menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 23:15
panda99 panda99 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 4
Domyślnie Dieta dla diabetyka

Jestem "świeżo upieczonym" diabetykiem. Szukam informacji o dietach, sposobach żywienia, suplementach, czy kalkulatorach diety. Jeśli ktoś zechciałby sie podzielić informacjami - będę wdzięczny.

Pozdrawiam, panda99
(pan_da99@interia.pl)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 23:49
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

witam
może ten link będzie przydatny - http://www.dieta.senior.pl/dla-diabetykow
Przy okazji zapraszam wszystkich do wpisywania własnych dietetycznych przepisów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 05-03-2007, 13:01
emkaa emkaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 3
Domyślnie

Do pandy- mówiąc jestem diabetykiem-zawsze dodaj jakiego typu masz cukrzycę-typ1,typ2 bez insuliny,czy typ 2 insulinozależny.Ta klasyfikacja jest ważna,bo od tego również zależy dieta i schemat odżywiania.Ogólnie dieta dla diabetyka to tzw zdrowa dieta,oparta na piramidzie żywieniowej.Musisz poczytać,pouczyć się ,bo to nie jest do wytłumaczenia w jednym poście.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 06-03-2007, 00:02
panda99 panda99 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 4
Domyślnie

Dziękuję za reakcję. Oczywiście masz słuszność, niepełne informacje wynikają z mojego "nowicjatu", :-). By je uzupełnić, dodam, że jet to cukrzyca typu II - bezinsulinowa.
Masz rację również w tym, że muszę sie pouczyć. Między innymi dlatego poprosiłem o jakieś wskazówki - np. dot prozaicznej...książki kucharskiej dla diabetyków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 06-03-2007, 00:03
panda99 panda99 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 4
Domyślnie

dziękuję za przepis, akurat byłem w trakcie jego czytania. Ale podsunięty trop - super.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 21:51
Janina Janina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 4
Basiu!Jestem pod wrażeniem 14kg w 2 miesiące to super.Ja walcze z sadełkiem i waga pokazuje zawsze w odwrotną stronę .Jestem w rozpaczy-zdradz swój sekret.Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 12:43
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Janono spiesze z pomoca.Jest dieta na przemiane materii /pisalam juz o tym/ stosowalam ja miesiac temu .>Ubylo> mi tu i owdzie ok,4.200 kg w ciagu tygodnia.Po 7 dniach przerwalam /mozna/ bo obawiam sie iz w moim wieku zbty nagle zeszczuplenie mogloby spowodowac wrecz odwrotny do zamierzonego skutek.Dieta ta a raczej sposob odzywiania na zmniejszenie apetytu jest na onecie - kobieta - diety.Nazywaja ta diete tez >kopenhaska> Powodzenia - jest naprawde skuteczna . wiem po ju z jestem ...po .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 19-04-2007, 21:07
barbura barbura jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 1
Domyślnie

Kupilam dzisiaj Claudie diety i stwierdzam ze warto sie z nimi zapoznac polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 20-04-2007, 08:05
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Przestrzegam przed dietami bardzo restrykcyjnymi i monotematycznymi/ryżowa,makaronowa etc/ -zubożają organizm w cenne witaminy i zapewniają efekt jojo.Najlepsza dieta to zmiana żywienia na zawsze, w naszym wieku nalezy skonsultowac sie z lekarzem.Atkins - nigdy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 20-04-2007, 21:44
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Cytat:
Napisał Renata
Całkowicie zgadzam się z Basią.
Każdy powinien stosować dietę w swojego uznania i obserwacji własnego organizmu.Najważniejsze jest prawidłowe i regularne przyjmowanie posiłków i nie dopuszczenie do przejedzenia.Nawet gdy coś wyjątkowo smakuje. Na różnych przyjęciach (szczególnie tradycyjnych sląskich)tylko degustuję podane potrawy, ale za to niczego specjalnie nie unikam. Ale już na co dzień używam mniej tłuszczów, cukru a w zamian więcej warzyw, owoców. Uważam, że wiele zależy od genów i takie rygorystyczne odmawianie sobie wszystkiego, żeby nie przytyć nic nie pomoże. Ja jestem pogodzona, że nie mam modelowych wymiarów, ale nie dopuszczam by wyglądać jak balonik.myślę, że przy wzroście 1,58 rozmiar 42 jest dopuszczalny,
kompleksów nie mam :wink:
I tak trzymaj Renatko!!!!!!!! Pozdrowionka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 20-04-2007, 21:46
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał Hanka
Zdecydowanie popieram Basię i Renatę.Aby schudnąć należy jeść wszystko w niewielkich ilościach. Ale wiem, że to wcale nie jest takie łatwe.Sama walczę z otyłością już wiele lat.Uważam, że dużą rolę odgrywa silna wola.Teoretycznie wszystko wiem. Tylko co z tego? Goście,imieniny,święta! I po odchudzaniu!
Haniu, jeżeli na codzień "będziesz zdyscyplinowana" to na imieninach, w święta możesz sobie pofolgować nic się nie stanie. Ja też tak robię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 23:38
ewabewa's Avatar
ewabewa ewabewa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 3
Domyślnie

