menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 29-06-2018, 16:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Puaczemy wszyscy....
Mujbosze, gdybym mogła, tobym osiwiała i oszczerbaciała z rozpaczy.

Na nic kochani towarzysze.
Lepiej pilnujcie wyborów, bo w nocy gorszy sort dostał lumbago ze złości;

https://pbs.twimg.com/media/Dg1bcyyW0AUqZ3O.jpg

O matko...matko Konstruktywna krytyka leci.

https://pbs.twimg.com/media/Dg1bdciXcAAUIZ2.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 29-06-2018, 17:17
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

To kolegium sędziów SN,obrońców Konstytucji,wydając swoje oświadczenie mogłoby przy okazji nas duraczków oświecić,w którym jej artykule jest zapisane,że złodzieje mogą osądzać innych złodziei.
maju59 pofolguj,nie podniecaj się zbytnio.Podobno brak spełnienia,to bolesne przeżycie dla białogłowy.Trzeciego lipca pani Gersdorf stawiając się w pracy,zostawi na portierni przepustkę,przy wyjściu już jej nie dostanie i w ten sposób jej przygoda z SN się zakończy.Kolejnego dnia z czystym sumieniem będzie za to mogła wziąć udział w manifestacji w obronie sądów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 29-06-2018, 20:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Czytanie ma wielką przyszłość w naszym kraju,
szczególnie czytanie Konstytucji, o której się tylko wrzeszczy bezmyślnie;

art Art 180 pkt 4

- Ustawa określa granice wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

Mogli wybrać 50-latkę, a nie babcię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 29-06-2018, 20:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Ciekawe, że prokurator Piotrowicz i sędzia Kryże nie są postkomunistycznym dziedzictwem, że o innych pisowskich luminarza z PZPR nie wspomnę.
Maju daj sobie spokój, szkoda nerwów. Ja się zmywam nie lubię jak mi ktoś w zupie miącha bo się brzydzę. Jak co, to wiesz gdzie jestem.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 30-06-2018, 16:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Weszłam na ten wątek ponieważ pragnę przenieść tu wspaniały post ks. Stanisława Walczaka napisany dziś na facebooku . tytuł postu "Chrzest albo śmierć" , ponieważ post jest obszerny , podzielę go na 2 części : historyczną i aktualną.
Przypadkowo przez pomyłkę popełniłem grzech i przez kilka minut oglądałem TV Trwam. Dwóch mundurowych księży odnosiło się do walki o tzw. "kulturę chrześcijańską" . W momencie w którym uświadomiłem sobie mój błąd, zmieniłem kanał i przeprosiłem Boga za te słabość. Oglądanie i słuchanie oraz czytanie mediów ojca Tadzia jest rzeczą niegodziwą. Grzechem zaś jest łatwowierność treściom tam przekazywanym.
Określenie "tradycyjna kultura chrześcijańska w Europie" jest zwodnicze , gdyby brać je na serio, to trzeba by zakwestionować chrześcijaństwo. A to byłoby nielogiczne.
W Europie bowiem im bardziej w czasie, chrześcijanie oddalali się od swych przodków, tym mocniej, pod pozorem poprawności teologicznej oddalali się od Chrystusa. W końcu zastąpili autorytet Boży, wolą władców tego świata.
W podziale Europy na Wschodnia i Zachodnią czynnie uczestniczyli duchowni chrześcijańscy. To oni sprawili, że na początku drugiego stulecia doszło do tzw."Wielkiej Schizmy" ostatecznego duchowego podziału nie tylko chrześcijan ale także kontynentu....
Chrześcijaństwo wyniesione przez Konstantyna i jego następców do rangi religii państwowej doprowadziło do upadku zachodniej części cesarstwa rzymskiego. Późniejsze wyprawy krzyżowe, które po drodze do Ziemi Świętej, deptały, mordowały, gwałciły i paliły wszystko co spotkały po drodze, nie szczędziły także i ocalałej części wschodniej Cesarstwa. Wszystko co było "niekatolickie" spłonęło w płomieniach w imię zachodniego "Boga w Trójcy Jedynego". Jeśli dodać do tego krwawą ewangelizację ludów nadbałtyckich (m.in.Wenedów) wówczas otrzymamy obraz chrześcijan w zjednoczeniu z władcami tego świata... Przeszłość pokazuje nam fasadę zewnętrzna europejskiego chrześcijaństwa, niezwykłe osiągnięcia w budowaniu teologii , a jednocześnie wewnątrz tej fasady, trwało oddalenie się chrześcijan od swego Mistrza i moralna zgnilizna. Tu nie chodziło o ewangelizację, ale zapewnienie hierarchom i duchowieństwu pozycji materialnej , posiadłości oraz udziału we władzy politycznej. Usprawiedliwiało w przeszłości każdą niegodziwość i każdy grzech.dcn

Ostatnio edytowane przez wankabor : 30-06-2018 o 17:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 30-06-2018, 17:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Z szajsbuka?

