menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-07-2007, 22:43
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie Dlaczego klamiemy?


Bo nam latwiej nie mówić prawdy,bo chronimy czasam przed zlymi wiadomosciami,bo lubimy oszukiwać siebie i innych,bo......bo.......
__________________
  #2  
Nieprzeczytane 29-07-2007, 22:51
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Bo tak wygodniej?
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?
  #3  
Nieprzeczytane 29-07-2007, 23:01
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Nie uznaję kłamstwa.....naprawdę - nie kłamię!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #4  
Nieprzeczytane 29-07-2007, 23:08
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Jolitko czy nigdy nie przyszlo Ci sklamac,chroniąc kogoś od zlej wiadomości,bo ja tak.Gdy moja mama miala już diagnozę raka pluc i już nie bylo dla niej ratunku,nie powiedzialam jej co orzekl lekarz,a bylo to 38-lat temu.Lekarze pacjentom nie mówili,ale rodzinie tak.Nia wierzę by nigdy nikt nie sklamal w zyciu.
__________________
  #5  
Nieprzeczytane 29-07-2007, 23:13
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Nie lubię i nie umiem kłamać. A może nie lubię, bo nie umiem kłamać. Czasem coś przemilczam, ale przyciśnięta do ściany, zazwyczaj dopowiadam przemilczenia.Wyjątek stanowią sprawy, gdy jakaś informacja (zupełnie niepotrzebna) nie powinna dotrzeć do osoby zainteresowanej.Ale znam osoby, które są nałogowymi kłamczuchami. Kłamią, mimo ,że dobrze wiedzą, iż prawda wcześniej, lub później wyjdzie na jaw.Kłamią, bo sprawia im to przyjemność, tak zupełnie bezinteresownie. Najlepiej będzie jak opowiem to na przykładzie. Wchodzę ze swoją kłamczuchą do sklepu z parasolkami. Halinka opowiada ekspedientce, że jej mama zgubiła swój ulubiony parasol. Opisuje go bardzo szczegółowo, snując przy tym sentymentalną historyjkę o parasolce swojej mamy. Ekspedientka bardzo przejęta wyciąga i otwiera kolejne parasole. Niestety żaden nie jest taki jakiego szuka moja znajoma.Dziękujemy sprzedawczyni za trud i życzliwość. Wychodzimy ze sklepu. Pytam Halinkę: "To żadna z tych parasolek nie była choć trochę podobna do tej zgubionej?""Coś ty! Mama niczego nie zgubiła, chciałam sobie trochę pooglądać!"- odpowiada bez skrępowania Halinka.
  #6  
Nieprzeczytane 29-07-2007, 23:17
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Ninko - dzięki Opatrzności nie zdażyło mi się być w takiej sytuacji, a Ty - jeśli 38 lat pamiętasz swoje "nie mówienie prawdy" to dla mnie jest dowodem, że też nie kłamiesz...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #7  
Nieprzeczytane 29-07-2007, 23:35
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Jolitko brzydzę się klamstwem,ale są czasem oklicznosci,że przemilczamy prawdę.
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 29-07-2007, 23:49
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Nie znoszę kłamstwa ...............

wolę najgorszą prawdę od najpiękniejszego kłamstwa. Zdarzało mi się również przemilczeć prawdę kiedy dowiedziałam się, że mój mąż chory na raka ma przed sobą pół roku życia. Wtedy lekarze nie informowali chorego o raku tylko rodzinę, nawet karty informacyjne ze szpitala były dwie. Jedną miał mój mąż, drugą ja schowaną w sejfie u sąsiadki. W moim przypadku zażądałam od lekarza prawdy bez owijania w bawełnę, nie pozwoliłam synowi i Tadziowi na żadne konszachty ze swoim onkologiem. Większość ludzi nie lubi prawdy, ucieka od niej bo prawda bardzo często bywa bolesna i niewygodna. Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem nielubiana przez wiele osób z powodu "walenia prawdy prosto w oczy" ale nie jest to dla mnie żadnym problemem. Tak ten świat jest zaprogramowany, że nie da się ze wszystkimi "być dobrze", ludzie będący "dobrze ze wszystkimi nie są dobrze z nikim. To tylko poza ......... żałosna poza.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 29-07-2007 o 23:56.
  #9  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 00:22
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Nie lubie klamac i staram sie tego nie czynic ... chyba ze dla dobra <sprawy<,Sa nieraz takie okolicznosci w zyciu ze naprawde lepiej sklamac niz powiedziec prawde...
Mialam podobna sytuacje jak Inka-ni kiedy przekazywam mezowi diagnoze lekarza a on patrzyl wystraszonymi oczami we mnie jakby chcial przeniknac moje mysli .. to wtedy
sklamalam polowicznie powiedzialam ze to nowotwor ale nie zlosliwy i ze wyjdzie nz tego chorobska,Przeciez nie m oglam . nie umialam postapic inaczej ...
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #10  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 00:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja mogę powiedzieć o sobie,jeżeli to kogoś obchodzi w ogóle,że ja jak Washington- co to żadne kłamstwo nie wyszło z jego ust,bo jak każdy Amerykanin mówił przez nos...
Ale ...nie byłam nigdy w sytuacji np.Buni...
I sama nie wiem...ja wolałabym wiedzieć,ale mogę nie mieć racji ...

