menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #126521  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 22:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

dobrowolnie dobrodziejom

Cytat:
Milion na kampanię PiS. Od szefów państwowych spółek
Co najmniej milion złotych wpłacili w 2018 r. na fundusz wyborczy Prawa i Sprawiedliwości członkowie zarządów rad nadzorów państwowych agencji i spółek. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", na kampanię partii rządzącej pieniądze przekazało 150 takich osób.

https://wiadomosci.wp.pl/milion-na-k...5408859785345a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126522  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 22:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37


Przecież to normalka od lat.
Na PO nawet księża wpłacali.

https://www.se.pl/wiadomosci/polityk...pLWd-Nsg7.html

Teraz mają być bardziej hojni,
bo idzie walka na śmierć i życie podobno.

Wam opozycjo też radzę swojakom wpłacić,
bo szykuje się lanie, któremu można jeszcze zapobiec.
Jeśli PiS wygra, powrotu swoich już możecie nie doczekać,
chyba, że na łonie Abrahama,
ale jak mniemam, na łonie to już wszystko jedno kto na Ziemi rządzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126523  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 22:46
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16

A jakie są Twoje wybory?


No wiec tak:
Nie jestem zaslepiona jedną tylko partia, bo to nie druzyna np. pilkarska, ktora jak odnosi sukcesy, jak wygrywa, to ja jestem z nią, a jak przegrywa, to sie odwracam i uciekam do innej, ktora akurat jest na topie, albo tkwie przy niej nadal, mimo, ze grać im sie nie chce, badz sprzedaja mecze.
Partia, ktora powinna rzadzic Polska, to zupelnie inna bajka.
Tu chodzi o cos wiecej i o cos znacznie powazniejszego, dlatego tez i moje oczekiwania sa wieksze.
I wlasnie dlatego moje sympatie tez sie zmienialy, w zaleznosci od konkretnych działań danej partii.
Mimo dosc duzej wyrozumialosci i tolerancji z mojej strony, jakos wszystkie partie na ktore do tej pory stawialam, po kolei mnie zawodzily.
Ostatnią długo byla PO, ale i tu sytuacja sie powtorzyla.

Nie mialam juz wielkich nadziei i nagle pojawil sie Biedron i jego partia "Wiosna".
Wtedy moje nadzieje odzyly.
Od dawna bowiem cieszyl sie on moja sympatia.
Moze dlatego, ze zawsze byl usmiechniety, tak pozytywnie nastawiony do swiata i ludzi, ze nie mial w sobie tej agresji i nienawisci ( a na to jestem wyjatkowo uczulona ), ze emanowala z niego taka pozytywna energia, ze byl za wolnoscia jednostki do samostanowienia ( dla mnie to kolejna bardzo wazna rzecz ), ze byl za rozdzialem Kosciola od panstwa, a ja juz mialam dosc tego wtracania sie Kosciola wszedzie, doslownie wszedzie i do wszystkiego ....


Program "Wiosny" to miedzy innymi:

1. Rzdział państwa i Kościoła. Biedroń chce renegocjować konkordat i wyprowadzić lekcje religii ze szkół. Ponadto planuje opodatkować tace i odciąć Kościół od finansowania ze skarbu państwa.
Tę tace, to ewentualnie moglby sobie darowac.

2. Do 2035 roku Robert Biedroń chce zamknąć w Polsce wszystkie kopalnie węgla. Do tego czasu powstać ma prężnie działający sektor odnawialnych źródeł energii. Aby chronić środowisko, Wiosna planuje nie tylko zminimalizować smog, ale wręcz powołać rzeczniczkę lub rzecznika praw przyrody i wprowadzić nowoczesną ustawę o ochronie zwierząt. Tu partia zakłada między innymi likwidację ferm futerkowych i zakaz wycinki drzew.

3. Następny postulat to refundacja antykoncepcji i in vitro, a także możliwość dokonania aborcji na żądanie do 12 tygodnia. Za rządów Wiosny lekarze nie będą mogli posługiwać się klauzulą sumienia - obiecuje Biedroń. Polityk chce też wprowadzenia do szkół rzetelnej edukacji seksualnej.

4. Wprowadzenie równych płac dla kobiet i mężczyzn oraz możliwość zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe. Ponadto chciałby w Polsce zmian w szkołach i prestiżu zawodu nauczyciela. Obiecuje też darmowy i szybki internet w całym kraju.

