menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 19:05
ymca's Avatar
ymca ymca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 567
Domyślnie

cyt Bianka "Dla mnie - i mam nadzieję, że dla większości Polaków - patriotyzm nie polega na trzaskaniu gębą, wywieszaniu flag i maszerowaniu w kolumnach."

Tak Bianko masz rację w 100%.Jestem już zniesmaczona tym odmienianiem przez wszystkie przypadki słowa patriotyzm.Polskę ma się w sercu niekoniecznie trzeba o tym wrzeszcieć.A tak naprawdę o komunie nie można zapomnieć,o niej trzeba mówić,uczyć nasze dzieci i nasze wnuki.Bo wtedy będzie im łatwiej zrozumieć czym jest dla każdego Polaka jego ojczyzna i przybliży im znaczenie słowa patriotyzm.
  #42  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 19:19
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Sa ludzie

ktorzy sie ucza.. i sa ci co chca cos tym uczacym sie przekazac.. Juz taki charakter.. Mozesz to nazwac wychowywaniem ale jezeli jest to robione nie apodyktycznie ..to nie powinno byc obrazliwe ani przykre. Ci co maja jakies kompleksy na ten temat.. np. byli cale zycie wychowywani czy zdominowani przez rodzicow czy partnera... sa wrazliwsi i kazdy odruch zyczliwosci innego czlowieka bedzie szybko zrozumiany jako chec jego "wychowywania" Pzryznasz ze to czysta paranoja...
W kazdym razie ja lubie ludzi ktorzy mi imponuja i ktorych uwazam za madrzejszych ode mnie. Ci od ktorych nie mam sie czego uczyc nudza mnie.. Wole byc wychowywana niz wychowywac

Ps. Ymco zaprzeczasz samej sobie..

Dostalam wysypki na slowo Patrotyzm... Oddtad proponuje aby tego slowa nie wymieniac i juz.
Zamienmy go na "milosc do Ojczyzny" czy cos w tym stylu..
  #43  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 19:30
ymca's Avatar
ymca ymca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 567
Domyślnie

Sama podnosisz temat,więc dostajesz już od tego wysypki.Ludzi trzeba jednakowo słuchać wszystkich... tych mądrzejszych i tych głupszych od siebie. To tyle w tym temacie.
  #44  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 19:47
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Ymco

wysypki dostaje nie od tematu tylko od odmieniana slowa p........m na wszystkie mozliwe sposoby..szczegolnie prze tych dla ktorych to slowo nie ma najmniejszego znaczenia.. Prosze zaprzestac czepiania sie ludzi ktorzy maja potrzebe mowienia dobrze o swoim kraju.. czy religii.. i wieszania w narodowe swieta symboli jakie chca.
Teraz juz koncze ta czcza gadanine bo nie chce rozdwajac wlosa na trzy..ale wiedzce ze bede zawsze potepiala tych ktorzy gledza o tolerancji a nie maja o niej najmniejszego pojecia.. bo umieja tolerowac tylko samych siebie..
  #45  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 20:02
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Pani Słowikowa
Przepraszam,syn gwałtownie musiał wejść do internetu nie mogłam dokończyć mojej wypowiedzi.
W komunie, o której nie możesz słuchać, na pewno wiesz jak moje pokolenie było wychowywane. Czerwone krawaty,defilady,kłamliwe przemówienia, flagi biało czerwone i czerwone w święta państwowe,portrety generalicji rosyjskiej i polskiej na ścianach itd...Prawdziwy patriotyzm,jeśli ktoś taki posiadał, jeśli nie zdołano go wyplenić - był w środku.
I jest tam do tej pory.Pozostała natomiast niechęć do narzucania na siłę symboli.
Znów muszę przerwać - syn. Ale to i tak byłoby na tyle.
W niektórych sprawach zgadzam się z Tobą,ale nie ma sensu
ciągnąć tego tematu.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez donka : 05-05-2008 o 21:01.
  #46  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 21:15
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
W kazdym razie ja lubie ludzi ktorzy mi imponuja i ktorych uwazam za madrzejszych ode mnie. Ci od ktorych nie mam sie czego uczyc nudza mnie.. Wole byc wychowywana niz wychowywac
Pod tym względem wielu ludzi jest takich samych, jak Ty, Słowikowo. Tylko że to ludzie samimuszą tę mądrość u kogoś zauważyć. Bo autorytetu nie zdobywa się siłą. Gdy się go jednak zdobyło, wtedy inni chętnie słuchają i chętnie się uczą.
Gorzej jednak, gdy ktoś usiłuje swoje poglądy narzucić innym siłą. Takie postępowanie nie świadczy niestety o mądrości, tylko o pysze, lekceważeniu, pogardzie, a nie są to cechy, które wzbudzają powszechny zachwyt. Owszem, nawet tacy ludzie znajdą zawsze popleczników. Czytając literaturę i obserwując życie nietrudno domyślić się, dlaczego.
Ale to temat-rzeka.
I nie na forum, a przynajmniej nie na to.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia

