menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 10:50
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie Ślub Księcia Williama i Kate Middleton


http://www.rp.pl/artykul/650575_Ich-...ie-wesele.html podaję link i proszę o komentarze.




Oglądam już pierwsze relacje w telewizji i..... podziwiam piękne kapelusze, toczki, oraz inne nakrycia głowy. Dla kobiet angielskich nakrycie głowy jest bardzo ważne i obowiązkowe szczególnie na wielkie uroczystości.

Rozśmieszyła mnie wzmianka o łajnie koni gwardii królewskiej .
Specjalnie na tą uroczystość konie już wiele dni wcześniej były odżywiane paszą, która po strawieniu i wydalaniu ma przyjemne, miłe dla oka kolory
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #2  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 10:54
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Prawdziwe szaleństwo ogarnęło Brytyjczyków, nic dziwnego-są mocno związani z rodziną królewską.Dla mnie to ciekawostka towarzyska.Zerkam na ubiory pań.Słodkie te kapelusiki,kilka bardzo mi się spodobało.
Najważniejsze,żeby byli szczęśliwi.
  #3  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 12:47
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie



Przepiękna i skromna suknia.
Niech pokonają wszystkie przeciwności związane z tak wysoką pozycją i obowiązkami jakie na nich spoczną.
  #4  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 15:12
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

ACH CO TO BYŁ ZA ŚLUB
http://www.youtube.com/watch?v=n635Z7V1xG0
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #5  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 15:17
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

__________________
arbara
  #6  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 15:31
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Zdjęcia z ceremonii ślubu Kate i Williama
http://uroda.onet.pl/fotogalerie/slu...eria-maly.html
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #7  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 15:34
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Piekna Para,niech im sie wiedzie
  #8  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 16:53
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Bardzo podobała mi się suknia panny młodej- prostota i elegancja. No i ona sama jest śliczna.
  #9  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 18:34
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Mimo przeszkód w oglądaniu transmisji to co zobaczyłam zwaliło mnie z nóg. Co za piękna PARA!!.
Zainteresowałam się jednak tymi dziełami "sztuki" - KAPELUSZAMI. To co zobaczyłam to było nie tylko przepiękne ale wypracowane do perfekcji. Nie noszę kapeluszy bo sylwetka nie do takiej ozdoby ale lubię oglądać takie cudowności /były też niezbyt udane, ale kto by się tym przejmował/.
Ten pocałunek - delikatny i taki naturalny. Mama Księcia pewnie by była bardzo wzruszona.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
  #10  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 19:09
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Mnie zachwyciła siostra panny młodej. Cudna sukienka, obłędna figura i ten uśmiech woow. Z wdziękiem niesamowitym niosła siostrze tren sukni.
Myslę ze Kate bedzie silniejsza psychicznie od Lady Di, bo życie jakie wybrała nie jest lekkie. Nie każda może byc Elżbietą.
  #11  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 19:12
Kankan's Avatar
Kankan Kankan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 369
Domyślnie

Lawendo ja też byłam pod wrażsniem kapeluszy, dokładnie przygladałam się coś wspaniałego,piękne,dostojne,oryginalne ,
prawdziwa parada dzieł sztuki i szkoda że u nas nie widać tak wystrojonych pań.podoba mi sie to.
Para królewska bardzo ładnie wyglądała skromność i klasa.
kapelusz[1] (207 x 152).jpg
  #12  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 19:34
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Ależ są KANKAN.

Cytat:
Napisał Kankan
Lawendo ja też byłam pod wrażsniem kapeluszy, dokładnie przygladałam się coś wspaniałego,piękne,dostojne,oryginalne ,
prawdziwa parada dzieł sztuki i szkoda że u nas nie widać tak wystrojonych pań.podoba mi sie to.
Para królewska bardzo ładnie wyglądała skromność i klasa.
Załącznik 44719


U nas też są noszone kapelusze i nie odbiegają od panujacej mody - na otwarciu sezonu /wyścigi konne/ na Partynicach. No może nie takie wspaniałe ale jednak też są CUDOWNE.
Na dzisiejszej uroczystości mignęła mi kobitka w czerwonej garsonce /przeurocza/ i do tego wspaniały kapelusz. Musiałm jednak wybyć a potem już jej nie widziałam. Ale miała sylwetkę - tylko się zachwycać.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
  #13  
Nieprzeczytane 30-04-2011, 11:24
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

http://www.kozaczek.pl/teledysk.php?...ate+middleton+



Przesyt informacji o ślubie Księcia William i Kate Middleton spowodował, że zaczęto nabijać się z przygotowań i rozgłosu wokół ślubu stulecia.

Brytyjski operator komórkowy T-Mobile postanowił wykorzystać zamieszanie wokół uroczystości i go sparodiował.

