne i domowe obowiązki, jesteś pracowity, gospodarny zaradny, lubisz ład i porządek. Nieustannie rodzą się w Twej głowie nowe plany, pomysły będące owocem marzeń i wizji oraz inteligencji i strategii.
Leszkowie to osoby dumne i nie przyznające się do porażek.
Cechuje Cię odwaga, ale i zmienność oraz niestałość. Lubisz pieniądze, wygody i modne ubrania, nie przepadasz za to za organizowaniem imprez i i bywaniem na nich (nad życie towarzyskie przekładasz relaks w plenerze).
Wszystkie swoje zalety świetnie umiesz wykorzystać, sprzyja Ci fortuna, i szczęście nigdy nie omija.
  #162  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 14:22
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Donald

Donalda niet.
Co to oznacza??
Aluniu ! Donalda niet, bo to wielka nieznajoma. Jestem pewien, że jeśli tylko Jolanta nie zdecyduje się, to wygra z wszystkimi Lechami. Znam dwóch o tym imieniu, ale żaden mu nie dorównuje sprytem politycznym i skłaniam się ku pierwszej wersji, bo lisiego sprytu trzeba, aby tak długo za nos wodzić mądrzejszych od siebie, w całej UE. Lisek jednak zwykle marnie kończy.Dziękukję za wszystkie horoskopy.
  #163  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 17:01
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Aluniu!A co z Krystynami?Ja też chciałam się dowartościować,proszę...
  #164  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 17:11
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Aluniu, już sama nie wiem. Róża jaka jest każdy widzi: niby ładna, czasem i piękna, ale ukłuć boleśnie też potrafi i drzazgę zostawić. Ale skoro nalegasz spróbuj proszę.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
  #165  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 23:24
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Róża

Imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa rosa, które oznacza "róża". W czasach starożytnych kwiat róży symbolizował cnotę, miłość, tajemnicę oraz niezniszczalność piękna. W Grecji był atrybutem bogini miłości - Afrodyty. Złotą różą papież obdarowuje osoby szczególnie zasłużone dla katolicyzmu.
Oznacza ono naturę intuicyjną, szlachetną i subtelną.
Ambitna, szybka w podejmowaniu decyzji, szuka szerokich znajomości.
Delikatna i wrażliwa, a przy tym zdecydowana oraz pewna swojej wartości. Dla osób, na których jej zależy potrafi być naprawdę urocza i czarująca, za to pozostałym ludziom bardzo często pokazuje swoje "kolce".
Róże to osoby niezależne, ceniące swobodę przez co nie mogą usiedzieć w miejscu. Pełne ambicji i zdecydowania chodzą własnymi ścieżkami, na których zbierają bogate doświadczenia życiowe. Posiada duże poczucie humoru. Pełna inwencji.
Pragną imponować wszystkim, zbierać pochwały i nie znoszą krytyki o swoim sposobie bycia.
Posiadają wyjątkowa zdolność przystosowywania się, a radość życia, która z nich promienieje prowadzi je do pełnego sukcesu.
Są dobrymi rodzicami i poprawnymi żonami.
  #166  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 23:26
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Było już imię żeńskie:

Ewa, Elżbieta, Anna, Małgorzata, Urszula, Bogumiła, Czesława,
Malwina, Jadwiga, Barbara, Jolanta, Aniela,
Lucyna, Irena, Lidia, Alina, Alicja, Honorata, Irena, Marta
Zofia, Mirosława, Marzena, Władysława, Antonina, Renata,
Magdalena, Maria, Helena, Hanna, Bogusława, Izabela,
Ryszarda, Weronika, Julia, Teresa, Karolina, Dorota, Patrycja,
Olga, Róża


Było już imię męskie
:

Adam, Kazimierz, Tadeusz, Jan, Wiesław, Paweł, Michał, Zbigniew, Mikołaj,
Andrzej, Mirosław, Donald, Lech, Leszek
  #167  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 23:38
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Krystynki bardzo Was przepraszam, że dopiero teraz