Ostatnio edytowane przez Bianka : 05-05-2008 o 21:28.
  #47  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 21:21
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie

Cytat:
Napisał ed-q
Okazało się, że na 230 osoby, które czytały ten post, zaledwie 11 odniosło się do tematu pozytywnie, chociaż NIKT nie odpowiedział na zadane pytanie - z czego wynika ta niemal powszechna niechęć do wywieszania flagi ?!

Pytanie ze wstępu: „dlaczego….?” pozostaje bez odpowiedzi. Pośrednią odpowiedź daje jednak statystyka przytoczona na wstępie.
Na tym forum są na ogół osoby pokolenia 50+, które wychowały – i wychowują nadal - prawie 2 nowe pokolenia. Skoro 95% z tych osób nie uznało za stosowne odnieść się do tego postu o fladze, znaczy dobitnie jakie mają poglądy, a tym samym, jakie poglądy wszczepiły (i wszczepiają!) swoim następcom.
Takie będą Rzeczypospolite, jakie będzie młodzieży chowanie

Co do „dobrze uświadomionych” na tym forum, to od początku dali mi się tu dobrze we znaki,

chciałem ponownie sprawdzić, jaki jest w tej mierze obraz polskiej przecież społeczności 50+, reprezentowanej na tym forum.

No i ….zobaczyłem! Nihil novi! A szkoda! Może jednak doczekam, że będzie inaczej! Oby!
ed-q

ed-q mógł stosując logiczne myślenie wysnuć myśl, że temat nie zainteresował 96% forumowiczów i nic poza tym!
Nie badał naszych poglądów żadną ankietą. Dlaczego szufladkuje?
Może jeszcze ustanowić jakie stopnie patriotyzmu na wzór wojskowych, np wywiesił 3 flagi w 3 oknach - major patriota
wywiesił 1 flagę na balkonie - kapral patriota
nie wywiesił flagi, ale hasła głosi - starszy szeregowy
nie wywiesił i nic nie mówi - szeregowy i nie wiadomo czy patriota, czy "dobrze uświadomiony"

Mówiąc poważnie nadmiar propagandy może zabić chęć do demonstrowania polskości.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #48  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 21:21
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał ymca
Polskę ma się w sercu niekoniecznie trzeba o tym wrzeszcieć.A tak naprawdę o komunie nie można zapomnieć,o niej trzeba mówić,uczyć nasze dzieci i nasze wnuki.Bo wtedy będzie im łatwiej zrozumieć czym jest dla każdego Polaka jego ojczyzna i przybliży im znaczenie słowa patriotyzm.
No właśnie.
A poza tym miłość do Ojczyzny niekoniecznie musi iść w parze z ksenofobią.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #49  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 23:19
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
No właśnie.
A poza tym miłość do Ojczyzny niekoniecznie musi iść w parze z ksenofobią.
Powiem więcej nawet nie powinna ..bo nie mozna naprawdę kochac nienawidząc innych
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #50  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 23:24
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Tak jak nie można być prawdziwym chrześcijaninem nie miłując bliźniego swego!
  #51  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 23:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tak mi się zawsze wydawało ....kiedy kocham kogos nie jestem zdolna do nienawisci bo przepełniaja mnie dobre uczucia to się chyba rozciąga na kazdą miłośc do kraju tez .Kocham swój kraj jestem z niego dumna ,widze wady ,ale mam silne poczucie korzeni ,tyozsamosci co daje mi poczucie własnej wartosci i pewnosc siebie i dla tego ciekawa jestem innych i nie ptrze na nich jak na wrogow i zagrożenie .to chyba jest kwintesencja pozytywnych uczuc do ojczyzny.Kiedy kocham człowieka nie wrzeszczę na cały świat ze tak jest bo nie musze nic udowadniac .Tak samo jest z moim miejscem na ziemi.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 05-05-2008 o 23:32.
  #52  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 23:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie A ja tez podobnie do ciebie Malgosiu

