menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10021  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 22:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
rozbawił mnie w radiowej Jedynce.
O Smolarze:
Diabeł mu przykrywa mózg.

W tvT rodzice Gosiewskiego.
Co usłyszeliśmy?
Był wybuch bomby w samolocie.
Tusk był zadowolony, że wydarzyła się katastrofa. To było widać na twarzy premiera.
Matka ma wątpliwości, kogo włożono do trumny. Nic się nie zgadzało, wzrost i coś tam jeszcze.
Dlaczego nie pozwolono otworzyć trumny w kraju.
Coś jeszcze mówiono o prześladowaniu Gosiewskiego przez Bronka marszałka, ale nie usłyszałam dokładnie.
Ciąg dalszy o 21:40 w RM.
Odezwą się słuchacze.
Jeden już się odezwał i zadał pytanie o. dyżurnemu i wprawił go swoim pytaniem w zakłopotanie.

Co do otwierania trumien.
Abp Życiński zostanie przywieziony w zaplombowanej trumnie bez możliwości jej otwierania.
Czy PiS będzie wnosić reklamację?

Polu! I jak tu traktowac to całe towarzycho poważnie. Przecie sie nie da.
Jest ktoś kto bronił podczas segregacji kawałków zdrapywanych z wraka zmierzyć mamusi nieutulonej w żalu długość nieboszczyka i kazać zważyć kawałki zanim zaplombowano truchło? Mogła to wszystko zrobić osobiście i ubrać nieboszczyka w odpowiedniego rozmiaru garnitur i resztę. Z lakierkami włącznie. Albo którąś z synowych wysłać.
Za to odsłuchałem w wieczornym serwisie porannych dyrdymałów u Stokrotki i wieczornych u Kajdanowicza. Ten sam bełkot i ze strony prowadzących i z tej drugiej. mielenie w kółko tego samego bez ładu i składu.

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 14-02-2011 o 03:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10022  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 22:13
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witaj .

[quote=Hypatia]Przyznasz chyba ,że stąd trudno wysnuć wniosek,że kapelan zaglądał do karty pacjenta.
Jeszcze jedna wątpliwość ,apostatą czy agnostykiem. Agnostyków jest wielu,apostazja jest wręcz niespotykana,bo do tego to potrzeba prawdziwego hartu ducha.

Witaj,Ten Facet Był Agnostykiem i musiał mieć powody do odejścia z KK.Nic to nie odznacza,bo nasze wspaniałe państwo,płaci za każdego obywatela po 1,17% ze wszystkich uposażeń,Emerutur i Rent na KK.
Oni nie potrzebują się martwić o soje finanse,skoro z ciepłą rączką,kasuję miliardy.Nie potrzebują się także rozliczać,bo nie wypada a rozgrzeszenie by Ci wielcy nie dostali.
Narazie tyle.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10023  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 22:20
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Cytat:
Napisał eledand
W szpitalu leżałam w Katowicach ze 10 lat temu i jak widziałam że idzie położyłam na Stoliku Gazete Urbana "NIE" Mruknął pod nochalem a następnego dnia "Tyrpnął" mnie za ramie.Fuknęłam jak wściekły Pies,dopiero potem miałam spokój.
Pomimo tego Pacjentki mnie pytały;dlaczego nie chodzę na mszę.
Odpowiedż moja była taka;Pan Bóg jest wszędzie i w pokoju i w ubikacjii.A modlić mogę się do woli sama i nie potrzebuję,kogoś kto mnie będzie nakazywał,co ja mam poczyniać ze swoim Sumieniem i Duszą.
Moja to sprawa i Wooooooooooooonnnnnnnnnnnnnn.
Pozdrawiam miło Bronczyku.


Uczucie nienawiści zawsze bardziej niszczy nienawidzącego ,niż nienawidzonego.Współczuję Ci.


Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10024  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 22:30
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
....Pan Bóg jest wszędzie i w pokoju i w ubikacjii.A modlić mogę się do woli sama i nie potrzebuję,kogoś kto mnie będzie nakazywał,co ja mam poczyniać ze swoim Sumieniem i Duszą.
Moja to sprawa i Wooooooooooooonnnnnnnnnnnnnn.
Tu nie tylko o modlitwę chodzi ale....życzę Ci abyś zmieniła zdanie, szczerze życzę. To nic nie kosztuje, jest za darmo.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10025  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 23:26
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Cytat:
Napisał eledand

Witaj,Ten Facet Był Agnostykiem i musiał mieć powody do odejścia z KK.Nic to nie odznacza,bo nasze wspaniałe państwo,płaci za każdego obywatela po 1,17% ze wszystkich uposażeń,Emerutur i Rent na KK.
Oni nie potrzebują się martwić o soje finanse,skoro z ciepłą rączką,kasuję miliardy.Nie potrzebują się także rozliczać,bo nie wypada a rozgrzeszenie by Ci wielcy nie dostali.
Narazie tyle.Pozdrawiam.


Po pierwsze proponuję ,żebyś się może zapoznała co znaczy pojęcie agnostyk,a co apostata, bo chyba Ci się to dokładnie miesza więc może lepiej zostawić te słowa w spokoju wtedy Twoja wypowiedź będzie może bardzie sensowna i wiarygodna.
Teraz jeśli można ,kilka słów aby być w zgodzie z prawdą historyczną ,a nie idąc na łatwiznę wrzucać wszystko do jednego wora.
Tak się składa,że od pewnego czasu mam bardzo krytyczny stosunek do polskiego KK ,który moim zdaniem całkiem się pogubił,ale to nie znaczy ,żebym pałała do każdego człowieka w sutannie pogardą bądź nienawiścią.Może po prostu taki czas ,że nie ma dziś ludzi formatu kard.Wyszyńskiego czy ks.prof.Tischnera,a takich jak ks.Boniecki czy bp Życiński jest coraz mniej. Instytucjonalny kościół katolicki w swojej wielowiekowej historii bardzo różnie się na jej stronach zapisał ,zarówno dobrze jak i źle.Podobnie jak duchowieństwo najróżniejszych religii i wyznań na całym swiecie.To grube nadużycie obarczyć winą za dramat 11 września wszystkich muzułmanów,a wszystkich chrześcijan za stosy inkwizycji.Ja mam wiele szacunku dla polskiego duchowieństwa ,które zarówno w okresie okupacji jak i w okresie stalinizmu w olbrzymiej większości zdało egzamin z patriotyzmu i wierności wyznawanym wartościom.Mam szacunek i wdzięczność za okres powstawania i tworzenia się opozycji demokratycznej w czasach totalitarnych.Niemal każdy kościół był miejscem spotkań i zebrań "podziemia" ,a księża ,którzy angażowali w tą działalność udzielali schronienia i pomocy bez względu na wyznanie lub jego brak.To,że Ty i ja możemy dziś swobodnie na forach internetowych głosić swoje poglądy bez żadnej obawy,czy Ci się to podoba czy nie, zawdzięczasz w jakimś stopniu również KK w Polsce o ,którym wyrażasz się z taka pogardą. I wielu ludziom ,którzy są dziś często opluwani również tu na tym forum, np.tacy jak Adam Michnik. Wielu z nas tu jest mniej więcej w jego wieku,powiedzcie panie i panowie co robiliście w tych latach kiedy on był relegowany z uczelni z wilczym biletem ,co robiliście kiedy on i wielu jemu podobnych siedziało w więzieniach ? Dziś odwaga jest tania ,wręcz za darmo ,nie zapominajmy o tym. Łatwość w zapominaniu zasług ,a pieczołowita pamięć błędów świadczą o małości.

Przepraszam za brak linków i cytatów.


Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10026  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 23:39
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Przepraszam bardzo,ale napisałam Post i przez pomyłkę kliknęłam w inny klawisz i poszedł w kosmos.
Było napisane Apostata a przepisując pomyliłam sie i napisałam Agnostyk.
No,cóż pomyłki zdarzają się każdemu i dobrze że zwróciłaś mi UWAGĘ.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10027  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 00:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie Hypatio

W tym departamencie sumienie mam czyste bo ...używane. We właściwy sposób i po przyzwoitej stronie.