Krystyna


Imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa Christus, do którego dodano przyrostek -inus, wskazujący na zależność lub pochodzenie. Oznacza więc: "pochodząca od Chrystusa" lub "należąca do Chrystusa". Rzadko spotykany męski odpowiednik: Krystyn.
Kobiety z tym imieniem są dobrymi żonami i matkami, dbają o dom rodzinny. Troszczą się także, by dobre imię ich dzieci było trwałe.
W życiu są towarzyskie, posiadają łagodny charakter.
Nie bardzo lubią naukę, ale mimo to odnoszą sukcesy, gdyż są bardzo zaradne. Ich płodna wyobraźnia podpowiada im tysiąc rozwiązań, dorzućcie do tego ich niezwykły urok i wyjątkową pamięć, a zrozumiecie, że potrafią wy*brnąć z każdej sytuacji.
Są stewardesami, modelkami, antykwariuszami, interesują je wszelkie zawody związane z modą i dekoratorstwem.
Masz bardzo niezależną naturę. Niełatwo Tobą pokierować, chcesz być sama sobie sterem, żeglarzem, okrętem. Mocno stoisz na ziemi, jesteś praktyczną realistką. Cechuje Cię inteligencja, ruchliwość i... gadatliwość. Znajomość ludzkiej natury przydaje Ci się także w dorosłym życiu, łatwo nawiązujesz kontakty. umiesz zręcznie wykorzystać okazje i szanse, jakie Ci się trafiają.
Potrafisz być miła i uśmiechnięta, czasem prawić komplementy, a kiedy indziej uciec się do drobnych kłamstewek i niegroźnych manipulacji - wszystko w imię własnej wygody i dbałości o własne sprawy. Po prostu sama przecierasz swoje ścieżki, nie ulegasz cudzym wpływom, kierujesz się własną wolą.
Przy tym wszystkim masz dosyć tradycyjne i konserwatywne poglądy, choć umiesz także zaakceptować konieczne zmiany. Realistycznie oceniasz swoje możliwości, nie dajesz się zmartwieniom i kłopotom, z optymizmem wyznaczasz sobie nowe cele.
Twoją zaletą jest szczerość: umiesz wyłożyć kawę na ławę i powiedzieć prawdę prosto w oczy. Mimo to, a może właśnie dlatego jesteś lubiana i zapraszana na różne towarzyskie imprezy.
  #168  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 23:44
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Aluniu -wypisz wymaluj OLGA moja córka i do tego zwariowany Strzelec.
wnuczka Ala -TAK JAK TY i zgadza się.
Jednak jeszcze nudzę - mam prośbę, zapomniałam o Tymciu/dobra babcia /Aluniu proszę
TYMOTEUSZ
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #169  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 08:34
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Aluniu,wszystko się zgadza łącznie z zawodem,który wykonywałam przez całe dorosłe życie!I jak tu nie wierzyć w różne czary-mary?Dziękuję!
  #170  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 18:36
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Gaduła

Cytat:
Napisał Alunia
Róża

No Aluniu,a toś mnie mile zaskoczyła. Wiele prawdy jest w tym co piszesz o mnie. Ale też myślę sobie, że w każdym opisie jest trochę o wadach, a więcej o zaletach posiadacza danego imienia, aby mu (temu posiadaczowi) schlebić i połechtać jego próżność. A ja ciągle wypominam mamie to moje imię.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
  #171  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 19:24
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie podziękowanie

Cytat:
Napisał Alunia
Dorota

Imię to można przetłumaczyć na "dar od bogini", jego męskim odpowiednikiem jest Doroteusz. To samo znaczenie ma złożone z analogicznych członów, tylko w odwrotnej kolejności, imię Teodora.
Charakter kobiety o tym imieniu jest nierówny, wybuchowy, skłonny do zajmowania stanowiska wręcz skrajnego. Posiada umysł badawczy, toteż zdolna jest do opanowania nauk ścisłych oraz humanistycznych.
W zasadzie jest kobieta wszechstronna. Lubi zmiany w życiu, kocha przyjaciół, wiele podróżuje i łatwo przystosowuje się do nowych warunków. Nie jest dobrym partnerem w rodzinie.
Charakterystyka:
Ciągle szukasz czegoś nowego, masz pełno pomysłów na każdy dzień. Jesteś przy tym szalenie niezależna i niechętnie komuś się podporządkowujesz. Twoja wybuchowa natura daje się nieco we znaki rodzinie. W przyszłości będą o Tobie mówić kobieta z charakterem.
Należysz do osób wszechstronnie uzdolnionych, świetnie radzisz sobie zarówno z przedmiotami ścisłymi, jak i z humanistycznymi. Pociągają Cię awangardowe kierunki, rewolucyjne zmiany; oryginalne tendencje. Jesteś wnikliwa i inteligentna, a na dodatek intuicja podpowiada Ci same dobre rozwiązania. Skrzętnie to wykorzystujesz, nierzadko osiągając sukces i sławę. Mimo zamiłowani z do zmian potrafisz znakomicie przystosować się do każdych warunków.
Łatwo nawiązujesz przyjaźnie, dobrze się czujesz w każdym towarzystwie. Niezbyt przepadasz za gośćmi, choć sama chętnie uczestniczysz w różnych imprezach.
Przywiązujesz wagę do dobrych manier, zawsze starasz się być elegancka, imponująca nieco tzw. wyższe sfery; zdecydowanie nie chcesz się zaliczać do szarej większości.
Ponieważ stale poszukujesz swej własnej drogi, także w sferze ducha, chętnie przyłączasz się do grup, które proponują nowe, alternatywne spojrzenie na świat i ludzi.
Na pewno zresztą nie zabraknie Ci odwagi i ze wszystkim dasz sobie radę, gdyż właśnie Twoja imienniczka walczyła z Czarnoksiężnikiem z krainy Oz!
Bardzo dziękuję za Dorotę---o dziwo, jest to wszystko prawda.Złośnica też.Terrorystka też .
  #172  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 19:36
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Bardzo ładne macie imiona
  #173  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 20:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Było już imię żeńskie:

