menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1621  
Nieprzeczytane 13-03-2012, 19:21
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie Do Zdzisi

Witam i mam pytanie czy to Twoje pierwsze sanatorium czy juz bylas? Jesli bylas to po jakim czasie od powrotu z sanatorium lekarz wypisal Ci wniosek do sanatorium.Czy tez mialas z tym klopot?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1622  
Nieprzeczytane 13-03-2012, 22:59
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie

Cześć Elżbietko
Pytałaś Zdzisię czy miała problem z wypisaniem wniosku przez lekarza.Moja pani Doktor pierwszego kontaktu nie robi żadnych problemów,po powrocie z pierwszego sanatorium już po miesiącu otrzymałam wniosek,obawiałam się tylko czy NFZ w Bydgoszczy mnie nie odrzuci.A teraz mam od listopada przyznane sanatorium i co chwila sprawdzam numerki,niestety to jeszcze potrwa.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1623  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 06:14
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie Do Niuty

Jestes szczesciara ja nie mam tyle szczescia moja pani doktor kazala mi przyjsc po 18 miesiacach od powrotu z sanatorium nie pomogly zadne tlumaczenia. Zreszta nie tylko ja mam takie problemy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1624  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 07:24
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał elzbietka
Jestes szczesciara ja nie mam tyle szczescia moja pani doktor kazala mi przyjsc po 18 miesiacach od powrotu z sanatorium nie pomogly zadne tlumaczenia. Zreszta nie tylko ja mam takie problemy
Mój NFZ tak odpowida (już przekazywałam wcześniej tę informację na tym forum).
Zasady rozpatrywania oraz potwierdzania skierowań reguluje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 07 lipca 2011r. (Dz. U. Nr 142, poz. 835) w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową.
Stosownie do § 2 ust. 1. pkt. 5 ww. rozporządzenia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego wystawia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, biorąc pod uwagę w przypadku dorosłych – zalecaną częstotliwość korzystania z leczenia uzdrowiskowego nie częściej niż raz na 18 miesięcy (nie dotyczy leczenia uzdrowiskowym w szpitalu uzdrowiskowym oraz rehabilitacji szpitalu uzdrowiskowym).
Z powyższej normy wynika zalecenie dla lekarza wystawiającego skierowanie co do wystawienia skierowania dla osób dorosłych nie częściej niż raz na 18 miesięcy.
Decyzję o wystawieniu skierowania podejmuje lekarz jeśli uważa, że są przesłanki medyczne do wystawienia skierowania przed upływem 18 miesięcy kieruje wniosek do NFZ celem rozpatrzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1625  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 11:15
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie Do Hala 59

Raz na 18 miesiecy to nie to samo co po 18 miesiacach.Jezeli lekarz wypisze wniosek po 18 miesiacach i okres oczekiwania od 12 do 24 miesiecy to wynik jest prosty jedziesz do sanatorium raz na 3 lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1626  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 11:39
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał elzbietka
Witam i mam pytanie czy to Twoje pierwsze sanatorium czy juz bylas? Jesli bylas to po jakim czasie od powrotu z sanatorium lekarz wypisal Ci wniosek do sanatorium.Czy tez mialas z tym klopot?
Ja byłam w sanatorium 2008r. -pierwszy raz w życiu zresztą .
Nie składałam wniosku wcześniej ponieważ chorowałam.Miałam kłopot ze skierowaniem innego rodzaju.Lekarz pierwszego kontaktu nie chciał wystawić mi skierowania ponieważ miałam dość wysokie OB.Leczę się u reumatologa (choroba tkanki łącznej) i dopiero jak dostałam od niego zaświadczenie,że mogę być w sanatorium dostałam skierowanie.Ale moja lekarz jest bardzo ostrożna.Jeszcze kręciła nosem,że kiepska itp.A lekarz z NFZ nie miał jakoś obiekcji i zostałam zakwalifikowana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1627  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 13:18
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do elżbietki

Cytat:
Napisał elzbietka
Raz na 18 miesiecy to nie to samo co po 18 miesiacach.Jezeli lekarz wypisze wniosek po 18 miesiacach i okres oczekiwania od 12 do 24 miesiecy to wynik jest prosty jedziesz do sanatorium raz na 3 lata.
cyt."...Z powyższej normy wynika zalecenie dla lekarza wystawiającego skierowanie co do wystawienia skierowania dla osób dorosłych nie częściej niż raz na 18 miesięcy.
Decyzję o wystawieniu skierowania podejmuje lekarz jeśli uważa, że są przesłanki medyczne do wystawienia skierowania przed upływem 18 miesięcy kieruje wniosek do NFZ celem rozpatrzenia."