Wprawdzie w naszem przeświętem grodziszczu jakies wielkiej KOR-wskiej i ROPCIOwskiej opozycji nie było, ale jak człek chciał, to wiedział gdzie jest przyzwoita strona mocy. I jakich legitymacji do ręki nie brać, bo cuchną.
Dlatego dzis wyraźniej widać tych wrednych co to za herosów chcą dorabiać, bo im ubecja ponoć fałszoowała lojalki. I 13 letnie dziewczynki majaczą im sie po mózgownicy a zapominają, że własny tate za komuniste się został, a bliźniak bez Lenina doktoratu by nie zrobił. Zaden też Michnik na świrowate papiery z interny i pierdla nie wychodził.
Dlatego ostatnim s........m były występy kaprawego i sprawiedliwego kiedy wywlókł przy pomocy Kurskiego dziadka z wehrmachtu, bo mu pasowalo do wyborczej układanki, bo opluł jednoczesnie dziesiątki tysięcy wzietych do armii niemieckiej Ślązaków, Kaszubów, Pomorzan i Wielkopolan
lącznie z ojcem ks Jankowskiiego, który byl dzielnym człowiekiem za komuny, a zgłupiał zupełnie po 89-tym roku.
Po kościołach wykładali i Michnik, i Kuron i wielu innych zacnych ludzi. Tylko to było...dawno.
Współczesne wyczyny zagłuszyły dawną przyzwoitość księży, a z drugiej strony na postrzeganie KK ma znaczny wpływ sekta radiomaryjców. Wspomagana przez PiSowców. W naszem grodziszczu kuria weszła w buty KW PZPR co też miało swoje skutki. I ma do dzis, bo lud uwierzył, że jedynym wyjściem dla dekatolizacji grodu jest wybór na prezydenta pomagiera Napieralskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10028  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 00:26
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10029  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 00:48
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
OK

Cytat:
Napisał pluto37
W tym departamencie sumienie mam czyste bo ...używane. We właściwy sposób i po przyzwoitej stronie.
Wprawdzie w naszem przeświętem grodziszczu jakies wielkiej KOR-wskiej i ROPCIOwskiej opozycji nie było, ale jak człek chciał, to wiedział gdzie jest przyzwoita strona mocy. I jakich legitymacji do ręki nie brać, bo cuchną......


Do powyższego nie wnoszę zastrzeżeń. Bardzo wiele mi się nie podoba i współczesne KW i chciwość wbrew dogmatowi i jedynie słuszna ideologia,ale też mi się nie podoba odwaga pogonienia księdza w szpitalnej sali,bo mimo wszystko wielu tam na niego czeka,jeśli nawet nie ja.Byle nie było w tym natarczywości,a jeśli kapelan zagląda do karty pacjenta to jest to wina personelu medycznego ,który z mocy prawa ma strzec tajemnicy lekarskiej.


Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 14-02-2011 o 09:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10030  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 00:53
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech


Popieram wypowiedż a słuszna uwaga o chciwości,daje to że Ludzie mają tego wszystkiego ponad swoje uszy.
Można spojrzeć na blokowiska,ile ludzi puści kolendę do domu.Jedyne na wsi to patrzy każdy na każdego.Do tych spojrzeń Sąsiadów już przywykłam.A na Ambonie,to już nie jeden raz mnie wygłosił.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10031  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 07:19
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand

Jedyne na wsi to patrzy każdy na każdego.Do tych spojrzeń Sąsiadów już przywykłam.A na Ambonie,to już nie jeden raz mnie wygłosił.
Może spróbuj iść kiedy do innego kościoła i nie przejmować się co ksiądz mówi i zostać sam na sam.....w skupieniu. Mnie to zawsze pomaga.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10032  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 11:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Eledand napisał-Oni nie potrzebują się martwić o soje finanse,skoro z ciepłą rączką,kasuję miliardy.Nie potrzebują się także rozliczać,bo nie wypada a rozgrzeszenie by Ci wielcy nie dostali.
Masz rację pisząc o tym że wreszcie powinna być wprowadzona równość sektorów gospodarczych i ludzi a nie zwalniać z ulg wyznania.Dlatego ze ktoś kiedyś coś zrobił to wdzięczność i utrzymanie mu się należy dozgonnie na przestrzeni wieków.Gdyby nie pieniądze USA i CIA nic by nie wyszło z przemian które się u nas dokonały a kościół był dystrybutorem środków a resztę się mitologizuje.Gdyby nie przyspieszenie wyścigu zbrojeń przez Reagana i zwiększenie wydobycia ropy w krajach arabskich co obniżyło jej ceny dopływ środków był mniejszy nie został by pokonany ZSRR.Tak to ocenił Brzeziński który wie co mówi i jego też jest duża zasługa.
Odwaga liderów opozycji była naprawdę duża i och rodzin i ich przekonania a pozostała masa to pośpiewanie i pokazywanie V i odgrywanie bohaterów przed swoimi dziećmi.
Tworzenie państwa wyznaniowego to najgłupszy pomysł jaki wymyśliła prawica a wystarczy przecież spytać się Polaków zamieszkujących Izrael czy odwiedzić Iran czy Afganistan.
Powinien być rozdział kościoła i państwa i przestać finansować tą instytucję pośrednio i bezpośrednio bo komuś się u widziało ze przy jej pomocy utrzyma się dłużej przy władzy.
Natomiast proponowane rozwiązania biernej postawy tak jak przed 1989 rokiem doprowadza do tworzenia społeczeństwa lemingów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10033  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 11:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu! I jak tu traktowac to całe towarzycho poważnie. Przecie sie nie da...
Fakt, nie da się i człowiek nawet po takich enuncjacjach gubi gdzieś współczucie.
Dorzucę jeszcze do tych rewelacji ciąg dalszy:

P. Gosiewska potwierdziła opinię słuchacza, jakoby premier miał krew na rękach.
Wypowiadała się także na temat urządzeń pokładowych w samolocie i wierni słuchacze nabrali pewno przekonania, że jest ona wysokiej klasy specjalistą od lotów wszelkich.

Dodatkowo okazała się fachowcem i rąbnęła wykład na temat złóż gazu w Polsce twierdząc, że mamy ich na 1000 lat, ale sprowadziła to w końcu do zapasów na ponad 100 lat. O łupkach też było.
Widać przy okazji medycyny zajęła się też geologią.

Szkoda, że nie słuchała dnia poprzedniego wypowiedzi, także w RM, prof., który tłumaczył, że wydobycie tegoż nie jest dla nas możliwe - koszty!
Ale dla ludu informacja poszła? poszła. To ten rząd jest taki zły i robi wszystko, żeby ludowi od dzioba odjąć, żeby lud w nędzy utopić całkiem świadomie, całkiem z rozmysłem.

Mąż owej pani włączał się także i zasugerował, podpierając to zeznaniem, jakoby po śmierci ich syna wyrzucano z pracy tych, którzy byli zwolennikami Przemka, tych, którym pomógł załatwić pracę.
Takie wredne to PO.

Co mówili słuchacze? oto niektóre opinie:
1. Orędzie do narodu Komorowski miał przygotowane jeszcze przed wylotem samolotu do Smoleńska. Jaka jest sugestia w takim stwierdzeniu, wie nawet dziecko.
2.Episkopat musi wkroczyć, bo Polska chyli się ku upadkowi, wiadomo in vitro itp.
3.Marcin, mechanik, pracował na Okęciu, wie, co się stało: ktoś podłożył bombę w luku bagażowym.

Nie muszę wspominać, że włączył się też o. dr dyr. R., bo to oczywista oczywistość i nie będę już powtarzać, że było mu lepiej w PRL niż teraz, bo teraz jest bardziej prześladowany.
Biedaczek.
Takie przekazy idą w lud.