Ewa, Elżbieta, Anna, Małgorzata, Urszula, Bogumiła, Czesława,
Malwina, Jadwiga, Barbara, Jolanta, Aniela,
Lucyna, Irena, Lidia, Alina, Alicja, Honorata, Irena, Marta
Zofia, Mirosława, Marzena, Władysława, Antonina, Renata,
Magdalena, Maria, Helena, Hanna, Bogusława, Izabela,
Ryszarda, Weronika, Julia, Teresa, Karolina, Dorota, Patrycja,
Olga, Róża


Było już imię męskie
:

Adam, Kazimierz, Tadeusz, Jan, Wiesław, Paweł, Michał, Zbigniew, Mikołaj,
Andrzej, Mirosław, Donald, Lech, Leszek

Aluniu a Maciej? Jaroslaw?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #174  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 22:15
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Mirosław

Mir- pokój oraz sława. Pochodzenie:słowiańskie
Imię oznaczające osobę, która ma być sławna poprzez zaprowadzenie i utrzymanie pokoju.

Niezależni, dumni awanturnicy o bardo bogatym życiu wewnętrznym. Obiektywni, sprawiedliwi, umiejący przyznać się do błędu. Nie znosi kłamstwa, plotkarstwa i oszustwa.
Nie lubią samotności, pragną by ich kochano i mówiono im o tym. Po wybrykach młodości stabilizuje swoje życie i staje się przykładną głową rodziny. W życiu mają dużo szczęścia, są zdania że wszystko się im należy.
Charakterystyka:
Idziesz przez życie własną ścieżką, często na przekór rodzicom, wychowawcom i wyobrażeniom środowiska. Cóż, taka jest właśnie główna cecha indywidualistów. Patrzysz dalej i szerzej niż większość ludzi, nie wierzysz bezkrytycznie w uznane teorie, nie poddajesz się presji otoczenia - bez względu na to, czy chodzi o sposób ubierania się, o fryzurę lub długość włosów czy o wybór szkoły lub kierunku studiów.
Trudno Ci wysiedzieć w jednym miejscu, pociąga Cię to, co nowe, nieznane, egzotyczne (masz talent do języków obcych i chętnie się ich uczysz, gdyż mogą się przecież przydać w dalekich wyprawach, które z zapałem planujesz).
Jesteś energiczny i rzutki, cenisz dobrą organizację i porządek (i sam potrafisz je wprowadzić). Nie znosisz kłamstwa, plotkarstwa, dwulicowości, nie tolerujesz zła, walczysz z oszustami. Na świat spoglądasz jednak bez uprzedzeń i zawiści, towarzyszy Ci pogoda ducha i życzliwość, a także serdeczność w stosunku do innych i duże poczucie humoru (koledzy uważają Cię za dobrego kumpla).
Starasz się żyć na własny rachunek, niezbyt przejmując się mniej przychylnymi opiniami otoczenia. I na ogół okazuje się, że gdy masz swobodę twórczą i możesz wykazać inicjatywę, dokonujesz słusznych wyborów.
I taki właśnie jest mój syn Mirek wypisz wymaluj
__________________
"Innego życia nie będzie".
  #175  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 09:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ha, Alusiu, nie bylo imienia mojej córki- osoby niezwykle dobrej,szlachetnej, ale ciagle pchającej cos pod gorke- Justyna- bardzo proszę
  #176  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 09:44
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Aluniu !

"Ha, Alusiu, nie bylo imienia mojej..." wnuczki i wnuczka: Weroniki i Alexadra. Bardzo ładne imiona. Imię Alexander wybraliśmy sami, z okazji objęcia pewnej prezydentury i narzuciliśmy rodzicom (prawo dziadkow).
Weronika, to wybór jej mamy z okazji, zdaje się "Podwójnego życia Weroniki" Kieślowskiego. Czy te wybory coś znaczą. Alexander zostanie prezydentem,niekoniecznie państwa, wystarczy miasta, a Weronika będzie miała długie, bo podwójne życie. Chociaż to "podwójne życie"...?
  #177  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 10:36
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Jeszcze o trochę cierpliwości proszę
Po niedzieli wątek ruszy, możecie składać zamówienia

PS. Weronika chyba była, Kazimierzu?
  #178  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 10:47
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Jeszcze o trochę cierpliwości proszę
Po niedzieli wątek ruszy, możecie składać zamówienia
PS. Weronika chyba była, Kazimierzu?
No właśnie, Aluniu ! Czy Weronikę czeka podwójne życie ?
  #179  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 00:35
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

W kolejce na swoje [imię] będę czekał a najpierw poproszę Aluniu.
  #180  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 09:57
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 851
Domyślnie Aluniu!

Aluniu! Chyba nie było imienia Jerzy, a w mojej rodzinie same Jurki, interesuje mnie też imię wnuka Marcina. Czekam cierpliwie....Może mają zdolności do tańca?
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na imię mam Karol...- Szukałem Was. Wilhelmina małopolskie 92 22-09-2009 17:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.