menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > mazowieckie > Warszawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 17:09
Matyska Matyska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 7
Domyślnie sposób na samotność


Witam serdecznie
Przyszła kryska na Matyska. Siedzę w domku matyskowym i popłakuję. Za dużo się na mnie zwaliło i nie bardzo sobie teraz radzę. Nie umiem się porządnie ogarnąć. A przecież w życiu nie jeden raz byłam w bardzo trudnej sytuacji i zawsze jakieś wyjście się znalazło, pewnie jak w przypadkach życiowych większości z Was. Jednak nic samo się nie zrobi, nie załatwi, nie rozwiąże.
Siedzę , popłakuję i myślę co mogę zrobić by było lepiej. No i wymyśliłam, że trzeba zakasać rękawy i aktywnie szukać wsparcia. Dlatego tu piszę.
W czym tkwi mój problem? Otóż po latach aktywnego życia, samodzielnego odchowania dzieci, odejścia dzieci z domu, kiedy można było zacząć układać sobie wszystko po nowemu, zwaliła się na mnie choroba, która mnie wyorbitowała z normalnego funkcjonowania. Musiałam przejść na rentę. Było ciężko przystosować się do mało produktywnego trybu życia ale jakoś się wykaraskałam i funkcjonowałam, chwilami całkiem dobrze, z nadzieją na ciągłą poprawę.
Niestety nagle okazało się, że to nie koniec problemów zdrowotnych i dostałam obuchem z drugiej strony. Leczenie jest trudne, długotrwałe. Początkowo nieźle sobie radziłam z leczeniem i życiem ze świadomością kolejnego trudnego choróbska, przystosowaniem się do mojej nowej sytuacji i nowych ograniczeń. Jednak niedługo straciłam też dwie bardzo bliskie osoby. To był ten dodatkowy gwoźdź z którym ciężko sobie poradzić.
W leczeniu pomaga mi syn, na którego mogę zawsze liczyć. Jednak nie mogę mu zabierać jego prywatnego życia. Nie chcę na nim wisieć a w przerwach popłakiwać w samotności w domu.
Mam dużo do zaoferowania. Myślę, że jestem wrażliwym, dość dobrym i dość mądrym człowiekiem. Mogę być świetnym kompanem, wsparciem, pomocą. I podobnej osoby bądź osób, którym też doskwiera samotność mi brak. Nie myślę o związku damsko-męskim. Myślę o dobrym zakumplowaniu, wspólnym kinie, wyprawie do muzeum, wycieczce itp. O pogadaniu przy kawie, wspólnym śmiechu i możliwości wypłakania się wtedy, gdy bardzo trzeba.
Jestem przekonana, ze takich osób jak ja, które się czują samotnie jest sporo. Może tu znajdę kogoś, kto ma podobne do mnie potrzeby. Może popiszemy i jeśli się ułoży, zakumplujemy?
Ważna jest dla mnie lokalizacja. Mieszkam na Pradze Południe, blisko Trasy Łazienkowskiej. Mam bliskich znajomych ale mieszkających na odległych krańcach Wawy, poza nią bądź za granicą. Mam teraz problem z dalekimi, samotnymi dojazdami, koleżanki są ciągle w rwącym nurcie życia i z powodów obiektywnych niezbyt często się widujemy.
Jeśli nie ma tu nikogo, kto by był chętny na koleżeństwo, to może podpowiecie, gdzie szukać w sieci. Samotność jest bardzo smutna i destrukcyjna. Pozdrawiam. Matyska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 15:09
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Popiszmy, popłaczmy razem. Wprawdzie do płaczu nie jestem skora, ale pogadać, popisać o problemach jakie niesie nam życie lubię słuchać i czytać. Sama miałam ich sporo, ale wszystko spłynęło jak po gęsi woda, nie poddałam się i jest mi dobrze. Mieszkam daleko od W-wy, ale mamy różne komunikatory i można się doskonale w dzisiejszych czasach porozumieć, wypłakać, podzielić smutkami i radościami. Tu, w KSC, będziesz miała taką możliwość, a dyżurne dobre dusze potrafią podtrzymać na duchu. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 16:49
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witam Matyska i Senioritkę.
Tak, potrzebny taki watek żeby można porozmawiać o samotności, o zapobieganiu tej samotności.
Też mam nadzieję, że utrzyma się wątek bo jest tego wart!!!
Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 17:40
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Może się wymądrzam,ale myślę,że jest tu
http://www.klub.senior.pl/milosc-prz...row-10701.html

