menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #100661  
Nieprzeczytane 17-08-2019, 20:09
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie

Jeszcze jedna poprawka - Sri Lanka, na wyspie Cejlon.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100662  
Nieprzeczytane 17-08-2019, 20:31
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witaj kochanie!
Dziękuję Ci Lilu za tel przed wyjazdem!
Nikt tutaj nie jest zazdrosny Lilu... tym bardziej, jak musiałaś lecieć taki świat drogi aby się leczyć! Oby Bóg był przy Tobie skarbie!
Mam nadzieję, że będziesz w miarę możliwości dawała znać o sobie... martwiłam się Twoją podróżą.. Proszę o chociaż kilka słów, jak się czujesz...
Przytulam Cię i mam nadzieję, że wszyscy Ci Życzą dobrego zdrowia i szczęścia....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100663  
Nieprzeczytane 17-08-2019, 22:27
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

DOBRANOC
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100664  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 08:36
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witam i pozdrawiam Różnościanki!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100665  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 08:49
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witaj Ninko cieszę się zę jesteś ja zaraz znikam do kościoła na 9 tą...wszystkich pozdrawiam i życzę milutkiej niedzieli.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100666  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 10:10
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

Witam niedzielnie wszystkie koleżanki Różnościanki z Ninką na czele.
Zdrowie mi szwankuje, więc ochota na wizyty i bajdurzenie spadła, ale trzeba brać życie za bary i... walczyć. Jak widzę, nie jestem w tym osamotniona.
Lilu... myślę, że nikt nie posądzi Cię o chwalenie się. Choroba nie wybiera i człowiek ratuje się jak może. A skoro metody wschodu mogą pomóc, to trzeba korzystać, jak się ma takie możliwości. Oby wyjazd był skuteczny... Poprawy zdrowia życzę... Czekamy na fotki, bo piękny to rejon.
Helenko... Tobie szczęśliwego wyjazdu do "korzeni" i miłych wspomnień. Niech droga będzie bezpieczna...
Pozdrawiam... Duża buźka....


__________________

Ostatnio edytowane przez Iza_bella : 18-08-2019 o 10:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100667  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 13:57
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Pozdrowienia z dalekiego kraju

Witam Różnościami w niedzielę,
Znowu tutaj jestem. Pomimo niedzieli nie mogę się wybrać do kościoła. W tej miejscowości są tylko świątynie buddyjskie, trzeba jechać daleko, ale i tak nie mogę się na razie ruszać z ośrodka, bo mam takie zabiegi, które to uniemożliwiają. Zabiegi mam codziennie, w niedziele i święta też. Dwa tygodnie była że mną córka, już jest w Polsce. Musiała do pracy, a ja jeszcze tydzień. Tyle trzeba na terapię. To jest zupełnie inny świat. Wszystko jest inne: klimat tropikalny, ludzie, zwyczje, religie - głównie buddyzm, jedzenie. Jak była córką to mogłyśmy trochę zwiedzić popołudniami. Byłyśmy na plantacji herbaty i cynamonu, w kilku świątyniach buddyjskich, w dużym mieście. Byłyśmy też na safari, bo była to pełnią księżyca i to dla nich wielkie święto, zabiegów się nie robi, więc miałam wolne. No i plaże. Plaże są rajskie: złoty piasek i pochyłe palmy kokosowe, tak jak z katalogu. Ocean cieplutko, tutaj pogoda cały rok podobne. Czasem są deszcze monsunowe, ale ciepłe. Jest wysoka wilgotność ale dużo tlenu w powietrzu, jest czym oddychać. Nie zmienia to faktu, że ubrania cały czas są lekko wilgotne. Ale nie ma obawy o reumatyzm. Rozpoznałam się. Miejscowi mówią, że tutaj jest raj na ziemi, ponieważ jest blisko równika i słońce pada prostopadle na ziemię, na dodatek duża wilgotność i wszystko rośnie jak wściekłe. Owoce, warzywa, zioła mają najwięcej składników odżywczych. Mój ośrodek jest usytuowany w dżungli, latają bajecznie kolorowe ptaki, skaczą małpy po drzewach, chodzą iguany, no i niestety węże, ale głównie nocą. Nie należy wchodzić w zarośla.
To pozdrawiam jeszcze raz z tego raju.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100668  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 14:03
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie

Wkurzam się, bo ten tablet zmienia litery, mam włączony słownik i to dlatego, ale nie będę poprawiać, można się domyślić. Za przekręty przepraszam.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100669  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 16:19
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Ninko!
Ależ ten wątek zyskał reporterkę - Lilianę .

Liliano, jestem pod wrażeniem. Oby kuracja tam okazała się skuteczna.
Ażebyś wróciła wyzdrowiona .

