menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 13:35
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
Domyślnie No i.....zobaczyliśmy!

Cytat:
Napisał senior A.P.
Ten co w Polsce nie wywiesza flagi w dniu swiat narodowych jest wg. mnie tylko zwyklym zjadaczem chleba.
PATRIOTA POLSKI (nie mylic z partyjniakiem) o tym zawsze pamieta i sie nie wstydzi.
.......
Prosze sie nie zrazac wpisami "dobrze uswiadomionych" to bije w oczy kazdego nowego po wejsciu na forum ale
JESZCZE POLSKA NIE ZGINELA !
Poki starzy zyja !!!


Z odpowiedzią czekałem do 4.05 (godz. 15.0), aby przekonać się jaki rezonans ten post wywoła.
Okazało się, że na 230 osoby, które czytały ten post, zaledwie 11 odniosło się do tematu pozytywnie, chociaż NIKT nie odpowiedział na zadane pytanie - z czego wynika ta niemal powszechna niechęć do wywieszania flagi ?!
Odpowiedziała także Małgorzata 50 - ale „ni tak ni siak”, przypinając „łatki” (w swoim stylu !) zarówno Panu, jak i Wilhelminie. No to i tak jest postęp, bo w listopadzie 2007 zajmowała wręcz negatywne stanowisko, http://www.klub.senior.pl/spoleczens...0168-1373.html czemu nie mogłem się nadziwić, zważając na podane przez nią jej koneksje rodzinne.

Nota bene to głównie jej, ale nie tylko jej, obraźliwe, ( za które wprawdzie przeprosiła) i tendencyjnie kłamliwe posty spowodowały, że wycofałem się z czynnego udziału w tym forum.
Ktoś, kiedyś powiedział: „nie mam zamiaru kopać się z koniem” – dodaję: „szkoda czasu”!

Jeśli ktoś chce prześledzić tę sprawę, to odsyłam do tematu: „Co z ta Polską? cz. I” str. 8 do 40 http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-co-z-ta-polska--page8-1373.html wpisy nr 72 do 396. Szczególnie istotny jest tu mój post nr 376 http://www.klub.senior.pl/spoleczens...ge38-1373.html streszczający w zasadzie całość tej niesympatycznej, zupełnie zbędnej, polemiki!

Do statystyki podanej na wstępie dodam, że tak, jak 11.11.2007 widziałem ze swoich okien 11 wywieszonych flag, http://www.klub.senior.pl/spoleczens...age8-1373.html tak obecnie widzę ich…12!
Pytanie ze wstępu: „dlaczego….?” pozostaje bez odpowiedzi. Pośrednią odpowiedź daje jednak statystyka przytoczona na wstępie.
Na tym forum są na ogół osoby pokolenia 50+, które wychowały – i wychowują nadal - prawie 2 nowe pokolenia. Skoro 95% z tych osób nie uznało za stosowne odnieść się do tego postu o fladze, znaczy dobitnie jakie mają poglądy, a tym samym, jakie poglądy wszczepiły (i wszczepiają!) swoim następcom.
Takie będą Rzeczypospolite, jakie będzie młodzieży chowanie! A było ono przez całe lata tendencyjnie antypatriotyczne i nadal jest – niestety - nie najlepsze, chociaż na szczęście zaświtały już jakieś „światełka w tunelu”, choćby tylko tłumnie odwiedzane Muzeum Powstania Warszawskiego.
Augustynie! Co do „honorów” to ja jestem porucznikiem (stopień nadawany „automatycznie” po skończeniu studiów), więc to ja honory oddaje majorowi, ale nie tylko! Oddaję je za jasne, rzeczowe, stanowisko w sprawie symboli narodowych i patriotyzmu, bo to one zawsze powinny być oczywiste dla rzetelnego Polaka.
Co do „dobrze uświadomionych” na tym forum, to od początku dali mi się tu dobrze we znaki, zaraz po moim pierwszym poście o wyborach http://www.klub.senior.pl/spoleczens...2631-1248.html do czego asumpt dała Alsko http://www.klub.senior.pl/spoleczens...ge29-1248.html używając znanego w tych sferach słowa „agitator”, bo dla tych ludzi jasne przedstawianie swoich poglądów, niezgodne z ich poglądami, równa się „agitacji”.
Za Alsko poszli i inni: ammi1952, Bianka. Jolita, FeliksG a w końcu i Małgorzata 50, co przesądziło, że zamilkłem.
Dzisiaj pozwoliłem jednak sobie wrócić do tematu „Flagi”, nie tylko dla tego, że z jego powodu dotknięto mnie „do żywego”, lecz także dlatego, że chciałem ponownie sprawdzić, jaki jest w tej mierze obraz polskiej przecież społeczności 50+, reprezentowanej na tym forum.