Gdybym miała czas, to bym się zainteresowała.
Tam jest tylu ciekawych ludzi. Szkoda tylko, że niektórzy puszczają takie bzdury,
jak po grochówce z kotła.

PS. zaznaczam, że są wyjątki, ale tu ich nie widać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 30-06-2018, 18:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Dalsza część postu 85.pt. "Chrzest albo śmierć"
Dzisiejsza "dobra zmiana" ma na celu m.in. zapewnienie duchowieństwu odpowiedniego poziomy życia materialnego, przywilejów oraz uczestnictwa we władzy świeckiej.- coś co stanowi zdradę ideałów chrześcijańskich. Z drugiej strony by zachować swe tradycyjne przywileje i pewne źródło dochodu. Kościół katolicki w Polsce milczy na temat każdego pogwałcenia praworządności - oczywiście dając jednocześnie teologiczne usprawiedliwienie "mniejszego zła" do osiągnięcia większego dobra. jest to wyrafinowany sposób wprowadzenia tzw. etyki sytuacyjne. Każde zło popełnione dla "dobra ojczyzny" jest nie tylko zrozumiale ale i usprawiedliwione.
Odrzucanie przez Kościół w Polsce odnowy kościoła Jezusa Chrystusa, pogarda dla praw człowieka i milcząca (z pozoru) akceptacja łamania praworządności jest dowodem, na istotny interes duchowieństwa w następującym dzisiaj odchodzeniu od ideałów cywilizacji europejskiej i od nauczania Jezusa Chrystusa, przekazywanego nam przez Jego Kościół. Klerykalny triumfalizm , narzucanie wiary i potępianie inaczej myślących , przedstawianie Boga, jakoby był on stworzony na obraz i podobieństwo prawicowych ekstremistów. Strach zamiast nadziei, nienawiść zamiast miłości i przeinaczanie nauczania Jezusa - to wszystko dziedzictwo historii celowo i świadomie fałszowane. Machnięcie na to ręki i próba "przeczekania"jest zdradą Jezusa i Jego Ewangelii.


ps. Jeśli są jakieś błędy np stylistyczne to przepraszam , być może nie moje.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 30-06-2018 o 18:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 30-06-2018, 20:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Wszyscy duchowni mówią o powołaniu i służebnej roli wobec Chrystusa a rządzący o służebnej roli wobec suwerena. Jedna wielka bzdura z którą się trzeba zmierzyć przy urnach. Nic dziwnego, że 50% olewa ciepłym moczem wybory, bo każda władza zmierza do innego celu, którym jest kasa, kasa.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 30-06-2018, 20:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Wszyscy duchowni mówią o powołaniu i służebnej roli wobec Chrystusa a rządzący o służebnej roli wobec suwerena. Jedna wielka bzdura z którą się trzeba zmierzyć przy urnach. Nic dziwnego, że 50% olewa ciepłym moczem wybory, bo każda władza zmierza do innego celu, którym jest kasa, kasa.

Jarku!
A możesz powiedzieć czy do twojej, bądź cudzej potrzebna jest taka organizacja jaką sprokurowały główne religie w światowym obrocie w tym departamencie?
Przecież nie od dziś wiadomo, że każda korporacja ma tendencje do rozrastania się i zdobywania coraz to nowych obszarów działania.

A co do urn, to .... jednak trza się wysilić ruszyć poślady i pytać. Jak się nie idzie, boi się gębę otworzyć to nie oszukujmy się....natura korporacyjna nie znosi próżni.
I nie ma wiele wspólnego z tym co nazywamy wiarą w BOGA/ów czy nawet niewielkich bożków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 30-06-2018, 20:48
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie.

Opozycji nie ma...Jak mają ludzie wybierać i kogo to tzw.olewanie,wyjdzie znowu na plus pisowi.
Ludzie,inaczej myślący,nie są mile widziani i słuchani.Wonn.
My jesteśmy dobra zmiana i MY wasze życie zmienimy..

Będziemy,dbać o nasze Portfele,pisowskie portfele.Widać to opiekujących się Rodziców schorowanych niedołężnych starców i Dzieci.
Dość stękania bo i tak się ,nic nie zmieni...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 30-06-2018, 20:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Jak zrozumiałam Efciu, za Platformy byłaś jakoś szczególnie zaopiekowana
i teraz to straciłaś?

Jeśli tak, to po prostu zagłosuj na swoją partię i namów do tego rodzinę oraz znajomych.
Być może będzie to dobre posunięcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 30-06-2018, 21:00
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

[size="4"]Lilka witaj.

Ja nie jestem zadowolona z PO,i nie byłam...
Moje zdanie jest takie;powinna być opozycja,ale konkretna,Schetyna to takie ciepłe kluchy.Brak charyzmy...

Głosowałam na Pis. SIZE]
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 30-06-2018, 21:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
[size="4"]Lilka witaj.