Jestem za legalizacja zwiazkow jednoplciowych, ale slowo małżenstwo zastapilabym zwrotem np. związek partnerski, czy jakos podobnie.
Okreslenie małżenstwo jest od jego powstania przynalezne parom heteroseksualnym i bylabym za tym, zeby tak zostalo.
Bo tu tak naprawde nie jest wazna nazwa, a prawa, ktore beda sie pod tą nazwa kryły, takie jak np. prawo wspolwlasnosci, dziedziczenia, czy tez prawo do informacji medycznej.


Zdaje sobie sprawe z tego, ze program choć ambitny, to w obecnej rzeczywistosci malo realny do przeprowadzenia, ale on przynajmniej dostrzega potrzebe tego typu zmian i ma odwage glosno o tym mowic, co nie zmienia faktu, ze jednak powinien to robic w nieco inny sposob...


Czy uwzam, ze Biedron bedzie nowym zbawca narodu, ze jest najwspanialszy, nieomylny i w ogole the best?
Ze jak sie doostanie do Sejmu, to zrealizuje to wszystko?
Alez skad!
Mam oczy i widze co robi, co mowi, jakie gafy popelnia.
Musi mocno zrewidowac swoje poczynania, przestac sie tak puszyc, bardziej sie zastanawiac nad tym co mowi i robi i nie zapominac, w jakich realiach zyje.

Poczekam, jak sie sytuacja dalej rozwinie, co z tego wszystkiego wyniknie, jak sie bedzie zachowywal Biedron...
Nie wiem jakie ostatecznie powstana bloki opozycyjne.
Juz wczesniej pisalam, ze cala opozycja powinna znalezc jakis wspolny mianownik, pod ktorym powinna sie zjednoczyc, silnie wejsc do Sejmu i realizowac wspolne cele, a w miare mozliwosci zadbac o realizacje swoich, indywidualnych.
Nie wiem na ile byloby to mozliwe, ale byloby fajnie.
Biedron tez powinien spuscic z tonu i dołączyc do nich.

Jest jeszcze troche czasu i wszystko jest mozliwe, a decyzje podejme chyba w dniu glosowania.
Na pewno na wybory pojde i na pewno nie zaglosuje na PiS, pewnie tez i nie na PO, jesli nie zbuduje szerokiego bloku, łącznie z Biedroniem.
A dlaczego?
O tym juz wczesniej pisalam w jakims watku, juz nie pamietam w ktorym, jesli ktos chce, niech poszuka, a z pewnoscia znajdzie ( no chyba, ze jakis admin skasowal, ale na to juz nie mam wplywu. )
.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126524  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 22:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Nagonka? Ksiądz Isakowicz - Zaleski?

Cytat:
Isakowicz-Zaleski
@IsakowiczZalesk
Jako laureat Nagrody Rzecznika Praw Obywat. im. Pawła Włodkowica, odebranej w 2007 r z rąk Janusza Kochanowskiego, proszę o podpisania petycji ws. odwołania
@Adbodnar
który udowodnił, że jest lewicowym politykiem, a nie obrońcą praw WSZYSTKICH obywateli RP

https://www.tysol.pl/a33875-Petycja-...-Obywatelskich

W Rybniku 68-letnia kursantka w trakcie egzaminu na placu manewrowym śmiertelnie potrąciła egzaminatora.

I nie zdała egzaminu.

Co na to Bodnar?

Wpis internauty, z którym się zgadzam.

Cytat:
BUM!
Znajomy leming dzisiaj powiedział:
***** mnie obchodzi, czy tego mordercę zakuli w kajdanki takie czy srakie
i czy go wyprowadzili w gaciach czy bez. Grunt, że policja go złapała, a niektórym to wali w dekiel.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126525  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 22:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Na pewno na wybory pojde i na pewno nie zaglosuje na PiS, pewnie tez i nie na PO,
jesli nie zbuduje szerokiego bloku, łącznie z Biedroniem.


NIE ZBUDUJE.
Na 100 procent.

Wot żizn parchataja...

Nie ma panie, na kogo głosować, nie ma.
Co robić? co robić?

Tylko lewusy zostały. Czarzasty taki ładny jest przecie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126526  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 22:50
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Jeszcze tylko lipiec, sierpien i ...wybory.
Moze gdy dostana znow czerwona kartke zamkna buzki nadobne,zrozumieja w koncu, ze narod ich nie chce.
Beda udawac, ze ich przegrana to nie jest przegrana, jak teraz ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126527  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 22:56
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miran
Jeszcze tylko lipiec, sierpien i ...wybory.
Moze gdy dostana znow czerwona kartke zamkna buzki nadobne,zrozumieja w koncu, ze narod ich nie chce.
Beda udawac, ze ich przegrana to nie jest przegrana, jak teraz ?
A jak naród ich zechce to kto zamknie buźke nadobną?
Ale spoko naród dostał kasę i waszych zechce, możesz spać spokojnie, dalszy ciąg nastąpi w odległej przyszłości. Mam nadzieje, że nie dożyje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126528  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 23:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

''Nagonki'' ciąg dalszy...

