menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 00:54
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie Rozwód po 25 latach...


No i na mnie padło - może nie bezpośrednio, ale bliska osoba właśnie została trafiona pałką w łeb. Po ponad 25 latach małżeństwa okazało się, że "ma niedobry charakter" i że konieczny jest rozwód.
Dzieci wyszły z domu, ona długo nie pracowała. Mąż jest już "po" kryzysie wieku średniego, twierdzi że nie chodzi o inną, ale przed rozwodem trudno wyczuć (gdyby chodziło o inną byłby rozwód z jego winy...) Kobita ryczy całymi dniami i jest kompletnei bezradna... co może zrobić żeby nie została na dokładkę jeszcze kompletnie niezabezpieczona finansowo on twierdzi, że skoro pracował to wszystko jest jego i że zrobi jej łaskę dając cokolwiek). Czy są jakieś ośrodki, instytucje wspierające ludzi w takich sytuacjach? A może ktoś to przeżywał i jest w stanie coś doradzić? Czy w Polsce rzeczywiście jes możliwe że po tylu latach można się rozstać tak "bezkarnie"?

A najważniejsze - jak można ją wesprzeć psychicznie? Ona nie chce nic dzieciom na razie mówić i nie powie pewnie aż cała sprawa się "rypnie" ale wtedy może być za późno... może dzieciaki będą w stanie ojcu przemówić do rozsądku, jak myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 09:07
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Z całą pewnością połowa dorobku należy do "niepracującej" kobiety. Żaden sąd nie podzieli majątku inaczej. W sprawie obowiązku alimentacyjnego wobec niej ze strony byłego należy się poradzić rozgarniętego prawnika. W przypadku rozwodu bez orzekania o winie istnieje takowy do 5 lat po rozwodzie, jeżeli jedna ze stron nie ma środków do życia.
Najkorzystniejszy byłby rozwód z orzeczeniem winy męża. Kobieta miałaby wtedy prawo do dożywotnich alimentów gwarantujących jej życie na dotychczasowym poziomie.
Myślę, że zamiast wylewać łzy, należy udać się po profesjonalną poradę.
Nie widzę sensu utrzymywania małżeństwa, w którym jednej ze stron się odwidziało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 09:27
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

A najważniejsze - jak można ją wesprzeć psychicznie? Ona nie chce nic dzieciom na razie mówić i nie powie pewnie aż cała sprawa się "rypnie" ale wtedy może być za późno... może dzieciaki będą w stanie ojcu przemówić do rozsądku, jak myślicie?
Trudno jest czasami udzielić pomocy mimo chęci.Z drugiej strony jak zw by się utrzymał ,to czy koleżanka nie będzie i tak sama .Małżeństwo okaże się grą pozorów. Być samej jest żle być samotną w zw jeszcze gorzej.
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.

Ostatnio edytowane przez Alladynka : 11-08-2008 o 09:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 10:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Z całą pewnością połowa dorobku należy do "niepracującej" kobiety. Żaden sąd nie podzieli majątku inaczej. W sprawie obowiązku alimentacyjnego wobec niej ze strony byłego należy się poradzić rozgarniętego prawnika. W przypadku rozwodu bez orzekania o winie istnieje takowy do 5 lat po rozwodzie, jeżeli jedna ze stron nie ma środków do życia.
Najkorzystniejszy byłby rozwód z orzeczeniem winy męża. Kobieta miałaby wtedy prawo do dożywotnich alimentów gwarantujących jej życie na dotychczasowym poziomie.
Myślę, że zamiast wylewać łzy, należy udać się po profesjonalną poradę.
Nie widzę sensu utrzymywania małżeństwa, w którym jednej ze stron się odwidziało.
Doskonala rada. Trzeba zacisnac pasa, wziasc dobrego prawnika - koniecznie kobiete, specjalistke od rozwodow. Z winy meza odradzam, bo sprawa bedzie sie ciagnela wieki. Jezeli juz, za opopolna zgoda stron i negocjowac TWARDO warunki finansowe rozwodu. Dodam jescze, ze jezeli malkzonek chce odejsc, zadna sila go nie zatrzyma! Mala rada dla mlodych kobiet: kobieta powinna miec zawod, zarabiac wlasne pieniadze, a nie poswiecac sie na 100 procent na wychowanie dzieci i prowadzenie domu. Trzeba sie zorganizowac.

Mezczyzni maja wiecej respektu do kobiety, ktora jest niezalezna.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 11-08-2008 o 10:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 11:06
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Zgadzam sie z Marabellą Kobieta MUSI pracowac,bo właśnie w takich sytuacjach czuje się bezradna i jest to dla niej tragedia Ja nie wyobrażam sobie tego,żeby byc na utrzymaniu męża przez całe życie.To straszne byc ubezwłasnowolnionym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 15:08
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie Polecam

Na początek.Bardzo profesjonalnie,rzeczowo -o wszystko można pytać.Odpowiadają expresowo.

http://www.forum.prawnikow.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 19:42
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Może będziecie wiedzieć czy można odliczyć od podatku koszty prywatnej operacji, bo o nawet częściowej refundacji ze strony NFZ nawet nie ma co marzyć. dzięki za ewentualną odpowiedź.
__________________
Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 19:47
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Grażynko nie uważasz,że to kapkę nie na temat.
Udaj się do biura podatkowego,tam otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 19:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewunia
okazało się, że "ma niedobry charakter" i że konieczny jest rozwód.
Mąż jest już "po" kryzysie wieku średniego, twierdzi że nie chodzi o inną, ale przed rozwodem trudno wyczuć (gdyby chodziło o inną byłby rozwód z jego winy...)