Zaintrygowałaś mnie Basiu swoją wagą - 56 kg przy 171 cm wzrostu... to bardzo mało! Jesteś pewnie jak trzcina cukrowa: smukła i wiotka. Ja mam 172 cm, ale borykam się z wagą pomiędzy 75 a 79 kg. Moje marzenie to 72 kg. Myślę, że przy 59-ciu latach to akurat... Serdecznie pozdrawiam -
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 00:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał ewabewa
Zaintrygowałaś mnie Basiu swoją wagą - 56 kg przy 171 cm wzrostu... to bardzo mało! Jesteś pewnie jak trzcina cukrowa: smukła i wiotka. Ja mam 172 cm, ale borykam się z wagą pomiędzy 75 a 79 kg. Moje marzenie to 72 kg. Myślę, że przy 59-ciu latach to akurat... Serdecznie pozdrawiam -
Ewo, przez całe życie jestem szczupła "największa" moja waga to 66 kg przed porodem z obrzękami /zatrucie ciążowe/. Jem wszystko na co mam ochotę ale bardzo często się ważę. Nie widzę u siebie swojej szczupłości /wydaje mi się, że kawał baby ze mnie/ ale czuję się lekko i jestem z tego zadowolona. Moja waga to 54-56 kg. Je żeli chcesz trwale schudnąć musisz zmienić nawyki żywieniowe, innego wyjścia nie ma. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 08:10
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Basiu! Należysz do tych uwarunkowanych genetycznie szczęśliwców, którzy nie znają mordęgi zmagania się z ciągle rosnącą wagą... Ja jestem przypadkiem przeciwnym. Zawsze miałam tendencje do tycia, a już od czasu leczenia sterydami i hormonami - wystarczy spojrzeć na jedzenie, a tyję... Przewalczyłam masę różnych diet: od optymalnej, przez Atkinsa, Tombaka, dietę niełączenia węglowodanów z białkami, po osławione 1000 kalorii... A skutek? W zeszłym roku o tej porze, przy wzroście 164 cm, ważyłam 89 kilogramów. Dziś ważę 70 kilo. Żadna w tym moja zasługa - choroba i prawie że głodowanie przez 4 miesiące... Teraz walczę o utrzymanie tej wagi. Nie przekraczam 1000 kalorii, nie łączę węglowodanów z białkami... Ledwo, ledwo udaje mi się utrzymać tę moją wagę, o chudnięciu zaś mowy nie ma! Ten typ tak ma i może jedynie z zazdrością czytać o takich przypadkach, jak Twój, Basiu!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 08:23
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Chciałabym wazyć 70 kg.....ostatnio udało mi sie stracić 4 kg na diecie plaz południowych,ale ciężko mi ją stosować na okrągło...jestem jednak smakoszem,więc wiem z czego tyję, a poza tym hormony i geny ze srony matki+wolniejszy metabolizm z racji wieku...i po ptokach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 14:54
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Uśmiech obserwacja wnuczka

Gdy byłam na wczasach z dziećmi zaobserwowałam że one na śniadanko jedzą płatki kukurydziane z zimnym mlekiem.Były pod okiem dwa tygodnie i wytłumaczyły mi że zimne to lepsze bo nie robi się ciapa. Po przyjeździe przed pracą jem takie śniadanie. i co zauważyłam:że następne jedzonko to koło jedenastej, nie jem chleba, nie chodzę do tego czasu wściekle głodna, nie kupuję nic innego tylko mleko i płatki (więc oszczędzam i nie tacham wielkich toreb bo starcza na trzy - cztery dni) a jak mam chęć to kupuję sobie co chcę ale to jest np. raz na tydzień. po dwóch miesiącach może się zważę.No i mam wspólny temat z osmioletnim wnuczkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 15:44
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

A ja konkretnie już nie stosuję żadnej diety,byłam ostatnio na czekoladowej i chyba obrzydziłam sobie czekoladę na długo/ale nie napewno/.Za to dużo jem płatków kukurydzianych z mlekiem.Kiedyś nie wierzyłam,że można nie być głodnym po takim śniadaniu,ale to fakt.Wieczorkiem jak mnie "ssie mały głodek"też podjadam płatki ale już na sucho.No czsem z rodzynkami.Ostatnio zatrzymałam się na 88 kg/z 132/i już w żadną stronę nie idzie.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 15:54
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Lucynko,

to zgubiłaś jedną szczupłą panienkę - dałoby się taką uklepać z tego, co straciłaś. Ho.ho.ho!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 17:11
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie a ja mam dietę

nazywa się MŻWR-co się tłumaczy-mniej żreć,więcej ruchu.z realizacją różnie bywa,odkąd wpadłam w "sieć"
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 17:16
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Droga Ewuniu,szybko i skutecznie to łapiemy pchły.a odchudzać się trzeba wolno i z głową.najlepiej przy pomocy lekarza a nie teorii"jedna pani drugiej pani".tylko musisz poszukać takiego lekarza,który nie poleca slimgó.....tylko dietę dostosowaną do Twoich "warunków".zacznij od lekarza ogólnego
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sport - biernie,piłka, Kubica, siatka i inne kufa86 Hobby, pasje 35 10-07-2019 12:03
Bóle reumatyczne, stawów i inne madalena49 Profilaktyka i zdrowy styl życia 81 01-07-2013 13:30
Bajki, piosenki i inne interesujące strony dla dzieci Melissa Jestem babcią, jestem dziadkiem 23 19-12-2012 15:12
RZS i inne baburka Choroby, badania, terapie 6 18-03-2008 12:10
Cmok-nonsens i inne nonsensy Sunshine Humor, zabawa - wątki archiwalne 71 05-11-2007 12:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.