menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #125221  
Nieprzeczytane 21-05-2019, 23:03
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
OK

Stanisław Michalkiewicz: Przywróćmy ustawę Wilczka, żeby odblokować narodowy potencjał gospodarczy --->https://www.youtube.com/watch?v=vT7iAEksFys

Jestem za odblokowaniem
Polak potrafi rozkręcić gospodarkę i pomysłowy jest.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125222  
Nieprzeczytane 21-05-2019, 23:05
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie


Czy już są opodatkowane sklepy wielkopowierzchniowe?

ktoś wie?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125223  
Nieprzeczytane 21-05-2019, 23:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ukrywani i przenoszeni do innych parafii po świeże mięso są tylko w kościele, w "innych zawodach" nie.
Nikt nie chce zrozumieć, że to nie walka z wiarą i kościołem tylko z degeneratami przebranymi w sutanny, Coraz więcej ludzi w pisie tych bardziej świadomych zaczyna to rozumieć tylko nie mają gdzie odejść i przed kim się przyznać.


Nie ekscytuj się tak, bo może być zdziwko z tym ukrywaniem.
Poza NOBLEM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125224  
Nieprzeczytane 21-05-2019, 23:31
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ukrywani i przenoszeni do innych parafii po świeże mięso są tylko w kościele, w "innych zawodach" nie.
Nikt nie chce zrozumieć, że to nie walka z wiarą i kościołem tylko z degeneratami przebranymi w sutanny, Coraz więcej ludzi w pisie tych bardziej świadomych zaczyna to rozumieć tylko nie mają gdzie odejść i przed kim się przyznać.

Kryją się w innych zawodach, tajemnica kręgu oni się z tym ukrywają tym bardziej teraz.
Chyba że, ktoś już o tym wie mając dowody.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125225  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 08:38
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Kryją się w innych zawodach, tajemnica kręgu oni się z tym ukrywają tym bardziej teraz.
Chyba że, ktoś już o tym wie mając dowody.

Dobrze, że ja nie mam takich preferencji do dzieci tylko do puszystych kobiet. Ale to też zwichniecie i patologia
Zawsze się zastanawiałem skąd takie zamiłowanie do puszystych gołych aniołków w kościołach, klasztorach i bazylikach szczególnie tych najstarszych ale to widocznie odwieczny problem kleru.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125226  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 10:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

3 dni przed cisza wyborczą ,powiedzieć w TVN, że Polacy powinni zapłacić odszkodowania Żydom, to trzeba mieć albo kiełbie we łbie
albo chcieć zaszkodzić koalicji europejskiej.

Brawo panie Cimoszewicz.

Kupić mu leśniczówkę wyposażenie już ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125227  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 12:35
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://www.facebook.com/MillerLesze...7434037240064/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125228  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 14:22
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Ziobro podjął decyzję, zbawiciel wystraszył się suwerena??? Ki czort. Ziobro nie podziela ale się wycofuje. Ma wprawę, który to już raz. Wygra wybory to dokończy dzieła "reformy" prawodawstwa, że o sadownictwie nie wspomnę. A może nie wygra? U Ruskich jest podobny kodeks i identyczne prawo, jest z kogo brać przykład.
Ziobro chciał wprowadzić taki zapis
http://wyborcza.pl/7,75398,24324506,...w-ustawie.html
ale na razie się nie udało, wszystko przed nim,
a w Rosji bicie zony jest wartością tradycyjną, brawo mgr Ziobro, ciekawe czy Kotecka jest bita czy bija???.
http://wyborcza.pl/7,75399,21296722,...radycyjna.html
"Ministerstwo Sprawiedliwości nie podziela krytycznych uwag w dyskusji po uchwaleniu art. 212 Kodeksu karnego, ale wycofuje się ze zmiany - oświadczył na konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro"
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zbig...rt-212/leh641l
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125229  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 14:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie


jak ja lubię ten dysketny urok zamordyzmu...

Cytat:
Premiera filmu Tomasza Sekielskiego odbyła się w sobotę na jego kanale na YouTube. Dzień wcześniej, w piątek o godz. 15.02 posłowie Prawa i Sprawiedliwości dostają SMS z numeru Ryszarda Terleckiego - dowiedział się portal tvn24.pl.

"W związku z jutrzejszą premierą filmu red. Sekielskiego bezwzględnie proszę o niekomentowanie tego filmu w programach i mediach społecznościowych. Proszę także o nieprzyjmowanie zaproszeń do dyskusji nt. filmu. Wszystkie przypadki pedofilii muszą być bezwzględnie wyjaśnione przez organy ścigania, a osoby winne skazane" - brzmi treść SMS-a.