Te dwa zdania wykazuja jasno ze facet chce sie sprytnie i tanio wykrecic z malzenstwa bez placenia alimentow..

Trzeba mu udowodnic wine -zdrade.. Sa przeciez prywatni detektywi.. W sadzie niespodziewanie pokazac zdjecia... Nie wiem czy wPolsce jest prawo udzielania informacji przeciwnej partii przed rozprawa czy nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 20:08
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Anitka-sikorzanka ma rację

trzeba skorzystać z tej stronki i w razie czego wziąć adwokata żeby facet zrozumiał, że jemu należy się połowa dorobku życiowego a nie całość. Podaję linka do strony Ligii Kobiet Polskich, tam są adresy oddziałów Terenowych i tam można również uzyskać bezpłatną poradę prawną.

http://www.ligakobietpolskich.free.ngo.pl/index.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 20:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał martunia
Grażynko nie uważasz,że to kapkę nie na temat.
Udaj się do biura podatkowego,tam otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie.

Martunia,a skąd wiesz co Grażka miała na myśli ?
A może fachową amputację ? i po kłopocie..kto go tam zechce..Niech tyra na rodzinę.Po to pan Bóg stworzył.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 20:41
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Te dwa zdania wykazuja jasno ze facet chce sie sprytnie i tanio wykrecic z malzenstwa bez placenia alimentow..

Trzeba mu udowodnic wine -zdrade.. Sa przeciez prywatni detektywi.. W sadzie niespodziewanie pokazac zdjecia... Nie wiem czy wPolsce jest prawo udzielania informacji przeciwnej partii przed rozprawa czy nie?

Amerykanska procedura sadowa nie jest jak do tej pory stosowana w Europie i Polsce. Niech ta Pani idzie do dobrego adwokata specjalisty od rozwodow, najlepiej kobiety. Najlepiej za obopolna zgoda stron. Lepsza na papierze gorsza umowa finansowa niz brudny i trudny proces ciagnacy sie latami.
Te bezplatne zwiazki prawnikow, Liga Kobiet - mam zastrzezenia.
Detektywi...zdjecia....troche filmowe.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 20:50
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Martunia,a skąd wiesz co Grażka miała na myśli ?
A może fachową amputację ? i po kłopocie..kto go tam zechce..Niech tyra na rodzinę.Po to pan Bóg stworzył.
.................wzor_na_smiech.jpg
.................................................. .
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 15:52
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Znałam kiedyś osobę, ktora nie pracowała zawodowo a otrzymywała pół emerytury byłego męża. Osobiście z nią o tym rozmawiałam i jestem pewna. Nie wiem tylko czy to było załatwione urzędowo, czy między nimi dobrowolnie. Trzeba by zapytać w ZUSie.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 17:44
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Znałam kiedyś osobę, ktora nie pracowała zawodowo a otrzymywała pół emerytury byłego męża. Osobiście z nią o tym rozmawiałam i jestem pewna. Nie wiem tylko czy to było załatwione urzędowo, czy między nimi dobrowolnie. Trzeba by zapytać w ZUSie.
Może nie połowę,ale jakaś jej częśc.Jeżeli nie pracowała zawodowo,tylko zajmowała się domem(to też ciężka praca),mąż zobowiązany jest wypłacac jej alimenty.Musi założyc oczywiście sprawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 05-11-2008, 18:38
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Nie Zatkało mnie kiedy się dzisiaj o tym dowiedziałam

w moim domu mieszka małżeństwo ze stażem ponad 50-letnim, widywałam ich często na spacerze. Dzisiaj się dowiedziałam, że się pan wniósł sprawę o rozwód bo się zakochał i chce sobie ułożyć życie z nową panią. Ponieważ przestał kochać swoją "starą" żonę i drażni go jej obecność w ich wspólnym mieszkaniu wszczyna awantury na "cztery fajerki" i wtedy musi interweniować policja. Pan liczy sobie 76 lat, jest rówieśnikiem swojej żony ..... nową miłość poznał w sanatorium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 05-11-2008, 18:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu może bym zrozumiał gdyby o pan był o kilkanaście lat młodszy ale trudno mi to pojąć. Temu panu za przeproszeniem d... grobem śmierdzi a jemu zachciewa się zmiany partnerki. Wpływ sanatorium? ciekawy rezultat ale gdy ma się o wiele lat mniej. Póżniej okaże się że został z ręką w nocniku.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 05-11-2008, 18:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Tadziu

no właśnie, swoją drogą życie pisze przeróżne scenariusze miałam Tadzia swojego wysłać do jakiegoś sanatorium ale teraz zmieniłam zdanie niech się regeneruje w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 05-11-2008, 18:59
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

i masz rację Basiu, bo po co to kota między myszy wprowadzać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 05-11-2008, 19:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bo ja nazywam pobyt w sanatorium troszeczkę inaczej "*****cja" Mam nadzieję, że adminka tego nie usunie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rzuciła palenie po 100 latach - komentarze minolka Ogólny 56 15-02-2012 12:34
Rozstanie po latach... ulsta45 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 86 12-02-2012 13:56
Rozwód niszczy... środowisko - komentarze kasia.mz Ogólny 7 01-01-2008 17:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.