No i ….zobaczyłem! Nihil novi! A szkoda! Może jednak doczekam, że będzie inaczej! Oby!
ed-q
  #22  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 13:50
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Właśnie zdjęłam flage z balkonu w okolicznych blokach naliczyłam około 30 flag czy to dużo czy mało ciężko mi powiedzieć ale były i wisiały. Nie kazdy lubi się chwalić swoim patriotyzmem a może nie maja flagi ,a moze wyjechali do rodziny lub odpocząć i zapomnieli tak po ludzku wywiesić.
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #23  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 13:51
ymca's Avatar
ymca ymca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 567
Domyślnie

Nihil novi!jak powiadał stary baca.A kto by to czytał,czasu przecie nie starczy.To co mam wrzeszczeć,że wywiesiłam flagę, jestem patriotką i kocham Polskę?
  #24  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 14:15
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Biała flaga

I ja coś postanowilam dodać.Nie wywieszałam flagi bo jej po prostu nie mam.Spłonęła właśnie 11 listopada a dla mnie ważniejszy jest teraz bochenek chleba niż flaga.Na mojej ulicy w większości domów były wywieszlone flagi z wyjątkiem domów w których za komuny zawsze w święta państwowe wisiały.
Uważam,że nie należy krytykować tych,którzy tego nie zrobili.Zbyt długo wywieszanie flag kojarzone było z przynależnością do partii komunistycznej,i jeszcze wiele lat musi upłynąć by przywyknąć,że nie jest to wymuszony obowiązek a szczere,proste demonstrowanie swoich uczuć patriotycznych.Za bardzo jeszcze pamięta się,gdy na pierwszego maja wręczano flagi wg.listy obecności by wymusić obecność na pochodzie pierwszomajowym.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Kundzia : 05-05-2008 o 14:19.
  #25  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 14:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Szanowny ed-g. Dla mnie wywieszenie flagi w święto narodowe jest tak normalne jak zjedzenie obiadu. Przepraszam za porównanie. Nie muszę o tym pisać na forum, ani o jednym ani o drugim.
  #26  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 14:30
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Pozwolę sobie niegrzecznie odpowiedzieć na post 21

bo też czuję się dotknięta (co za dzień dzisiaj )
Dla mnie - i mam nadzieję, że dla większości Polaków - patriotyzm nie polega na trzaskaniu gębą, wywieszaniu flag i maszerowaniu w kolumnach.

A jeśli w czymś poparłam kiedyś Alsko (co jest mi stawiane jako zarzut, a nie chce mi się gmerac w starych postach), to dodam jeszcze, że życzyłabym sobie, aby na tym forum było więcej osób równie porządnych, myślących równie trzeźwo i równie sympatycznych, jak właśnie ona.

I jeszcze powiem - nie każdy ma ochotę i czas na dyskusje na każdym wątku. Niektóre wątki są na przykład dla niektórych mało interesujące, między innymi właśnie z ziejącego z nich hurra-patriotyzmu przemieszanego z szowinizmem oraz innymi -izmami i -yzmami.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #27  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 14:47
anta2008's Avatar
anta2008 anta2008 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał ed-q

