menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #13161  
Nieprzeczytane 23-07-2020, 11:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Spowiedź
https://www.youtube.com/watch?v=KIsDyW9cNSg


Sobór Loterański w 1215 wprowadził obowiązek spowiedzi usznej raz w roku a Gazeta Wrocławska 19 grudnia 2019 przypomniała wiernym jak się mają spowiadać https://gazetawroclawska.pl/spowiedz...r/c11-13040888 Tak to teraz wygląda w Polsce.

Już pisałem na tym forum że spowiedź uszna to anachronizm , protestanci już dawno z tego zrezygnowali . Czy myślicie że wypowiedzenie kilku wierszyków czy przesuwanie koralików różańca naprawia krzywdy , które ktoś wyrządził bliskiemu? Jeżeli wierzysz w Boga to po co ci pośrednik by się przed nim wyspowiadać . Czy może myślisz ze to Bóg siedzi w konfesjonale ???

I jak zwykle wybrane komentarze :
Kdx Fnc 1 miesiąc temu
Pięknie opisany mechanizm ,, uzależnienia" zwany spowiedzią.

Iwona Karmowska 1 miesiąc temu
Odpuściłam moim dzieciom wątpliwą przyjemność spowiedzi i innych durnych rytuałów kościelnych nie chrzcząc ich.

Galio Gallonimus 1 miesiąc temu
Zgadzam się z tym że bez sensu jest łącznik w postaci księdza, skoro Bóg jest wszechwiedzący to powinien wiedzieć kiedy ktoś żałuję i odpust powinien odbywać się automatycznie, a nie przez księdza. To niepotrzebne komplikowanie. Jeśli Bóg istnieje to jest chyba zbyt wielkim fanem instytucjonalności i oficjalności.

Aleksandra 1 miesiąc temu
A znowu mamę mojego faceta złapałam na hipokryzji religijnej.
Był pogrzeb jej męża i przed ceremonią mówi, że mamy iść do spowiedzi i komunii świętej bo starszy brat mojego faceta nie może bo nie chrzcili swojego synka więc mają "grzech ciężki" a ja mówię że my też mamy "grzech ciężki" bo mieszkamy razem bez ślubu. A ta mówi do mnie: ale co sąsiedzi pomyślą, że żadne z moich dzieci nie przestępuje do komunii.
A ja na to; co jest ważniejsze opinnia sąsiadów czy prawa boskie (specjalnie tak powiedziałam) a ona milczy jak ja nie lubię tej kobiety to taka religijna hipokryzja. Chociaż powinnam się cieszyć, że mogę mieszać z jej synem bez ślubu tyle dobrze. Chociaż facet ma 27 lat to może decydować sam. Ehh ludzie ./..............................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13162  
Nieprzeczytane 23-07-2020, 11:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Kolejny pożar w zabytkowym i symbolicznym miejscu kultu religijnego we Francji. W nocy z poniedziałku na wtorek podpalono jeden z budynków opactwa św. Marcina w Ligugé.


ps. Wszystkie powinny być spalone.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13163  
Nieprzeczytane 23-07-2020, 11:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F3FC3 EE
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13164  
Nieprzeczytane 23-07-2020, 11:37
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F3E95 3D
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13166  
Nieprzeczytane 23-07-2020, 14:52
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Rafał Betlejewski
on Sunday
Włączyłem teraz radio Maryja, a tam niejaki Rydzyk tłumaczy ciepłym głosem, że musimy wszyscy walczyć o Polskę katolicką, bo nawet po tych wyborach widać, tak mówi Rydzyk, że jeśli nie będziemy walczyć, to szybko znajdziemy się w destrukcji i moralnym upadku Zachodu.
Dożyliśmy czasów, w których krypto bolszewik przebrany za księdza mówi do nas językiem Gomułki, a wszystko to w celu wyłudzenia pieniędzy od starych ludzi, którzy uważają się za antykomunistów, by finansować prywatny biznes. I na tym samym oddechu Rydzyk im obiecuje, że Jezus im odda po śmierci! :-) Hahaha! Polskie kuriozum Level Hard.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13167  
Nieprzeczytane 23-07-2020, 17:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Najbardziej okrutny papież w historii kościoła. Gwałcił i zabijał