Cytat:
„Piąty dzień trwa dyskusja o majtkach i godności podejrzanego o zabójstwo dziewczynki. Tak, prawa człowieka są nienaruszalne.
Otóż Kristina była człowiekiem. Zakłuta nożem, zbezczeszczona po śmierci.
Proporcje, do cholery” –
skomentowała sprawę dziennikarka Agnieszka Gozdyra.

Jej wpis nie spodobał się Tomaszowi Lisowi. "Jedziemy pod publiczkę. Niech pani pozachęca jeszcze do linczu, będzie więcej lajków"

– napisał redaktor naczelny "Newsweeka".

Inaczej Lis by skrzeczał, gdyby to jedna z jego córek zginęła w ten sposób.

Nikt nie odmawia oskarżonemu prawa do obrony i uczciwego procesu,
ale skoro jego majtki przysłoniły męczeństwo dziecka,
to chyba coś z urzędem lub z samym Bodnarem jest nie tak?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126529  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 23:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie



Cytat:
Nie będzie to służba à la James Bond, ale można przeżyć przygodę i zobaczyć, jak wywiad wpływa na rzeczywistość polityczną. Tak oficerowie Agencji Wywiadu przekonują studentów do pracy w tej instytucji.

a potem przyjdzie Macierewicz i takiego Bonda sprzeda, albo inny Ziobro zdekomunizuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126530  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 23:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miran
Jeszcze tylko lipiec, sierpien i ...wybory.
Moze gdy dostana znow czerwona kartke zamkna buzki nadobne,zrozumieja w koncu, ze narod ich nie chce.
Beda udawac, ze ich przegrana to nie jest przegrana, jak teraz ?


Partia, którą popieram, była wiele lat w głębokiej opozycji,
i dlatego mam w sobie / tylko pod tym względem/
wiele pokory.
Jak mawiał Górski, bramki są dwie, i wiele może się wydarzyć.
Już to było...'''pan prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni''.
Dlatego nie warto się nastawiać. Co ma być, to będzie.
Przypomnij sobie nieobecną Amelię,
jak straszyła wsadzaniem. Do więzienia oczywiście.

I głupio wyszło.

Jedno jest pewne; nawet jakby opozycji udało się wygrać wybory,
bez PiS nic nie zrobi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126531  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 23:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Dla tych naiwnych i nieobeznanych z naszą sceną polityczną,
co liczą na front PO z Biedroniem,
mam dobrą wiadomość.


Grupa byłych działaczy Biedronia rozpoczęła współpracę z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Projekt Wiosna spalił Biedroń i na dodatek zwalił winę na G. Schetynę.

Taka wojenka w rodzince.

Teraz liczą się €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126532  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 23:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Na dobranoc coś dla przemyślenia uradowanym agentką Kremla,
myślącym, że Europa ją wpuszcza na złość PiSowi i rządowi polskiemu.

Naiwniacy. Jak dzieci.

RASSIJA !!!! RASSIJA !!! RASSIJA !!!!

https://vz.ru/politics/2019/6/24/983931.html

"Rosja wraca do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jako zwycięzca".

To już koniec awantury w rodzinie.
Za moment Europa Zachodnia wpadnie w objęcia Władimira, to nieuniknione
Obyśmy zdążyli zbudować twierdzę.

A Ruskie? pełen triumfalizm w mediach,
pewnie za kilka miesięcy usłyszymy o Mariupolu / może ktoś zapamięta to proroctwo/
oraz o desancie na wybrzeżu Morza Azowskiego.

A wy myśleliście, że agentka to jakaś zemsta Europy na Polsce? Polska? jaka Polska?
Koncepcja lewarowania się przez specjalne stosunki z Moskwą jest żywa w Niemczech od 3 wieków,
i na tym wypłynęła szpiegująca Ukrainka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126533  
Nieprzeczytane 25-06-2019, 10:23
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Alez otrzymales odpowiedz, tylko albo nie zrozumiales, albo udajesz, ze nie rozumiesz, bo jak w poprzednim poscie swoim napisalam, nie dalam odpowiedzi wprost, jednak byla ona dosc jednoznaczna i oczywista.
Moja wczesniejsza odpowiedz na Twoje wczesniejsze pytanie byla wprost, bo gdy zapytales: "A co tak konkretnie zostało spieprzone?" ja odpowiedzialam rowniez wprost: "A wszystko, czego sie do tej pory czepili: Trybunal, sadownictwo, szkoly, ... nawet biednym koniom w Janowie nie darowali.
Ups, przepraszam, jest jeden wyjatek, ktorego sie czepili i nie spieprzyli ...."