Jest jedna wielka impreza – biskup w podskokach wkracza do kościoła, za nim przy wtórze muzyki zespołu East 17 pojawiają się druhny, książę Karol i Camilla, którzy pukają się pupami, królowa Elżbieta II, Książę Harry oraz państwo młodzi książę William i Kate Middleton. Wszyscy szczęśliwi i uśmiechnięci.

Firma osiągnęła to co zamierzała – rozgłos. Filmik bije rekordy popularności. Obejrzało go już ponad 7 milionów użytkowników YouTube.

Niestety nie wszyscy mają poczucie humoru. Konserwatywni Brytyjczycy, dla których ślub Williama i Kate jest głębokim przeżyciem, są zbulwersowani.

A Wy jak odbieracie parodię?
__________________
arbara
  #14  
Nieprzeczytane 30-04-2011, 11:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Nie dziwi mnie reakcja tych Brytyjczyków,którzy są przywiązani do rodziny królewskiej.Chyba nie chciałabym takiej relacji ze ślubu kościelnego mojej córki.
  #15  
Nieprzeczytane 30-04-2011, 15:33
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Obejrzałam sobie tę parodię. Sobowtórzy super.

http://www.youtube.com/watch?v=fkWRQhyeqWo
  #16  
Nieprzeczytane 01-05-2011, 00:04
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Dla mnie monarchia to przeżytek, do tego się źle kojarzący (feudalizm, pańszczyzna, kolonializm, etc) Czy w Wielkiej Brytanii monarchia kiedyś upadnie???
Ślub jak ślub można ino życzyć młodej parze dużo szczęścia na nowej drodze życia ale warto robić z tego szał za grube miliony gdzie premier David Cameron przymierza się do bolesnych cieć socjalnych, do reform. Czy Margaret Thatcher mało już nabroiła???
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #17  
Nieprzeczytane 01-05-2011, 04:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Dla mnie monarchia to przeżytek, do tego się źle kojarzący (feudalizm, pańszczyzna, kolonializm, etc) Czy w Wielkiej Brytanii monarchia kiedyś upadnie???
Ślub jak ślub można ino życzyć młodej parze dużo szczęścia na nowej drodze życia ale warto robić z tego szał za grube miliony gdzie premier David Cameron przymierza się do bolesnych cieć socjalnych, do reform. Czy Margaret Thatcher mało już nabroiła???

Dla ciebie to sporo rzeczy jest przeżytkiem. Ale moze jak podrosniesz jeszcze troche w leciech, to i przeżytki ci się pozmieniaja
Dla dorosłych i to takich co maja jakies wieksze pojęcie o świecie niż małotaty w twoim gatunku, to jest podwójny biznes.
Monarchia spaja z GB takie giganty jak Kanada, Australia i kilka innych byłych podległych koronie krajów.
Ani Australia, ani Kanada sobie nie krzywdują z tego powodu, że przyszły "king" się żeni. Calkiem efektownie i za sprawą brata całkiem sympatycznie.
Jak się kto przyzwyczaił do pogrzebowych imprez to go takiego atrakcje po oczach dźgaja.
A Cameron? Przecie on KONSERWATYSTA, wiec takie imprezy mu pasują
  #18  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 00:38
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie


Złośliwy kod w zdjęciach ze ślubu Williama i Kate.



Na ślub księcia Williama i Kate Middleton bardzo szybko zareagowali hakerzy. Pojawiające się w internecie zdjęcia z królewskiego ślubu stanowią linki do stron ze złośliwym kodem i trojanami - poinformowały serwisy technologiczne.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zlos...wiadomosc.html
__________________
arbara
  #19  
Nieprzeczytane 23-05-2011, 10:37
nieradosc nieradosc jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 7
Domyślnie

Oglądałam cały ślub Williama i Kate i muszę przyznać, że suknię miała piękną. Nie mogłam się napatrzeć na kapelusze. Szkoda, że u nas nie jest to tak rozpowszechnione. Jak założe kapelusz to zaraz się wszyscy jakoś dziwnie mi przypatrują. Bardzo podobał mi się na przykład kapelusz i outfit Viktorii Beckham.
  #20  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 08:23
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

I ja z wielką przyjemnością obejrzałam relację z uroczystości ślubnych, baaa nawet sobie ja nagrałam i oglądam w chwilach kiedy po wielu smutnych wiadomościach z naszech kraju, chcę przenieść się myślami do czegoś optymistycznego.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nietypowy prezent na setne urodziny – ślub - komentarze 83.26.140.xxx Ogólny 0 28-03-2011 11:51
3 powody, aby brać ślub także po 50. roku życia - komentarze mircia Ogólny 18 26-01-2011 17:11
Hugh Hefner bierze ślub - komentarze matti Ogólny 0 28-12-2010 16:59
Zaproszenia ślubne, zaproszenia na ślub i wesele Kasia55 Różności - wątki archiwalne 4 12-10-2009 21:32
Matka prezydenta Francji nie zgadza się na kolejny ślub syna - komentarze Lila Ogólny 4 27-12-2007 16:47

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.