Lip 17, 2020

O ile w średniowieczu dla osoby wpływowej zostanie papieżem nie stanowiło większego problemu, to bycie papieżem kilka razy nawet dla hierarchów kościoła z tamtej epoki było czymś niewyobrażalnym. Żył jednak człowiek, który papieżem został aż trzy razy. I to nie posiadając nawet kapłańskich święceń!

Tą osobą był urodzony około 1012 roku w Tusculum (niedaleko Rzymu) Teofilatto di Tusculo. Jego ociec Alberyk III był bratem dwóch papieży – Benedykta VIII i Jana XIX. Nic zatem dziwnego, że zapragnął, aby również jego syn zasiadł na papieskim tronie. Teofilatto jako osoba świecka nie miał najmniejszych szans zostania głową Kościoła, więc Alberyk III wymarzone stanowisko synowi po prostu kupił.
Pontyfikat

Pierwszy raz Teofilatto został papieżem 21 października 1032 roku. Jako Benedykt IX, niemal od pierwszych chwil, zaczął wzbudzać odrazę wśród mieszkańców Rzymu. Trudno było, co prawda, oczekiwać od osoby świeckiej życia w zgodzie z Biblią – jednak cierpliwość wiernych miała swoje granice. Jego rozrzutność i fakt bycia biseksualistą można było jeszcze zaakceptować. Wszak wielu papieży przed nim grzeszyło w podobny sposób. Jednak gdy tylko w Rzymie pojawiły się plotki mówiące, że nowy papież uprawia seks również ze zwierzętami, a pod osłoną nocy lubuje się w licznych morderstwach i torturach obywateli Rzymskich, w mieście zawrzało. Robiono wszystko, by usunąć Benedykta IX

Benedykt IX, opisywany jako „demon z piekła rodem”/ Domena Publiczna
Późniejszy papież Wiktor III pisał otwarcie:
„Benedykt IX popełniał czyny nie do opisania. Siłą panował nad Rzymem, miastem bezprawia, a życie jakie prowadził rozwiązłe było niczym życie paszy. Gwałty i morderstwa, których dokonał jako papież były tak podłe i wstrętne, że nawet teraz przechodzą mnie ciarki, gdy tylko o nich pomyślę”
Seks, prostytucja i anarchia

Wielu biskupów z najbliższych kręgów Benedykta IX nazywało okres jego rządów „szczytem moralnego upodlenia”. Zazwyczaj osoby, które miały odwagę krytykować styl rządów papieża bardzo szybko żegnały się ze światem.
W obawie o własne życie, ludzie z otoczenia Ojca Świętego albo milczeli, albo pisali anonimowe świadectwa tego, co dzieje się na Lateranie. Opowiadano o hucznych balach w papieskich komnatach, na których pojawiały się całe rzesze prostytutek. Na specjalne życzenia papieża, sprowadzano mu zarówno młodych chłopców, jak i dziewczęta, które Benedykt brutalnie gwałcił na oczach swojej służby.


Wyrzucony z Rzymu

Za nic miał wszelkie świętości. Gardził sprawami boskimi, a o Biblii mówił, że to zbiór największych bzdur, o jakich kiedykolwiek słyszał. Mimo wszystkich swoich grzechów jego pontyfikat trwał aż 12 lat. Cierpliwość Rzymian skończyła się we wrześniu 1044 roku, kiedy Benedykt został siłą wyprowadzony ze swojego pałacu i wywieziony za mury miasta. Tam postanowiono go zabić, jednak życie uratowało mu nieoczekiwane zaćmienie Słońca. Zdezorientowani niecodziennym zjawiskiem porywacze nie zauważyli chwili, kiedy Benedykt IX zdołał uciec.