Te odpowiedz zrozumiales, ale teraz z kolei czepiasz sie uzycia wyrazenia "spieprzone".
Ty go uzyles w swoim pytaniu, dlatego ja w swojej odpowiedzi wprost uzylam tego samego okreslenia, po czym podalam przyklady, co spieprzyli i czepianie sie mnie teraz, ze uzylam tego wlasnie okreslenia, jest pozbawione sensu ( a piszesz o tym w watku do mnie skierowanym ).
Zdecyduj sie wiec, czego Ty wlasciwie chcesz, albo odpowiedzi wprost, w odniesieniu doslownym do sformuowanego przez Ciebie pytania, albo odpowiedzi jaka ja pozniej udzielilam, mniej doslownej, jednak konkretnej i oczywistej.

To prawda, ze Twoje pierwsze pytanie nie bylo do mnie skierowane, lecz do Poli, ale nie da sie nie zauwazyc, ze bardzo czesto wlaczaja sie do postow osoboby, do ktorych nie sa one kierowane i wszystko jest OK.
Nie rozumiem wiec tu Twojej sugestii, ze nie do mnie bylo pytanie.
Naprawde trudno Ci dogodzic.
Co zaś do rozumu, to staram sie go uzywac, ale prawdą jest, ze swoja wiedze czerpie z mediow, jak i z obserwacji otaczajacej mnie rzeczywistosci, jak chyba wiekszosc tu piszacych osob, a Ty skad ją czerpiesz ?


W dalszej czesci swojego postu, w pewnym sensie odpowiadasz na moje pytanie odnosnie jesiennych wyborow, ale tez nie wymieniles nazwy partii na ktora warto Twoim zdaniem zaglosowac, ani tez nazw partii, na ktore nie warto ( a o to wlasnie prosilam ).
Ja jednak nie mam zamiaru czepiac sie, ze nie odpowiedziales, staram sie zrozumiec co piszesz i chociaz Twoja odpowiedz nie jest wprost, nie mam zamiaru sie Ciebie czepiac, ze nadal nie odpowiedziales na moje pytanie.
W tym wypadku, majac rozum, staram sie wlasnie go uzywac.


Czy zrozumiales w koncu, co pisze, czy nadal bedziesz jednak drążyl temat?




Ps. Odpowiedzi na Twoje ostatnie pytanie odnosnie moich wyborow udziele w ktoryms z kolejnych postow, bo w tym i tak tak dosc duzo napisalam, a nie chce zameczac czytajacych.
.

Gdyby ktoś chciał podsumować naszą dyskusję to byłoby tak:
Pis spieprzył /to określenie Poli/ TK.
TK mniej wydaje orzeczeń w sprawach niż poprzedni więc dlatego jest jw."spie.." i to stanowi kryterium oceny./Takie zestawienie ilości orzeczeń w jednym z poprzednich #/
Brak przykładu orzeczenia w jakiejkolwiek sprawie, które byłoby złe lub nie sprawiedliwe w odczuciu społecznym.
To tyle w tym drążeniu.

A moim zdaniem TK nie został spaprany. Pamiętam orzeczenie TK pod wodzą prezesa Rzeplińskiego w sprawie zagarnięcia przez rząd PO 150 miliardów z OFE na szkodę społeczeństwa.To jest moje kryterium oceny pracy TK.
Notabene majstrowanie przy TK rozpoczęło PO i chyba stąd ten cały problem.

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126534  
Nieprzeczytane 25-06-2019, 11:36
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37

... "Zobaczycie państwo prawdziwą pozycję Polski, lidera regionu kilkunastu krajów Europy Środkowej i Wschodniej - zapewniał."

Tylko, czy aby na pewno te wszystkie kraje o tym wiedza ?


.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126535  
Nieprzeczytane 25-06-2019, 11:40
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
...
A moim zdaniem TK nie został spaprany.

Pozdrawiam.


I masz do tego prawo, jak najbardziej.