Na tym forum są na ogół osoby pokolenia 50+, które wychowały – i wychowują nadal - prawie 2 nowe pokolenia. Skoro 95% z tych osób nie uznało za stosowne odnieść się do tego postu o fladze, znaczy dobitnie jakie mają poglądy, a tym samym, jakie poglądy wszczepiły (i wszczepiają!) swoim następcom.
ed-q
Drogi Ed-q w ten właśnie sposób powstają zatargi i nieporozumienia na forumach. I niepotrzebnie. Wyprowadziłeś moim zdaniem bezzasadny wniosek, że skoro Ci ktoś na Twój post nie odpowiedział, wiadomo jakie ma poglądy, jak wychowuje młodzież, no to w domyśle - nie jest forumowiczem patriotą. W każdym razie tak to brzmi, choć tak mnie to zaskakuje, że dopuszczam myśl, że to ja źle zrozumiałam, co napisałeś w przytoczonym przeze mnie cytacie.
Poszanowanie symboli narodowych jest tylko elementem patriotyzmu szeroko pojmowanego.
Idąc dalej nie wywieszenie flagi nie jest jednoznacznym dowodem na brak pratriotyzmu.
O przyczyny trzeba by było zapytać kolejno ludzi, którzy nie wywiesili flag, a nie uogólniać. Flag było mało - to racja.
Podobało mi się, co na ten temat napisała Kunegunda.
Wracając do Twoich wniosków...Po ich przeczytaniu ktoś , co bardziej emocjonalny moze się poczuć obrażony i odpowie tym samym, a więc obrazą. Ja na przykład nie zauważyłam Twojego wątku, nie odpisałam, a jednak uważam się za patriotkę, może inni mieli tak samo?
  #28  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 14:50
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał kunegunda
I ja coś postanowilam dodać.Nie wywieszałam flagi bo jej po prostu nie mam.Spłonęła właśnie 11 listopada a dla mnie ważniejszy jest teraz bochenek chleba niż flaga.Na mojej ulicy w większości domów były wywieszlone flagi z wyjątkiem domów w których za komuny zawsze w święta państwowe wisiały.
Uważam,że nie należy krytykować tych,którzy tego nie zrobili.Zbyt długo wywieszanie flag kojarzone było z przynależnością do partii komunistycznej,i jeszcze wiele lat musi upłynąć by przywyknąć,że nie jest to wymuszony obowiązek a szczere,proste demonstrowanie swoich uczuć patriotycznych.Za bardzo jeszcze pamięta się,gdy na pierwszego maja wręczano flagi wg.listy obecności by wymusić obecność na pochodzie pierwszomajowym.

Wiem o Twoim nieszczęściu (od Basi), współczułem, także na forum i wspomogłem!
Twoja analiza odnośnie nie wywieszania flag jest zgodna z moją, o czym napisałem w pierwszym poście. Nie mniej uważam, że obecnie, odreagowaniem na przymus z "okresu minionego", winno byś właśnie powszechne wywieszanie flag z okazji rocznic istotnych dla Polski. Tu nie chodzi tylko o zamanifestowanie, ale przede wszystkim o patriotyczne wskazówki dla następnych pokoleń.
Serdecznie pozdrawiam i życzę, aby koszmar nieszczęścia zakończył się definitywnie.
ed-q

PS. Czy pamiętasz jak życzliwie przywitałaś mnie na tym forum?
  #29  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 16:10
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Nasza POLSKA BIALO-CZERWONA FLAGA jest dla nas POLAKOW emigrantow wszystkim,kto tego nie rozumie winien doswiadczyc emigracji,moze wtedy zrozumie.
  #30  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 16:36
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Do Ed-q

Przykro mi, że - jak twierdzisz - dałam swoim postem asumpt do wypowiedzi innych forumowiczów, które spowodowały Twoje odejście z forum. Nie zaświtało mi to w głowie.

Przeczytałam teraz tamten mój post. I nie widzę w nim niczego, co upoważniałoby do zaliczania mnie do jakiejś niesprecyzowanej przez Ciebie - ale wyraźnie wzgardzanej - sfery. Nie rozumiem też, na jakiej podstawie wyodrębniasz spośród forumowiczów "dobrze uświadomionych".
Mówię, co myślę. W swoim imieniu.

Nie znoszę hurra-patriotyzmu, bo wydaje mi się fałszywy. Odezwałam się na tym wątku, bo zostałam niejako "wywołana do tablicy".
To tyle na ten temat.
  #31  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 16:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alu

Cytat:
Napisał Alsko


Nie znoszę hurra-patriotyzmu, bo wydaje mi się fałszywy.