Rodzina wygnanego papieża miała dobre stosunki z ówczesnym cesarzem rzymskim i królem Niemiec – Konradem II. To właśnie on pomógł byłemu papieżowi powrócić na papieski tron. W pierwszych dniach marca 1045 roku Benedykt IX, wspomagany armią przysłana przez Konrada II krwawo odbił Lateran i wygnał swojego następcę – papieża Sylwestra III. 10 marca ponownie zasiadł na tronie. Wściekłość mieszkańców Rzymu była tak wielka, że Benedykt zrezygnował z udziału w procesjach. Jego osobista armia pilnowała, by żaden wierny nie mógł zbliżyć się do papieża.
Rodzina Tusculo radziła „swojemu” papieżowi abdykację, w celu uniknięcia linczu. Benedykt nie chciał słyszeć o takim rozwiązaniu. Nie zmienił też swoich upodobań. Wręcz przeciwnie, bale były jeszcze większe, a tortury i morderstwa jeszcze częstsze. Podobno jedną z jego ulubionych nocnych rozrywek były także włamania do prywatnych domostw i dewastowanie ich wnętrz.

Ślub z 15-latką

Nagle papież wpadł na zupełnie nowy pomysł. Zapragnął ożenić się z pewną 15-latką, pochodzącą z dobrego domu. Aby tego dokonać postanowił wprowadzić zmiany w kościelnych regułach. Domagał się zniesienia celibatu i wprowadzenia prawa, dającego papieżowi możliwość ożenku. Gdy wszystkie jego próby nie powiodły się, postanowił porzucić swój urząd. Nie za darmo jednak…
Zakochany papież szybko znalazł kupca na papieski tron. Najwięcej zapłacił Johannes Gratianus (1000 funtów srebra) i wkrótce po transakcji, 1 maja 1045 roku, został nowym Ojcem Świętym Grzegorzem VI. Benedykt wciąż jednak tytułował się papieżem, domagając się od Rzymian oddawania mu należnej czci. A gdy z małżeństwa nic nie wyszło, postanowił objąć „tron Piotrowy” po raz trzeci. W tym czasie na Lateranie rządził już kolejny papież Klemens II. Benedykt nie chciał czekać cierpliwie na swoją kolej i konkurenta postanowił zamordować. Miesiąc po otruciu Klemensa II, 8 listopada 1047 roku, Benedykt ponownie rozgościł się w papieskich komnatach. Nie na długo jednak, gdyż pół roku później ponownie został zmuszony do ucieczki.


Potępienie

Biskup i doktor Kościoła Pietro Damiani (1007-1072), doradca Klemensa II (oraz kilku kolejnych papieży) napisał w roku 1051 „Księgę Gomory” („Liber Gomorrhianus”), w której piętnował niegodziwe seksualne praktyki, jakich miał dopuszczać się podczas swoich rządów papież Benedykt IX, wraz ze swoim dworem. Praktyki homoseksualne, zoofilia, współżycie z nieletnimi, wzajemna i samotna masturbacja, gwałty, kopulacją między udami oraz seks analny – tym wszystkim, zdaniem Damianiego, cechowały się grzeszne pontyfikaty jednego z najbardziej okrutnych i rozpustnych papieży w historii Kościoła.

ps.Watykan to burdel nad burdelami, oszustwo nad oszustwami, bandyctwo, zbrodnie, łajdactwo, demoralizacja - to cechy ośrodka religijnego zwanego kościół katolicki. " Kto z kim przystaje,takim się staje". Hańba, hańba nad hańbami - należeć to takiej bandy złoczyńców.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 23-07-2020 o 18:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13168  
Nieprzeczytane 23-07-2020, 21:32
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Posted on 1 grudnia, 2012