A prawda też często jest dwojaka.Jak widzę bakłażana na głowie mojej przyjaciółki,to chce mi się krzyczeć -KOSZMAR !!!....a mówię tylko- wolę cię w poprzednim odcieniu..
I bądź tu mądry człowieku....
  #11  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 00:50
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Nie wiem jaklto jest klamac dla dobra sprawy.Wiem,ze czasami zdarzło mi sie sklamac.Do dzisiaj mi sie zdarza.Nie wiem dlaczego.Sa to drobne kłamstewka.Czasami żeby komus nie zrobic przykrości a czasamijak ktos mnie "wkurzy",ale to naprawde sa drobiazgi,ktore zreszta zaraz naprawiam,przyznając sie to tego.Taka juz jestem,nie umiem klamac tak naprawde,bo gdyby tak było to bym tu napisala jaka to ja jestem och i ach.Pozdrawiam serdecznie/naprawdę/ i miłej nocy zycze.19.gif
  #12  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 00:52
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Bakłażan jest śliczny na ciemnych włosach. Wiem! Nosiłam! Może przyjaciólka Lili jest jasną blondynką? Pocieszam się!
  #13  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 01:39
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Haniu Basiu co by mi wyszło ..............

Cytat:
Napisał hannabarbara
Bakłażan jest śliczny na ciemnych włosach. Wiem! Nosiłam! Może przyjaciólka Lili jest jasną blondynką? Pocieszam się!
gdybym sobie na czarną łepetynę położyła bakłażana? Nie mogę znieść już tych swoich czarnych włosów.
  #14  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 01:45
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Myśle Basiu ,że dobra fryzjerka wiedziała by co zrobić.Chyba najpierw trzeba troszke dac rozjaśniacza,żeby zmieniły kolor na ,wlaściwie nie wiem jaki,ale napewno jasniejszy,a potem dopiero bakłażan.Tak mysle.Pozdrawiam.Name:  avatar_hello.png
Views: 61
Size:  19.4 KB
  #15  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 02:09
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

tak, tak, tak, tak
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...

Ostatnio edytowane przez Rudzia : 03-12-2007 o 02:55.
  #16  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 02:15
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Rudziu masz rację,ale to są te drobne klamstewka o ktorych mówilam,ze tez mi sie zdarzały i do dzisiaj zdarzaja.I mysle,że kazdemu sie zdarzaja,tylko niektorzy zapominaja,albo inaczej to nazywaja.Pozdrawiam.Spokojnej nocy zycze.Name:  sence7.gif
Views: 54
Size:  4.0 KB
  #17  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 02:25
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Rudziu, są różni ludzie ....... kiedy zdarzyło mi się spóźnić do pracy mówilam zgodnie z prawdą, że zaspałam. Kiedy ktoś mnie nudzi mówię mu nie nudź bo nie wytrzymuję, kiedy kogoś nie lubię nie utrzymuję z nim kontaktów. Jeżeli coś mi się nie podoba to nie ukrywam tego, mówię że mamy inny gust. Nieraz warto jest pewne sprawy przemilczeć, moim zdaniem kłamstwo nie pozwala nam zachować twarzy, kłamiąc tracimy twarz ......... takie jest moje zdanie. Oczywiście w wieku dziecięcym kłamiemy, w życiu dorosłym nie powinniśmy. Kiedy dowiedzialam się 13 lat temu, że mój brat musi poddać się operacji wszczepienia rozrusznika bo w przeciwnym wypadku umrze w ciągu kilku dni powiedzialam mu prawdę. Poddał się tej operacji żył po niej 2 miesiące, nie lubię kłamać i tego nie robię i nie znoszę być oszukiwana. Z tego powodu przez bardzo wiele osób jestem nielubiana.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 30-07-2007 o 02:31.
  #18  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 02:39
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

tak, tak, tak, tak
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...

Ostatnio edytowane przez Rudzia : 03-12-2007 o 02:56.
  #19  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 02:50
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Do Rudzi.

Elu, masz prawo do swojego zdania. Ja swojego też nie zmienię ........... często takim "kopniakiem prawdy" można zrobić coś dobrego, np. zmusić do działania lenia i obiboka, przestraszyć damskiego boksera konsekwencjami za jego "działalność" na polu rodzinnym, uratować życie maltretowanego dziecka ............ itd. Ludzie milczą albo kłamią, że nic nie widzieli i nic nie słyszeli bo tak jest wygodniej, nie będzie się świadkiem, nie trzeba się będzie włóczyć po sądach. Z powodu kłamstwa dochodzi do wielu tragedii ........ niestety.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 30-07-2007 o 02:57.
  #20  
Nieprzeczytane 30-07-2007, 03:16
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

tak, tak, tak, tak
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...

Ostatnio edytowane przez Rudzia : 03-12-2007 o 02:56.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego Poznań nie jest mi obojetny lorison Poznań 171 12-12-2017 00:50
"Dlaczego nie..." wuere'le Film, teatr 2 01-04-2009 20:29
Po co to forum? Dlaczego ludzie piszą? kufa86 Różności - wątki archiwalne 58 07-05-2008 22:15
Dlaczego tak mało panów tutaj pisze? kufa86 Różności - wątki archiwalne 402 21-04-2008 03:12

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.