Ja nie jestem zadowolona z PO,i nie byłam...
Moje zdanie jest takie;powinna być opozycja,ale konkretna,Schetyna to takie ciepłe kluchy.Brak charyzmy...

Głosowałam na Pis. SIZE]


Słusznie. Ja mam to samo.
Wczoraj zbanowała mnie posłanka Lichocka PiS.
Bo ja drę ryja bezpośrednio do posłów.

Buźka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 01-07-2018, 16:40
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

BMW pokazuje rządzącym Polską gest Kozakiewicza i co teraz panie Morawiecki z rozwojem elektromobilności. Coś się Niemcom nie spodobał chaos prawny i unieważnianie kontraktów. Gorzej jak Trzeci Świat, to jest bardzo smutne. Ale widziały gały kogo wybierały. Najważniejsze jest pińcet tylko za chwile nie będzie skąd wziąć, ale, ale opodatkuje się emerytów.
"Tym co rozgniewało koncern jest niestabilność warunków inwestycji w Polsce, zarówno w zakresie prawa jak i decyzji politycznych. Chodzi dokładniej o chaos jaki powstał w sektorze odnawialnych źródeł energii. Właściciele BMW mają bowiem w portfelu całą grupę spółek z sektora OZE, w tym działające w Polsce C&C . Ta ostatnia znalazła się na liście 20 firm, z którymi umowy jednostronnie unieważnił państwowy gigant energetyczny – Energa. Sprawy trafiły do sądu."
https://crowdmedia.pl/gigant-wycofuj...eciego-swiata/
PS
Z wyrokami sądowymi też może być różnie jeżeli pies z kulawą nogą ich nie uzna, bo wydane przez sady powołane niezgodnie z konstytucją. Idą ciekawe czasy.
W przypadku spraw gospodarczych związanych z duża kasą Polska będzie cienko przędła i co na to suweren, bo rząd się wyżywi albo zwieje na europosadki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 01-07-2018, 17:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Zapewniam cię, że jeśli sąd cię skaże,
to pójdziesz siedzieć.
Nie uznając wyroku.
Psy z kulawą nogą też uznają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 01-07-2018, 19:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Ponieważ tutaj są miłośnicy szajsbuka, zamieszczam wpis stamtąd - wały w KODzie.

https://pbs.twimg.com/media/Dg9gETuW0AEa2zp.jpg

Oj jak mi przykro,
zważywszy osobiste zaangażowanie forowiczów w działalność.
A nie mówiłam, że szkoda czasu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 01-07-2018, 19:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Z wyrokami sądowymi też może być różnie jeżeli pies z kulawą nogą ich nie uzna, bo wydane przez sady powołane niezgodnie z konstytucją. Idą ciekawe czasy.
W przypadku spraw gospodarczych związanych z duża kasą Polska będzie cienko przędła i co na to suweren, bo rząd się wyżywi albo zwieje na europosadki.
Myślisz, że komukolwiek teraz w Europie zależy na Polsce? Tylko patrzeć jak ten cały amerykański złom bez amunicji załadują na pociągi i wywiozą do Niemiec. Wszyscy pi pi pi Polskę jak w 39 roku. Bo w razie draki cały rząd z rodzinami ma już miejscówki w samolotach, kierunek Izrael. Nawet Macierenko ze swymi układami nas nie obroni od zielonych ludzików a jeszcze na pierwszy ogień pójdą klasy mundurowe z halabardami.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 01-07-2018, 19:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Czytajta i budujta ziemianki.

Wojna idzie.

PS. swoją drogą jaki antysemityzm.
Co na to miłośnicy Żydów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 01-07-2018, 19:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Z szajsbuka na drugą nóżkę.
Reklamuję, bo mi się bojownicy podobają.

https://pbs.twimg.com/media/DhA2xkUWAAEIsnc.jpg

Zapisujta się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 01-07-2018, 19:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Kto był dzisiaj w kościele? WiR was namierzy jak nic.
Nie da się walczyć z PiSem i chodzić na mszę, no nie da się.
Stare esbeckie nawyki szpiegowania w kościołach
teraz przydają się jak nic.

https://pbs.twimg.com/media/DhAUSacWsAAdVd2.jpg

A co zrobić z takim ''czymś'' jak ja?
Pisior a WiR mnie w kościele nie zobaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filozofia leczenia - "Pigułka jest dobra na każdą chorobę". /część II/ Leon-Gdańsk Choroby, badania, terapie 0 24-12-2016 15:11
Filozofia leczenia - "Pigułka jest dobra na każdą chorobę". /część I/ Leon-Gdańsk Choroby, badania, terapie 0 23-12-2016 19:13
Pogaduchy "prawie" literackie - przenesione z wątku poetyckiego zochna Książka, literatura, poezja 34 28-06-2008 17:48
Forum dla niewybranych cd. wątku "forum dla wybranych????" Basia. Różności - wątki archiwalne 502 20-08-2007 16:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.