To tylko niewielka cząstka tego, czym się gra w tej katolickiej stacji pod osłoną krzyża, wiary.

Powtarzam raz jeszcze: nie czepiam się wątków religijnych w tej stacji, chodzi o ordynarną propagandę polityczną, jaką się tam uprawia i jak się nakręca najgorsze emocje w społeczeństwie, nawołując je jawnie do buntu (wczoraj coś takiego padło, że potrzebny nam Egipt! ksiądz go wyhamował i nie zezwolił już na dalsze instrukcje).

Takiej "katolickiej" stacji mówię: nie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10034  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 12:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Polecam

dzisiejszy wywiad Piaseckiego z R. Graczykiem o końcu krystalicznej legendy "Tygodnika Powszechnego".
Wywiad dotyczy jego książki "Cena przetrwania", niebawem w księgarniach.
Tygodnik ten prezentuje umiarkowane stanowisko w wielu sprawach i nie jest to na pewno linia, jaką prowadzi "Nasz Dziennik".
Nie należy też do ulubionych pism niektórych kręgów zarówno świeckich jak i kościelnych.
Za bardzo umiarkowany zdaniem zwolenników ND czy GP.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10035  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 12:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Uśmiech Mam życzenie

życzę sobie, aby wybory odbyły się w sobotę.
Przeciwko niedzieli nic nie mam, ale chcę w sobotę i już.
Mogę chcieć? mogę. No to chcę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10036  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 12:19
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Wacławie,mądry z Ciebie człowiek,Twoje posty są zwykle stonowane i rozsądne,dlatego radzę trzymaj się dalej tej zasady i nie wypowiadaj się na tematy ,które są Ci chyba całkiem obce ,a wygląda na to ,że na temat opozycji demokratycznej w czasach PRL wiesz tyle ile przeczytałeś w Trybunie Robotniczej lub wysłuchałeś na konferencjach prasowych Urbana.

Polu,zgadzam się z Tobą całkowicie,ja pójdę dalej ,śmiem twierdzić ,że to w ogóle nie jest stacja katolicka ! Jakie są założenia i dogmaty religii chrześcijańskiej ,a więc również katolicyzmu chyba wszyscy wiemy ,a to co się "uprawia" w tej stacji lub w jej filii "pod krzyżem"jest całkowitym zaprzeczeniem tych idei.
Pamiętajmy ,że hitlerowcy mieli na pasach napis "GOTT MIT UNS". Stalinizm głosił ,że religia to opium dla ludu,a hitleryzm ,że działają w imię Boga ,a zarówno jeden jak i drugi system były systemami zbrodniczymi.Tak więc zło nie tkwi w religii jako takiej ,lecz w tym w jaki sposób i do jakich celów jest wykorzystywana.



Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10037  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 13:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Hypatio, mądra z ciebie kobieta,twoje posty są stonowane i rozsądne, a snujesz swoje konfabulacje i wypowiadasz się na temat tego co ja czytałem 20-30 lat temu.Nie czytałem Trybuny Robotniczej tylko Trybunę Ludu i stąd nie możemy mieć wspólnych tematów do dyskusji,zresztą po tyli latach problemy poruszane wtedy są mało istotne, to jest dla mnie już historia.Czytałem też Tygodnik Powszechny ale wtedy mało ludzi go czytało bo teksty tam zamieszczane były nie zrozumiale dla przeciętnego czytelnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10038  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 13:34
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Hypatio, mądra z ciebie kobieta,twoje posty są stonowane i rozsądne, a snujesz swoje konfabulacje i wypowiadasz się na temat tego co ja czytałem 20-30 lat temu.Nie czytałem Trybuny Robotniczej tylko Trybunę Ludu i stąd nie możemy mieć wspólnych tematów do dyskusji,zresztą po tyli latach problemy poruszane wtedy są mało istotne, to jest dla mnie już historia.Czytałem też Tygodnik Powszechny ale wtedy mało ludzi go czytało bo teksty tam zamieszczane były nie zrozumiale dla przeciętnego czytelnika.