Pozdrawiam.
__________________
Janek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100670  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 20:10
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witaj Lilu, Izabel, Helenko i Janeczku!
Helenko, też pozdrawiam kochanie!
Izabell, też mam zajęcie, a jestem sama... muszę się wyrobić. Pozdrawiam Cię i zdrowiej mi, skarbie...
Lilu, czekamy na fotki ale, to już po powrocie do domu... mam nadzieję, że mnie znowu odwiedzisz, że znowu spędzimy piękny dzień i będziesz w lepszej formie. Bardzo się cieszę kochanie że piszesz, że opisujesz wszystko... ja od razu widzę te ptaki, węże, krzaki, palmy i plażę...resztę opowiesz po powrocie.Liczę, że wrócisz zadowolona i zdrowa.
Janeczku, masz rację, bardzo nam się podobają wyjazdy naszych Przyjaciół i jak opisują swoje wojaże. Lila się leczy, przy okazji robi fotki!
Czekamy Lilu i Różnościanki czekają i jak widzisz, nawet nasz Janeczek zajrzał. Pozdrawiam serdecznie!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100671  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 22:04
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Pięknie dziękuję za dzisiejszy dzień spędzony z Wami.....
DOBRANOC... MILUTKICH SNÓW ŻYCZĘ.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100672  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 23:58
WE115's Avatar
WE115 WE115 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 4 935
Domyślnie

Dobry wieczór

Poczytałam wspaniałych opowieści Lili z wyjazdu.
Też jestem pod wrażeniem tym bardziej, że sama uwielbiam podróże i w miarę możliwości staram się przynajmniej raz w roku wyjechać gdzieś w świat.
Lilu szkoda tylko, że to nie jest wyjazd typowo rozrywkowo-turystyczny ale zdrowotny. Życzę Ci aby spełnił Twoje oczekiwania i żebyś wróciła w pełni sił i zdrowia.

Nie zaglądałam kilka dni ponieważ w piątek byłam cały dzień u mojej przyjaciółki a sobotę i niedzielę spędziliśmy z J. na działce. Pogoda dopisała a ja mogłam oddać się przyjemności poczytania pod jabłonką co uwielbiam.
Ptaszki mi nad głową śpiewały, słonko mrugało pomiędzy liśćmi, J.przygotował jedzonko. I nic mi więcej nie potrzeba było do szczęścia.

Nineczko kiedy zaczynasz remont? Bardzo Ci kibicuję żeby wszystko przebiegło szybko i sprawnie.
__________________
Ewa

Odpowiedź z Cytowaniem
  #100673  
Nieprzeczytane 19-08-2019, 09:37
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Dzień dobry, kochani!
Ewuniu, już się zaczyna... podobno. Jeszcze jakieś dokumenty córka złoży ( to cholernie mnie denerwuje ) ta biurokracja. Dopłacają 5 tys, a wymagania jakby całe 15 tys. dali!
Co do Lili, tak, pojechała na leczenie aby już poczuć się lepiej... A Ciebie widziałam na Seniorku... J. na fb. Pewnie macie tablety ? Ja z kompem muszę się rozstać na długo w trakcie remontu. Do tego będzie opatulony aby się nie zakurzył. W trakcie remontu nie będzie bardzo przeszkadzał...
Buziaki Wam Wszystkim zostawiam!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100674  
Nieprzeczytane 19-08-2019, 10:21
WE115's Avatar
WE115 WE115 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 4 935
Domyślnie

Dzień dobry

Ninuś czy mam rozumieć, że w czasie remontu nie będziesz dostępna w internecie? Ale telefon będziesz miała.

Ja mam laptopa a czasem też korzystam z internetu w telefonie.
Działkę mamy bardzo blisko więc na noc przyjeżdżamy do domu.

Nineczko bardzo, bardzo się cieszę, że wreszcie będziesz miała godziwe warunki i to centralne.

Dla Ciebie i Wszystkich Różnościanek również.
Miłego dnia.
__________________
Ewa

Odpowiedź z Cytowaniem
  #100675  
Nieprzeczytane 19-08-2019, 10:24
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Sri Lanka - raj na ziemi