Za pozdrowienia dziekuje i rowniez pozdrawiam.
.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126536  
Nieprzeczytane 25-06-2019, 12:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Tylko, czy aby na pewno te wszystkie kraje o tym wiedza ?
.

taki Babisz czeski premier defraudant twierdzi że polskiego g....na do gęby nie weźmie. To już jest jeden.
Taki Orban też używa KACZYŃSKIEGO jak niedźwiedź zająca. Słowacy też nie dość że w eurozonie jakoś ostatnio Moawieckiego nie wsparli na arenie.
Litwini.... jak coś potrzebują to bez Morawieckiego się obywają doskonale... No i od lat dobrze tamtejszym Polakom nie zrobili. No i jakoś nie widać żeby Gribauskaite chciała zmienić nazwisko na to po przodkach i pisać się per Grzybowska, a Brazauskas per Brzozowski

Odpowiedź z Cytowaniem
  #126537  
Nieprzeczytane 25-06-2019, 13:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

iiiiiiiiiiiiiii .....KARCZEWSKI. Ten KARCZEWSKI z PiSu od KACZYŃSKIEGO.

Cytat:
Stanisław Karczewski: Jak widzę Rzeplińskiego albo Dulkiewicz, przełączam na inny program
- Pana Rzeplińskiego nie słucham, nie oglądam, jest za bardzo zacietrzewiony. Jak go zobaczę w telewizji, od razu przełączam na inny kanał. Każda jego wypowiedź jest podszyta jadem nienawiści wobec PiS
- powiedział Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

TO odwrotnie niż ja, bo jak widzę KARCZEWSKIEGO to wiem, że słuchać - nawet z obrzydzeniem - należy KACZYŃSKIEGO, a nie jego bezmózgiego popychła.

W końcu nikt rozsądny nie zawraca sobie głowy słupem ogłoszeniowym, tylko ewentualnie tym co ktoś na nim umieścił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126538  
Nieprzeczytane 25-06-2019, 14:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Złapali a na wymianę ...nikogo a 14 lat katorgi to nie przelewki

Cytat:
Rosyjska agencja podaje, że Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała Polaka na "gorącym uczynku", gdy próbował dokonać transakcji.

"Cudzoziemiec poszukiwał możliwości uzyskania tajnych części zestawu rakietowego S-300 w celu ich późniejszego nielegalnego wywiezienia do Polski" - można przeczytać w oświadczeniu FSB. Według nich, zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".

nie chcę nic mówić, ale to chyba skutki działalności "wywiadowczej" Antoniego M. są.
Wyczyścił fachowców i tych co z nimi współpracowali to rezultaty widać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126539  
Nieprzeczytane 25-06-2019, 14:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Nie spytali o znaczenie i ..... wywiesili


Cytat:
Ambasada USA wywiesza tęczowe flagi. Wiceminister: W polskim kontekście mają inne znaczenie
Na ambasadzie USA pojawił się tęczowe flagi.

To element świętowania miesiąca dumy osób LGBT i wsparcia dla nich w krajach, gdzie są prześladowane.

Co na to polskie MSZ? -

W Polsce (te flagi - red.) mają zupełnie inny kontekst, one kojarzą się z walką o dodatkowe przywileje - powiedział wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk.

W tym sęk, że te flagi wszędzie mają ten sam kontekst ... i to samo znaczą
I w tem sęk, że Sęk vel Szynkowski wiceminister MSZ powinien to wiedzieć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126540  
Nieprzeczytane 25-06-2019, 15:20
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
taki Babisz czeski premier defraudant twierdzi że polskiego g....na do gęby nie weźmie. To już jest jeden.
Taki Orban też używa KACZYŃSKIEGO jak niedźwiedź zająca. Słowacy też nie dość że w eurozonie jakoś ostatnio Moawieckiego nie wsparli na arenie.
Litwini.... jak coś potrzebują to bez Morawieckiego się obywają doskonale... No i od lat dobrze tamtejszym Polakom nie zrobili. No i jakoś nie widać żeby Gribauskaite chciała zmienić nazwisko na to po przodkach i pisać się per Grzybowska, a Brazauskas per Brzozowski


No widzisz, jaka ze mnie gapa?
Ze tez wczesniej o tym nie pomyslalam.
Przeciez Jaroslaw Kaczynski wyraznie kiedys powiedzial w Sejmie:
"Nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne".
Czyli to normalne, typowe dzialanie PiSu, zgodne z deklaracja szefa - odwrócić kota ogonem: jak nas nie chca, jak nas nie popieraja, nie lubia ... - znaczy wezmom se nas na lidera!
I nikt nas nie przekona, ze jest inaczej.
No i wszystko jasne, ufff...

.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.