Po raz drugi tę wiadomość dostają posłowie PiS w sobotę, w dniu premiery filmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125230  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 14:34
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Wracając do Żydów, jeżeli pozostawili w Polsce swoje nieruchomości to chyba powinni je odzyskać. Obecni na forum bogaci właściciele ziemscy nie chcieliby chyba, żeby ich spadkobiercy poszli z torbami, bo państwo powie won nic się nie należy. Myślałam że w kapitaliźmie działa prawo własności i dokumenty z hipoteki coś znaczą ale pewnie nie rozumiem złożoności problemu. Jak to było z Kalim, jak Kali ukraść to dobrze albo jak Kalemu odebrać to patriotyczna zdrada albo jakoś tak.
PS
To wszytko przez fortepian Bechstein,a Miśka zajumany przez następców bezprawnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125231  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 15:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Jedni mówią, że to ...czka, a inni PiSowską odmianą tumaństwa i rozwolnieniem legislacyjnym.
I warto wspomnieć, że kiedyś istniało sejmowe biuro legislacycjne sprawdzające jakość sejmowych bzdetów.

Cytat:
Nowelizacja Kodeksu karnego nie poszła po myśli PiS. Przy okazji zaostrzania kar za przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom posłowie pozwolili, by fałszowanie liczników znowu nie będzie przestępstwem.
Pośpiech najgorszym doradcą. To stwierdzenie idealnie pasuje do sposobu nowelizacji Kodeksu karnego, o którym dziś donosi Dziennik Gazeta Prawna. Posłowie tak pędzili, że w efekcie zaserwowali nam festiwal luk, błędów i absurdów.
......
Interwencja na gorąco
W możliwość wyprostowania tej sprawy wierzy Marek Konieczny, prezes Związku Dealerów Samochodowych.

– Zdziwiła mnie ta sytuacja, ale uzyskałem zapewnienie, że to pisarska pomyłka i kiedy tylko senatorowie zajmą się znowelizowanym kodeksem ten błąd zostanie naprawiony.
Nie widzę tu żadnego spisku, jestem dobrej myśli – powiedział dziennik.pl Konieczny.

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci...zacja-pis.html

szkoda że przy okazji nowelizacji prawa o pedofilach nie wyregulowali jakości zaprawy murarskiej i wielkości śpiochów niemowlęcych oraz kształtu kartofla.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125232  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 15:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Uoj Zbinek Zbinek. Chiba będzie się działo..

Cytat:
Politycy PO składają zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków i "bezczynności działań" przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę po ujawnieniu w raporcie KEP przypadków pedofili. Ich zdaniem, rządzący "zamiatają tę wielką aferę po dywan".

bidny prokurator
zamiecie źle .... nie zamiecie jeszcze gorzej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125233  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 15:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

i ciąg dalszy napełniania legislacyjnego szamba przez Ziobrę i towarzyszy

Cytat:
PiS wycofuje się z zaostrzenia art. 212. "Resort sprawiedliwości zaproponuje wykreślenie nowego paragrafu"
Ministerstwo Sprawiedliwości nie podziela krytycznych uwag w dyskusji po uchwaleniu art. 212 Kodeksu karnego i proponuje dalszą dyskusję o jego losie,


ale ze względu na pilne przepisy dot. pedofilii w Senacie zaproponuje wykreślenie nowego paragrafu - poinformował PAP Sebastian Kaleta z MS.

a tak ładnie zaczęli ustawą o IPN i 8-krotną nowelizacją ustaw o SN
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125234  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 15:29
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Wracając do Żydów, jeżeli pozostawili w Polsce swoje nieruchomości to chyba powinni je odzyskać. Obecni na forum bogaci właściciele ziemscy nie chcieliby chyba, żeby ich spadkobiercy poszli z torbami, bo państwo powie won nic się nie należy. Myślałam że w kapitaliźmie działa prawo własności i dokumenty z hipoteki coś znaczą ale pewnie nie rozumiem złożoności problemu. Jak to było z Kalim, jak Kali ukraść to dobrze albo jak Kalemu odebrać to patriotyczna zdrada albo jakoś tak.
PS
To wszytko przez fortepian Bechstein,a Miśka zajumany przez następców bezprawnych.






Majatek bez spadkobiercow przechodzi na skarb panstwa, spadkobiercy powinni upomniec sie o spadek /troche mlodsi niz 150 lat/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125235  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 15:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Wracając do Żydów, jeżeli pozostawili w Polsce swoje nieruchomości to chyba powinni je odzyskać. Obecni na forum bogaci właściciele ziemscy nie chcieliby chyba, żeby ich spadkobiercy poszli z torbami, bo państwo powie won nic się nie należy. Myślałam że w kapitaliźmie działa prawo własności i dokumenty z hipoteki coś znaczą ale pewnie nie rozumiem złożoności problemu. Jak to było z Kalim, jak Kali ukraść to dobrze albo jak Kalemu odebrać to patriotyczna zdrada albo jakoś tak.
PS
To wszytko przez fortepian Bechstein,a Miśka zajumany przez następców bezprawnych.