Witam wszystkie Panie z Ninką na czele i Janka,
Jestem właśnie po zabiegach, odpoczywam, niedługo lunch. Tutaj jest 3 i pół godziny później niż w Polsce. A dzień jest prawie równy z nocą. Ciemni się o 18.30 a rozwidnia o 6 rano. Zmrok zapada błyskawicznie jakby ktoś nagle zgasił światło.
Janku, dziękuję za uznanie, że jestem reporterką. A może napiszę jakiś artykuł do czasopisma i mi opublikują? Muszę pomyśleć. Kto wie.
Ninko, przecież możesz laptop zabrać do córki, ona chyba ma internet? I połączyć się przez wi-fi. Można też udostępnić internet z komórki, tam na pewno masz internet, nie ma innej opcji. Ja to często robię jak gdzieś biorę laptop a nie ma internetu. Niech Ci wnuk albo wnuczka pokażą. To proste.
Dzisiaj mam ostatni zabieg wymagający siedzenia tutaj. Jutro zmiana zabiegów i będę mogła po południu udać się na plażę. Marzę o kąpieli w oceanie. Opalać się nie mogę, zresztą nie robię tego od kilku lat, bo to niezdrowe i skóra się niszczy. Moja córka się pięknie opaliła.
Jeszcze mnie zabiorą pojazdem tuk-tuk do świątyni na wyspie na jeziorze i do muzeum gdzieś w pobliżu. Wołają na lunch, muszę iść.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100676  
Nieprzeczytane 19-08-2019, 11:06
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Ewuniu, tak mi się wydaje, że migałaś mi się w internecie i J. widziałam na fb. Buziaki skarbie.. Jak drugi raz przyjedziecie, to będzie inne mieszkanie! Mam taką nadzieję. Tak dzisiaj od rana robię błędy... chciałam napisać śmiech... wyszedł mi ... miech...jeszcze inne słowa bez jednej literki a całkiem inne znaczenie.
Buziaki Ewuniu!
Lilu, mam laptop, córka ma internet WI_FI ale jak Wiesz,laptop był u Córki, potem wrócił, druga Córka dała go do ustawienia i coś tam jeszcze abym mogła go używać... ale ja jestem zajęta w kompie, muszę pisać, chcę skończyć ten horror..
Lilu kochana, nie mogę się doczekać Twojego powrotu a bardzo Ci jestem wdzięczna, że jesteś tutaj i wiem, co się dzieje. napisz mi jeszcze, czy lepiej się czujesz...
Bardzo fajnie się czyta Twoje wpisy... a tutaj, tak mało nas zostało...
Pozdrawiam Różnościanki i odwiedzających...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100677  
Nieprzeczytane 19-08-2019, 11:51
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Witam ponownie

Po lunchu,
Na lunch był ryż, warzywa w sosie curry, inne warzywa w innym sosie, surówka z kiełkami fasoli, na deser papaja ładnie podana. Do picia ciepła woda. Posiłki należy tak popijać, to bardzo zdrowo. Ja mam specjalnæ dietę na oczyszczenie organizmu z toksyn i różnych złogów, jest to dieta wegańska. Nie jem żadnych tłuszczów, mięsa, ryb, jajek, nabiału, chleba, nie piję kawy. Tylko warzywa, różne ziarna, owoce niektóre, soki owocowe też niektóre, i tak już trzeci tydzień. Tutaj chleba to w ogóle nie ma, tylko takie placki z mąki ryżowej, albo mieszanej. I wyobraźcie sobie, że mi tego wszystkiego nie brakuje. Na tym polega ta kuracja: dieta, lekarstwa, zabiegi. Wszystko razem zgrane, inaczej nie ma sensu. Nie wiem czy mi to pomoże, mam taką nadzieję. Na razie czuję się bardzo dobrze, ale na rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni.
Nino, ale możesz sobie zgrać pliki na pendrive i przenieść na laptopa, aby tam dalej pisać swoją powieść. No i możesz zaglądać na seniorka. Jak nie pamiętasz hasła, to tam jest opcja jego zmiany. Ja tylko do banków mam hasła skomplikowane, a na róźne fora, biblioteki itd. mam hasło jedno, więc nie sposób go zapomnieć. Przecież tam mi nikt niczego nie ukradnie, poza tym i tak hasła nie ma.
To by było na tyle.
Bywajcie kochani.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100678  
Nieprzeczytane 19-08-2019, 14:22
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Lilu, aż mnie zatkało czytając Twoje jedzonko... do tego kawy nie wolno... no, bez niej to i ja mogę się obejść...ale ryby ? oj, bardzo je lubię...
Kotku, piszę powieść na pendrajwie..muszę dzisiaj sprawdzić jak on się zgra z laptopem... A logowanie... masz dobry sposób z tym, że masz jedno hasło do wszystkiego...ja mam do każdego, co innego i mam za małą głowę do tego...
Na razie pomęczę się... jak będziesz u mnie, to poprawimy to...zrobimy tak, jak masz Ty...
Pozdrawiam, przytulam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100679  
Nieprzeczytane 19-08-2019, 22:29
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Dobrej nocy życzę....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100680  
Nieprzeczytane 20-08-2019, 11:08
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie

Nineczka powiedziala "dobranoc"
Ja mowie -


__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 15:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 21:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 21:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.