wątek o samotności, o radzeniu sobie z nią i w zasadzie nie ma potrzeby nowego zakładać.Ale może nie mam racji.
Pozdrawiam serdecznie i miłego niedzielnego wieczoru życzę
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 17:47
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Drogie Panie, Senioritko i Psycholog
chyba nie zauważyłyście, że Matysce chodzi o nawiązanie znajomości z mieszkanką/mieszkańcem Warszawy, a konkretnie Pragi Południe.
Matysko, podaj swój adres mailowy, albo skype, może odezwie się do Ciebie ktoś z Twoich okolic. Nie mam na myśli siebie, niestety, ponieważ mieszkam na drugim brzegu Wisły.
Powodzenia
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 18:31
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Myślę, że zauważyłam odległość mojego miejsca zamieszkania od W-wy i dałam temu wyraz w poście. Skoro to jednak taki problem jak pisze Bianka biorę nogi za pas i już nie będę zaglądać do matyskowego domku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 18:40
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Doczytałam się o odległości, ale jest GG, jest skyp, jest meil...spory dorobek na rozmowy....nie koniecznie wchodzić do domu.
Senioritko, czy ja też mam brać nogi za pas????
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-12-2013, 12:12
Matyska Matyska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 7
Domyślnie

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Seniritko:
Dziękuję za życzliwą propozycję, ale zależy mi bardzo na wspólnych wyjściach. Nie chcę życia spędzać głównie przy komputerze, pisząc w sieci, siedząc na skype a ostatnio zaczęło tak być. To mnie zaniepokoiło i to chcę zmieniać. Samotne wyjście np. do kina, na spacer jakoś mnie nie pociąga.
Ninka, Anielka, Bianka:
Wątek, jak słusznie zauważyła Bianka założyłam w konkretnym celu, jednak samotność ma tak różne oblicza i tak często dotyczy ludzi z tej grupy wiekowej, że pisanie o tym w nowej odsłonie nie jest, moim zdaniem zbędnym powielaniem tematów. Co innego konkretny temat np. cukrzyca czy wysokość emerytury a co innego wątek o zabarwieniu psychologicznym.
Bianka:
W profilu jest możliwość wysłania wiadomości do mnie. Jeśli ktoś będzie chętny rozważyć wspólne wyjścia, może prywatnie wiadomość do mnie przesłać. Nie chcę tworzyć drugiego adresu internetowego a nie chcę też prezentować na wejściu moich prywatnych danych, zawartych w adresie internetowym. Jak będzie taka potrzeba, podam adres.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-12-2013, 12:15
Matyska Matyska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 7
Domyślnie

A jeszcze prośba. Dziewczyny nie obrażajcie się. Każdy ma prawo mieć własne zdanie, spojrzenie, propozycję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 09-12-2013, 15:24
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Problemu nie ma, nogi trzymam nadal za pasem. Kocham siedzieć w domu, od zawsze. Pa!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
samotność w małżeństwie doda Miłość, przyjaźń, związki, samotność 419 15-11-2019 20:24
. . Samotność . . . cz. 3 . . . tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 3780 07-05-2015 20:10
Internet pomaga pokona samotno - komentarze Ludgarda Ogólny 223 16-08-2011 10:55
......Samotność ...cz. II tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 515 05-04-2010 13:13
samotność tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 503 29-06-2008 21:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.