Gdy wysłałam zapytanie do mojego NFZ po jakim okresie od ostatniego pobytu w sanatorium lekarz może wystawić ponownie skierowanie,bo w każdym województwie dzieje się inaczej, to taką otrzymałam odpowiedź.
Ale spotkałam dziś znajomą.Była w sanatorium w ub.roku na przełomie kwietnia/maja.W tym roku złożyła nowy wniosek, a więc po 9 miesiącach. Jest zakwalifikowana na leczenie sanatoryjne, no ale niestety, narazie na liście oczekujacych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1628  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 13:48
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do elżbietki

Ja ten przepis rozumiem tak: przypuśćmy, że lekarz wystawił wniosek np.w lipcu 2011r.
Okres oczekiwania do 15m-cy (biorę max).
A więc sanatorium otrzyma się na wrzesień 2012r.
Ponieważ lekarz może wystawic skierowanie raz na 18 m-cy, to należy odczekać jeszcze tylko październik, listopad i grudzień 2012r.
i w styczniu 2013r. można sie ubiegać o nastepny wniosek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1629  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 14:07
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Smutny

Obecnie okres oczekiwania w mazowieckim NFZ 22 miesiące (było18)....taką odpowiedz dostała moja znajoma.
Ja jeszcze czekam na rozpatrzenie wniosku......składałam go14 stycznia.....
Takie są realia.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1630  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 14:16
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Ja tez dzwonilam o mojego nfz czyli pomorkiego i otrzymalam odpowiedz, ze moze lekarz wypisac wniosek po 8 miesiacach, ale to do mojej lekarki nie dociera,czyli musze czekac, ale moze nie doczekam?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1631  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 14:18
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Ale numer! Dzwoniła do mnie znajoma, że w lutym w przegladarce była już informacja o skierowaniu jej do sanatorium na przełom kwietnia/maja br.Dziś jej numer w przeglądarce ma napisane, że "Leczenie niezakwlifikowane przez lekarza balneologa. Leczenie niewskazane". Widać i tak może sie zdarzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1632  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 14:27
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do Dela

Cytat:
Napisał Dela
Obecnie okres oczekiwania w mazowieckim NFZ 22 miesiące (było18)....taką odpowiedz dostała moja znajoma.
Ja jeszcze czekam na rozpatrzenie wniosku......składałam go14 stycznia.....
Takie są realia.....
No to niebawem powinni Ci przysłać odpowiedź. Już jest opóźnienie, bo wg ministerstwa NFZ obowiazany jest odpowiedzieć w ciagu 30 dni, no, z ewentualnym poślizgiem jeszcze 14 dni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1633  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 14:40
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Czekam z niecierpliwością i coraz bardziej się denerwuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1634  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 14:49
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Kiedy zmienialy sie przepisy mialo byc lepiej a wyszlo jak zwykle,kazdy lekarz interpretuje przepisy jak mu wygodnie, a gdzie w tym balaganie miejsce na nas pacjetow potrzebujacych pomocy.Wszedzie trzeba czkac miesiacami-nie przyszlo nikomu do glowy, ze niejeden z nas nie ma tego czasu tak duzo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1635  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 16:03
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

..."Wszedzie trzeba czkac miesiacami-nie przyszlo nikomu do glowy, ze niejeden z nas nie ma tego czasu tak duzo"
A może NFZ i całej tej służbie zdrowia o to chodzi. Czysty zysk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1636  
Nieprzeczytane 15-03-2012, 09:07
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dela
Czekam z niecierpliwością i coraz bardziej się denerwuję.
Delu, oto co przeczytałam dziś w "Najczęściej zadawanych pytaniach" do mojego Funduszu Zdrowia.

"proszę o potwierdzenie wpływu mojego wniosku o skierowanie do sanatorium (tu podany pesel) data wpływu ok. 9.01.2012 r.
Odproszę o telefon.

Jeśli do dziś nie otrzymałaś jeszcze potwierdzenia wniosku ze swojego NFZ-tu, to też zadzwoń do nich z prośbą o potwierdzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1637  
Nieprzeczytane 15-03-2012, 09:30
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Czytam sobie czasem te pytania do NFZ i odpowiedzi na nie i dziś znajduję zapytanie z 14.03.br.:
"przebywałam na leczeniu sanatoryjnym w dkn.05,01,2012r-26 01 2012r,kiedy mogę ponownie złożyć wniosek"
Odp: Po 18 miesiącach.

No, dochodzi do tego,że wyjazd do sanatorium, to tak co 3 lata, a może i więcej.
Nie rozumiem tej interpretacji.Zarządzenie Min.Zdr. mówi,że lekarz może wystawić wniosek raz na 18 m-cy, a nie po 18 m-cach od ostatniego pobytu.
Tylko jak to się dzieje, że np. moja znajoma jeździ 2 x do roku (w marcu i październiku), a inna wraz z mężem, raz na rok i to zawsze w lecie. Układy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1638  
Nieprzeczytane 15-03-2012, 10:42
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie Do Hali 51

Halu te przepisy sa tak pisane zeby mozna je bylo interpretowac jak komu pasuje! i to jest nasza Polska rzeczywistosc Tylko my w tym nie mozemy uczestniczyc bo my nigdy nie mamy racji Tak mysle ze sa uklady.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1639  
Nieprzeczytane 15-03-2012, 11:47
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Moje panie
Wróciłem z sanatorium 6 marca po turnusie rehabilitacyjnym, trwajacym 28 dni. Wypis z sanatorium zaniosłem wczoraj do mojej lekarki. Otóż oświadczyła mi ona, że nowy wniosek może mi wypisać nie wcześniej niż 7 marca 2013 r. A więc po roku czasu. Takie ma narzucone procedury przez Łódzki NFZ, i tego nie przeskoczy. Oczywiście później czekam 12-18 miesięcy na przydział skierowania. W sumie następny raz mogę wyjechać za 2-2,5 roku. Tylko nie wiem, czy będę wtedy na tyle sprawny, aby z przydziału skorzystać!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1640  
Nieprzeczytane 15-03-2012, 12:06
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Moja lekarka powiedziala po 18 miesiacach- bo ma takie wytyczne, cz my aby mieszkamy w jednej Polsce?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.