Tu chodzi o mienie bezspadkowe a nie spadkowe a to różnica. Ktoś się tym mieniem opiekował przez te lata remontował, pilnował, bo taka była potrzeba co teraz? Z kwiatami oddać a może bombonierką i powiedzieć "proszę"? A może oddać i jeszcze zapłacić drugi raz, bo raz już było zapłacone przez winnych wojny?
Czy oni dali nam jakieś odszkodowania za mordy i "opiekę" nad Polakami za czasów powojennej żydokomuny?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125236  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 15:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Wracając do Żydów, jeżeli pozostawili w Polsce swoje nieruchomości to chyba powinni je odzyskać. ........

Maju!
Szkoda czasu na wyborcze pierdły KACZYNSKIEGO.
Jak się zgłosi Żyd spadkobierca z pozwem to decydował będzie sąd, a nie KACZYŃSKI z MORAWIECKIM.
A warto wiedzieć, że wielu z nich ma po dziadkach polskie paszporty.

ale jak funkcjonariusze PiSu wraz z naziolstwem chcą wk.....ć Żydów to ich wola.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125237  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 15:36
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie ZNOWU ''wstyd'' za Rodakow .

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Wracając do Żydów, jeżeli pozostawili w Polsce swoje nieruchomości to chyba powinni je odzyskać. Obecni na forum bogaci właściciele ziemscy nie chcieliby chyba, żeby ich spadkobiercy poszli z torbami, bo państwo powie won nic się nie należy. Myślałam że w kapitaliźmie działa prawo własności i dokumenty z hipoteki coś znaczą ale pewnie nie rozumiem złożoności problemu. Jak to było z Kalim, jak Kali ukraść to dobrze albo jak Kalemu odebrać to patriotyczna zdrada albo jakoś tak.
PS
To wszytko przez fortepian Bechstein,a Miśka zajumany przez następców bezprawnych.






Majatek bez spadkobiercow przechodzi na skarb panstwa, spadkobiercy powinni upomniec sie o spadek /troche mlodsi niz 150 lat/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125238  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 15:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Tu chodzi o mienie bezspadkowe a nie spadkowe a to różnica. Ktoś się tym mieniem opiekował przez te lata remontował, pilnował, bo taka była potrzeba co teraz? Z kwiatami oddać a może bombonierką i powiedzieć "proszę"? A może oddać i jeszcze zapłacić drugi raz, bo raz już było zapłacone przez winnych wojny?

Jarek!
Mnie to serdecznie wali, bo nie lubię teoretyzować tam gdzie mnie nie strzyka.
jak będzie oficjalne wystąpienie w sprawie jakichś żadań przez kogoś konkretnego a nie jazgot, to mnie to być może zainteresuje.

jakoś podobnych problemów nie ma Rosja, Litwa, Białoruś i inni... może dlatego, że u nich nie ma PiSu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125239  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 15:55
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Tu chodzi o mienie bezspadkowe a nie spadkowe a to różnica. Ktoś się tym mieniem opiekował przez te lata remontował, pilnował, bo taka była potrzeba co teraz? Z kwiatami oddać a może bombonierką i powiedzieć "proszę"? A może oddać i jeszcze zapłacić drugi raz, bo raz już było zapłacone przez winnych wojny?
Czy oni dali nam jakieś odszkodowania za mordy i "opiekę" nad Polakami za czasów powojennej żydokomuny?
Jarek, cennym fortepianem mojego kolegi Miśka "opiekował" się funkcjonariusz bezpieki który "przejął" cały ich ruchomy i nieruchomy majątek (piękne mieszkanie przy ul. Spokojnej w Krakowie). Misiek nie żyje czy jego dzieci, według Ciebie, powinny oddać kasę za konserwację tego fortepianu i malowanie mieszkania?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125240  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 15:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Chińczyki trzymają się ..... mocno.
Cytat:
Wizyta przywódcy Chin w fabryce metali ziem rzadkich podsyciła spekulacje o możliwym ruchu odwetowym Pekinu. Wstrzymanie eksportu tych surowców do USA mocno uderzyłoby w amerykańskich producentów elektroniki.

Odwiedzony zakład należy do jednej z największych w kraju firm zajmujących się wydobyciem i przetwarzaniem metali ziem rzadkich. A w przypadku metali ziem rzadkich Chińczycy rozdają globalne karty. To 17 pierwiastków wykorzystywanych w produkcji m.in. magnesów i baterii. Są kluczowe w branży elektronicznej, samochodów elektrycznych, ale także obronności. Chiny mają największe rozpoznane złoża tych metali, są ich głównym globalnym producentem i eksporterem. 80 proc. amerykańskiego importu metali ziem rzadkich pochodzi właśnie z tego kraju. Strategiczne znaczenie podkreśla fakt, że Donald Trump wyłączył te surowce ze swojej niedawnej decyzji o podwyższeniu ceł na importowane z Chin towary.

jesli czajniki pójdą w ślady Trumpa i wprowadzą podobne
zasady w stosunku do jego sojuszników, to te miliony elektroaut Morawieckiego pójdą się .....opalać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.