Tylko wnerwia mnie jak mi ktos ja wciaz krytykuje... szczegolnie te ktory nie ma o niej najmniejszego pojecia.. Wtedy moja milosc do tych krytykantow robi sie kwasna i zjelczala..
  #53  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 23:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No więc zgoda Pani Joanno absolutna......chociaż nie wiem czy to samo mamy na mysli,mam nadzieję ,ze tak.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #54  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 23:42
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie przeciesz

wiesz ze tak..
  #55  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 23:54
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie Asiu

pszeciesz wiem....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #56  
Nieprzeczytane 06-05-2008, 00:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie To w takim razie ze mną coś jest nie tak

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Tak mi się zawsze wydawało ....kiedy kocham kogos nie jestem zdolna do nienawisci bo przepełniaja mnie dobre uczucia to się chyba rozciąga na kazdą miłośc do kraju tez .Kocham swój kraj jestem z niego dumna ,widze wady ,ale mam silne poczucie korzeni ,tyozsamosci co daje mi poczucie własnej wartosci i pewnosc siebie i dla tego ciekawa jestem innych i nie ptrze na nich jak na wrogow i zagrożenie .to chyba jest kwintesencja pozytywnych uczuc do ojczyzny.Kiedy kocham człowieka nie wrzeszczę na cały świat ze tak jest bo nie musze nic udowadniac .Tak samo jest z moim miejscem na ziemi.
bo ja mogę jednych kochać a innych nienawidzieć, nie umiem być przepełniona bezgraniczną miłością do wszystkiego. Kocham swój kraj, kocham niektórych ludzi, niektórych ...... nie będe kręciła nie znoszę, wręcz nienawidzę. Kiedy ktoś mi podpadnie /nie z powodu głupstwa/ nie umiem i nie chcę wybaczyć.
  #57  
Nieprzeczytane 06-05-2008, 00:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A ja chyba nie bardzo umiem nienawidzieć .Wściekaja mnie rozne rzeczy i osoby .Wybucham ,nagadam wiecej niż powinnam i mi przechodzi ..nie bardzo długo umiem nosic urazę ..taka bezmyslna Zuzia po prostu
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #58  
Nieprzeczytane 06-05-2008, 00:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech To jesteś lepsza ode mnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A ja chyba nie bardzo umiem nienawidzieć .Wściekaja mnie rozne rzeczy i osoby .Wybucham ,nagadam wiecej niż powinnam i mi przechodzi ..nie bardzo długo umiem nosic urazę ..taka bezmyslna Zuzia po prostu
naprawdę napisałam szczerze w poprzednim poście, wściekać też się potrafię i wybucham w życiu prywatnym bardzo często, za często. Muszę wybuchnąć bo bym pękła ze złości.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 06-05-2008 o 00:16.
  #59  
Nieprzeczytane 06-05-2008, 00:15
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja też napisalam szczerze .Oczywiscie są jakieś powazne sprawy ,ża ktore mozna nienawidzieć ,wiem ,że sa takie -ale może mam szczęście ,że nie spotkala mnie w życiu jakaś szczególnie wielka krzywda i nie mialam okazji do tego ,żeby kogoś znienawidzieć ....nigdy do konca o sobie nie wiemy wszystkiego póki nas los nie zmusi do poznania najlepszych i najczarniejszych stron zycia i uczuć z tym związanych
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 06-05-2008 o 00:16.
  #60  
Nieprzeczytane 06-05-2008, 00:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Też prawda miła koleżanko

wszystko zależy od okoliczności.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czerwona herbata – przeciw miażdżycy i przybieraniu na wadze - komentarze sToRcZyK Ogólny 1 14-12-2010 11:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.