Wacławie!
Cieszę się niezmiernie ,że ktoś taki jak Ty zaliczył mnie do grona nieprzeciętnych czytelników ,gdyż ja również czytałam i nadal mi się to zdarza ,że czytam Tygodnik Powszechny . Jeśli zaś chodzi o Trybunę Ludu to była równie miarodajnym źródłem informacji jak jak Trybuna Robotnicza . Moja konfabulacja, jak byłeś łaskaw to określić ,zrodziła się z prostej przyczyny.Otóż jeśli ktoś fakty historyczne zalicza do mitologii to mam prawo podejrzewać ,że wiedzę swoją na ten temat zbudował na dość wątpliwych fundamentach.
Po tej wymianie uprzejmości ,proponuję ,abyśmy zajęli z góry ustalone pozycje strategiczne właściwe naszym przekonaniom.Pozdrawiam.


Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10039  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 13:39
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA

Takiej "katolickiej" stacji mówię: nie!
Akurat wczoraj Gosiewskich też mi się udało posłuchać i ,,,,,,,,,
Też takiemu katolicyzmowi i takiemu głosowi katolickiemu w moim domu mówię NIE!!!!.......
Idąc dalej - czy tam nikt nie widzi, że kłamstwa sieją hektarami, że miłość bliźniego równa się nienawiści bliźnich, że fałszywe świadectwo jest tylko wtedy kiedy ktoś powie coś z czym się prowadzący nie zgadza, a z reguły zgadza się z fałszywym świadectwem, czy to jest wzorowanie się na tablicach ... z dziesięcioma.... chrześcijańskich....

Ostatnio edytowane przez jip : 14-02-2011 o 14:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10040  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 14:56
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

http://publica.pl/teksty/pozydowska-...-zlotych-zniw/
Mitów mamy dużo ale przecież je przyjmujemy na wiarę nie mam zamiaru kruszyć kopi o prawdę historyczną ale dla mnie Brzeziński jest autorytetem i ja mu wierzę.Natomiast też na tym forum wcześniej trwała dyskusja wokół książki Złote żniwa W respublica.pl Maciej Melon podchodzi do tematu szerzej poruszając zmianę własności po roku 1945
.........Oczywiście chodzi o własność pozostawioną przez Żydów i Niemców, która dostała się w ręce Polaków. Najczęściej to nie Polacy byli inicjatorami tych transferów, ale to oni byli ich beneficjentami. „Ostateczne rozwiązanie” oraz powojenny exodus Niemców radykalnie zmieniły stosunki własnościowe w Polsce. Polska “B”, której istnienie uznawała nawet przedwojenna propaganda państwowa, została prawie w całości włączona do ZSRR. O wiele bogatsze Ziemie Odzyskane stały się rajem dla poszukiwany skarbów (nieprzypadkowo wrocławscy tramwajarze krzyczeli do pasażerów na Placu Grunwaldzkim „Szaberplac” albo „Wyższa Szkoła Handlowa”, tam znajdował się bowiem ogromny targ rzeczy „z szabru”). Podobny proces przejmowania żydowskich nieruchomości, ale również sprzętu codziennego użytku, a nawet ubrań, zachodził również w Polsce centralnej. Zaczął się odpowiednio wcześniej, wraz z pierwszymi przesiedleniami Żydów do gett i trwał, co opisuje Gross, jeszcze po wojnie......

Jesteś że śląska Hypatio , myślę że wiesz więcej z opowieści rodziców przecież exodus na te Ziemie Odzyskane ludności Polskiej był , jest to fakt historyczny .Teraz kiedy jest już mniej ludzi podchodzących do tych spraw w sposób bardzo emocjonalny pisanie o tych sprawach nie wywołuje takich dyskusji w młodym pokoleniu które nie doświadczyło wojny. Praweda jest ulotna i naginana w zależności od potrzeb a w przypadku kiedy dotyczy nas to już kompletna konfabulacja /ja nic łaskawie nie określam/.Natomiast jaz nikim nie prowadzę wojny i nie zamierzam , a też unikam dyskusji jakie są prowadzone w maglu bo to strata czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.