Co rozumiesz przez hurra-patriotyzm???
  #32  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 16:55
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie

Opowiadają ludzie, że za komuny nie tylko musieli iść w pochodzie, ale i listę obecności podpisywać.
Nie bijemy patriotycznej piany tzn. nie uczestnicząc w tym wątku nie podpisaliśmy listy!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #33  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 17:13
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie nie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Opowiadają ludzie, że za komuny nie tylko musieli iść w pochodzie, ale i listę obecności podpisywać.
Nie bijemy patriotycznej piany tzn. nie uczestnicząc w tym wątku nie podpisaliśmy listy!

rozumiem co ma piernik do wiatraka. Flaga polska jest symbolem naszego kraju ..nie komunizmu.. etc. Flaga komunistyczna byla tylko czerwona a NIE BIALO CZERWONA..
Pamietacie scene z filmu "Katyn" Jak ja rozdzierano zeby otrzymac tylo czerwien??? A z bialej czesci zrobili onuce??

Wszedzie na swiecie symbole sa bardzo wazne.. Dlaczego w Polsce maja one byc nie wazne??
Mysle ze zeby nie wpadac w jedna skrajnosc ... zaczynacie wpadac w skrajnosc odwrotna.. A najlepiej jest trzymac sie zdrowego rozsadku i nie wpadac po uszy w ZADNE SKRAJNOSCI..
  #34  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 17:31
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Słowikowo,

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Co rozumiesz przez hurra-patriotyzm???

między innymi ocenianie patriotyzmu innych po tym, czy wywiesili w oknie flagę.
  #35  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 17:42
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Nie ma Seniora.a atmosfera się nie zmieniła.Wydaje mi się,że na tym forum są sami dorośli ludzie i już nie trzeba ich wychowywać.Każdy rozumie patriotyzm po swojemu i napewno wywieszanie flagi narodowej nie jest miarą uczuć patriotycznych.
  #36  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 17:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

I bardzo dobrze, że dalej trwa dyskusja, inaczej forum zmarłoby śmiercią naturalną.
  #37  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 17:56
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie

Pani Słowikowej tłumaczę:
Widzę wyraźną analogię między nadgorliwością komunistów (sprawdzanie listy na pochodzie) a nadgorliwością tych, co się teraz obudzili i wykrzykują hasła patriotyczne, każą wypowiadać się na temat flagi, bo jak się nie wypowiem to już nie jestem patriotką i źle wychowuję młodzież . Dawne sprawdzanie listy obecności zastąpione zostało obowiązkiem wypowiedzi o fladze i obowiązkiem podkreślenia swojego patriotyzmu.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #38  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 18:33
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie widze ze

wiele osob ma jakas paranoje z tym patriotyzmem.. a moze nie tyle z tym ale z eks przynaleznoscia do komuny..
Ja juz o tej komunie dawno zapomnialam... a wy ciagle ja wyciagacie .... na swiatlo dzienne
Kazdy odruch milosci, troski, nostalgi itp do naszego kraju jest przez was potepiany..

Czy rzeczywiscie mierzy sie patriotyzm tymi kategoriami???
A jezeli ktos powiesilby sobie np. Wloska flage to coby sie stalo???
Ech.. ludzie !!! Dajcie sobie na luz.. kurcze!! Kto chce niech se wiesza co mu sie podoba... nawet ta czerwona z sierpem i mlotem.. ale nie rozdzierajcie tej bialo-czerwonej...

Ps. Donko... widocznie tak nie jest jak mowisz.. bo czlowiek uczy sie cale zycie.. Tzn. ja ucze sie..

Ostatnio edytowane przez Pani Slowikowa : 05-05-2008 o 18:50.
  #39  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 18:55
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Pani Słowikowa
masz rację,że człowiek uczy się całe życie. Dopóki co mój umysł chłonie wiele nowości i ciekawość świata nie gaśnie.
Ale co do patriotyzmu to mam ustalone poglądy,których już na pewno nie zmienię.
  #40  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 19:02
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Chcę jeszcze dodać, że wychowywanie a uczenie się...są to dwa różne pojęcia.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czerwona herbata – przeciw miażdżycy i przybieraniu na wadze - komentarze sToRcZyK Ogólny 1 14-12-2010 11:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.