Benedykt XVI: Bóg nie żyje, jesteśmy sami


Papież Benedykt XVI zaskoczył dziś wiernych podczas homilii papieskiej na Placu św. Piotra, gdy ogłosił, że „Bóg jest martwy” oraz że „to wszystko zupełna bzdura”.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13169  
Nieprzeczytane 24-07-2020, 08:20
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F3EF6 A5
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13170  
Nieprzeczytane 24-07-2020, 11:15
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Agata Jaroszewska (fb)
Jego matka podjęła ważną decyzję

Tadeusz Rydzyk urodził się w 1945 roku w ostatnim miesiącu wojny jako owoc miłości jego mamy oraz jej konkubenta Bronisława Kordaszewskiego. Dziecko nazwisko otrzymało po zmarłym mężu Stanisławy, Franciszku Rydzyku. Mężczyzna został w 1941 roku schwytany w czasie łapanki przez Niemców i zabity. Biologiczny ojciec duchownego niezbyt chętnie podejmował prace i nie dokładał się do domowego budżetu. Zdecydowanie bardziej lubił wydawać pieniądze, szczególnie na alkohol. Bronisław pił bez opamiętania, aż w końcu matka małego Tadzia zdecydowała się go wyrzucić z domu. To właśnie ta decyzja była początkiem końca Kordaszewskiego, ojca Tadeusza Rydzyka.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #13171  
Nieprzeczytane 24-07-2020, 11:29
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/110230178_10223132806056788_606770852063550745_n.j pg?_nc_cat=106&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=wbUT1dZFFC4A X8abxcc&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=d8be0ecfa708c5c18c41db4c8369c217&oe=5F411E 7D.
Poznałam historię Watykanu od czasu panowania cesarza Konstantyna. Nie ma w historii ludzkość okrutniejszego bandyty, oszusta, zdemoralizowanego łajdaka jak "dostojnicy" watykańscy. Odeszłam od tej religii ponieważ nie byłam, nie jestem i nie będę watykańską qurwą. Jestem dumną Polką -Słowianką.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 24-07-2020 o 11:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13172  
Nieprzeczytane 24-07-2020, 11:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F3F0B 0C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13173  
Nieprzeczytane 24-07-2020, 11:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Jak wyglada NIEBO?! Trzymajcie sie krzesla.
https://www.youtube.com/watch?v=_XJidZJ3QoI&t=15s


Było o spowiedzi , dzisiaj o Niebie zastanawiamy się gdzie ono jest może Martyna321 pisząca o kosmosie nas oświeci . .Co ten Kopernik Newton Darwin Einstein nie zrobili , bo jak to wiekopomne dzieło Biblię weżnie do ręki i przeczyta ,to łapiemy się za głowę jakie niedorzeczności tam się znajdują.
Tylko małe dziecko na początku edukacji może uwierzyć w istnienie nieba otoczonego murami z trzema bramami w cztery kierunki na różne strony świata ??? sami musicie przeczytać apokalipsę wg. Św.Jana ale ze zrozumieniem znaczenia wyrazów w tym tekście ujętych.

I jak zwykle wybrane komentarze :

Nilurii Taki luksusowy kurort oddzielony od biednej dzielnicy

xPARTY PATROLx Bo Ty nie wiesz jak trzeba czytać biblię 😂 potrzebujesz przewodnika, który wybierze właściwe fragmenty i powie Ci co dokładnie przeczytałeś bo ten tekst znaczy coś innego niż to co jest napisane 😂😂😂
Musisz po prostu wyłączyć rozum i uwierzyć, wtedy zrozumiesz 🤣

Deep Blue Przypomina trochę to pise niebo z Akademii Pana Kleksa czy tam jakiś innych książek z nim.

Michał Andrzej To cos zwane niebem, to jakas utopia, rodem z filmu sf, haha, ze pastuchy to wymyslily. Dobre, malo kawa sie nie zakrztusilem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13174  
Nieprzeczytane 24-07-2020, 16:01
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...& oe=5F3FD09F
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13175  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 09:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F436A B3
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13176  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 10:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jarek L S - Polska Antyklerykalna
Ponawiam post: Przestańcie chrzcić dzieci, niech same zadecydują gdy dorosną i będą świadomie! (wg. Biblii Jezus miał 33 lata, tj. Objawienie Pańskie) Przestańcie brać śluby kościelne!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13177  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 12:15
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...& oe=5F3FEC4D
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13178  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 14:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Czy piekło ma sens?
https://www.youtube.com/watch?v=VqHbbQ_fovM


Piekłem straszą mnie ciągle. Co o nim wiedza?
Czy piekło istnieje? Co mówi biblia?
Myślę że to mit do tego mało logiczny, bo jak duch może być torturowanym ,zresztą jak można w coś takiego uwierzyć kiedy wiemy że śmierć biologiczna jest kresem naszego istnienia a po nas pozostają tylko pierwiastki.

I jak zwykle wybrane komentarze :

Nescobaj - Dusza nie może cierpieć po śmierci, bo nie posiada zmysłów. Dusza według chrześcijaństwa jest formą energii, a ta nie potrafi odczuwać zimna, ciepła, bólu... Zatem te wyobrażenia piekła mają za zadanie jedynie straszyć ludzi.

xPARTY PATROLx - Na tę chwilę mamy ponad 7,6 miliarda populacji. Biorąc tylko pod uwagę, że średnio co 20 lat pojawia się nowe pokolenie, zastanawiam się gdzie są przechowywani ci wszyscy zmarli ludzie. W jakim stanie są przechowywani, w jakim wieku się odrodzą. Czy będą niedołężnymi, nieuleczalnie chorymi, w stanie po wypadku lub pożarze na przykład? A może odrodzą się w nowej powłoce. Gdzie są przechowywane te powłoki, czy każda się różni? Czy bliscy będą rozpoznawalni po takiej domniemanej metamorfozie? Czy będziemy również bliskimi dla naszych przodków sprzed wielu set lat?

Asia Szpileczka - Zawsze powtarzam, że gdyby piekło i diabeł istniał, to księża którzy tak namiętnie wszystkich nimi straszą - byliby NAJPORZĄDNIEJSZYMI ludźmi na świecie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13179  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 16:07
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F41BB 16
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13180  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 17:33
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/116090955_598455881106131_6138955198010038098_o.jp g?_nc_cat=110&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=9zm3TyPPJf0AX 86-a5t&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=921be64603608584d6a64150a700b198&oe=5F4060 45


Robert Baran

POGANKA
- Mamo czy wierzysz w Boga?
- Wierze kochanie.
- A w niebo i piekło?
- Tak, tez wierze.
- To dlaczego nazywają cie poganka?
- Wiesz, mój Bóg dal mi życie,
dal życie Tobie i wszystkiemu wokół.
Mój Bóg nie straszy mnie i nie karze za błędy,
ale uczy jak żyć, żeby ich nie popełniać.
Nie chowa się przede mną,
ale pozwala cieszyć się swoja obecnością.
Mój Bóg to wszystko, co żyje wokół mnie.
Twoje uśmiechnięte oczy i ręce na mojej szyi,
to kwiaty które kwitną, ptaki które słyszysz.
Las który żyje na ziemi dłużej niż my
i zostanie jak nas już nie będzie.
Piekło jest tam, gdzie ludzie sami sobie je tworzą.
A nazywają mnie poganka, bo nie jestem taka,
jaka chcą żebym była, bo wole nosić kwiaty
we włosach, niż krzyż na szyi.
Ale to zaszczyt nią być

[Słowiański Włóczykij]

Ostatnio edytowane przez wankabor : 25-07-2020 o 17:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.